info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Złote Pieniny – spływ Dunajcem, zamek i szczyty! [Szczyt KGP]

0
Cena
390 zł
Cena
390 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1183

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 24-25.09.2022
Pieniny
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Zapraszamy ponownie wszystkich, którzy chcieliby doświadczyć piękna jednych z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych pasm górskich w Polsce w niezwykłej wczesnojesiennej scenerii! Zapraszamy na weekend w malowniczych Pieninach, gdzie zwiedzimy zamek w Niedzicy, zachwycimy się spływem Przełomem Dunajca, jak również zdobędziemy słynną Sokolicę oraz Wysoką! A to oczywiście nie wszystko 🙂  Złoty weekend w Pieninach już w ostatni weekend września!

Szczyt Korony Gór Polski [KGP]

Korona Gór Polski to 28 szczytów wszystkich pasm górskich w Polsce i poza kilkoma wyjątkami pokrywają się one z listą najwyższych szczytów. Zdobycie ich wszystkich to pokonanie ponad 30 tysięcy metrów n.p.m. oraz słynna możliwość otrzymania tytułu Zdobywcy Korony Gór Polski 🙂 (Aby go zdobyć najpierw wstąpić wstąpić do Klubu KGP).

Podczas tego wyjazdu zdobędziemy szczyt KGP nr 13. – Wysoką w Pieninach!

Poziom trudności wyjazdu!

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie sprawdź szczegóły poziomu tutaj.

średni

 

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Podczas weekendu planujemy zwiedzanie zamku, spływ Dunajcem, ale również trekking 🙂 Wyjazd jest dla osób o średniej kondycji, które już chodziły po górach. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Oba dni wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy z piątku na sobotę i wracamy w niedzielę około północy, więc nie potrzeba brać urlopu!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w nocy z piątku 23.09.2022 na sobotę 24.09.2022 o g. 00:30. Powrót w niedzielę wieczorem, 25.09.2022, około północy.

Z soboty na niedzielę śpimy w pensjonacie w Szczawnicy w pokojach 3 i 4-osobowych z łazienkami (pokoje 2-os. za dopłatą).

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność,
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do pensjonatu aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać),
mały plecak na wodę i przekąski,
okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania,
śniadanie na sobotę oraz suchy prowiant i napoje na 2 dni (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej na trasie oraz w Szczawnicy),
termos/kubek termiczny z herbatą zawsze się przyda 🙂

Informacje epidemiologiczne

Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczestników i stosujemy się do bieżących przepisów i wymagań sanitarno-epidemiologicznych.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Co zobaczymy?
 • Przepiękny średniowieczny zamek w Niedzicy położony nad Jeziorem Czorsztyńskim!
 • Piękno Pienin podczas spływu Przełomem Dunajca!
 • Reliktowe sosny na Sokolicy!
 • Wysoką – najwyższy szczyt Pienin należący do Korony Gór Polski!
 • Przepiękne widoki podczas przejścia w Pienińskim Parku Narodowym!
 • I wiele, wiele innych!
Nocleg

Będziemy nocować w komfortowym ośrodku w centrum Szczawnicy, lecz z dala od ruchliwych ulic, w pokojach 3 i 4-osobowych z łazienkami (pokoje 2-os. z łazienkami za dopłatą). Ośrodek składa się z dwóch budynków zlokalizowanych obok siebie. W cenie jest również zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę. Pensjonat uzyskał dobrą ocenę 4,2 wśród użytkowników google.

Plan

Dzień 0/1Warszawa - Niedzica - Sromowce Niżne - Przełom Dunajca - Sokolica - Szczawnica

Nasz wyjazd w Pieniny rozpoczniemy w nocy z piątku na sobotę o godzinie 00:30 na Placu Defilad w Warszawie. Przed przyjazdem na miejsce czeka nas przerwa na poranną toaletę oraz śniadanie. Około godziny 9:00 dojedziemy do Niedzicy, gdzie znajduję się przepiękny średniowieczny zamek Dunajec położony nad Jeziorem Czorsztyńskim 🙂 Warownia usytuowana została na wysokości 566 metrów i stanowi jeden z najcenniejszych, znajdujących się w Polsce zabytków obronnych! Po około godzinnym zwiedzaniu wyruszymy w dalszą drogę do miejscowości Sromowce Wyżne, skąd rozpoczniemy spływ Przełomem Dunajca! Jest to jedna z największych atrakcji turystycznych polskich gór. Podczas spływu tratwami na własne oczy zobaczymy piękno Pienin, spotkamy się z dziką, niezmienioną od tysiącleci przyrodą 😉 Po zachwytach podczas spływu ruszymy szlakiem, aby za kilkadziesiąt minut dotrzeć do miejsca — symbolu Pienin. Mowa oczywiście o Sokolicy, jednym z najpiękniejszych szczytów w Pieninach. To właśnie tutaj rosną słynne reliktowe sosny, a wśród nich charakterystyczna, nieforemna sosna karłowata — element rozpoznawczy tej góry i prawdopodobnie najbardziej znane drzewo w Polsce. Sosna ta niestety została uszkodzona w 2018 roku podczas akcji ratunkowej, ale wciąż robi wrażenie. Tutaj także zobaczymy malowniczy, kręty przełom Dunajca, po którym właśnie spłynęliśmy. Chwilę później przeprawimy się przez tę rzekę, aby ostatecznie w ciągu około godziny dotrzeć do Szczawnicy. Następnie zakwaterujemy się w ośrodku, gdzie czeka nas pyszna obiadokolacja, a wieczorem oczywiście integracja 🙂

