info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Złoty Weekend – Czeska i Saksońska Szwajcaria!

0
Cena
779 zł
Cena
779 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

2071

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

3 dni (przedłużony weekend)
Termin : 13-16.10.2022
Czeska i Saksońska Szwajcaria
Miejsca : lista rezerwowa :-(
Opis

Jesienią po raz kolejny w tym roku wyruszymy na odkrywanie malowniczych skał na pograniczu czesko-niemieckim. Czeska i Saksońska Szwajcaria to idealne miejsce na przedłużony weekend! Cudowne krajobrazy, urokliwe formy skalne oraz twierdze oczarują każdego i pozostaną w pamięci na długo. Wybierz się z nami do tego urokliwego miejsca już w połowie października!

Poziom trudności wyjazdu!

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie sprawdź szczegóły poziomu tutaj.

średni

 

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla osób o średniej kondycji, które już chodziły po górach. Podczas wyjazdu  chodzimy po górach oraz zwiedzamy. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂

Tylko 1 dzień urlopu a 3 dni wyjazdu!

Wyjeżdżamy w czwartek wieczorem i wracamy w niedzielny wieczór przed północą, więc potrzebny jest tylko jeden dzień urlopu.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w czwartek wieczorem, 13.10.2022 roku, o godzinie 23:00. Powrót w niedzielę 16.10.2022 roku około 23:00 – północy.

Śpimy w hotelu w pokojach 2-osobowych (pokoje 1-os. za dopłatą). Hotel znajduje się na granicy Parku Narodowego Czeska Szwajcaria.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty (paszportu nie trzeba)
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność,
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do hotelu, aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać),
mały plecak na wodę i przekąski,
śniadanie na piątek oraz ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej)
termos/kubek termiczny z herbatą zawsze się przyda 🙂
gotówkę na posiłki oraz wstępy (zbieramy w autorze) i pozostałe wydatki.

Informacje epidemiologiczne

Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczestników i stosujemy się do bieżących przepisów i wymagań sanitarno-epidemiologicznych.

Testy na COVID-19 / szczepienia

Republika Czeska zniosła wymóg posiadania dokumentów określających status związany z COVID 19 oraz wypełniania formularza lokalizacyjnego dla osób podróżujących z krajów UE (w tym z Polski) do Czech – brak obowiązku wykonywania testów, przedkładania zaświadczeń, wypełniania formularza lokalizacyjnego.

Niemcy wymagają testów lub szczepień (na chwilę publikacji wyjazdu). Większość krajów znosi obostrzenia i można się spodziewać, że Niemcy również zniosą, ale obecnie do wjazdu na teren Niemiec wymagane są szybkie testy antygenowe (do 48 przed wjazdem) lub pełne zaszczepienie (ważne do 270 po drugiej dawce, bezterminowo po 3 dawce)*

*Dla uczestników zorganizujemy możliwość wykonania szybkiego testu antygenowego (cena ok. 100-200zł), jeśli będzie wymóg PCR (typowe ceny 250zł-400zł) również pomożemy zorganizować takie testy.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu zobaczymy m.in.:
 • Najstarszy rezerwat geologiczny w Czechach - Pańską Skałę!
 • Słynną ikonę Czeskiej Szwajcarii – Bramę Pravčicką!
 • Przepiękne wąwozy - Edmundova soutěska i Divoká soutěska, które zobaczymy z pokładu łodzi!
 • Twierdzę Königstein, najstarszą i najbardziej wyjątkową budowlę Saksońskiej Szwajcarii!
 • Bastei - skalny most z niewiarygodnie pięknymi formacjami skalnymi!
 • I wiele, wiele innych!
Nocleg

Będziemy nocować w hotelu położonym na granicy Parku Narodowego Czeska Szwajcaria w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą). W cenie zagwarantowane są dwa śniadania oraz dwie obiadokolacje.

W hotelu jest dostępna restauracja, w której można zaopatrzyć się w zimne napoje na wieczorną integrację (płatność tylko gotówką). A jeśli już o integracji wspominamy to pierwszego dnia mamy rezerwacje sali do gry w kręgle (2 tory) tylko dla naszej grupy w g. 19:00-22:00!

Prowadzący

Anna Beta

Aktywator nowości

Przewodnik, pilot, entuzjastka wycieczek rowerowych i poznawania nowych miejsc. Najbardziej lubi robić to, czego jeszcze nigdy wcześniej nie robiła. Dla Ani szklanka jest zawsze do połowy pełna, a jej hasłem życiowym jest 'Bring The Action’.

