info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Złoty Weekend – Czeskie Jeseniki!

0
Cena
465 zł
Cena
465 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1919

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Najbliższe wydarzenia:

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 22-23.10.2022
masyw Wysokiego Jesenika (Czechy)
Miejsca : ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Na myśl o weekendzie w Czechach zawsze pojawia nam się uśmiech na twarzy – liczne piękne szlaki, niesamowite skalne formacje i szczyty, szumiące wodospady i do tego pyszna czeska kuchnia. 🙂 To tylko część atrakcji, która czeka na nas podczas intensywnego październikowego wyjazdu. Zapraszamy na wycieczkę do masywu Wysokiego Jesenika. Zabierz ze sobą dobry humor i odpowiednie buty, a my zadbamy o resztę 🙂

Poziom trudności wyjazdu!

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie sprawdź szczegóły poziomu tutaj.

średni

 

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla osób o bardzo dobrej kondycji, które już chodziły po górach. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Oba dni wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy z piątku na sobotę i wracamy w niedzielę około północy, więc nie potrzeba brać urlopu!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Defilad w Warszawie w nocy z piątku, 21.10.2022, na sobotę, 22.10.2022, o 00:30. Powrót w niedzielę wieczorem, 23.10.2022, około 24:00 w nocy.

Z soboty na niedzielę śpimy w hotelu w pokojach 2 i 3-osobowych (pokoje 1-os. za dopłatą).

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność,
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do pensjonatu aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać),
mały plecak na wodę i przekąski,
okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania,
kijki trekkingowe,
śniadanie na sobotę oraz suchy prowiant i napoje na 2 dni (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej),
termos/kubek termiczny z herbatą zawsze się przyda 🙂
polar, czapkę, rękawiczki – w październiku w górach często jest już chłodno
kurtkę przeciwdeszczową / płaszcz / parasol

Informacje epidemiologiczne

Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczestników i stosujemy się do bieżących przepisów i wymagań sanitarno-epidemiologicznych.

Testy na COVID-19 / szczepienia

Republika Czeska zniosła wymóg posiadania dokumentów określających status związany z COVID 19 oraz wypełniania formularza lokalizacyjnego dla osób podróżujących z krajów UE (w tym z Polski) do Czech – brak obowiązku wykonywania testów, przedkładania zaświadczeń, wypełniania formularza lokalizacyjnego.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Przejdziemy niesamowitymi szlakami na terenie pasma górskiego Wysoki Jesenik!
 • Zdobędziemy szczyty Vozka, Keprnik, Šerák i Praděd!
 • Spróbujemy specjałów czeskiej kuchni!
 • Odwiedzimy trzy schroniska!
 • Zobaczymy najwyższy Vysoký vodopád i wiele mniejszych!
 • Pokonamy liczny kładki i mostki w dolinie Bílá Opava!
 • Odkryjemy wiele, wiele innych ciekawych miejsc!
Nocleg

Będziemy nocować w hotelu w pokojach 2 i 3-osobowych (pokoje 1-os. za dopłatą) w pobliżu granicy polsko-czeskiej. W cenie jest również zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę. W hotelu do dyspozycji gości jest dostępna restauracja oraz pub 🙂 Obiekt uzyskał bardzo dobrą ocenę 8,3 na portalu booking.com!

Prowadzący

Renata Wiśniewska

Propagator ds. aktywności

Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!

Plan

Dzień 1Červenohorské sedlo – Vozka – Keprnik – Serak – Obri Skaly – Lipova

Wyruszamy w nocy z piątku na sobotę o godzinie 00:30 z Placu Defilad w Warszawie w kierunku granicy polsko-czeskiej. Po drodze zaplanowane są przerwy, w tym rano jedna dłuższa na śniadanie i rozprostowanie nóg. Następnie wjedziemy do kraju naszych sąsiadów i niedługo potem ruszymy na szlak. Z przełęczy Červenohorské sedlo (1013 m n.p.m.) rozpoczniemy trekking zielonym szlakiem podziwiając spadziste stoki, niewielkie skałki i głęboki doliny. Po około godzinie dotrzemy na Červená hora (1333 m n.p.m.), gdzie na krzyżówce obok Vreszowej studzienki zmienimy szlak na czerwony. W oddali majaczyć już będą trzy kolejne szczyty, które zdobędziemy tego dnia. Idąc wąskim szlakiem po zboczu góry dotrzemy najpierw do Sedla pod Vřesovkou (1207 m n.p.m.), a potem wejdziemy na Vozka (1377 m n.p.m.). Po chwili ruszymy na Keprnik (1423 m n.p.m.), będący czwartym co do wysokości wzniesieniem pasma Wysoki Jesenik. Na szczycie znajduje się naturalna platforma widokowa, z której roztacza się niesamowity widok na okoliczne szczyty, Masyw Śnieżnika, Góry Złote, a w pogodne dni widać nawet Beskid Żywiecki i Karkonosze. Kolejnym punktem będzie Šerák (1351 m n.p.m.) i znajdujące się na jego stoku schronisko Chata Jiřího, gdzie zrobimy przerwę na degustację czeskiej kuchni i warzonego na miejscu piwa 🙂 Dalej przejdziemy do kolejnej formacji skalnej na szczycie Obří skály (1092 m n.p.m.) i następnie zejdziemy ze szlaku w miejscowości Horni Lipova. Stąd wyruszymy do naszego noclegu, gdzie czekać będzie obiadokolacja. Wieczorem zaplanowana jest oczywiście wspólna integracja 🙂

