info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Złoty Weekend – Pieniny! [Szczyt KGP]

0
Cena
345 zł
Cena
345 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

2347

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 25-26.09.2021
Pieniny
Miejsca : ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby doświadczyć piękna złotej polskiej jesieni w górach! Tym razem spędzimy weekend w malowniczych Pieninach. Zdobędziemy m.in. słynne Trzy Korony oraz Sokolicę, wejdziemy na najwyższy szczyt Pieniny – Wysoką oraz zobaczymy jedną z największych atrakcji tych gór – Wąwóz Homole! A to oczywiście nie wszystko 🙂 Złoty weekend w Pieninach już w ostatni weekend września!

Szczyt Korony Gór Polski [KGP]

Korona Gór Polski to 28 szczytów wszystkich pasm górskich w Polsce i poza kilkoma wyjątkami pokrywają się one z listą najwyższych szczytów. Zdobycie ich wszystkich to pokonanie ponad 30 tysięcy metrów n.p.m. oraz słynna możliwość otrzymania tytułu Zdobywcy Korony Gór Polski 🙂 (Aby go zdobyć najpierw wstąpić wstąpić do Klubu KGP).

Podczas tego wyjazdu zdobędziemy szczyt KGP nr 13. – Wysoką w Pieninach!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla osób o średniej kondycji, które już chodziły po górach. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Oba dni wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w piątek wieczorem i wracamy w niedzielę około północy.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w nocy z piątku 24.09.2021 na sobotę 25.09.2021 o godz. 00:30. Powrót w niedzielę wieczorem, 26.09.2021, około północy.

Z soboty na niedzielę śpimy w pensjonacie w Szczawnicy w pokojach 3 i 4 osobowych z łazienkami (pokoje 2 os. za dopłatą).

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność,
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do pensjonatu aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać),
mały plecak na wodę i przekąski,
okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania,
śniadanie na sobotę oraz suchy prowiant i napoje na 2 dni (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej na trasie oraz w Szczawnicy),
termos/kubek termiczny z herbatą zawsze się przyda 🙂

Informacje epidemiologiczne

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną dla bezpieczeństwa uczestników wprowadzamy poniższe zasady:

1) Obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką podczas całego wyjazdu z wyjątkiem:
otwartych przestrzeni z możliwością zapewnienia min. 2-metrowego odstępu pomiędzy uczestnikami
spożywania posiłków
2) Każdorazowe odkażanie rąk przed wejściem do części wspólnych (autokar/hotel).
prosimy uczestników o zaopatrzenie się w żele antybakteryjne do rąk.
3) Ze względu na bezpieczeństwo uczestników osoby z temp. powyżej 38°C lub z objawami grypy (katar, kaszel) nie będą mogły uczestniczyć w wyjeździe.
4) Autokar zostanie zdezynfekowany przed wyjazdem.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Co zobaczymy?
 • Przepiękne Trzy Korony wraz z rozciągającą się z nich panoramą!
 • Wysoką – najwyższy szczyt Pienin należący do Korony Gór Polski!
 • Reliktowe sosny na Sokolicy!
 • Przepiękne widoki podczas przejścia w Pienińskim Parku Narodowym!
 • Przepiękny i niesamowity wąwóz Homole!
 • I wiele, wiele innych!
Gdzie nocujemy?

Będziemy nocować w komfortowym ośrodku w centrum Szczawnicy, lecz z dala od ruchliwych ulic, w pokojach 3 i 4 osobowych z łazienkami (pokoje 2 os. z łazienkami za dopłatą). Ośrodek składa się z dwóch budynków zlokalizowanych obok siebie. W cenie jest również zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę. Pensjonat uzyskał dobrą ocenę 4,2 wśród użytkowników google.

