info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

Złoty Weekend – Pieniny!

Cena
320 zł
Cena
320 zł
23 stycznia 2019

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 13-14.10.2018
Pieniny
lista rezerwowa :-(
Opis

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby doświadczyć piękna złotej polskiej jesieni w górach! Tym razem spędzimy weekend w malowniczych Pieninach. Zdobędziemy m.in. słynne Trzy Korony oraz Sokolice, zwiedzimy Zamek Pieniński oraz jedną z największych atrakcji tych gór – Wąwóz Homole! A to oczywiście nie wszystko 🙂 Złoty weekend w Pieninach już w drugi weekend października!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem Pienin w jesiennej odsłonie. Każdy o przeciętnej kondycji powinien sobie poradzić, ale warto zwrócić uwagę na trasy opisane poniżej (czas oraz przewyższenia) i upewnić się co do swoich możliwości.

Oba dni wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w piątek wieczorem i wracamy w niedzielę około północy.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy komfortowym autokarem, wyjazd jest z placu Bankowego w Warszawie w nocy z piątku 12.10.2018 na sobotę 13.10.2018 o g. 00:30. Powrót w niedzielę 14.10.2017 około północy. Z soboty na niedzielę śpimy w komfortowym pensjonacie w Szczawnicy w pokojach 3, 4 i 5 os. z łazienkami oraz 2 os. za dopłatą.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Co zobaczymy?
 • Trzy Korony i Wysoką – najwyższe szczyty Pienin!
 • Ruiny Zamku Pieniny!
 • Reliktową sosnę na Sokolicy!
 • Przepiękne widoki podczas przejścia w Pienińskim Parku Narodowym!
 • Przepiękny i niesamowity wąwóz Homole!
 • I wiele, wiele innych!
Prowadzący

Marcin Błoński

Pasterz grupowy

Niczym pasterz swoje stada przeprowadza bezpiecznie uczestników wycieczek przez najpiękniejsze górskie rejony. O górach wie wszystko i nawet więcej. Podejrzewamy zatem, że wychowały go wilki. Do tego gra na gitarze i śpiewa. Możliwe, że też tańczy 🙂

Gdzie nocujemy?

Będziemy nocować w komfortowym ośrodku w centrum Szczawnicy, lecz z dala od ruchliwych ulic, w pokojach 3, 4 i 5 osobowych z łazienkami oraz 2 osobowych z łazienkami za dopłatą. W cenie jest również zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę. Hotel uzyskał bardzo dobrą ocenę 4,3 wśród użytkowników google.

Galeria
Plan

Dzień 0/1Warszawa - Krościenko - Trzy Korony - Zamek Pieniny - Sokolica - Szczawnica

Nasz wyjazd w Pieniny rozpoczniemy w nocy z piątku 12 na sobotę 13 października o godzinie 00:30 na placu Bankowym w Warszawie. Przed przyjazdem na miejsce czeka nas przerwa na poranną toaletę oraz śniadanie. Na szlak wyruszymy z Krościenka nad Dunajcem. Po krótkim wejściu na wyższe tereny zobaczymy bardzo ładną panoramę leżącego poniżej miasteczka, w której dominuje kościół parafialny p.w. Chrystusa Dobrego Pasterza. Szlak dalej będzie prowadził leśną ścieżką, by nagle chwilę potem zaskoczyć nas widokową polaną, z której roztacza się rozległy widok na Pasmo Radziejowej. Niedługo potem znajdziemy się w środku wyjątkowo atrakcyjnego pod względem przyrodniczym i turystycznym obszaru chronionego – Pienińskiego Parku Narodowego. Po minięciu przełęczy Szopka pozostanie już nam niewiele, aby zdobyć Trzy Korony – najwyższy i najbardziej widokowy szczyt Pienin Właściwych oraz jednocześnie jedno z najatrakcyjniejszych miejsc w Pieninach. Będziemy mogli podziwiać doskonały widok na przełom Dunajca, obszar Parku Narodowego, a także na Tatry, Beskid Sądecki, Gorce, Beskid Żywiecki i Magurę Spiską. Przy dobrej pogodzie może uda nam się nawet zobaczyć odległą Babią Górę. Po zachwytach nad pięknem gór zejdziemy przez polanę Kosarzyską, aby zobaczyć ruiny zamku Pieniny wznoszące się na szczycie Góry Zamkowej. Gdyby ktoś myślał, że to koniec atrakcji na dziś to jest w dużym błędzie. Ruszymy dalej szlakiem, aby za kilkadziesiąt minut dotrzeć do miejsca – symbolu Pienin. Mowa oczywiście o Sokolicy, jednego z najpiękniejszych szczytów w Pieninach. To właśnie tutaj rośnie charakterystyczna, nieforemna sosna karłowata – element rozpoznawczy tej góry i prawdopodobnie najbardziej znane drzewo w Polsce 🙂 I to tutaj zobaczymy malowniczy, kręty przełom Dunajca, po którym prowadzone są popularne spływy. Chwilę później przeprawimy się przez tą rzekę, aby ostatecznie dotrzeć do Szczawnicy. Następnie zakwaterujemy się w ośrodku, gdzie czeka nas pyszna obiadokolacja, a wieczorem znajdziemy na pewno czas na integrację.

