info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Złoty Weekend – Gorce! [Gorc i Lubań]

0
Cena
399 zł
Cena
399 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

2388

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Najbliższe wydarzenia:

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 8-9.10.2022
Gorce
Miejsca : ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Zaplanuj z nami kolejny jesienny, górski wypad. Tym razem zapraszamy Was w wyjątkowy region – Gorce! To idealne miejsce by odpocząć oraz zachwycić się magią i urokiem malowniczych pasm górskich. Szczyty Gorc, Jaworzyna Kamieniecka, Kiczora, Lubań i Wdżar czekają aż je zdobędziemy 🙂 Zapraszamy na pierwszą edycję złotego weekendu w Gorcach! Zachwyć się z nami piękną polską jesienią!

Poziom trudności wyjazdu!

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie sprawdź szczegóły poziomu tutaj.

średni

 

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla osób o bardzo dobrej kondycji, które już chodziły po górach. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Oba dni wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy z piątku na sobotę i wracamy w niedzielę około północy.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Defilad w Warszawie w nocy z piątku, 7.10.2022, na sobotę, 8.10.2022, o 00:45. Powrót w niedzielę wieczorem, 9.10.2022, około 24:00.

Z soboty na niedzielę śpimy w pensjonacie w pokojach 3 i 4-osobowych (pokoje 2-os. za dopłatą).

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność,
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do pensjonatu aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać),
mały plecak na wodę i przekąski,
okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania,
kijki trekkingowe,
śniadanie na sobotę oraz suchy prowiant i napoje na 2 dni (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej),
termos/kubek termiczny z herbatą zawsze się przyda 🙂
polar, czapkę, rękawiczki – w październiku w górach często jest już chłodno
kurtkę przeciwdeszczową / płaszcz / parasol

Informacje epidemiologiczne

Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczestników i stosujemy się do bieżących przepisów i wymagań sanitarno-epidemiologicznych.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Co zobaczymy?
 • Niesamowicie widokową trasę w Gorczańskim Parku Narodowym!
 • Szczyty Gorc (1228 m n.p.m.) i Lubań (1211 m n.p.m.) - z wieżami widokowymi!
 • Widokowe polany Gorc Kamienicki, Przysłop, Jaworzyna Kamieniecka, Hala Młyńska!
 • Przepiękną panoramę Tatr - jeśli tylko pogoda dopisze!
 • Nieczynny kamieniołom na zboczu wyjątkowej góry Wdżar!
 • Niezwykłe „Organy” autorstwa Władysława Hasiora!
 • Piękną, polską złotą jesień!
 • I wiele, wiele innych ciekawych miejsc!
Nocleg

Będziemy nocować w pensjonacie w pokojach 3 i 4-osobowych (pokoje 2-os. za dopłatą). W cenie jest również zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę. Ośrodek daje gwarancję wypoczynku w ciszy na łonie natury 🙂

Prowadzący

Renata Wiśniewska

Propagator ds. aktywności

Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!

Marcin Błoński

Pasterz grupowy

Niczym pasterz swoje stada przeprowadza bezpiecznie uczestników wycieczek przez najpiękniejsze górskie rejony. O górach wie wszystko i nawet więcej. Podejrzewamy zatem, że wychowały go wilki. Do tego gra na gitarze i śpiewa. Możliwe, że też tańczy 🙂

Plan

Dzień 1Lubomierz - Gorc - Kiczora - Ochotnica

Wspólną podróż rozpoczniemy w nocy z piątku na sobotę o godzinie 00:45 – wyruszymy z Placu Defilad w Warszawie na południe Polski. Po drodze zrobimy kilka przerw, w tym jedną dłuższą na śniadanie, a niedługo po niej dotrzemy na teren Gorczańskiego Parku Narodowego. W sobotni poranek ruszymy na szlak, łatwe początki i szeroka bita droga szybko zmienią się w leśne ścieżki i ostre podejścia. Tak, momentami będzie dość stromo, dlatego pod drodze zaplanowaliśmy kilka krótszych i dłuższych przystanków dla nabrania sił. Pierwsza okazja będzie już po około 30 minutach, gdy dotrzemy do Nowej Polany (850 m n.p.m.). Po kolejnym stromym odcinku dojdziemy do Polany Świnkówka (1090 m n.p.m.), gdzie zatrzymamy się by podziwiać wyłaniającą się panoramę, już prawdopodobnie ośnieżonych, Tatr. Stamtąd widzieć będziemy również nasz główny cel pierwszej części dnia, czyli drewnianą wieżę widokową na szczycie Gorca (1228 m n.p.m.), do której dotrzemy po kolejnym podejściu. Z góry zachwycać się będziemy niesamowitym widokiem obejmującym, poza Gorcami, również Beskid Sądecki, Beskid Wyspowy, Beskid Żywiecki oraz Tatry. Po chwili na pamiątkowe zdjęcia ruszymy w dalszą trasę i poruszając się grzbietami gór zdobywać będziemy kolejne ich szczyty – Średniak (1080 m n.p.m.), Przysłop (1187m n.p.m.). Odwiedzimy również słynną polanę pod szczytem Jaworzyny Kamienieckiej (1288 m n.p.m.), z Bulandową Kapliczką. Tym razem zobaczymy widoki na północ, z Pasmem Kudłonia. Odwiedzimy również leżący niedaleko trzeci co do wysokości szczyt w Gorcach, Kiczorę (1282 m n.p.m.). Następnie będziemy już schodzić w dół, aby niebawem dotrzeć do końca szlaku i wyruszyć do naszego noclegu, gdzie czekać na nas będzie obiadokolacja. Wieczorem oczywiście spędzimy czas dzieląc się wrażeniami z dnia podczas wspólnej integracji 🙂

