info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Złoty Weekend – Czeska i Saksońska Szwajcaria!

0
Cena
679 zł
Cena
679 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

4574
3 dni (przedłużony weekend)
Termin : 21-24.10.2021
Czeska i Saksońska Szwajcaria
Miejsca : lista rezerwowa :-(
Opis

Jesienią wyruszymy na odkrywanie malowniczych skał na pograniczu czesko-niemieckim. Czeska i Saksońska Szwajcaria to idealne miejsce na przedłużony weekend! Cudowne krajobrazy, urokliwe formy skalne oraz twierdze oczarują każdego i pozostaną w pamięci na długo. Wybierz się z nami do tego urokliwego miejsca już w połowie października!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla osób o średniej kondycji, które już chodziły po górach. Podczas wyjazdu  chodzimy po górach oraz zwiedzamy. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂

Tylko 1 dzień urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy z czwartku na piątek i wracamy w niedzielny wieczór przed północą, więc potrzebny jest tylko jeden dzień urlopu.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w czwartek wieczorem, 21.10.2021, o godzinie 23:30. Powrót w niedzielę 24.10.2021 około 23:00 – północy.

Śpimy w hotelu w pokojach 2 i 3-osobowych oraz 1-osobowych (za dopłatą). Hotel znajduje się na granicy Parku Narodowego Czeska Szwajcaria.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty (paszportu nie trzeba)
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność,
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do hotelu, aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać),
mały plecak na wodę i przekąski,
śniadanie na piątek oraz ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej)
termos/kubek termiczny z herbatą zawsze się przyda 🙂
gotówkę na posiłki oraz wstępy (zbieramy w autorze) i pozostałe wydatki.

Informacje epidemiologiczne

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną dla bezpieczeństwa uczestników wprowadzamy poniższe zasady:

1) Obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką podczas całego wyjazdu z wyjątkiem:
otwartych przestrzeni z możliwością zapewnienia min. 2-metrowego odstępu pomiędzy uczestnikami
spożywania posiłków
2) Każdorazowe odkażanie rąk przed wejściem do części wspólnych (autokar/hotel).
prosimy uczestników o zaopatrzenie się w żele antybakteryjne do rąk.
3) Mierzenie temperatury i kontrola ogólnego stanu zdrowia przed odjazdem:
ze względu na bezpieczeństwo uczestników osoby z temp. powyżej 38°C lub z objawami grypy (katar, kaszel) nie będą mogły uczestniczyć w wyjeździe.
4) Autokar zostanie zdezynfekowany przed wyjazdem.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu zobaczymy m.in.:
 • Najstarszy rezerwat geologiczny w Czechach - Pańską Skałę!
 • Słynną ikonę Czeskiej Szwajcarii – Bramę Pravčicką!
 • Przepiękne wąwozy - Edmundova soutěska i Divoká soutěska, które zobaczymy z pokładu łodzi!
 • Twierdzę Königstein, najstarszą i najbardziej wyjątkową budowlę Saksońskiej Szwajcarii!
 • Bastei - skalny most z niewiarygodnie pięknymi formacjami skalnymi!
 • I wiele, wiele innych!
Nocleg

Będziemy nocować w hotelu położonym na granicy Parku Narodowego Czeska Szwajcaria w pokojach 2 oraz 3 osobowych z łazienkami (dostępne również pokoje 1-osobowe za dopłatą). W cenie zagwarantowane są dwa śniadania oraz dwie obiadokolacje.

W hotelu jest dostępna restauracja, w której można zaopatrzyć się w zimne napoje na wieczorną integrację (płatność tylko gotówką). A jeśli już o integracji wspominamy to pierwszego dnia mamy rezerwacje sali do gry w kręgle (2 tory) tylko dla naszej grupy w g. 19.00-22.00!

Prowadzący

Anna Beta

Aktywator nowości

Przewodnik, pilot, entuzjastka wycieczek rowerowych i poznawania nowych miejsc. Najbardziej lubi robić to, czego jeszcze nigdy wcześniej nie robiła. Dla Ani szklanka jest zawsze do połowy pełna, a jej hasłem życiowym jest 'Bring The Action’.

