kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Złoty Weekend – Szwajcaria, Liechtenstein i Bernina Express!

0
Cena
1 599 zł
Cena
1 599 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

14

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

4 dni (przedłużony weekend)
Termin : 4-8.10.2024
Szwajcaria
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

W związku z nieustającym zainteresowaniem zapraszamy na kolejną, jesienną, tym razem październikową edycję przedłużonego weekendu do krajów z niezwykłymi zabytkami, bajecznymi krajobrazami i ciekawą historią. Zajrzymy do rzadko odwiedzanego, ale bardzo urokliwego Liechtensteinu, zanurzymy się w alpejskich panoramach w Szwajcarii, zwiedzimy Zurych z jego fantastyczną architekturą i niesamowitym jeziorem Zuryskim. Podczas weekendu przeżyjemy dreszczyk emocji przy wodospadzie Rheinfall! A przede wszystkich pojedziemy słynnym BERNINA EXPRESS!

4 dni, 2 kraje i mnóstwo atrakcji! Weź dwa dni wolnego, dobry humor, a my zajmiemy się resztą!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd skierowany do osób zainteresowanym odkryciem uroków Liechtensteinu i Szwajcarii. Podczas wyjazdu pojedziemy słynnym Bernina Express, zwiedzimy Zurych, Lichtenstein oraz wiele innych atrakcji. Będziemy sporo spacerować podczas zwiedzania, ale nie wymagana jest ponad przeciętna kondycja. Na miejscu oprowadzi nas lokalny przewodnik (po polsku).

4 dniowa wyprawa, a tylko 2 dni urlopu!

Wyruszamy w piątek wieczorem a wracamy we wtorek około południa, więc wystarczy wziąć dwa dni wolnego na tę niezwykłą wyprawę  🙂

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest w piątek, 4.10.2024, o godz. 18:00 z Placu Defilad w Warszawie. Powrót w poniedziałek, 8.10.2024, około 12:00-13:00, w zależności od warunków na drodze.

Można dołączyć do nas na trasie — jedziemy przez Łódź oraz Wrocław (obwodnice).

Śpimy w hotelu w pokojach 2 oraz 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-osobowe za dopłatą). Hotel położony jest w dolinie Prättiga i stanowi idealnie centrum wypadowe do najważniejszych atrakcji!

Kraj wyjazdu!

Wyjeżdżamy do Lichtensteinu oraz Szwajcarii.

WALUTA

Obowiązującą walutą jest Frank szwajcarski (CHF). Nie ma problemu na miejscu z bankomatami, jest ich dość dużo. Nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na franka 🙂

CENY

Ceny produktów  są typowe jak na zachodzie Europy. Średnio można przyjąć, że ceny są dwa razy wyższe, niż u nas w Polsce. Najdrożej jest oczywiście w stolicach krajów oraz miejscowościach turystycznych. Ceny są tam z reguły wyższe niż w reszcie kraju o kilka do kilkunastu procent. Ceny posiłków w restauracjach są wysokie. Obiad w średniej klasy jadłodajni, to wydatek rzędu 20-40 CHF na osobę.

ROAMING

Będąc w Liechtensteinie nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych, natomiast warto pamiętać Szwajcaria nie należy do strefy UE/EOG przez co koszty roamingu są znaczne – najlepiej przed wjazdem na teren Szwajcarii wyłączyć roaming danych i korzystać z publicznych sieci WiFi.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Gniazdka w Szwajcarii to najczęściej trójbolcowe gniazdka typu J, które różnią się od tych używanych w Polsce. Jednakże większość urządzeń z dwubolcowymi wtyczkami powinna bez problemu dać się podłączyć, natomiast niektóre trójbolcowe wtyczki (jak np. w laptopach) mogą wymagać przejściówek.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele polscy mogą wjechać na terytorium tych krajów po okazaniu ważnego paszportu lub dowodu osobistego. Musi on znajdować się w dobrym stanie technicznym, aby nie było żadnych problemów z identyfikacją osoby. Przy pobycie do 90 dni nie są wymagane żadne dodatkowe formalności.

OPIEKA MEDYCZNA

Szwajcaria nie jest członkiem UE, dlatego też przed wyjazdem należy się ubezpieczyć, ale o to nie musisz się martwić – ubezpieczenie Kosztów Leczenia jest opłacane przez nas w ramach wyjazdu 🙂

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty lub paszport
wygodne buty, będziemy sporo chodzić :)
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem
przejściówki do kontaktów, jeśli Twoje urządzenia mogą ich wymagać
gotówkę w CHF na wstępy (zbierane w autokarze, info poniżej). Pozostałą gotówkę na posiłki i inne wydatki (około 100-200 CHF w zależności od indywidualnych potrzeb).

