kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Złoty Weekend – Beskid Sądecki! [Nocleg w schronisku] [Szczyt DGP: Jaworzyna Krynicka] [NOWOŚĆ]

0
Cena
499 zł
Cena
499 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

401

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 26-27.10.2024
Beskid Sądecki
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Zapraszamy na niezapomniany październikowy wyjazd do Beskidu Sądeckiego! Podczas weekendu przejdziemy ponad 35 km po malowniczych szlakach, zdobędziemy Jaworzynę Krynicką i odwiedzimy urokliwą Bacówkę PTTK nad Wierchomlą. Oprócz tego czeka nas podróż Głównym Szlakiem Beskidzkim, by zdobyć najciekawsze szczyty, odkryć przepiękne panoramy i zrelaksować się pośród zieleni i szumu lasu. Dodatkową atrakcją będzie zwiedzanie średniowiecznego Zamku w Rytrze, który oferuje panoramiczne widoki 360 stopni na całą okolicę leżącą u stóp rzeki Poprad.

Naszym miejscem noclegowym będzie klimatyczne Schronisko PTTK na Hali Łabowskiej, gdzie  będziemy podziwiać roztaczające się dookoła widoki i dzielić wrażeniami z dnia spędzonego na szlaku!

Podczas tego wyjazdu nie zabraknie niezapomnianych wrażeń i pięknych krajobrazów. Dołącz do nas już dziś i odkryj uroki Beskidu Sądeckiego w wyjątkowej jesiennej scenerii!

Szczyt Diademu Polskich Gór [DPG]

Diadem Polskich Gór to odznaka zwieńczająca zdobycie 80 najwyższych szczytów pasm i masywów górskich w Polsce (w randze mezoregionów oraz wybranych mikroregionów). Zdobyć ją można po przedstawieniu wypełnionej i potwierdzonej (np. fotografiami lub pieczątkami) książeczki odznaki DPG. Szczegóły tego wspaniałego wyzwania można znaleźć m.in. w regulaminie DPG oraz na oficjalnej stronie.

Podczas tego wyjazdu zdobędziemy szczyt:

DPG nr 24. – Jaworzyna Krynicka w Beskidzie Sądeckim!

Poziom trudności wyjazdu!

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie sprawdź szczegóły poziomu tutaj.

średni

 

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla osób o dobrej kondycji, które już chodziły po górach. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na kontakt@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂

Podczas wyjazdu śpimy w niezwykle urokliwym miejscu w samym sercu gór – w Schronisku PTTK na Hali Łabowskiej. W związku z tym musimy ze sobą zabrać na trasę rzeczy potrzebne nam na nocleg, ale na szczęście nie wiele, bo tylko na jedną noc, także wystarczy nam mały plecak. W pokojach mamy pościel, wiec nie potrzeba brać śpiworów.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w piątek wieczorem i wracamy w niedzielny wieczór nieco po połnócy, więc nie potrzeba brać dni wolnych.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest w piątek wieczorem, 25.10.2024, o 23:30 z Placu Defilad w Warszawie. Powrót w niedzielę 27.10.2024, około północy – pierwszej w nocy w zależności od warunków na drodze.

Można dołączyć do nas na trasie — jedziemy obwodnicą Radomia i Kielc.

Śpimy w schronisku Schronisku PTTK na Hali Łabowskiej w pokojach 4-10 osobowych (możliwe łóżka piętrowe) oraz pokojach 2-osobowych (za dopłatą).

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność
ochraniacze na buty (stuptuty)
ubranie na cebulkę, dodatkowo czapkę, szalik – warunki w górach mogą być  już lekko zimowe
kurtkę przeciwdeszczową
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do schroniska aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać)
plecak na dwa dni wędrówki w górach
okulary przeciwsłoneczne
raczki na wypadek śniegu oraz kijki
śniadanie na sobotę oraz suchy prowiant i napoje na 2 dni (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej na trasie oraz w schronisku)
termos/ kubek termiczny z ciepłą herbatą 🙂
gotówkę na  wydatki własne
latarki oraz powerbanki z racji ograniczonego dostępu do prądu w schronisku (około 2h dziennie)

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Przejdziemy ponad 35 km po urokliwych szlakach Beskidu Sądeckiego!
 • Zdobędziemy Jaworzynę Krynicką!
 • Zachwycimy się niesamowitymi widokami i panoramami, szykujcie aparaty!
 • Odwiedzimy Bacówkę PTTK nad Wierchomlą!
 • Odpoczniemy i odetchniemy pełną piersią śpiąc w Schronisku PTTK na Hali Łabowskiej na wysokości 1060 m n.p.m.!
 • Zwiedzimy średniowieczny Zamek w Rytrze z panoramicznym widokiem na okolicę!
 • Odkryjemy wiele innych przepięknych miejsc!
Nocleg

