info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

Złoty Weekend – Karkonosze! (Śnieżka 1603 m)

Cena
335 zł
Cena
335 zł
19 grudnia 2018

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 29-30.09.2018
Karkonosze (Śnieżka)
ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Mamy dla Was nie lada gratkę – jesienną wyprawę po perle polskich Sudetów – Karkonoszach wraz z możliwością zdobycia Śnieżki. To najwyższe pasmo górskie Sudetów, a zarazem najbardziej malownicze. Widoki rozciągające się z najwyższych szczytów zapierają dech w piersiach. Podczas naszej wyprawy zdobędziemy najwyższych szczyt Karkonoszy – Śnieżkę. Gwarantowane przepiękne widoki, zapierające dech w piersi panoramy oraz niezwykły symbol Karpacza – Świątynia Wang! Zapowiada się wspaniała wyprawa!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego o przeciętnej kondycji, jednakże zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Podczas wyjazdu chodzimy na lekko (bez bagaży)!

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy z piątku na sobotę i wracamy w niedzielny wieczór koło północy, więc nie potrzeba brać urlopu.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy komfortowym autokarem, wyjazd jest z placu Bankowego w Warszawie w piątek 29.09.2018 wieczorem o g. 23:45. Powrót w niedzielę 30.09.2018 wieczorem około północy.

Śpimy w komfortowym pensjonacie w Karpaczu w pokojach kilkuosobowych (3 oraz 4 os) oraz 2 osobowych za dopłatą. Wszystkie pokoje z łazienkami. W cenie jest obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Co wziąć ze sobą?
 • Plecak na prowiant, mapki, rzeczy na nocleg do bagażu głównego itp.,
 • Suchy prowiant i napoje (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej w sobotę rano),
 • Wygodne, najlepiej nieprzemakalne buty z podeszwą, która zapewni dobrą przyczepność,
 • Cieplejsze ubranie, w górach musimy być przygotowani na szybką zmianę temperatury (czapkę, szalik, rękawiczki),
 • Kurtkę przeciwdeszczową / płaszcz - oby nie były potrzebne! :-)
 • Latarkę oraz okulary przeciwsłoneczne,
 • Termos z ciepłą herbatą też może się przydać.
Podczas weekendu m.in.:
 • Zachwycimy się widokami zapierającymi dech w piersiach!
 • Zdobędziemy najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżkę!
 • Obejrzymy słynny Kocioł Wielkiego Stawu!
 • Będziemy podziwiać ciąg malowniczych kaskad!
 • Zobaczymy średniowieczną, drewnianą Świątynię Wang!
 • I wiele, wiele innych!
Prowadzący

Anna Kania

Eko nawigator

Parafrazując klasyka – pani mówi o przyrodzie. Przy tym całkiem często i inaczej niż klasyk, bo konkretnie i ciekawie. Podobno to wina wykształcenia. Do tego jak sama o sobie mówi jest mapowym maniakiem. Podejrzewamy, że umie czytać mapy. Czyli nie dość, że opowie to jeszcze trafi gdzie trzeba.

Gdzie nocujemy?

Będziemy nocować w domu wczasowym w Karpaczu w pokojach 3 oraz 4 osobowych z łazienkami oraz 2 osobowych z łazienkami za dopłatą. W cenie jest również zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę. Obiekt położony jest na skraju Karkonoskiego Parku Narodowego, na wysokości 850 m n.p.m. u podnóża największych wzniesień Karkonoszy 🙂

Galeria
Plan

Dzień 0/1Warszawa – Karpacz - Śnieżka - Karpacz

Nasz wyjazd rozpoczniemy w piątek, 28 września o godzinie 23:45 na Placu Bankowym w Warszawie, skąd ruszymy w trasę do Karpacza, tak aby po nocnym przejeździe około godziny 7:00 rozpocząć przerwę śniadaniową. Około dwie godziny później dotrzemy do celu, dokładnie do podnóża góry Orlinek, na której znajduję się skocznia narciarska i właśnie stamtąd rozpoczniemy wędrówkę. Po ponad godzinie wędrówki wśród lasów dotrzemy do Schroniska Nad Łomniczką, które jest najbardziej tajemniczym budynkiem w całych Karkonoszach! Nikt nie wie, jaka jest dokładna historia tego myśliwskiego szałasu, źródła podają tylko, że pod koniec XX wieku szałas został zagospodarowany na schronisko, a niedługo potem powstał obecny budynek. Kolejna godzina na szlaku upłynie nam pod znakiem przejścia wzdłuż szumiącego strumyka Łomniczki i będzie to najciekawsza krajobrazowo część naszej trasy. Po drodze będziemy mogli podziwiać ciąg malowniczych kaskad zwane również Wodospadem Łomniczki. Chwilę później dotrzemy do Domu Śląskiego, który leży na tak zwanej Równi Pod Śnieżką i stanowi ostatni przystanek na naszej trasie w kierunku Śnieżki 😉 Z każdym przebytym metrem coraz okazalej będzie prezentować się Śnieżka wraz z surowymi rumowiskami. Przy szlaku, na wysokości około 1300 metrów, znajdziemy Symboliczny Cmentarz Ofiar Gór. Chwilę potem zdobędziemy Śnieżkę, wznoszącą się na wysokość 1602 metrów. Na szczycie znajduje się Kaplica św. Wawrzyńca oraz słynny budynek restauracji i obserwatorium meteorologicznego w kształcie ”latających talerzy”. Z najwyższego szczytu Karkonoszy, a jednocześnie całych Sudetów, rozciąga się niezwykle rozległa panorama Karkonoszy, Kotliny Jeleniogórskiej, a przy dobrej pogodzie również Ślęży i Masywu Śnieżnika. Po nacieszeniu się widokami Drogą Jubileuszową zejdziemy w kierunku Schroniska PTTK Strzecha Akademicka. Trasa będzie wiodła wśród pięknych widoków i urokliwej flory. Ostatecznie około 16 dotrzemy do parkingu przy Rozdrożu Łomnickim. Chwilę później dotrzemy do miejsca zakwaterowania, zaś po krótkim odpoczynku o godzinie 18 spotkamy się na wspólnej obiadokolacji, a wieczorem czeka nas oczywiście wspólna integracja 🙂