Trasa:
Lubomierz – Nowa Polana – Gorc – Średniak – Przysłop – Trzy Kopce – Kiczora – Wierch Znaki – Ochotnica
7:18 h, 20,3 km, podejść 811 m, zejść 783 m

Dzień 2Ochotnica Górna - Lubań - Wdżar - Kluszkowce

Rano po śniadaniu wykwaterujemy się i wyruszymy w trasę. Zielony szlak na początku będzie nas wiódł w górę przez las, a wraz z wysokością zacznie się robić coraz bardziej malowniczo. Po około trzech godzinach trekkingu wejdziemy na grzbiet pasma, na wysokości Jaworzyny (1092 m n.p.m.). Stamtąd szybko dotrzemy na jego najwyższy szczyt – Lubań (1211 m n.p.m.), gdzie znów będziemy mieli okazję podziwiać okolicę z ostatniego piętra wieży widokowej. Dookoła nas roztaczać się będą iście bajeczne widoki, na Tatry, Pieniny, Jezioro Czorsztyńskie i Beskid Sądecki. Dalsza trasa prowadzić nas będzie w dół, schodzić będziemy w kierunku przełęczy Snozka (653 m n.p.m.). Po drodze, jeśli czas pozwoli, zdobędziemy jeszcze górę Wdżar (766 m n.p.m.), na której zboczu znajdują się stare, nieczynne kamieniołomy. Będziemy mieli szansę zobaczyć różne formacje skał wulkanicznych stanowiące ewenement w Beskidach. Ze szlaku zejdziemy u stóp pomnika „Organy” z ciekawą historią. Ich twórcą był Władysław Hasior, a same organy nigdy nie zagrały, z powodu niezainstalowania odpowiednich piszczałek. Instalacja poświęcona była pamięci tych, którzy zginęli w czasie II wojny światowej i po niej na Podhalu. Następnie wyruszymy w kierunku Warszawy, gdzie powinniśmy dotrzeć około północy, w zależności od warunków na drodze.

Trasa:
Ochotnica Górna – Ochotnica Dolna – Jaworzyny – Lubań – Wdżar – Pomnik – Kluszkowce
5:36 h, 15,1 km, podejść 725 m, zejść 622 m

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania,

-przejść górskich, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy (na trasie oczywiście będzie przewodnik),

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo/porcjowane,

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.

Poprzednio w Gorcach byliśmy w kwietniu, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie!

Wycieczka cudowna, pomimo bólu nóg i paru bąbli uważam ,że warto było pojechać.Wrażenia niezapomniane i nie do opisania.Te góry,te krokusy,te widoki i cudowna pogoda zostaną ze mną na długo. Organizacja wycieczki bez zarzutu,pilotka bardzo pomocna i profesjonalna, przewodnicy wspaniali z ogromną wiedzą. Jednym słowem wszystko super! 🙂

Magdalena

To już mój drugi wypad z Wami i planuję już kolejne 🙂 . Na chwilę obecną nie mam zastrzeżeń, wręcz przeciwnie, słowa uznania dla organizatorów. Program okey, miejsce noclegu kultowe — uwielbiam schroniska górskie PTTK, jedzenie w porządku, towarzystwo doborowe — pozostają bardzo miłe wspomnienia 🙂

Lidia
Koszty
Cena: 399 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Lubomierz i Kluszkowce - Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • Nocleg w pensjonacie w pokojach 3 i 4-osobowych z łazienkami (pokoje 2-os. za dopłatą 50 zł /os.)
 • Obiadokolację w sobotę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Kolorowe mapki z trasami
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Prowiantu na szlaki
 • Pozostałych posiłków
 • Biletów wstępu do Gorczańskiego Parku Narodowego na sobotę - Normalny 7 zł / Ulgowy 3,5 zł

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Złoty Weekend – Gorce! [Gorc i Lubań] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 2-osobowym. Dopłata 40 zł / osoba (prosimy doliczyć do przelewu).
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)

Zapisz się