Plan

Dzień 0/1Warszawa – Pańska Skała - Jetrichovice

Na naszą przygodę wyruszamy w czwartek wieczorem o godzinie 23:00. Rano zatrzymamy się na przerwę śniadaniową i krótkie odświeżenie, a niedługo po niej rozpoczniemy zwiedzanie. Pierwszym naszym celem będzie Pańska Skała, która jest najstarszym w Czechach rezerwatem geologicznym i jednocześnie jednym z najstarszych tego typu założeń w Europie! Znajduje się ona na wysokości 595 metrów i składa się z pięcio- i sześciobocznych, pionowych kolumn, ściśle przylegających jedna do drugiej. To wszystko wygląda jak wielkie, naturalne, kamienne organy, i dlatego nazywane jest jako Kamenné varhany 😉 Po zobaczeniu tego miejsca udamy się w kierunku Jetrichowic, skąd wyruszymy na szlak. Trasa, którą pokonamy jest bardzo malownicza i przebiega wśród piaskowcowych z licznymi punktami widokowymi. Obszar, przez który przejdziemy nazywa sie Jetřichovické stěny. Po drodze zobaczymy m.in.: Rudolfův kámen, zwany także Ostroh, czyli 484-metrowe wzgórze z piaskowca oraz Vilemínina stěna — punkt widokowy leżący na wysokości 439 m n. p. m. Rozciąga się z niego przepiękny, panoramiczny widok na cały region. Po zejściu ze szlaku udamy się do hotelu, gdzie po zakwaterowaniu będzie czekała na nas obiadokolacja oraz wspólna integracja 🙂

Trasa:
Jetrichovice – Kesslerowa Deska – Ostroh – Vyhlídkové místo Vilemínina stěna – Jetrichovice
2:45h + przerwy, 6,7km, podejść 345m, zejść 345m

Dzień 2Jetrichovice - Mezni Louka - Jetrichovice

W sobotę po śniadaniu przejdziemy do Mezni Louka. W tym dniu zobaczymy klasyczną Czeską Szwajcarię i jej najpopularniejsze zakątki – Bramę Pravčicką, Wąwóz Edmunda i Divoka souteska, czyli Dziki Wąwóz. Nasza trasa to około 15 km, ale będzie to bardzo przyjemna wędrówka. Dziki wąwóz będzie pierwszym, który zobaczymy. Aby dostać się do dalszej części trasy będziemy musieli pokonać 450-metrowy odcinek łódkami 🙂 Piękne widoki na kilkudziesięciometrowe skalne ściany gwarantowane! Po pokonaniu tego odcinka wyruszymy w dalszą trasę, aby wkrótce dotrzeć do Wąwozu Edmunda. Tutaj również zobaczymy niemalże pionowe i wysokie na 50 do 150 metrów ściany. I również czeka nas spływ łodziami o długości ok. 960m! Pozostałą część trasy przemierzymy urokliwą ścieżką prowadzącą wzdłuż rzeki Kamienicy, którą dojdziemy aż do Hrenska, miasteczka leżącego na czesko-niemieckiej granicy. Tam ruszymy w prawo, dalej w kierunku największej atrakcji tego dnia – bramy Pravčickiej! Podejście do niej będzie jedynym momentem trasy wymagającym większego wysiłku. Brama ta jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Czesko-Saksońskiej Szwajcarii. Sama „brama” ma wysokość około 16 metrów, rozpiętość ponad 26 metrów u podstawy oraz szerokość 7-8 metrów. Tutaj zaplanowaliśmy czas wolny, tak aby każdy mógł wejść na tarasy widokowe, z których pięknie widać nie tylko bramę, ale także “Sokoli hnizdo”, czyli Sokole Gniazdo. Tutaj również będzie możliwość przysiąść przy jednym ze stołów delektując się pięknymi widokami. Do Mezni Louki wrócimy czerwonym szlakiem prowadzącym malowniczą ścieżką Gabrieli, skąd wyruszymy w podróż powrotną do hotelu.