Prowadzący

Anna Beta

Aktywator nowości

Przewodnik, pilot, entuzjastka wycieczek rowerowych i poznawania nowych miejsc. Najbardziej lubi robić to, czego jeszcze nigdy wcześniej nie robiła. Dla Ani szklanka jest zawsze do połowy pełna, a jej hasłem życiowym jest 'Bring The Action’.

Plan

Dzień 1Warszawa - Sromowce Niżne - Trzy Korony - Zamek Pieniny - Sokolica - Szczawnica

Nasz wyjazd w Pieniny rozpoczniemy w nocy z piątku na sobotę o godzinie 00:30 na placu Defilad w Warszawie. Przed przyjazdem na miejsce czeka nas przerwa na poranną toaletę oraz śniadanie. Na szlak wyruszymy ze Sromowców Niżnych. Po krótkim przejściu miniemy Schronisko Trzy Korony i pójdziemy dalej wzdłóż Szopczańskiego Potoku. Po około godzinie miniemy przełęcz Szopka i pozostanie już nam niewiele, aby zdobyć Trzy Korony – najwyższy i najbardziej widokowy szczyt Pienin Właściwych oraz jednocześnie jedno z najatrakcyjniejszych miejsc w Pieninach. Będziemy mogli podziwiać doskonały widok na przełom Dunajca, obszar Parku Narodowego, a także na Tatry, Beskid Sądecki, Gorce, Beskid Żywiecki i Magurę Spiską. Przy dobrej pogodzie może uda nam się nawet zobaczyć odległą Babią Górę. Po zachwytach nad pięknem gór zejdziemy przez polanę Kosarzyską, miniemy ruiny zamku Pieniny i ruszymy dalej szlakiem, aby za kilkadziesiąt minut dotrzeć do miejsca – symbolu Pienin. Mowa oczywiście o Sokolicy, jednego z najpiękniejszych szczytów w Pieninach. To właśnie tutaj rosną słynne sosny reliktowe, w tym ta charakterystyczna, nieforemna sosna karłowata – element rozpoznawczy tej góry i prawdopodobnie najbardziej znane drzewo w Polsce – niestety uszkodzona w ostatnich latach. I to tutaj zobaczymy malowniczy, kręty przełom Dunajca, po którym prowadzone są popularne spływy. Chwilę później przeprawimy się przez tą rzekę, aby ostatecznie dotrzeć do Szczawnicy. Następnie zakwaterujemy się w ośrodku, gdzie czeka nas pyszna obiadokolacja, a wieczorem znajdziemy na pewno czas na integrację.

Trasa:
Krościenko nad Dunajcem – Trzy Korony – Zamek Pieniny – Sokolica – Szczawnica
13km, 4:58h + przerwy, podejść 990m, zejść 992m

Dzień 2Szczawnica - Palenica - Wysoka - Wąwóz Homole - Warszawa

Rano po śniadaniu wykwaterujemy się oraz wyruszymy na szlak. Pierwszym punktem będzie góra Palenica, na którą rekomendujemy wjechać kolejką, dzięki czemu będzie znacznie więcej czasu później na podziwianie gór 😉 Z Palenicy będziemy mogli podziwiać widok na Pieniny Właściwe i Tatry. Następnie przez przełęcz Maćkówki podejdziemy na Szafranówkę znajdującą się na granicy polsko-słowackiej. Tutejszy widok usatysfakcjonuje nawet najwybredniejszych fanów górskich wypraw 🙂 Rozciągająca się panorama obejmuje Pieniny Właściwe oraz Małe, Beskid Sądecki, zabudowania Szczawnicy, Gorce, a nawet najwyższą w Beskidzie Wyspowym Mogielicę. Niedługo potem wejdziemy do lasu, po którym zaczyna się teren przypominający bieszczadzkie połoniny. Widokowymi grzbietami dotrzemy powoli na Durbaszkę. Dalsza część szlaku znów wiedzie przez las, który będzie nam towarzyszył aż do szczytu Wysokiej. Z najwyższego szczytu Pienin, zaliczanego do Korony Gór Polski, widać Pieniny (wszystkie trzy części), Gorce, Tatry, Beskid Sądecki oraz na Słowacji – Magurę Spiską, Góry Lewockie i Starą Lubownię. Po zachwytach nad widokami zaczniemy schodzić powoli w dół do Wąwozu Homole. Będziemy przemierzać dalszą część szlaku jego dnem wzdłuż spływającego kaskadami po kamieniach potoku Kamionka, często przekraczając go po drewnianych mostkach. Ściany wąwozu są wysokie nawet na 120 metrów! Po tak zachwycających widokach wyjdziemy z wąwozu, by chwilę później dotrzeć do Jaworek, gdzie będzie czas wolny, aby coś zjeść oraz odpocząć. Około godziny 16:00 wyruszymy do Warszawy, gdzie dotrzemy prawdopodobnie około północy.