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do autokaru każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas przedłużonego weekendu m.in.:
 • W ciągu jednego długiego weekendu zwiedzimy dwa kraje - Liechtenstein oraz Szwajcarię!
 • Zobaczymy Vaduz - stolicę malutkiego Księstwa Liechtenstein!
 • Wybierzemy się w magiczną podróż słynnym „czerwonym pociągiem” wśród zachwycająych krajobrazów!
 • Zwiedzimy Zurych z lokalnym przewodnikiem – zobaczymy Stare Miasto, niesamowite nadbrzeże i odwiedzimy Muzeum Lindt!
 • Zachwycimy się bajecznym wodospadem Rheinfall!
 • Odkryjemy wiele, wiele innych ciekawych miejsc!
Nocleg

Będziemy nocować w hotelu w pokojach 2 oraz 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-osobowe za dopłatą). W cenie zagwarantowane są dwa śniadania w formie bufetu. Hotel położony jest w dolinie Prättigau! Hotel uzyskał dobrą ocenę 7,9 na portalu booking.com!

Plan

Dzień 0/1Liechtenstein: Vaduz + Balzers

Wspólną podróż rozpoczniemy w piątek na Placu Defilad w Warszawie, skąd wyruszymy w kierunku granicy polsko-niemieckiej i dalej na południe kraju. Następnego dnia po kilku przystankach oraz dłuższej przerwie śniadaniowej przed południem dotrzemy do Księstwa Liechtenstein. Kraj jest szóstym najmniejszym państwem na świecie i drugim najrzadziej odwiedzanym w Europie (zaraz po San Marino), a szkoda, bo ma wiele do zaoferowania! Leży w Alpach, więc na każdym kroku będą nam towarzyszyć fenomenalne krajobrazy! Przejeżdżając przez największe miasto Schaan (mające prawie 6 tys. mieszkańców 😉) dotrzemy do stolicy kraju Vaduz (około 5,5 tys mieszkańców). To małe miasteczko, ale w nim właśnie znajduje się całe centrum administracyjne i przemysłowe kraju. Spacerując główną ulicą miasta – Städtle – zobaczymy budynek Parlamentu, w którym zasiada 25 posłów, siedzibę historycznego ratusza Rathausplatz z pomnikiem Tre Cavalli i neogotycką Katedrę św. Floriana z 1873 roku. Mijając liczne restauracje, galerie sztuki, muzea dotrzemy do najstarszej dzielnicy miasta z winnicami i widokiem na zamek książęcy – Zamek Vaduz, który jest siedzibą monarchy kraju. Po czasie wolnym pojedziemy do nieodległego Balzers, nad którym góruje średniowieczny Zamek Gutenberg. Malowniczo położony na 70 metrowej skale będzie widoczny z daleka, a jego historia sięga XIII wieku. Zbocza zamkowego wzgórza porośnięte są winoroślą, które mają tu świetne warunki: doskonałą ekspozycję słońca i Alpy osłaniające je przed wiatrem. Dzięki temu Liechtenstein słynie nie tylko z pysznych serów robionych oczywiście z alpejskiego mleka, ale i właśnie z aromatycznego wina! 😊 Po intensywnym dniu pod wieczór przekroczymy granicę ze Szwajcarią i dotrzemy do miejsca noclegu, gdzie oczywiście czekać nas będzie wspólna integracja po niezwykłym dniu!

Dzień 2St. Moritz + Tirano + Bernina Express

W niedzielę po śniadaniu wyruszymy na wycieczkę do St. Moritz, słynnego szwajcarskiego kurortu, będącego znanym ośrodkiem narciarskim. Miasteczko jest malowniczo położone na wysokości aż 1800 m n.p.m., a uroku dodaje mu rozległe jezioro o tej samej nazwie i otaczające je Alpy. Zwiedzając St. Moritz zachwycimy się bajkowymi widokami, rześkim górskim powietrzem, ale i pełną przepychu główną aleją z designerskimi butikami i restauracjami. Po czasie wolnym pojedziemy w stronę granicy szwajcarskiej do włoskiego Tirano. Będzie tam krótka chwila przerwy na espresso, gelato i inne włoskie rarytasy 😉 Następnie przejdziemy na dworzec i wyruszymy w podróż najpiękniejszą trasą kolejową na świecie w słynnym „czerwonym pociągu”. Bernina Express zabierze nas z Tirano we Włoszech w panoramiczną podróż do mieniących się lodowcami gór. Wspinając się pod górę przez Poschiavo wjedziemy na wysokość 2253 m n.p.m. do najwyższego punkt na trasie – miejscowości Ospizio Bernina z oszałamiającym widokiem na Alpy i leżące u stóp jezioro Bianco. Przejeżdżając trasę pokonamy 55 tuneli, 196 mostów i wzniesień o nachyleniu do 70 promili! Podróż Bernina Express na pewno zapadnie nam w pamięci na długo! Z pociągu wysiądziemy na dworcu głównym w Chur i po krótkiej podróży autokarem dotrzemy do miejsca noclegu, gdzie będzie czas na wspólne zachwyty nad minionym dniem podczas integracji 🙂

