info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Złoty Weekend – Bieszczady! [vol. 2] [Szczyt KGP] [Halicz,Tarnica,Rawki]

0
Cena
499 zł
Cena
499 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

94

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 13-15.10.2023
Bieszczady
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Złota polska jesień najpiękniejsza jest w górach i to nie tylko tych wysokich! Jest ciepło, słonecznie a drzewa przybierają odcienie złota i czerwieni! To czas, kiedy można uchwycić niezwykłe bogactwo kolorów w otaczającym nas świecie. Zapraszamy zatem na drugą edycję złotego weekendu w Bieszczadach, podczas którego doświadczycie tych niezwykłych jesiennych widoków w jednych z najpiękniejszych rejonów tych uroczych gór 🙂

Szczyt Korony Gór Polski [KGP]

Korona Gór Polski to 28 szczytów wszystkich pasm górskich w Polsce i poza kilkoma wyjątkami pokrywają się one z listą najwyższych szczytów. Zdobycie ich wszystkich to pokonanie ponad 30 tysięcy metrów n.p.m. oraz słynna możliwość otrzymania tytułu Zdobywcy Korony Gór Polski 🙂 (Aby go zdobyć najpierw wstąpić wstąpić do Klubu KGP).

Podczas tego wyjazdu zdobędziemy szczyt KGP nr 5. – Tarnicę w Bieszczadach!

Poziom trudności wyjazdu!

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie sprawdź szczegóły poziomu tutaj.

średni

 

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla osób o dobrej kondycji, które już chodziły po górach. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Oba dni wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w piątek wieczorem i wracamy w niedzielę około północy – pierwszej w nocy.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Defilad w Warszawie w piątek wieczorem, 13.10.2023, o 23:30. Powrót w niedzielę wieczorem, 15.10.2023, około 24:00 – 1:00 w nocy.

Z soboty na niedzielę śpimy w ośrodku wypoczynkowym w pokojach 2 oraz 3-osobowych (pokoje 1-os. za dopłatą).

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność,
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do pensjonatu aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać),
mały plecak na wodę i przekąski,
okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania,
kijki trekkingowe,
śniadanie na sobotę oraz suchy prowiant i napoje na 2 dni (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej),
termos/kubek termiczny z herbatą zawsze się przyda 🙂
polar, czapkę, rękawiczki – w październiku w górach często jest już chłodno
kurtkę przeciwdeszczową / płaszcz / parasol

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Co zobaczymy?
 • Jedną z najbardziej widokowych tras w polskich Bieszczadach - przez Halicz!
 • Tarnicę - najwyższy szczyt Bieszczad!
 • Wielką Rawkę z panoramą całych Bieszczadów Wysokich!
 • I wiele, wiele innych!
Prowadzący

Agnieszka Sitkiewicz

Pilot oblatywacz

Nic tak nie dodaje Jej energii jak podróże i ludzie! Każdy wolny czas wykorzystuje na odkrywanie nowych miejsc, szczególnie na dwóch kółkach. Rower zawsze i wszędzie! Jej motto: Podróżować to żyć! Dlatego jest naszym teamowym Oblatywaczem😊.

Marcin Błoński

Pasterz grupowy

Niczym pasterz swoje stada przeprowadza bezpiecznie uczestników wycieczek przez najpiękniejsze górskie rejony. O górach wie wszystko i nawet więcej. Podejrzewamy zatem, że wychowały go wilki. Do tego gra na gitarze i śpiewa. Możliwe, że też tańczy 🙂

Nocleg

Będziemy nocować w ośrodku wypoczynkowym w pokojach 2 oraz 3-osobowych (pokoje 1-os. za dopłatą). W cenie jest również zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę. Ośrodek daje gwarancję wypoczynku w ciszy na łonie natury 🙂

