info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Jednodniowe Góry Świętokrzyskie – Jaskinia Raj, Zamek Krzyżtopór i trekking! [Szczyt KGP]

0
Cena
190 zł
Cena
190 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1122

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

1 dzień (czwartek - dzień wolny)
Termin : 11.11.2021
Góry Świętokrzyskie
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Marzysz o chwili za miastem z dala od zgiełku i hałasu? Jeżeli tak, to daj się porwać na jednodniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie! Obiecujemy, że nie tylko odetchniesz pełną piersią na szlaku pośród pachnących drzew i szeleszczących liści, ale też poznasz nowe, fascynujące miejsca i zabytki. Weź się zapisz, weź jedź z nami, no chodź! ♪

JASKINIA RAJ • ZAMEK KRZYŻTOPÓR NOCĄ • ŁYSICA • ŚWIĘTY KRZYŻ

Szczyt Korony Gór Polski [KGP]

Korona Gór Polski to 28 szczytów wszystkich pasm górskich w Polsce i poza kilkoma wyjątkami pokrywają się one z listą najwyższych szczytów. Zdobycie ich wszystkich to pokonanie ponad 30 tysięcy metrów n.p.m. oraz słynna możliwość otrzymania tytułu Zdobywcy Korony Gór Polski 🙂 (Aby go zdobyć najpierw należy wstąpić wstąpić do Klubu KGP).

Podczas tego wyjazdu zdobędziemy szczyt KGP nr 28. – Łysicę w Górach Świętokrzyskich!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla osób o średniej kondycji, które już chodziły po górach, zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w czwartek – 11 listopada (ustawowo dzień wolny) rano i wracamy tego samego dnia wieczorem około 22:00, więc nie potrzeba brać dni wolnych.

Przejazdy!

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Defilad w Warszawie w czwartek 11.11.2021 o godz. 05:45. Powrót tego samego dnia wieczorem około 22:00-23:00

Do wycieczki można dołączyć w Radomiu (obwodnica).

 

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych i do warunków na szlaku — sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem
śniadanie na sobotę oraz ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej)
mały plecak na wodę i przekąski
okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania
kijki trekkingowe

Informacje epidemiologiczne

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną dla bezpieczeństwa uczestników wprowadzamy poniższe zasady:

1) Obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką podczas całego wyjazdu z wyjątkiem:
otwartych przestrzeni z możliwością zapewnienia min. 2-metrowego odstępu pomiędzy uczestnikami, chyba że bieżące rozporządzenie stanowi inaczej
spożywania posiłków
2) Każdorazowe odkażanie rąk przed wejściem do części wspólnych (autokar/hotel).
prosimy uczestników o zaopatrzenie się w żele antybakteryjne do rąk.
3) Kontrola ogólnego stanu zdrowia przed odjazdem:
ze względu na bezpieczeństwo uczestników osoby z temp. powyżej 38°C lub z objawami grypy (katar, kaszel) nie będą mogły uczestniczyć w wyjeździe.
4) Autokar zostanie zdezynfekowany przed wyjazdem.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do autokaru każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Co zobaczymy?
 • Odwiedzimy jeden z najstarszych parków narodowych w Polsce!
 • Zobaczymy stalaktyty oraz śpiące nietoperze w Jaskini Raj!
 • Zdobędziemy należącą do Korony Gór Polski Łysicę - najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich!
 • Przejdziemy się na słynną Łysą Górę / Święty Krzyż o ZACHODZIE SŁOŃCA!
 • Zwiedzimy piękny Zamkiem Krzyżtopór NOCĄ - gdy jest FANTASTYCZNIE OŚWIETLONY!
 • I wiele, wiele innych!
Plan

