info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Złoty Weekend – Pieniny polskie i słowackie!

0
Cena
320 zł
Cena
320 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

2804

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 5-6.10.2019
Pieniny
Miejsca : lista rezerwowa :-(
Opis

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby doświadczyć piękna złotej polskiej jesieni w niezwykłej scenerii, jaką są polskie i słowackie góry! Tym razem spędzimy weekend w malowniczych Pieninach — zarówno po ich polskiej, jak i słowackiej stronie. Zdobędziemy m.in. słynne Trzy Korony oraz Sokolicę, przeprawimy się także tratwą przez Dunajec!. Na Słowacji z kolei czeka nas urokliwy szlak prowadzący południową częścią Pienin, gdzie towarzyszyć nam będzie zachwycająca panorama Tatr. A to oczywiście nie wszystko 🙂  Złoty weekend w Pieninach już w pierwszy weekend października!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem Pienin w jesiennej odsłonie. Każdy o przeciętnej kondycji powinien sobie poradzić, ale warto zwrócić uwagę na trasy opisane poniżej (czas oraz przewyższenia) i upewnić się co do swoich możliwości.

Oba dni wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w piątek wieczorem i wracamy w niedzielę około północy.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Deffilad w Warszawie w nocy z piątku 4.10.2019 na sobotę 5.10.2019 o g. 00:30. Powrót w niedzielę 6.10.2019 około północy.

UWAGA! W związku z wyłączeniem z ruchu Placu Bankowego odjeżdżamy z Placu Defilad przy PKiN — parking od ulicy Marszałkowskiej.

Z soboty na niedzielę śpimy w komfortowym pensjonacie w Szczawnicy w pokojach 3, 4 i 5 os. z łazienkami oraz 2 os. za dopłatą.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty dostosowane do chodzenia po górskich szlakach 🙂
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem,
śniadanie na sobotę oraz ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej).
dowód osobisty (paszportu nie trzeba)
gotówkę na posiłki oraz pozostałe wydatki.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Co zobaczymy?
 • Trzy Korony – najwyższy szczyt Pienin Środkowych!
 • Reliktowe sosny na Sokolicy!
 • Przepiękne widoki podczas przejścia w Pienińskim Parku Narodowym!
 • Niesamowity Czerwony Klasztor!
 • I wiele, wiele innych!
Nocleg

Będziemy nocować w komfortowym ośrodku w centrum Szczawnicy, lecz z dala od ruchliwych ulic, w pokojach 3, 4 i 5 osobowych z łazienkami oraz 2 osobowych z łazienkami za dopłatą. W cenie jest również zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę. Hotel uzyskał bardzo dobrą ocenę 4,3 wśród użytkowników google.

Prowadzący

Marcin Błoński

Pasterz grupowy

Niczym pasterz swoje stada przeprowadza bezpiecznie uczestników wycieczek przez najpiękniejsze górskie rejony. O górach wie wszystko i nawet więcej. Podejrzewamy zatem, że wychowały go wilki. Do tego gra na gitarze i śpiewa. Możliwe, że też tańczy 🙂

Plan

Dzień 0/1Sromowce Niżne - Trzy Korony - Sokolica - Szczawnica

Nasz wyjazd w Pieniny rozpoczniemy w nocy z piątku na sobotę o godzinie 00:30 na placu Defilad w Warszawie. Przed przyjazdem na miejsce czeka nas przerwa na poranną toaletę oraz śniadanie. Na szlak wyruszymy z miejscowości Sromowce Niżne. Już na samym początku naszej wędrówki będziemy mogli podziwiać Trzy Korony. Pierwszy odcinek prowadzi wąską i krętą drogą, a po obu stronach możemy dostrzec strome, wapienne zbocza. Niedługo potem znajdziemy się w środku wyjątkowo atrakcyjnego pod względem przyrodniczym i turystycznym obszaru chronionego – Pienińskiego Parku Narodowego. Po minięciu przełęczy Szopka pozostanie już nam niewiele, aby zdobyć Trzy Korony — najwyższy i najbardziej widokowy szczyt Pienin Właściwych oraz jednocześnie jedno z najatrakcyjniejszych miejsc w Pieninach. Będziemy mogli podziwiać doskonały widok na przełom Dunajca, obszar Parku Narodowego, a także na Tatry, Beskid Sądecki, Gorce, Beskid Żywiecki i Magurę Spiską. Przy dobrej pogodzie może uda nam się nawet zobaczyć odległą Babią Górę. Po zachwytach nad pięknem gór zejdziemy przez polanę Kosarzyską, miniemy Zamek Pieniny i ruszymy dalej szlakiem, aby za kilkadziesiąt minut dotrzeć do miejsca — symbolu Pienin. Mowa oczywiście o Sokolicy, jednym z najpiękniejszych szczytów w Pieninach. To właśnie tutaj rosną słynne reliktowe sosny, a wśród nich charakterystyczna, nieforemna sosna karłowata — element rozpoznawczy tej góry i prawdopodobnie najbardziej znane drzewo w Polsce. Sosna ta niestety została uszkodzona w zeszłym roku podczas akcji ratunkowej, ale wciąż robi wrażenie. Tutaj także zobaczymy malowniczy, kręty przełom Dunajca, po którym prowadzone są popularne spływy. Chwilę później przeprawimy się przez tę rzekę, aby ostatecznie dotrzeć do Szczawnicy. Następnie zakwaterujemy się w ośrodku, gdzie czeka nas pyszna obiadokolacja, a wieczorem oczywiście integracja 🙂