Plan

Dzień 0/1Warszawa – Pańska Skała - Jetrichovice

Na naszą przygodę wyruszamy w czwartek wieczorem o godzinie 23:30. Około godziny 7:00 zatrzymamy się na przerwę śniadaniową i krótkie odświeżenie, tak aby trochę około 8:30 rozpocząć zwiedzanie. Pierwszym naszym celem będzie Pańska Skała, która jest najstarszym w Czechach rezerwatem geologicznym i jednocześnie jednym z najstarszych tego typu założeń w Europie! Znajduje się ona na wysokości 595 metrów i składa się z pięcio- i sześciobocznych, pionowych kolumn, ściśle przylegających jedna do drugiej. To wszystko wygląda jak wielkie, naturalne, kamienne organy, i dlatego nazywane jest jako Kamenné varhany 😉 Po zobaczeniu tego miejsca udamy się w kierunku Jetrichowic, skąd wyruszymy na szlak. Trasa, którą pokonamy jest bardzo malownicza i przebiega wśród piaskowcowych z licznymi punktami widokowymi. Obszar, przez który przejdziemy nazywa sie Jetřichovické stěny. Po drodze zobaczymy m.in.: Rudolfův kámen, zwany także Ostroh, czyli 484-metrowe wzgórze z piaskowca oraz Vilemínina stěna — punkt widokowy leżący na wysokości 439 m n. p. m. Rozciąga się z niego przepiękny, panoramiczny widok na cały region. Po zejściu ze szlaku przejdziemy do hotelu. Około 17:00 zakwaterujemy się i udamy się na krótki odpoczynek. Niedługo później będzie czekała na nas obiadokolacja oraz integracja 🙂

Trasa:
Jetrichovice – Kesslerowa Deska – Ostroh – Vyhlídkové místo Vilemínina stěna – Jetrichovice
2:45h + przerwy, 6,7km, podejść 345m, zejść 345m

Dzień 2Jetrichovice - Mezni Louka - Jetrichovice

W sobotę po śniadaniu przejdziemy do Mezni Louka. W tym dniu zobaczymy klasyczną Czeską Szwajcarię i jej najpopularniejsze zakątki – Bramę Pravčicką, Wąwóz Edmunda i Divoka souteska, czyli Dziki Wąwóz. Nasza trasa to około 15 km, ale będzie to bardzo przyjemna wędrówka. Dziki wąwóz będzie pierwszym, który zobaczymy. Aby dostać się do dalszej części trasy będziemy musieli pokonać 450-metrowy odcinek łódkami 🙂 Piękne widoki na kilkudziesięciometrowe skalne ściany gwarantowane! Po pokonaniu tego odcinka wyruszymy w dalszą trasę, aby wkrótce dotrzeć do Wąwozu Edmunda. Tutaj również zobaczymy niemalże pionowe i wysokie na 50 do 150 metrów ściany. I również czeka nas spływ łodziami o długości ok. 960m! Pozostałą część trasy przemierzymy urokliwą ścieżką prowadzącą wzdłuż rzeki Kamienicy, którą dojdziemy aż do Hrenska, miasteczka leżącego na czesko-niemieckiej granicy. Tam ruszymy w prawo, dalej w kierunku największej atrakcji tego dnia – bramy Pravčickiej! Podejście do niej będzie jedynym momentem trasy wymagającym większego wysiłku. Brama ta jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Czesko-Saksońskiej Szwajcarii. Sama „brama” ma wysokość około 16 metrów, rozpiętość ponad 26 metrów u podstawy oraz szerokość 7-8 metrów. Tutaj zaplanowaliśmy czas wolny, tak aby każdy mógł wejść na tarasy widokowe, z których pięknie widać nie tylko bramę, ale także “Sokoli hnizdo”, czyli Sokole Gniazdo. Tutaj również będzie możliwość przysiąść przy jednym ze stołów delektując się pięknymi widokami. Do Mezni Louki wrócimy czerwonym szlakiem prowadzącym malowniczą ścieżką Gabrieli. Około 17:30 wyruszymy w podróż powrotną do hotelu.