Trasa:
Przeprawa pod Sokolicą – Sokolica – Przeprawa pod Sokolicą – Szczawnica
5,6 km, 2:12h + przerwy, podejść 441m, zejść 407m
/trasa przejścia szlakiem po spływie Dunajcem/

Dzień 2Szczawnica - Palenica - Wysoka - Wąwóz Homole - Warszawa

Rano po śniadaniu wykwaterujemy się oraz wyruszymy na szlak. Pierwszym punktem będzie góra Palenica, na którą wjedziemy kolejką linową. Ze jej szczytu będziemy mogli podziwiać widok na Pieniny Właściwe i Tatry. Następnie przez przełęcz Maćkówki podejdziemy na Szafranówkę znajdującą się na granicy polsko-słowackiej. Tutejszy widok usatysfakcjonuje nawet najwybredniejszych fanów górskich wypraw 🙂 Rozciągająca się panorama obejmuje Pieniny Właściwe oraz Małe, Beskid Sądecki, zabudowania Szczawnicy, Gorce, a nawet najwyższą w Beskidzie Wyspowym Mogielicę. Niedługo potem wejdziemy do lasu, po którym zaczyna się teren przypominający bieszczadzkie połoniny. Widokowymi grzbietami dotrzemy powoli na Durbaszkę. Dalsza część szlaku znów wiedzie przez las, który będzie nam towarzyszył aż do szczytu Wysokiej. Z najwyższego szczytu Pienin, zaliczanego do Korony Gór Polski, widać Pieniny (wszystkie trzy części), Gorce, Tatry, Beskid Sądecki oraz na Słowacji – Magurę Spiską, Góry Lewockie i Starą Lubownię. Po zachwytach nad widokami zaczniemy schodzić powoli w dół do Wąwozu Homole. Będziemy przemierzać dalszą część szlaku jego dnem wzdłuż spływającego kaskadami po kamieniach potoku Kamionka, często przekraczając go po drewnianych mostkach. Ściany wąwozu są wysokie nawet na 120 metrów! Po tak zachwycających widokach wyjdziemy z wąwozu, by chwilę później dotrzeć do Jaworek, gdzie będzie czas wolny, aby coś zjeść oraz odpocząć. Następnie wyruszymy do Warszawy, gdzie dotrzemy prawdopodobnie około północy.

Trasa:
Szczawnica – Palenica – Szafranówka – Pod Huściawą – Pod Durbaszką – Wysoka – Wąwóz Homole – Jaworki
11,5km 3:54h + przerwy, podejść 562m, zejść 714m

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania,

-przejść górskich i zwiedzania, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy (na trasie oczywiście będzie przewodnik)

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo/porcjowane,

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.

Poprzednio w Pieninach byliśmy w październiku, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację!

To był prawdziwy złoty weekend – super wyjazd 🙂 Bardzo fajna trasa dla osób, które cały tydzień siedzą za biurkiem i na weekend jadą w góry. Proszę o więcej takich wyjazdów z podobną trudnością tras 😉
Bardzo dobrze zorganizowany czas ze strony prowadzących. Bardzo duży plus dla przewodnika, który ma ogromną wiedzę na temat gór i bardzo chętnie dzieli się nią (tego nie spotkałam na podobnych wyjazdach u konkurencji). Na pewno będę Was polecać i do zobaczenia na następnych wyjazdach 😉

Justyna

Długo biłam się z myślami i rozważałam wyjazd z Wami w Pieniny tym bardziej, że perspektywa z zupełnie obcymi mi ludźmi mocno mnie przerażała… W końcu podjęłam decyzję, że jadę. Moja decyzja okazała się bardzo trafna – towarzystwo okazało się bardzo kontaktowe i otwarte 🙂 Pilotka w bardzo fajny sposób integrowala towarzystwo w drodze w góry. Dodatkowym plusem była możliwość wybrania drugiej lzejszej alternatywy 2 dnia wycieczki. Dodatkowy plus, że ekipa była bardzo zoorganizowana i zarazala pozytywną energią 🙂 Jestem przekonana i wiem, że chętnie będę wybierać wyjazdy z Gdzie na Weekend 😉

Anna
Koszty
Cena: 390 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Niedzica i Jaworki – Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • Nocleg w pensjonacie w pokojach 3 i 4-osobowych z łazienkami (pokoje 2-os. za dopłatą 40 zł /os.)
 • Obiadokolację w sobotę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Organizację ogniska, drewno na opał i jednorazową zastawę
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Kolorowe mapki z trasami
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków i prowiantu na szlak
 • Obligatoryjnych biletów wstępu - ok. 116 zł (Zamek w Niedzicy, Spływ Przełomem Dunajca, Kolej Linowa na Palenicę)
 • Opłaty za przeprawę promem przez Dunajec - ok. 3 zł
 • Biletu wstępu na Sokolice - 6 zł Normalny / 3 zł Ulgowy

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby zapisać się na Złote Pieniny – spływ Dunajcem, zamek i szczyty! [Szczyt KGP] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 2-osobowym. Dopłata 40 zł / osoba (prosimy doliczyć do przelewu).
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)