Trasa:
Krościenko nad Dunajcem – Trzy Korony – Zamek Pieniny – Sokolica – Szczawnica
Czas przejścia 5:24 h plus przerwy
996 m podejść, 950 m zejść

Dzień 2Szczawnica - Palenica - Wysoka - Wąwóz Homole - Warszawa

Rano po śniadaniu, które zaplanowaliśmy na godzinę 8:00, wykwaterujemy się oraz wyruszymy na szlak. Pierwszym punktem będzie góra Palenica skąd będziemy mogli podziwiać widok na Pieniny Właściwe i Tatry. Następnie przez przełęcz Maćkówki podejdziemy na Szafranówkę znajdującą się na granicy polsko-słowackiej. Tutejszy widok usatysfakcjonuje nawet najwybredniejszych fanów górskich wypraw 🙂 Rozciągająca się panorama obejmuje Pieniny Właściwe oraz Małe, Beskid Sądecki, zabudowania Szczawnicy, Gorce, a nawet najwyższą w Beskidzie Wyspowym Mogielicę. Niedługo potem wejdziemy do lasu, po którym zaczyna się teren przypominający bieszczadzkie połoniny. Widokowymi grzbietami dotrzemy powoli na Durbaszkę. Dalsza część szlaku znów wiedzie przez las, który będzie nam towarzyszył aż do szczytu Wysokiej. Z najwyższego szczytu Pienin, zaliczanego do Korony Gór Polski, widać Pieniny (wszystkie trzy części), Gorce, Tatry, Beskid Sądecki oraz na Słowacji – Magurę Spiską, Góry Lewockie i Starą Lubownię. Po zachwytach nad widokami zaczniemy schodzić powoli w dół do Wąwozu Homole. Będziemy przemierzać dalszą część szlaku jego dnem wzdłuż spływającego kaskadami po kamieniach potoku Kamionka, często przekraczając go po drewnianych mostkach. Ściany wąwozu są wysokie nawet na 120 metrów! Po tak zachwycających widokach wyjdziemy z wąwozu, by chwilę później dotrzeć do Jaworek, gdzie będzie czas wolny, aby coś zjeść oraz odpocząć. Około godziny 16ej wyruszymy do Warszawy, gdzie dotrzemy prawdopodobnie około północy.

Trasa:
Szczawnica – Palenica – Wysoki Wierch – Durbaszka – Wysoka – Wąwóz Homole
Czas przejścia 4:42 h plus przerwy
782 m podejść, 675 m zejść

Poprzednio w Pieninach byliśmy w październiku, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację!

A oto opinie zadowolonych podróżników naszego ostatniego Złotego Weekendu w Pieninach :)

To był prawdziwy złoty weekend – super wyjazd 🙂 Bardzo fajna trasa dla osób, które cały tydzień siedzą za biurkiem i na weekend jadą w góry. Proszę o więcej takich wyjazdów z podobną trudnością tras 😉
Bardzo dobrze zorganizowany czas ze strony prowadzących. Bardzo duży plus dla przewodnika, który ma ogromną wiedzę na temat gór i bardzo chętnie dzieli się nią (tego nie spotkałam na podobnych wyjazdach u konkurencji). Na pewno będę Was polecać i do zobaczenia na następnych wyjazdach 😉

Justyna

Długo biłam się z myślami i rozważałam wyjazd z Wami w Pieniny tym bardziej, że perspektywa z zupełnie obcymi mi ludźmi mocno mnie przerażała… W końcu podjęłam decyzję, że jadę. Moja decyzja okazała się bardzo trafna – towarzystwo okazało się bardzo kontaktowe i otwarte 🙂 Pilotka w bardzo fajny sposób integrowala towarzystwo w drodze w góry. Dodatkowym plusem była możliwość wybrania drugiej lzejszej alternatywy 2 dnia wycieczki. Dodatkowy plus, że ekipa była bardzo zoorganizowana i zarazala pozytywną energią 🙂 Jestem przekonana i wiem, że chętnie będę wybierać wyjazdy z Gdzie na Weekend 😉

Anna
Koszty
Cena: 320 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd komfortowym autokarem na trasie Warszawa – Krościenko i Jaworki – Warszawa oraz transport bagaży
 • Nocleg w pensjonacie w centrum Szczawnicy (pokoje 3, 4 i 5 os. z łazienkami oraz 2 os. z łazienkami za dopłatą 20 zł/os.)
 • Obiadokolację w sobotę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Kolorowe mapki z trasami
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Niezapomniane wrażenia z jesiennej wyprawy w Pieninach :)
Cena nie zawiera:
 • Prowiantu na szlaki
 • Obiadu w niedzielę w czasie wolnym
 • Biletu wstępu na Trzy Korony i Sokolice - 5zł/2,5zł ulg. (jeden bilet na oba szczyty)
 • Opłaty za przeprawę promem przez Dunajec - 3zł

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod nr 9273 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby zapisać się na Złoty Weekend – Pieniny prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.