info@gdzienaweekend.pl
Jesienią po raz kolejny wyruszymy na odkrywanie malowniczych skał na pograniczu czesko-niemieckim. Czeska i Saksońska Szwajcaria to idealne miejsce na przedłużony weekend! Cudowne krajobrazy, urokliwe formy skalne oraz twierdze oczarują każdego i pozostaną w pamięci na długo. Wybierz się z nami do tego urokliwego miejsca już w połowie października!
Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie sprawdź szczegóły poziomu tutaj.
15 października (niedziela) zaplanowano wybory
Gdzie głosujemy?
W drodze powrotnej do Warszawy w obwodowej komisji wyborczej nr 4 Szkole Podstawowej w Krzywej, Szkoła Podstawowa, Krzywa 52, 59-225 Chojnów.
Kiedy głosujemy?
W drodze powrotnej, około godziny 18.
Jak głosować?
Wyjazd jest dla osób o średniej kondycji, które już chodziły po górach. Podczas wyjazdu chodzimy po górach oraz zwiedzamy. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.
Wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.
Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂
Wyjeżdżamy w czwartek wieczorem i wracamy w niedzielny wieczór przed północą, więc potrzebny jest tylko jeden dzień urlopu.
Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w czwartek wieczorem, 12.10.2023, o godzinie 23:30. Powrót w niedzielę 15.10.2023 roku około północy.
Śpimy w hotelu w pokojach 2 i 3-osobowych (pokoje 1-os. za dopłatą). Hotel znajduje się na granicy Parku Narodowego Czeska Szwajcaria.
Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty lub paszport
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność,
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do hotelu, aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać),
mały plecak na wodę i przekąski,
śniadanie na piątek oraz ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej)
termos/kubek termiczny z herbatą zawsze się przyda 🙂
gotówkę na posiłki oraz wstępy (zbieramy w autorze) i pozostałe wydatki.
Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.
Będziemy nocować w hotelu położonym na granicy Parku Narodowego Czeska Szwajcaria w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą). W cenie zagwarantowane są dwa śniadania oraz dwie obiadokolacje.
W hotelu jest dostępna restauracja, w której można zaopatrzyć się w zimne napoje na wieczorną integrację (płatność tylko gotówką). A jeśli już o integracji wspominamy to pierwszego dnia mamy rezerwacje sali do gry w kręgle (2 tory) tylko dla naszej grupy w g. 19:00-21:00!
Na naszą przygodę wyruszamy w czwartek wieczorem o godzinie 23:00. Rano zatrzymamy się na przerwę śniadaniową i krótkie odświeżenie, a niedługo po niej rozpoczniemy zwiedzanie. Pierwszym naszym celem będzie Pańska Skała, która jest najstarszym w Czechach rezerwatem geologicznym i jednocześnie jednym z najstarszych tego typu założeń w Europie! Znajduje się ona na wysokości 595 metrów i składa się z pięcio- i sześciobocznych, pionowych kolumn, ściśle przylegających jedna do drugiej. To wszystko wygląda jak wielkie, naturalne, kamienne organy, i dlatego nazywane jest jako Kamenné varhany 😉 Po zobaczeniu tego miejsca udamy się w kierunku Jetrichowic, skąd wyruszymy na szlak. Trasa, którą pokonamy jest bardzo malownicza i przebiega wśród piaskowcowych z licznymi punktami widokowymi. Obszar, przez który przejdziemy nazywa sie Jetřichovické stěny. Po drodze zobaczymy m.in.: Rudolfův kámen, zwany także Ostroh, czyli 484-metrowe wzgórze z piaskowca oraz Vilemínina stěna — punkt widokowy leżący na wysokości 439 m n. p. m. Rozciąga się z niego przepiękny, panoramiczny widok na cały region. Po zejściu ze szlaku udamy się do hotelu, gdzie po zakwaterowaniu będzie czekała na nas obiadokolacja oraz wspólna integracja 🙂
Trasa:
Jetrichovice – Kesslerowa Deska – Ostroh – Vyhlídkové místo Vilemínina stěna – Jetrichovice
2:45h + przerwy, 6,7km, podejść 345m, zejść 345m