Plan

Dzień 1Wołosate - Przełęcz Bukowska - Halicz - Tarnica - Wołosate

W piątek o 23:30 wyruszamy autokarem z Warszawy w rejon miejscowości Wołosate. Przed przyjazdem zaplanowaliśmy przerwę na śniadanie. Na szlak wyruszymy w kierunku Przełęczy Bukowskiej, a następnie w kierunku Halicza (1333 m), który jest słynny z pięknej panoramy na polską i ukraińską część Bieszczadów. Najlepiej widać z niego górną część doliny Sanu ciągnącą się w stronę Przełęczy Użockiej, a w kierunku południowo-wschodnim Rozsypaniec i Połoninę Bukowską. Następnie ruszymy zdobyć Tarnicę! Najpierw dotrzemy do Przełęczy pod Tarnicą (1275 m n.p.m.), a chwilę później do celu — na Tarnicę (1346 m n.p.m) – najwyższy szczyt Bieszczad. Ze szczytu będziemy mogli podziwiać całe Bieszczady Wysokie, tzw. Bieszczadzki Worek, pasma Karpat Wschodnich leżących już po ukraińskiej stronie, a także kilka szczytów słowackich. Po zachwytach nad takimi widokami ruszymy dalszą drogę w kierunku Wołosatego, gdzie zejdziemy ze szlaku i wyruszymy do noclegu, gdzie dojedziemy po około godzinie. Czekać tam na nas będzie pyszna obiadokolacja, a wieczorem oczywiście znajdziemy czas na wspólną integrację przy ognisku 🙂

Trasa:
Wołosate – Przełęcz Bukowska – Halicz – Tarnica – Wołosate
6:10 h, 19,1 km, podejść 894 m, zejść 895 m

Dzień 2Rzeczyca - Wielka Rawka - Mała Rawka - Dział - Przełęcz Wyżnia

Rano po śniadaniu, wykwaterujemy się i wyruszymy w okolice Ustrzyk Górnych, gdzie dotrzemy po około godzinie. Stąd wyjdziemy na szlak. Pierwsze kilometry będą łagodnie wznosiły nas w górę w otoczeniu gęstego lasu. Mniej więcej w połowie drogi rozpocznie się strome podejście, które będzie się utrzymywać do samego szczytu. Gdy dostrzeżemy pola jagód i borówek to będzie dla nas oznaką, że przed nami już tylko ostatnia prosta na sam szczyt Wielkiej Rawki – 1304 m n.p.m. To tutaj będziemy mogli podziwiać panoramę całych Bieszczadów Wysokich, zarówno polskiej, jak i ukraińskiej i słowackiej ich części. Po zachwytach nad widokami udamy się w kierunku Małej Rawki. Trasę do tego szczytu powinniśmy pokonać w ciągu pół godziny, natomiast będzie to jeden z piękniejszych odcinków naszej wyprawy 🙂 Sam szczyt Małej Rawki (1267 m n.p.m.) pokrywa niewielka połonina, będąca jednocześnie doskonałym punktem widokowym na Tarnicę oraz Połoniny Wetlińską i Caryńską. Kolejnym naszym celem będzie Dział i niedawno otwarty szlak do Przełęczy Wyżniej, gdzie będzie czekał na nas autokar. Po zejściu ze szlaku wyruszymy do Warszawy, gdzie dotrzemy prawdopodobnie około 24:00 – 1:00 w nocy.

Trasa:
Rzeczyca – Wielka Rawka – Mała Rawka – Dział – Przełęcz Wyżnia
3:52 h, 10,8 km, podejść 699 m, zejść 509 m

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Poprzednio w Bieszczadach byliśmy w październiku, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie!

Z mojej strony bardzo pozytywne wrażenia, świetna organizacja oraz duże zaangażowanie pozytywnych przewodników – oby tak dalej ! 🙂

Bartłomiej

Dla mnie super, bardzo sprawnie wróciliśmy, hotel super, „młode” towarzystwo extra, to jest coś czego brakuje u konkurencji 🙂

Andrzej
Koszty
Cena: 499 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Wołosate i Brzegi Górne – Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • Nocleg w ośrodku wypoczynkowym w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą 100 zł)
 • Obiadokolację w sobotę
 • Śniadanie w formie bufetu w niedzielę
 • Organizację ogniska/grilla w sobotę, w tym drewno na opał oraz jednorazowa zastawa
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Ślady tras GPX
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Prowiantu na szlaki
 • Pozostałych posiłków
 • Biletów wstępu do Bieszczadzkiego Parku Narodowego na dwa dni (2 x 9 zł)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Złoty Weekend – Bieszczady! [vol. 2] [Szczyt KGP] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1-osobowym. Dopłata 100 zł (prosimy doliczyć do przelewu). Jeśli opcja ta jest wyszarzona (nie można jej wybrać) to znaczy, że nie ma już dostępnych pokoi 1-os.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)

Zapisz się