Trasa:
Szczawnica – Palenica – Wysoki Wierch – Durbaszka – Wysoka – Wąwóz Homole
13,3km, 4:51h + przerwy, podejść 836m, zejść 736m

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. W niedzielę przewodnik w zależności od pogody i kondycji grupy może ustalić obligatoryjnym wjazd kolejką na Palenicę.

Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania,

-przejść górskich i zwiedzania, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy (na trasie oczywiście będzie przewodnik)

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo/porcjowane,

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.

Poprzednio jesienią w Pieninach byliśmy w październiku, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację!

To był prawdziwy złoty weekend – super wyjazd 🙂 Bardzo fajna trasa dla osób, które cały tydzień siedzą za biurkiem i na weekend jadą w góry. Proszę o więcej takich wyjazdów z podobną trudnością tras 😉
Bardzo dobrze zorganizowany czas ze strony prowadzących. Bardzo duży plus dla przewodnika, który ma ogromną wiedzę na temat gór i bardzo chętnie dzieli się nią (tego nie spotkałam na podobnych wyjazdach u konkurencji). Na pewno będę Was polecać i do zobaczenia na następnych wyjazdach 😉

Justyna

Długo biłam się z myślami i rozważałam wyjazd z Wami w Pieniny tym bardziej, że perspektywa z zupełnie obcymi mi ludźmi mocno mnie przerażała… W końcu podjęłam decyzję, że jadę. Moja decyzja okazała się bardzo trafna – towarzystwo okazało się bardzo kontaktowe i otwarte 🙂 Pilotka w bardzo fajny sposób integrowala towarzystwo w drodze w góry. Dodatkowym plusem była możliwość wybrania drugiej lzejszej alternatywy 2 dnia wycieczki. Dodatkowy plus, że ekipa była bardzo zoorganizowana i zarazala pozytywną energią 🙂 Jestem przekonana i wiem, że chętnie będę wybierać wyjazdy z Gdzie na Weekend 😉

Anna
Koszty
Cena: 345 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Sromowce Niżne i Jaworki – Warszawa oraz transport bagaży
 • Nocleg w pensjonacie w centrum Szczawnicy w pokojach 3 i 4 osobowych z łazienkami (pokoje 2 os. z łazienkami za dopłatą 50 zł)
 • Obiadokolację w sobotę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Kolorowe mapki z trasami
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Prowiantu na szlaki
 • Obiadu w niedzielę w czasie wolnym
 • Biletu wstępu na Trzy Korony i Sokolice - 6 zł / 3 zł ulg. (jeden bilet na oba szczyty)
 • Opłaty za przeprawę promem przez Dunajec - 3 zł
 • Ewentualny wjazd kolejką na Palenicę - 15 zł / 10 zł ulg.

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod nr 9273 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby zapisać się na Złoty Weekend – Pieniny [SZCZYT KGP] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 2 osobowym. Dopłata 50 zł /osoba (prosimy doliczyć do przelewu).
  UWAGA — prosimy o potwierdzenie dostępności pokoju po rejestracji.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)