kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

!!!szablon

0
Cena
999 zł
Cena
999 zł
The tour is not available yet.

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

192

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 01-01.01.2022
Świat
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Zapraszamy na wyjazd do niezwykłego i wciąż nieodkrytego Podlasia! Okolica ta kusi piękną architekturą, mnogością wielokulturowych zabytków oraz dziewiczymi szlakami i naturalnością.

Jeżeli chcesz:
zobaczyć czym Zamek w Tykocinie oczarował króla Zygmunta Augusta,
zwiedzić najstarszy tatarski meczet w Polsce,
oddać się chwili zadumy w prawosławnej pustelni w Odrynkach,
wypocząć w rezerwacie przyrody,
to jedź z nami i odkryj to wszystko na Podlasiu!

Zdjęcie główne udostępnione za zgodą Klaudii z Kobieca Intuicja 🙂

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem najpiękniejszych perełek Podlasia 🙂 Podczas wyjazdu będziemy zwiedzać atrakcje Podlasia z lokalnym przewodnikiem, ale będzie też czas na samodzielne odkrywanie niektórych miejsc.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w sobotę rano, a wracamy w niedzielę wieczorem, więc nie potrzeba brać urlopu!

Przejazdy i noclegi!

Jedziemy busem lub autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w sobotę 25.09.2021 o g. 6:15 rano. Powrót w niedzielę 26.09.2021 około g. 23:00.

Z soboty na niedzielę śpimy w komfortowym hotelu. Pokoje 2 osobowe z łazienkami (pokoje 1 os. za dopłatą). W cenie wyjazdu jest obiad w sobotę i śniadanie w niedzielę.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty, będziemy sporo chodzić 🙂
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem,
śniadanie na sobotę lub ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej). Podczas zwiedzania będzie czas wolny na posiłki.
gotówkę na posiłki, koszty wstępów oraz pozostałe wydatki. Sugerujemy zabrać około 150 złotych.

Informacje epidemiologiczne

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną dla bezpieczeństwa uczestników wprowadzamy poniższe zasady:

1) Obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką podczas całego wyjazdu z wyjątkiem:
otwartych przestrzeni, gdy jest możliwość zapewnienia min. 2 metrowego odstępu pomiędzy uczestnikami, chyba że bieżące rozporządzenie stanowi inaczej
spożywania posiłków
2) Każdorazowe odkażanie rąk przed wejściem do części wspólnych (autokar/hotel).
prosimy uczestników o zaopatrzenie się w żele antybakteryjne do rąk.
3) Ze względu na bezpieczeństwo uczestników osoby z temp. powyżej 38°C lub z objawami grypy (katar, kaszel) nie będą mogły uczestniczyć w wyjeździe.
4) Autokar zostanie zdezynfekowany przed wyjazdem.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Zwiedzimy niesamowitą rezydencję królewską, czyli Zamek w Tykocinie!
 • Zobaczymy urokliwy Tykociń wraz ze słynną Synagogą!
 • Odwiedzimy stolicę Podlasia – Białystok!
 • Przespacerujemy się po dziewiczym rezerwacie w Puszczy Knyszyńskiej!
 • Odkryjemy najstarszy tatarski meczet w Polsce!
 • Zobaczymy przepiękną architekturę Podlasia na szlaku Krainy Otwartych Okiennic!
 • Odnajdziemy chwilę spokoju i wytchnienia w Skicie w Odrynkach!
 • I wiele, wiele innych!
Dlaczego PREMIUM?

Nocujemy w komfortowym hotelu w pokojach 2 osobowych z łazienkami (pokoje 1 os. z łazienkami za dopłatą). W cenie pobytu zagwarantowany jest również obiad w sobotę oraz śniadanie w niedzielę 🙂 Hotel uzyskał wspaniałą ocenę 9,0 na portalu booking.com oraz 4,6 na google.com!

Plan

Dzień 1Warszawa - Tykocin - Rezerwat Przyrody Krzemianka - Białystok

Ruszamy w sobotę o 6:15 z Placu Defilad w Warszawie. Po drodze czeka nas krótka przerwa śniadaniowa, po której dotrzemy do pięknej i wyjątkowej atrakcji Podlasia – Tykocina! Zwiedzimy z przewodnikiem to urokliwe miasteczko wstępując m. in. do słynnej Wielkiej Synagogi! Następnie przejdziemy do prawdziwej lokalnej perełki – Zamku w Tykocinie. Jego historia jest bardzo ciekawa i burzliwa, a swą dzisiejszą formę zawdzięcza królowi Zygmuntowi  Augustowi, który rozbudował drewnianą twierdzę w wielki ceglany zamek z arsenałem konnym, skarbcem i biblioteką, tworząc tym samym rezydencję królewską. Po zwiedzaniu z przewodnikiem pojedziemy zakwaterować się do hotelu oraz na obiad, a kolejno ruszymy do Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej, a dokładnie do Rezerwatu Przyrody Krzemianka. Jest to jeden z najbardziej malowniczych rezerwatów w tym obszarze, który ma na celu ochronę licznie występujących tam źródlisk. Trasa spaceru poprowadzona jest drewnianą kładką, pośród szemrzącej wody, kolorowej roślinności oraz malowniczego widoku powalonych drzew. Po spacerze przejedziemy do stolicy Podlasia – Białegostoku. Zobaczymy „polski Wersal”, czyli Pałac Branickich – pięknie zachowaną rezydencję magnacką, która obecnie jest siedzibą Uniwersytetu Medycznego. Przejdziemy się po białostockich Plantach, zobaczymy niesamowite ogrody na budynku Opery i Filharmonii Białostockiej oraz odwiedzimy Archikatedrę Białostocką. Na koniec dnia zaplanowany jest czas wolny na rynku, a po nim powrót do miejsca noclegu (ok. 21:00), gdzie czeka nas oczywiście wspólna integracja 🙂