Trasa:

Karpacz, Orlinek – Schronisko PTTK Nad Łomniczką – Dom Śląski – Śnieża – Droga Jubileuszowa – Dom Śląski – Schronisko PTTK Strzecha Akademicka – Rozdroże Łomnickie
długość ok. 14,5 km, czas ok. 5,5 godzin + przerwy, 890 m podejść, 852 m zejść

Dzień 2Karpacz - Karkonosze - Karpacz - Warszawa

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyruszymy ponownie na szlak. Pierwszym naszym celem będzie Świątynia Wang. Miejsce to jest o tyle szczególne, że stanowi największą atrakcję Karpacza. Co ważne została ona zbudowana w XII wieku w miejscowości Vang w południowej Norwegii , a dzięki staraniom hrabiny Fryderyki von Reden z Bukowca, kościół został przeniesiony w Karkonosze. Następnie ruszymy w kierunku Polany, która zagwarantuje nam głównie walory krajobrazowe – przepiękne widoki na główny grzbiet Karkonoszy od Skalnego Stołu przez Śnieżkę aż po Słonecznik. Z niej udamy się do miejsca szczególnego – Kociołu Wielkiego Stawu, Jest to miejsce, które można podziwiać z zapartym tchem 🙂 Wcale nie mniej imponujący jest również sam Wielki Staw – największe polodowcowe jezioro cyrkowe w Karkonoszach, które wypełnia dno kotła. Po zachwytach nad tymi miejscami wyruszymy w dalszą wędrówkę, by blisko po godzinie czasu dotrzeć do Spalonej Strażnicy. Jak sama nazwa wskazuję, wcześniej znajdowała się tutaj strażnica, która uległa spaleniu. Z miejsca tego podziwiać możemy wspaniały widok w kierunku Śnieżki oraz na powierzchnię Karkonoszy. Kolejnym naszym punktem będzie Schronisko PTTK Strzech Akademicki, gdzie zaplanowaliśmy dłuższą przerwę na posiłek. Po odpoczynku powoli zaczniemy zejście w kierunku Karpacza, skąd około 16:30 zabierze nas autokar w drogę powrotną. Planowany przyjazd do stolicy około północy.

Trasa:

Świątynia Wang – Polana w Karkonoszach – Kocioł Wielkiego Stawu – Spalona Strażnica – Schronisko PTTK Strzecha Akademicka – Polana w Karkonoszach – Rozdroże Łomnickie
długość ok. 14 km, czas ok. 5 godzin + przerwy, 752 m podejść, 749 m zejść

Poprzednio w Karkonoszach byliśmy w maju, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników!

A oto opinia zadowolonego podróżnika naszego ostatniego wyjazdu w Karkonosze :)

To był mój pierwszy wyjazd z Wami i z ogromną przyjemnością daję Wam 200% rekomendacji 🙂 Jestem bardzo zadowolona z programu wędrówki; z zaplanowania w najdrobniejszych szczegółach czasu postojów podczas jazdy autokarem, jak również czasu przejścia szlaków. Oboje prowadzący świetnie ze sobą współpracowali; byli bardzo kontaktowi w stosunku do uczestników, „na luzie”; informowali grupę o planie dnia (z możliwością niewielkich odstępstw na życzenie uczestników). Oboje byli bardzo dobrze przygotowani zarówno merytorycznie jak i pod względem organizacji czasu. To był dla mnie prawdziwy relaks!

Z podziękowaniami i do zobaczenia 😉

Beata
Koszty
Cena: 335 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd komfortowym autokarem na trasie Warszawa - Karpacz - Warszawa
 • Nocleg w pensjonacie w Karpaczu (pokoje 3 oraz 4 os. z łazienkami oraz 2 os. z łazienkami za dopłatą 20 zł/os.)
 • Obiadokolacja w sobotę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika sudeckiego
 • Kolorowe mapki z trasami
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW
 • Bilety wstępu do Karkonoskiego Parku Narodowego
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Opcjonalnych kosztów wstępu do światynii Wang - 8 zł lub wejście tylko na plac 1 zł

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod nr 9273 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Złoty Weekend – Karkonosze! (Śnieżka 1603 m) prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.