Dzień 1Warszawa - Góry Świętokrzyskie - Warszawa

Wspólną podróż rozpoczniemy około godziny 5:45 na Placu Defilad w Warszawie, skąd wyruszymy na południe Polski w okolice Kielc. Po drodze zaplanowana jest przerwa na śniadanie i poranną toaletę. O godzinie 9 dotrzemy na tereny Gór Świętokrzyskich i do znajdującej się tam Jaskini Raj. Jest ona jedną z większych atrakcji regionu oraz jedną z najpiękniejszych jaskiń krasowych w Polsce. Liczne formy naciekowe, ogromne podziemne sale z wewnętrznymi jeziorami, kręte korytarze i śpiące nietoperze – to wszystko czeka na nas we wnętrzu Jaskini Raj. Zwiedzać ją będziemy w kilku grupach, każda prowadzona będzie przez przewodnika. Polecamy zaopatrzyć się w coś ciepłego do ubrania – w środku panuje temperatura około 9 stopni Celsjusza! Po spacerze pod ziemią wybierzemy się na trekking po Świętokrzyskim Parku Narodowym. Zdobędziemy należącą do Korony Gór Polski Łysicę (613,35 m n.p.m.) oraz wschodni wierzchołek tej samej góry, nieco wyższą, Górę Agaty (613,7 m n.p.m.). Cała trasa ma łącznie około 6 km i prowadzi przez prastarą puszczę, pośród drzew i szeleszczących pod stopami liści. Następnie zejdziemy ze szlaku i pojedziemy na przerwę obiadową. Posileni i pełni sił znów ruszymy na szlak – tym razem naszym celem będzie słynna Łysa Góra (594 m n.p.m.). Zdobycie tej góry będzie dość niezwykłe, bo będziemy się wspinać przy zachodzącym Słońcu, a schodzić… zapewne już po zmroku! Warto mieć ze sobą czołówki! Ale droga w takich warunkach odpłaci się niezwykłym widokiem zachodu Słońca na szczycie, a także pięknie oświetlonego Sanktuarium na Świętym Krzyżu! Sanktuarium to jest jednym z najstarszych obiektów religijnych w Polsce, dawniej odwiedzali je królowie, m.in. Władysław Jagiełło, Kazimierz Jagiellończyk, Zygmunt Stary, Zygmunt August, a w jego wnętrzu przechowywane są relikwie Krzyża Świętego. Po zejściu ruszymy autokarem do oddalonego o około pół godziny Zamku Krzyżtopór w Ujeździe. W XVII wieku przed powstaniem Wersalu był on największą i najpiękniejszą rezydencją pałacową w Europie. Obecnie jest wyjątkowym, międzynarodowym zabytkiem, chociaż mocno zniszczonym nadal zapiera dech w piersiach. Czeka nas jego zwiedzanie oczywiście w ciemnościach! Ale tylko wokół, bo sam zamek jest fantastycznie oświetlony w nocy! Po zwiedzaniu wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie dotrzemy około godziny 22:00 – 23:00.

Trasa przed obiadem:

Święta Katarzyna – Łysica – Agata – Kakonin
długość ok. 6 km, czas ok. 2 godziny + przerwy, 255 m podejść, 214 m zejść

Trasa przed obiadem:

Huta Szklana – Św. Krzyż – Nowa Słupia
długość ok. 4,5 km, czas ok. 1,5 godziny + przerwy, 133 m podejść, 247 m zejść

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu, jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania,

-przejść górskich, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy (na trasie oczywiście będzie przewodnik),

-dostępności obiektów – w przypadku ograniczenia dostępu lub zamknięcia obiektu zaproponujemy zwiedzanie w ograniczonym zakresie lub inny równie atrakcyjny obiekt,

-zwiedzania obiektów, które mogą się odbywać indywidualnie lub w podziale na grupy, z przewodnikiem/audioguidami/mapkami,

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.

Relacja i opinie z innego wyjazdu!

Poprzednio na szlaku byliśmy w kwietniu, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację oraz przeczytaj opinie!

Cześć, Dzięki pięknie za info. Wyjazd był mega super. Wszystko mi się podobało:) Trasa szlaku była bardzo ciekawa, transport jak również posiłki wszystko było fajnie zorganizowane. I pogoda całkiem dopisała. I do tego fajna zgrana para pilotów, moje wielkie podziękowania dla Renaty i Marcina za fajne pilotowanie wyjazdu:) I dziękuje pięknie całej ekipie gdzienaweekend za fajne pomysły na bardzo ciekawe podróże. Przesyłam pozdrowienia i do następnej super wycieczki:)

Monika C.
Koszty
Cena: 190 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Chęciny i Ujazd – Warszawa oraz przejazdy lokalne
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Kolorowe mapki z trasami
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Posiłków
 • Prowiantu na szlaki
 • Obligatoryjnego bilet wstępu do Świętokrzyskiego Parku Narodowego (8 zł)
 • Opcjonalnego bilet wstępu na galerię widokową na gołoborzu na Łysej Górze (6 zł)
 • Obligatoryjnego bilet wstępu do Jaskini Raj (20 zł)
 • Obligatoryjnego bilet wstępu do Zamku Krzyżtopór (25 zł)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Jednodniowe Góry Świętokrzyskie – Jaskinia Raj, Zamek Krzyżtopór i trekking! [Szczyt KGP] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 

W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)