Dzień 2Meczet w Kruszynianach - Supraśl - Kraina Otwartych Okiennic

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu wyruszymy autokarem na zwiedzanie najstarszego w Polsce muzułmańskiego Meczetu w Kruszynianach. Pochodzi on z XVIII wieku, jest w pełni drewniany, zbudowany na planie prostokąta z dwoma minaretami, a w środku znajdują się osobne części dla kobiet i mężczyzn. Tuż za świątynią znajduje się stary tatarski cmentarz – mizar. Po zwiedzaniu ruszymy do miejscowości Supraśl. Tam podziwiać będziemy monumentalną renesansową Cerkiew Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Jest to prawosławny, męski klasztor, który pomimo swej prostoty i surowego, chłodnego wnętrza zachwyca turystów i przyciąga tłumy wiernych i pielgrzymów. Po zwiedzaniu będzie czas wolny na samodzielnie odkrycie uroków Supraśla i popołudniową kawkę :). Kontynuując podróż po podlaskich śladach po wielokulturowej społeczności, która kiedyś tam żyła, wybierzemy się do Skitu Świętych Antoniego i Teodozjusza Pieczerskich w Odrynkach. Skit jest to samotnia, budowla stanowiąca pustelnię dla mnichów. Ten w Odrynkach powstała w 2009 roku i co weekend odbywają się w nim nabożeństwa. Położony w całkowitej głuszy pośród szerokich łąk i rozlewisk Narwi jest miejscem pełnym niesamowitej energii, zrozumienia, w którym można odzyskać spokój. W ostatniej części wycieczki skupimy się na starej, oryginalnej architekturze charakterystycznej dla Podlasia – drewniane chaty z bogatymi ornamentami zewnętrznymi, pięknie zdobione okiennice oraz żywe kolory budynków. To wszystko ujrzymy poruszając się po Krainie Otwartych Okiennic, czyli szlaku przebiegającym przez trzy urokliwe wsie: Trześcianka, Soce i Puchły. Następnie wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie dotrzemy około godziny 23:00.

Zdjęcie po prawej stronie udostępnione za zgodą Klaudii z Kobieca Intuicja 🙂

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania;

-dostępności obiektów – w przypadku ograniczenia dostępu lub zamknięcia obiektu zaproponujemy zwiedzanie w ograniczonym zakresie lub inny równie atrakcyjny obiekt

-zwiedzania obiektów, które mogą się odbywać indywidualnie lub w podziale na grupy, z przewodnikiem/audioguidami/mapkami;

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo/porcjowane;

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.

Relacja oraz opinie z innego wyjazdu po Podlasiu!

Jeśli się zastanawiasz czy się z nami wybrać zobacz relację z innego wyjazdu!

Wyjazd bardzo udany, zarówno pod względem organizacji, jak i programu. Co do Pauliny, wyłącznie słowa uznania. Plus za miejsce noclegu, a zwłaszcza opiekę właścicieli i pyszne domowe jedzenie.

MAŁGOSIA S.

Wyjazdowo z Wami byłam pierwszy raz. Organizacyjne bardzo pozytywne wrażenia, Paulina bardzo sympatyczna i super „ogarnia” grupę, trasę i nieoczekiwane trudności. Był czas na rowerowanie i na przerwy. Fajnie, że jest nie za duża grupa i jedzie się razem. Ma to też znaczenie na komfort w autokarze. Dzięki za fajny weekend i do zobaczenia na sierpniowym Bornholmie!

Gosia Ś.
Koszty
Cena: 380 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa-Tykocin, Puchły-Warszawa oraz przejazdy lokalne
 • Nocleg w hotelu w pokojach 2 os. z łazienkami (pokoje 1 os. z łazienkami dopłata 70 zł)
 • Obiad w sobotę (zupa, drugie danie)
 • Śniadanie w niedzielę
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW
 • Opiekę pilota
 • Opiekę i oprowadzanie lokalnego przewodnika przez 2 dni
 • Zestawy słuchawkowe TourGuide
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Obligatoryjnych kosztów wstępów (ok. 30zł)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Perełki Podlasia – Kraina Otwartych Okiennic, Szlak Tatarski i Białystok! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.

Ups! Nie mogliśmy znaleźć twojego formularza.

Zapisz się