Trasa:
Mezni Louka – Divoka souteska – Mezni Mustek – Edmundova souteska – Hrensko – Pravicka Brana – Mezni Louka
5:43h + przerwy, 15,7km, podejsc 438m, zejsc 439m

Dzień 3Jetrichovice - Twierdza Königstein - Bastei - Warszawa

W niedzielę po śniadaniu wyruszymy do Twierdzy Königstein, najstarszej i najbardziej wyjątkowej budowli Saksońskiej Szwajcarii. Sama twierdza chroni okolicę od ponad 750 lat i rozpościera się na całym, potężnym płaskowyżu. Podczas jej zwiedzania zobaczymy model twierdzy, następnie udamy się na Plac Defilad, by w końcu móc podziwiać najważniejsze punkty twierdzy m.in. zamek Magdaleny oraz Fryderyka, tarasy widokowe, królewski nos czy komin. Potem powrócimy na plac, gdzie zaplanowaliśmy krótki czas wolny na samodzielne zapoznanie się z twierdzą. Następnie wyruszymy w kierunku Bastei, miejscu z niewiarygodnymi pięknymi formacjami skalnymi, ale także ze słynnym mostem i ruinami zamku. Z parkingu wejdziemy pieszo na punkty widokowe, by następnie zejść do samego mostu i zrobić spektakularne, pamiątkowe zdjęcia. Potem udamy się na ruiny zamku, na które warto wejść, bo tu także roztaczają się niesamowite widoki. Widoki z tego dnia zapamiętacie na bardzo długo! 🙂 Po zwiedzaniu wyruszymy w podróż powrotną do Warszawy, gdzie dotrzemy prawdopodobnie około 23:00 – północy.

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania,

-przejść górskich i zwiedzania, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy (na trasie oczywiście będzie przewodnik)

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo

-wjazdu na teren Niemiec i zwiedzania atrakcji – w przypadku gdy Niemcy zamkną granice/będzie obowiązywała kwarantanna po wjeździe lub wyjeździe z Niemiec (mimo testów/szczepień)/zaplanowane obiekty będą zamknięte dla zwiedzających zaproponujemy alternatywne atrakcje po stronie czeskiej

-dostępności atrakcji w hotelu – m.in. sala do gry w kręgle może być niedostępna lub ograniczona czasowo ze względu na bieżące rozporządzenia

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia/ustaw w każdym z odwiedzanych krajów

Relacja oraz opinie z poprzedniego wyjazdu!

Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników z poprzedniego wyjazdu!

No muszę powiedzieć, że jestem zachwycona wyjazdem 😍😍😍 Było przepięęęknie, ekipa zebrała się super (jechałam sama, ale w ogóle tego nie poczułam tak szybko się zintegrowaliśmy), wszystko zgodnie z czasem jak w SZWAJCARSKIM zegarku 😁 Gdybym nie wiedziała, to nie powiedziałabym, że to pierwsza edycja, tak wszystko gładko poszło z perspektywy uczestnika! Chyba oceniam ten wyjazd na równi ze Słowenią i tak strasznie się cieszę, że udało się go zorganizować. Nie wiem, jak to robicie, ale nawet pogodę udało się zaczarować. Dzięki wielkie za wyjazd, będę na pewno go polecać wszystkim.

Agnieszka W.

Program bardzo dobrze ułożony ,każdy kolejny dzień lepszy od poprzedniego a pierwszy dzień był super. Wieczorne integracje ,zarówno kręgle jak i tańce przy żywej muzyce przeciągały się do późnych godzin. Ania ze swoją pozytywną energią , radością życia jest sama w sobie atrakcją każdego wyjazdu i jest bardzo dobrze zorganizowana jako pilot. Tomek przewodnik otwarty na sugestie uczestników. Pozdrawiam już stały uczestnik Waszych wypadów.

Władek D.
Koszty
Cena: 779 zł

płatna w 2 ratach:
200 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
579 zł do 12.09.2022 r.

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Jetrichovice oraz Bastei - Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • Dwa noclegi w hotelu w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą 100 zł)
 • Rezerwacja sali do gry w kręgle dla grupy (2 tory) w piątek wieczorem
 • Dwa śniadania (w sobotę i w niedzielę)
 • Dwie obiadokolacje (w piątek i w sobotę)
 • Kolorowe mapki tras
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Opiekę pilota
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Obowiązkowych biletów wstępu (ok. 30 EUR)
 • Ewentualnych testów na obecność COVID-19 - informacje tutaj

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Złoty Weekend – Czeska i Saksońska Szwajcaria! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.

Brak wolnych miejsc :-(

Zapraszamy na listę rezerwową. Aby się na nią zapisać należy kliknąć w przycisk poniżej i uzupełnić formularz.