Będziemy nocować w Schronisku PTTK na Hali Łabowskiej w pokojach 5-10 osobowych (możliwe łóżka piętrowe) oraz pokojach 2-osobowych (za dopłatą). Obiekt znajduje się na wysokości 1061 m n.p.m. Wszystkie pokoje z pościelą, bez ręczników (płatne dodatkowo), wspólne łazienki na korytarzach.  W cenie zagwarantowana jest obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę. Obiekt uzyskał bardzo dobrą ocenę 4,5 wśród użytkowników google!

Schronisko ze względu na swoje położenie nie jest podłączone do sieci energetycznej i prąd w nim dostępny z paneli fotowoltaicznych oraz agregatu (włączany na ok. 2h dziennie wieczorem), w pokojach nie ma gniazdek, a światło jest tylko wtedy, kiedy jest włączony agregat. Kiedy się ściemni, w korytarzach, sanitariatach i na jadalni działa oświetlenie ledowe – słabe, przyćmione, energooszczędne, zatem należy spakować czołówki i power-banki 🙂 Warto także mieć ze sobą gotówkę, bo bywają problemy z zasięgiem.

Wędrujemy z bagażem – rekomendujemy mały plecak!
Prowadzący

Renata Wiśniewska

Propagator ds. aktywności

Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!

Marcin Błoński

Pasterz grupowy

Niczym pasterz swoje stada przeprowadza bezpiecznie uczestników wycieczek przez najpiękniejsze górskie rejony. O górach wie wszystko i nawet więcej. Podejrzewamy zatem, że wychowały go wilki. Do tego gra na gitarze i śpiewa. Możliwe, że też tańczy 🙂

Plan

Dzień 1Warszawa – Jaworzyna Krynicka - Bacówka PTTK nad Wierchomlą - Schronisko PTTK na Hali Łabowskiej

W piątek wieczorem o 23:30 wyruszymy z Placu Defilad w Warszawie na podbój Beskidu Sądeckiego w jesiennej odsłonie. Przy wschodzie słońca zaplanowana jest przerwa na śniadanie i przygotowanie się do dnia na szlaku, tak aby około 8:00 rozpocząć trekking. Nasza podróż zacznie się w malowniczej miejscowości Złockie, gdzie zwiedzimy przepiękną Cerkiew św. Dymitra. Jest to jeden z punktów na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, w którego skład wchodzą znamienite perły architektury drewnianej, znajdujące się na terenie tego województwa. Następnie przez gęste lasy i łagodne wzgórza dojdziemy na Jaworzynę Krynicką (1114 m n.p.m.), znaną z pięknych widoków i zimowego kompleksu narciarskiego. Następnie wyruszymy na Runek (1080 m n.p.m.), po kolejnych kilku kilometrach na szlaku naszym oczom ukaże się Bacówka PTTK nad Wierchomlą (895 m n.p.m.) – urocze schronisko w stylu góralskim, położone na rozległej polanie, której stoki opadają do doliny Wierchomli Małej, ukazując przepiękne widoki na pasmo Radziejowej oraz okazałą panoramę na Tatry. To idealne miejsce na krótki odpoczynek, przerwę na obiad oraz kosztowanie lokalnych przysmaków. Posileni i pełni sił ruszymy dalej w kierunku Przełęczy Potasznia (900 m n.p.m.), a cała trasa obfitować będzie w różnorodne krajobrazy, od bujnych lasów po otwarte hale – idealny szlak dla miłośników przyrody oraz spokojnych wędrówek. Późnym popołudniem dotrzemy do naszego miejsca noclegu – Schroniska PTTK na Hali Łabowskiej (1061 m n.p.m.), znanego z gościnności i faktu, że nie jest podłączone do sieci energetycznej (ale ma agregat pracujący około 2h dziennie oraz panele fotowoltaiczne), o czym warto pamiętać wybierając się z nami na tę wspaniałą górską wycieczkę. Klimatyczne drewniane schronisko położone jest na wysokości 1061 m n.p.m. i z widokowej jadalni gwarantuje nieziemskie panoramy. Chętni będą mogli spotkać się tam na niezapomnianą wieczorną integrację!

Zdjęcie po lewej stronie autorstwa Henryk Bielamowicz z wikipedia.org, w środku autorstwa Dawid Wakieć z Bacówka Nad Wierchomlą.

