info@gdzienaweekend.pl
Tatry zawsze kuszą niesamowitymi widokami, kilometrami szlaków, niezwykłą zielenią i charakterystyczną zakopiańską architekturą. Co więcej jest to najwyższe pasmo w Karpatach i zapewne na długo zapadnie w waszej pamięci. Tylko z nami wejdziesz na cztery najwyższe szczyty Czerwonych Wierchów, przejdziesz Doliną Kościeliska i spróbujesz swoich sił na podejściu na Kasprowy Wierch. Do tego będziesz miał szansę skosztować tradycyjnej kwaśnicy i oscypka w schroniskach górskich oraz spotkać prawdziwych górali 🙂
Zachwyć się z nami piękną polską jesienią na tatrzańskich szlakach!
Wyjazd jest dla osób o dobrej kondycji, które już chodziły po górach. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.
Oba dni wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.
Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂
Wyjeżdżamy w nocy z piątku na sobotę i wracamy w niedzielę około północy, więc nie potrzeba brać urlopu!
Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Defilad w Warszawie w nocy z piątku, 23.09.2022, na sobotę, 24.09.2022, o g. 00:30. Powrót w niedzielę, 25.09.2022, około 24:00 – 1:00 w nocy.
Z soboty na niedzielę śpimy w ośrodku wypoczynkowym w pokojach 2 oraz 3-osobowych (pokoje 1-os. za dopłatą).
Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność,
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do pensjonatu aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać),
mały plecak na wodę i przekąski,
okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania,
kijki trekkingowe,
śniadanie na sobotę oraz suchy prowiant i napoje na 2 dni (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej),
termos/kubek termiczny z herbatą zawsze się przyda 🙂
polar, czapkę, rękawiczki – w październiku w górach często jest już chłodno
kurtkę przeciwdeszczową / płaszcz / parasol
Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczestników i stosujemy się do bieżących przepisów i wymagań sanitarno-epidemiologicznych.
Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.
Będziemy nocować w ośrodku wypoczynkowym w pokojach 2 oraz 3-osobowych (pokoje 1 os. za dopłatą). W cenie jest również zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę. Ośrodek daje gwarancję wypoczynku w ciszy na łonie natury :). Obiekt uzyskał bardzo dobrą ocenę 4,3 wśród użytkowników portalu google.com.
Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!
Wspólną podróż rozpoczniemy w nocy z piątku na sobotę o godzinie 00:30 – wyruszymy z Placu Defilad w Warszawie w stronę Tatr. Po drodze zrobimy kilka przerw, w tym jedną dłuższą na śniadanie, a niedługo po niej dotrzemy do naszego punktu startowego w Kirach. Tego dnia pokonamy łącznie prawie 16 km i zdobywać będziemy szczyty w masywie Czerwonych Wierchów znajdujących się w Tatrach Zachodnich. Początek szlaku wiódł nas będzie szutrową trasą w Dolinie Kościeliska, a sam spacer uprzyjemni nam szum płynącego wzdłuż Kościeliskiego Potoku. Ta półgodzinna rozgrzewka szybko zmieni się jednak w dość ostre podejście, a celem będzie główna grań z czterema dwutysięcznikami – Ciemniak (2096 m n.p.m.), Krzesanica (2122 m n.p.m.), Małołączniak (2096 m n.p.m.) oraz Kopa Kondracka (2005 m n.p.m.). Będzie szansa na pobicie osobistego rekordu zdobywając w ciągu godziny aż 4 tak wysokie góry 🙂 Trasa po górnej grani nie będzie specjalnie męcząca, będzie czas na odetchnięcie pełną piersią i podziwianie zapierających dech widów na Tatry i okolice. Dalsza część szlaku prowadzić będzie w dół Doliną Małej Łąki, przez Kondracką Przełęcz oraz Wielką Polanę. Następnie dotrzemy do wyjścia z doliny Małej Łąki, skąd wyruszymy do miejsca naszego noclegu, gdzie czekać na nas będzie obiadokolacja. Wieczorem zaplanowana jest wspólna integracja przy ognisku 🙂
Trasa:
Trasa: Kiry – Ciemniak – Kondracka Kopa – Kondracka Przełęcz – Gronik
8:35 h + przerwy, 15,7 km, podejść 1460 m, zejść 1449 m
Tego dnia nasz szlak startuje z Kuźnic. Naszym celem będzie zdobycie Kasprowego Wierchu (1987 m n.p.m.). Swoją podróż zaczniemy na wysadzanej „kocimi łbami” Drodze Brata Alberta, która zaprowadzi nas do hotelu górskiego PTTK na Kalatówkach (1198 m n.p.m.). Po krótkiej chwili ruszymy na szlak i przechodząc przez Polanę Kalatówki, dotrzemy do kolejnego schroniska PTTK na Hali Kondratowej (1333 m n.p.m.). Położone u stóp Giewontu jest najmniejszym schroniskiem polskich Tatr. Jak już odsapniemy i nacieszymy oczy widokami ruszymy pod górkę na Przełęcz pod Kopą Kondracką (1863 m n.p.m.), skąd atakować będziemy oddalony o około dwie godziny drogi Kasprowy Wierch. Idąc grzbietem będziemy pokonywać nietrudne podejścia i zejścia, balansując stale na granicy polsko-słowackiej pośród porośniętych trawą zboczy oraz stromych skalistych urwisk. Następnie dojdziemy na Kasprowy Wierch, gdzie znajduje się obserwatorium meteorologiczne – najwyżej położony obiekt w Polsce, a nieco niżej górna stacja kolejki linowej wraz z punktem gastronomicznym dla turystów. Ze szczytu zejdziemy zielonym szlakiem, prowadzącym po nartostradzie i bezpośrednio pod wyciągiem. Po zejściu dotrzemy ponownie do Kuźnic, skąd wyruszymy do Warszawy, gdzie dotrzemy około północy – pierwszej w nocy w zależności od warunków na drodze.
Trasa:
Kuźnice – Kasprowy Wierch – Przełęcz pod Kopą Kondracką – Hotel Górski PTTK Kalatówki
7:22 h + przerwy, 15,8 km, podejść 1285 m, zejść 1285 m
Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:
-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania,
-przejść górskich, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy (na trasie oczywiście będzie przewodnik),
-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.
Feśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację z podobnego, górskiego wyjazdu!
Z mojej strony bardzo pozytywne wrażenia, świetna organizacja oraz duże zaangażowanie pozytywnych przewodników – oby tak dalej ! 🙂
Dla mnie super, bardzo sprawnie wróciliśmy, hotel super, „młode” towarzystwo extra, to jest coś czego brakuje u konkurencji 🙂
Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.
Aby się zapisać na Złoty Weekend w Tatrach – Czerwone Wierchy! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.
W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.