Trasa:
Sromowce Niżne – Trzy Korony – Sokolica – Szczawnica
Czas przejścia 4:47 h + przerwy
937 m podejść, 935 m zejść

Dzień 2Pieniny - część słowacka

Rano po śniadaniu pojedziemy do miejscowości Szlachtowa, skąd wyruszymy na szlak. Pierwszym punktem będą przepiękne widoki z Wysokiego Wierchu, za którym przekroczymy granicę i znajdziemy się na Słowacji. Odtąd będą nam towarzyszyć piękne widoki na Tatry. Dalej ruszymy na południe do Przełęczy pod Tokarnią i następnie skręcimy na zachód. Po drodze zobaczymy m.in. mnóstwo widokowych polan oraz na wysokości przełęczy Sedło Cerla cudny widok na Pieniny oraz przełom Dunajca. Po zachwytach nad panoramą rozpoczniemy zejście do miejscowości Sromowce Niżne, gdzie jeszcze po słowackiej stronie przejdziemy obok słynnego Czerwonego Klasztoru, czyli jednej z najsłynniejszych budowli sakralnych usytuowanych w Pieninach! W Sromowcach będzie czas wolny, aby coś zjeść, po którym ruszymy do Warszawy, gdzie dotrzemy prawdopodobnie około północy w zależności od sytuacji na drodze.

Trasa:
Szlachtowa – Pod Wysokim Wierchem – Przełęcz pod Tokarnią – Pod Płaśnią – Przełęcz pod Klasztorną Górą – Sromowce Niżne
Czas przejścia: 4:44h + przerwy
662 m podejść, 731 m zejść

Poprzednio w Pieninach byliśmy w październiku, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację!

To był prawdziwy złoty weekend – super wyjazd 🙂 Bardzo fajna trasa dla osób, które cały tydzień siedzą za biurkiem i na weekend jadą w góry. Proszę o więcej takich wyjazdów z podobną trudnością tras 😉
Bardzo dobrze zorganizowany czas ze strony prowadzących. Bardzo duży plus dla przewodnika, który ma ogromną wiedzę na temat gór i bardzo chętnie dzieli się nią (tego nie spotkałam na podobnych wyjazdach u konkurencji). Na pewno będę Was polecać i do zobaczenia na następnych wyjazdach 😉

Justyna

Długo biłam się z myślami i rozważałam wyjazd z Wami w Pieniny tym bardziej, że perspektywa z zupełnie obcymi mi ludźmi mocno mnie przerażała… W końcu podjęłam decyzję, że jadę. Moja decyzja okazała się bardzo trafna – towarzystwo okazało się bardzo kontaktowe i otwarte 🙂 Pilotka w bardzo fajny sposób integrowala towarzystwo w drodze w góry. Dodatkowym plusem była możliwość wybrania drugiej lzejszej alternatywy 2 dnia wycieczki. Dodatkowy plus, że ekipa była bardzo zoorganizowana i zarazala pozytywną energią 🙂 Jestem przekonana i wiem, że chętnie będę wybierać wyjazdy z Gdzie na Weekend 😉

Anna
Koszty
Cena: 320 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Sromowce Niżne i Sromowce Niżne – Warszawa oraz transport bagaży
 • Przejazdy lokalne
 • Nocleg w pensjonacie w centrum Szczawnicy (pokoje 3, 4 i 5 os. z łazienkami oraz 2 os. z łazienkami za dopłatą 25 zł/os. - brak wolnych miejsc w pokojach 2-osobowych)
 • Obiadokolację w sobotę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Ubezpieczenie KL i NNW na terenie Polski
 • Ubezpieczenie KL i NNW oraz Akcje Ratunkowe na terenie Słowacji w niedzielę
 • Kolorowe mapki z trasami
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Podatek VAT
 • Niezapomniane wrażenia z jesiennej wyprawy w Pieninach :)
Cena nie zawiera:
 • Prowiantu na szlaki
 • Pozostałych posiłków
 • Biletu wstępu na Trzy Korony i Sokolice - 5zł/2,5zł ulg. (jeden bilet na oba szczyty)
 • Opłaty za przeprawę promem przez Dunajec - 3zł

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby zapisać się na Złoty Weekend – Pieniny polskie i słowackie! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

Informujemy, iż używamy plików cookies w celach optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach oraz dla statystyk.
AkceptujęUstawienia prywatności

GDPR

 • Ciasteczka

Ciasteczka