Dzień 3/4Zurych + Muzeum Czekoloady Lindt + Wodospad Rheinfall

W poniedziałek po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu wyruszymy w kierunku Zurychu. To największy urbanistyczny kompleks Szwajcarii i metropolia z licznymi atrakcjami i zabytkami. Miasto choć położone pomiędzy alpejskimi szczytami jest miejscem, gdzie panuje niemal śródziemnomorska atmosfera, a to za sprawą Jeziora Zuryskiego i rzeki Limmat. Na początku pojedziemy do Muzeum Lindt i zwiedzając je poznamy historię i sposób powstawania najsłynniejszej czekolady na świecie. Zwiedzanie będzie odbywać się we własnym zakresie, z audioguidami w j. angielskim. W trakcie zwiedzania będzie możliwość degustacji czekolady bez limitu (w cenie biletu!), jak również będzie również możliwość zakupu słodkich pamiątek 😉 Kolejno pojedziemy do centrum Zurychu, gdzie oprowadzi nas lokalny przewodnik. Spacerując dojdziemy do Starego Miasta z miejscami pamiętającymi czasy rzymian, słynnej Politechniki Zuryskiej i Uniwersytetu, jak również przejdziemy przy dzielnicę finansów i ulicę luksusu Bahnhofstrasse. Następnie opuścimy Zurych i pojedziemy na północ Szwajcarii, by zobaczyć największy pod względem przepływów wodospad Europy – Rheinfall wraz z wznoszącym się nad nim Zamkiem Laufen. Przywita nas słyszany już z oddali szum wody spadającej z wysokości 150m i wspaniały widok na tę pędzącą „Małą Niagarę”. 😉 Wieczorem wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, do której powinniśmy dotrzeć we wtorek około godziny 12:00-13:00.

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Relacja oraz opinie z poprzedniego wyjazdu!

Wyprawa ta będzie premierą wśród naszych wyjazdów, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników z wyprawy do Szwajcarii pracowników i sympatykamów Banku w Zatorze!

[…] Dziękuję za świetną Panią Pilot, która służyła nam pomocą i zapewniła komfort podczas całej podróży. Wasza wspaniała organizacja sprawiła, że każda chwila spędzona na tej wycieczce była wyjątkowa i zapadnie długo w naszych wspomnieniach. Jeszcze raz wielkie dzięki za wszystko i mam nadzieję do zobaczenia 👋 na innych kierunkach wypraw. […]

Edyta K.
przedstawiciel Kierownictwa Banku w Zatorze
Koszty
Cena: 1599 zł

płatna w 2. ratach:
500 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
1099 zł do 2.09.2024.

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Vaduz oraz Rheinfall - Warszawa
 • Przejazdy autokarem na trasach lokalnych
 • Dwa noclegi w hotelu w pokojach 2 oraz 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą 300 zł)
 • Dwa śniadania w formie bufetu
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW
 • Opiekę pilota
 • Zestawy słuchawkowe Tour Guide
 • Opłaty za parkingi
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Opcjonalnych dwóch obiadokolacji (zupa + drugie danie + woda) w hotelu 2 x 20 CHF
 • Obligatoryjnych biletów na pociąg 85 CHF (płatne wraz z drugą ratą)Kwota szacunkowa - może zostać zaktualizowana bliżej wyjazdu.
 • Obligatoryjnych biletów wstępu do odwiedzanych atrakcji, przewodników: około 45 CHF płatne na miejscu gotówką) *Kwota szacunkowa - cenniki mogą zostać zaktualizowane bliżej wyjazdu.

  * Zwiedzanie miast odbędzie się z przewodnikiem lokalnym w j. polskim, za wyjątkiem muzeum Lindt z gdzie zwiedzanie możliwe jest tylko z audioguidami w j. angielskim.

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Złoty Weekend – Szwajcaria, Liechtenstein i Bernina Express! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1-osobowym. Dopłata 300 zł (prosimy doliczyć do przelewu).

  UWAGA - brak możliwości zaznaczenia tej opcji oznacza brak wolnych pokoi 1-osobowych!

  Istnieje możliwość dokupienia dwóch obiadkolacji w hotelu w cenie 20 CHF / jedna obiadokolacja (zupa + drugie danie + woda). Płatne na miejscu.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

Zapisz się