Trasa:
Złockie – Jaworzyna Krynicka – Runek – Bacówka PTTK nad Wierchomlą – Przełęcz Potasznia – Schronisko PTTK na Hali Łabowskiej
7:32 h + 1h przerwy na obiad, 20,9 km, podejść 997 m, zejść 463 m

Dzień 2Schronisko PTTK na Hali Łabowskiej - Wierch nad Kamieniem - Makowica - Zamek w Rytrze - Rytro - Warszawa

Niedzielę rozpoczniemy od wczesnego śniadania w przepięknych okolicznościach przyrody. Następnie wykwaterujemy się i bezpośrednio z noclegu wyruszymy na trasę. Przez większość dnia będziemy maszerować Głównym Szlakiem Beskidzkim. Pierwszym i najwyższym szczytem będzie Wierch nad Kamieniem (1084 m n.p.m.) z panoramicznym widokiem na Beskid Sądecki. Idąc dalej lekko opadającym szlakiem przez zalesioną Przełęcz Bukowina (993 m n.p.m.) i Jaworzynę Kokuszczańską (966 m n.p.m.), dotrzemy na Rozdroże nad Makowicą. Stamtąd zdobędziemy Makowicę (948 m n.p.m.), zaś kolejnym przystankiem będzie Zamek w Rytrze (463 m n.p.m.) – średniowieczna warownia, położona na szczycie wzgórza na prawym brzegu rzeki Poprad, która przyciąga zarówno miłośników historii, jak i fanów malowniczych krajobrazów. Zwiedzając niedawno odrestaurowane ruiny zamku, będziemy podziwiać piękne elementy architektury, ale i nieziemskie krajobrazy roztaczające się z murów obronnych, dziedzińca i byłej części mieszkalnej zamku. Wycieczkę zakończymy w leżącej u stóp miejscowości Rytro, skąd wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy. Na miejsce planujemy dotrzeć około północy – pierwszej w nocy, w zależności od sytuacji na drodze.

Trasa:
Schronisko PTTK na Hali Łabowskiej – Wierch nad Kamieniem – Przełęcz Bukowina – Rozdroże pod Makowicą – Makowica – Zamek w Rytrze – Rytro
4:35 h, 14,8km, podejść 185 m, zejść 867 m

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Relacja oraz opinie z poprzedniego wyjazdu!

Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację z czerwcowego wyjazdu w Beskid Sądecki!

Pierwszy raz byłam z Wami w Beskidzie Sądeckim i mam nadzieje ze wyjazd tam kiedyś się powtórzy. Podróż autokarem była bardzo wygodna:) jedzenie też super 🙂 Jak dla mnie lepiej chodziło się po szlaku w mniejszej niż zwykle grupie 🙂 Ogólnie naprawdę fajny wyjazd.

Agnieszka A.

Przede wszystkim to należą się Wam ogromne podziękowania, że pomimo nie za licznego składu wyjazd się odbył. za to duży plus. A sam wyjazd – Beskid coraz bardziej mnie oczarowuje, szlaki bardzo malownicze, z przepięknymi widokami, aż nie chciało się starać tylko cały czas iść. Nawet pogoda zrozumiała że nie może nas straszyć groźnymi burzami i tylko lekko nas pokropiła ciepłym deszczykiem w sobotę. Ośrodek ze smacznym jedzeniem i przemiłymi właścicielami. […]

Agnieszka K.
Koszty
Cena: 499 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Złockie oraz Rytro - Warszawa
 • Nocleg w Schronisku PTTK na Hali Łabowskiej w pokojach 4-10-osobowych /możliwe łóżka piętrowe/ (pokoje 2-os. za dopłatą 70 zł /os.)Wszystkie pokoje z pościelą, bez ręczników, wspólne łazienki na korytarzach.
 • Obiadokolacja w sobotę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Ślady tras GPX
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Prowiantu na szlaki
 • Opcjonalnej dopłaty za ręcznik w schronisku - 5 zł

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Złoty Weekend – Beskid Sądecki [Szczyt DGP + nocleg w schronisku] [Jaworzyna Krynicka] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

 • Wszystkie pokoje z pościelą, bez ręczników, wspólne łazienki na korytarzach.

  Prosimy o doliczenie dopłaty do przelewu. Jeśli dana opcja pokoju jest wyszarzona (nie można go wybrać) to znaczy, że nie ma już dostępnych pokoi tego typu.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)

499 zł
Book Now

Zapisz się