Trasa:
Mezni Louka – Divoka souteska – Mezni Mustek – Edmundova souteska – Hrensko – Pravicka Brana – Mezni Louka
5:43h + przerwy, 15,7km, podejsc 438m, zejsc 439m

Dzień 3Jetrichovice - Twierdza Königstein - Bastei - Warszawa

W niedzielę po śniadaniu wyruszymy do Twierdzy Königstein, najstarszej i najbardziej wyjątkowej budowli Saksońskiej Szwajcarii. Sama twierdza chroni okolicę od ponad 750 lat i rozpościera się na całym, potężnym płaskowyżu. Podczas jej zwiedzania zobaczymy model twierdzy, następnie udamy się na Plac Defilad, by w końcu móc podziwiać najważniejsze punkty twierdzy m.in. zamek Magdaleny oraz Fryderyka, tarasy widokowe, królewski nos czy komin. Potem powrócimy na plac, gdzie zaplanowaliśmy krótki czas wolny na samodzielne zapoznanie się z twierdzą. Około 12:00 wyruszymy w kierunku Bastei, miejscu z niewiarygodnymi pięknymi formacjami skalnymi, ale także z mostem i ruinami zamku. Z parkingu wejdziemy pieszo na punkty widokowe, by następnie zejść do samego mostu i zrobić spektakularne, pamiątkowe zdjęcia. Potem udamy się na ruiny zamku, na które warto wejść, bo tu także roztaczają się niesamowite widoki. Widoki z tego dnia zapamiętacie na bardzo długo! 🙂 Po zwiedzaniu, około 15:00 wyruszymy w podróż powrotną do Warszawy, gdzie dotrzemy prawdopodobnie około 23:00 – północy.

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy obłożeniu 50% zajętych miejsc, jeśli zostanie utrzymane obecne rozporządzenie

-przejść górskich i zwiedzania, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy (na trasie oczywiście będzie przewodnik)

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo

-wjazdu na teren Niemiec i zwiedzania atrakcji – w przypadku gdy Niemcy zamkną granice/będzie obowiązywała kwarantanna po wjeździe lub wyjeździe z Niemiec/zaplanowane obiekty będą zamknięte dla zwiedzających zaproponujemy alternatywne atrakcje po stronie czeskiej

-dostępności atrakcji w hotelu – m.in. sala do gry w kręgle może być niedostępna lub ograniczona czasowo ze względu na bieżące rozporządzenia

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia/ustaw w każdym z odwiedzanych krajów

Relacja oraz opinie z podobnych wyjazdów!

Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników z innych naszych górskich wyjazdów!

Z mojej strony bardzo pozytywne wrażenia, świetna organizacja oraz duże zaangażowanie pozytywnych przewodników – oby tak dalej ! 🙂

Bartłomiej
Złoty Weekend - Bieszczady

To był prawdziwy złoty weekend – super wyjazd 🙂 Bardzo fajna trasa dla osób, które cały tydzień siedzą za biurkiem i na weekend jadą w góry. Proszę o więcej takich wyjazdów z podobną trudnością tras 😉
Bardzo dobrze zorganizowany czas ze strony prowadzących. Bardzo duży plus dla przewodnika, który ma ogromną wiedzę na temat gór i bardzo chętnie dzieli się nią (tego nie spotkałam na podobnych wyjazdach u konkurencji). Na pewno będę Was polecać i do zobaczenia na następnych wyjazdach 😉

Justyna
Złoty Weekend - Pieniny
Koszty
Cena: 679 zł

płatna w 2 ratach:
200 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
479 zł do 15.09.2021 r.

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Jetrichovice oraz Bastei - Warszawa oraz przejazdy lokalne
 • Dwa noclegi w hotelu w pokojach 2 i 3 osobowe z łazienkami, (pokoje 1 osobowe z łazienkami za dopłatą 100 zł - brak wolnych miejsc w pokojach 1-osobowych)
 • Rezerwacja sali do gry w kręgle dla grupy (2 tory) w piątek wieczorem
 • Dwa śniadania (w sobotę i w niedzielę)
 • Dwie obiadokolacje (w piątek i w sobotę)
 • Kolorowe mapki tras
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Opiekę pilota
 • Niezapomniane wrażenia z wiosennej wyprawy do Czeskiej i Saksońskiej Szwajcarii :)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Obowiązkowych biletów wstępu (ok. 30 EUR)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Złoty Weekend – Czeska i Saksońska Szwajcaria prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.

Brak wolnych miejsc :-(

Zapraszamy na listę rezerwową. Aby się na nią zapisać należy kliknąć w przycisk poniżej i uzupełnić formularz.