W sobotę po śniadaniu udamy się w okolicę Hřenska. W tym dniu zobaczymy klasyczną Czeską Szwajcarię i jej najsłynniejsze zakątki – Bramę Pravčicką oraz Divoką souteskę, czyli Dziki Wąwóz. Ze względu na zeszłoroczne pożary i zamknięcie części szlaków czekają nas dwa spacery. Pierwszy spacer to wspinaczka w kierunku największej atrakcji tego dnia – bramy Pravčickiej! Podejście do niej będzie momentem wymagającym większego wysiłku, ale z pewnością będzie warto. Brama ta jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Czesko-Saksońskiej Szwajcarii. Sama „brama” ma wysokość około 16 metrów, rozpiętość ponad 26 metrów u podstawy oraz szerokość 7-8 metrów. Tutaj zaplanowaliśmy czas wolny, tak aby każdy mógł wejść na tarasy widokowe, z których pięknie widać nie tylko bramę, ale także “Sokoli hnizdo”, czyli Sokole Gniazdo. Tutaj również będzie możliwość przysiąść przy jednym ze stołów delektując się pięknymi widokami. Następnie zejdziemy tą samą drogą do parkingu i przejedziemy do miejscowości Menzu Louka. Stąd wyruszymy w kierunku drugiej wspaniałej atrakcji – Dzikiego Wąwozu! Tu czeka nas spływ 450-metrowy odcinkiem łódkami 🙂 Piękne widoki na kilkudziesięciometrowe skalne ściany gwarantowane! Wąwozem obecnie pływa się wracając do tego samego miejsca. Stąd ruszymy dalej na szlak i przechodząc wśród wspaniałych lasów dojdziemy do parkingu. Ale to nie koniec atrakcji tego dnia! Czeka nas jeszcze przepiękny Zamek w Děčínie! Zamek położony na wysokiej skale w Děčínie, na prawym brzegu Łaby. Należy do najstarszych zabytków w Czechach, a pierwszy zamek w tym miejscu powstał w X wieku, ale później był wielokrotnie przebudowywany zmieniając zarówno styl jak i funkcje. Obecnie po remoncie z lat 90 ponownie zachwyca odwiedzających! Po zwiedzaniu zamku czeka nas chwila czasu wolnego w Decinie, po czym wyruszymy w podróż powrotną do hotelu na obiadokolację i wspólną integrację 🙂
Trasa:
Tri Prameny – Pravcicka Brana – Tri Prameny
1:30h + przerwy, 3,9km, podejść 188m, zejść 188m
Trasa:
Mezni Luka – Divoka souteska – Janov, Na hájenkách
1:52h + przerwy, 5,4km, podejść 210m, zejść 196m
W niedzielę po śniadaniu wyruszymy do Twierdzy Königstein, najstarszej i najbardziej wyjątkowej budowli Saksońskiej Szwajcarii. Sama twierdza chroni okolicę od ponad 750 lat i rozpościera się na całym, potężnym płaskowyżu. Podczas jej zwiedzania zobaczymy model twierdzy, następnie udamy się na Plac Defilad, by w końcu móc podziwiać najważniejsze punkty twierdzy m.in. zamek Magdaleny oraz Fryderyka, tarasy widokowe, królewski nos czy komin. Potem powrócimy na plac, gdzie zaplanowaliśmy krótki czas wolny na samodzielne zapoznanie się z twierdzą. Następnie wyruszymy w kierunku Bastei, miejscu z niewiarygodnymi pięknymi formacjami skalnymi, ale także ze słynnym mostem i ruinami zamku. Z parkingu wejdziemy pieszo na punkty widokowe, by następnie zejść do samego mostu i zrobić spektakularne, pamiątkowe zdjęcia. Potem udamy się na ruiny zamku, na które warto wejść, bo tu także roztaczają się niesamowite widoki. Widoki z tego dnia zapamiętacie na bardzo długo! 🙂 Po zwiedzaniu wyruszymy w podróż powrotną do Warszawy, gdzie dotrzemy prawdopodobnie około północy.
Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników z poprzedniego wyjazdu!
No muszę powiedzieć, że jestem zachwycona wyjazdem 😍😍😍 Było przepięęęknie, ekipa zebrała się super (jechałam sama, ale w ogóle tego nie poczułam tak szybko się zintegrowaliśmy), wszystko zgodnie z czasem jak w SZWAJCARSKIM zegarku 😁 Gdybym nie wiedziała, to nie powiedziałabym, że to pierwsza edycja, tak wszystko gładko poszło z perspektywy uczestnika! Chyba oceniam ten wyjazd na równi ze Słowenią i tak strasznie się cieszę, że udało się go zorganizować. Nie wiem, jak to robicie, ale nawet pogodę udało się zaczarować. Dzięki wielkie za wyjazd, będę na pewno go polecać wszystkim.
Program bardzo dobrze ułożony ,każdy kolejny dzień lepszy od poprzedniego a pierwszy dzień był super. Wieczorne integracje ,zarówno kręgle jak i tańce przy żywej muzyce przeciągały się do późnych godzin. Ania ze swoją pozytywną energią , radością życia jest sama w sobie atrakcją każdego wyjazdu i jest bardzo dobrze zorganizowana jako pilot. Tomek przewodnik otwarty na sugestie uczestników. Pozdrawiam już stały uczestnik Waszych wypadów.
Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.
Aby się zapisać na Złoty Weekend – Czeska i Saksońska Szwajcaria! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.