Trasa:
Červenohorské sedlo – Vozka – Keprnik – Serak – Obri Skaly – Lipova
5:50 h, 17.9 km, podejść 595 m, zejść 1 069 m

Dzień 2Bila Opava - Údolí Bílé Opavy - Ovčárna - Pod Pradedem - Praded - Švýcárna - Videlské sedlo

Następnego dnia po śniadaniu wykwaterujemy się z hotelu i wyruszymy na start trasy. Na początku podróżować będziemy szlakiem w dolinie Bílá Opava. Pokonując liczne kładki, mostki i drabiny dotrzemy do słynnych Vodopádów Bíléj Opavy (Wodospadów Białej Wody). Najwyższy z nich osiąga 8 metrów wysokości i jest częścią kaskady o wysokość ponad 16 m. Wychodząc na pierwszy szczyt dotrzemy do hotelu górskiego Ovčárna (1300 m n.p.m.), gdzie zrobimy krótką przerwę przed atakiem na najwyższy szczyt w paśmie Wysokich Jeseników. Praděd (1491 m n.p.m.) jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej uczęszczanych górskich miejsc turystycznych w Czechach z wybitnym punktem widokowym i obserwacyjnym na wieży telewizyjnej. Miłośnikom sportów zimowych pewnie jest znany z ośrodka narciarskiego z rozbudowaną bazą turystyczną. Po kolejnych 4 kilometrach dotrzemy do schroniska Švýcárna (1304 m n.p.m.), gdzie zatrzymamy się na przerwę. Zregenerowani rozpoczniemy zejście do Videlskégo sedla (930 m n.p.m.), skąd wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie dotrzemy około północy w zależności od warunków na drodze.

Trasa:
Bila Opava – Údolí Bílé Opavy – Ovčárna – Pod Pradedem – Praded – Švýcárna – Videlské sedlo
4:19 h, 15 km, podejść 700, zejść 604 m

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania,

-przejść górskich, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy (na trasie oczywiście będzie przewodnik),

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo/porcjowane,

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.

Relacja oraz opinie z podobnego wyjazdu!

Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników z podobnego wyjazdu do Czeskiej Szwajcarii!

No muszę powiedzieć, że jestem zachwycona wyjazdem 😍😍😍 Było przepięęęknie, ekipa zebrała się super (jechałam sama, ale w ogóle tego nie poczułam tak szybko się zintegrowaliśmy), wszystko zgodnie z czasem jak w SZWAJCARSKIM zegarku 😁 Gdybym nie wiedziała, to nie powiedziałabym, że to pierwsza edycja, tak wszystko gładko poszło z perspektywy uczestnika! Chyba oceniam ten wyjazd na równi ze Słowenią i tak strasznie się cieszę, że udało się go zorganizować. Nie wiem, jak to robicie, ale nawet pogodę udało się zaczarować. Dzięki wielkie za wyjazd, będę na pewno go polecać wszystkim.

Agnieszka W.

Program bardzo dobrze ułożony ,każdy kolejny dzień lepszy od poprzedniego a pierwszy dzień był super. Wieczorne integracje ,zarówno kręgle jak i tańce przy żywej muzyce przeciągały się do późnych godzin. Ania ze swoją pozytywną energią , radością życia jest sama w sobie atrakcją każdego wyjazdu i jest bardzo dobrze zorganizowana jako pilot. Tomek przewodnik otwarty na sugestie uczestników. Pozdrawiam już stały uczestnik Waszych wypadów.

Władek D.
Koszty
Cena: 465 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Červenohorské sedlo i Videlské sedlo - Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • Nocleg w hotelu w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą 80 zł)
 • Obiadokolację w sobotę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Kolorowe mapki z trasami
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Prowiantu na szlaki
 • Pozostałych posiłków
 • Ewentualnych testów na obecność COVID - informacje tutaj

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Złoty Weekend – Czeskie Jeseniki! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1-osobowym. Dopłata 80 zł / osoba (prosimy doliczyć do przelewu).
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)

Zapisz się