info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Zimowy trekking w Sudetach – 4 szczyty KGP w 4 dni! [Trzech Króli]

0
Cena
719 zł
Cena
719 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1402

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

4 dni (przedłużony weekend)
Termin : 6-9.01.2022
Sudety
Miejsca : ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

HU HU HA, zima z nami nie jest zła! Zapraszamy na czterodniową wycieczkę po górskich trasach na Dolnym Śląsku! W tym czasie przejdziemy ponad 40km na szlakach pośród bieli i skrzypiącego śniegu oraz zdobędziemy aż cztery różne pasma górskie wchodzące w skład Sudetów. Dodatkowo odwiedzimy urokliwe, mniej znane miejscowości, w których nie sposób się nie zakochać!

Podczas wspólnego wyjazdu doświadczysz przepięknych widoków górskich w zimowej scenerii pod opieką licencjonowanego przewodnika, a wieczorami odpoczniesz w miłymi gronie. Z nami nie będziesz się nudzić 😉

4
SZCZYTY
KGP!

3
NOCLEGI!
 

1
DZIEŃ
URLOPU!

Szczyt Korony Gór Polski [KGP]

Korona Gór Polski to 28 szczytów wszystkich pasm górskich w Polsce i poza kilkoma wyjątkami pokrywają się one z listą najwyższych szczytów. Zdobycie ich wszystkich to pokonanie ponad 30 tysięcy metrów n.p.m. oraz słynna możliwość otrzymania tytułu Zdobywcy Korony Gór Polski 🙂 (Aby go zdobyć najpierw wstąpić wstąpić do Klubu KGP).

Podczas tego wyjazdu zdobędziemy szczyty KGP nr:

27. – Ślężę w Masywie Ślęży!
24. – Chełmiec w Górach Wałbrzyskich!
19. – Waligórę w Górach Kamiennych!
14. – Wielką Sowę w Górach Sowich!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Sudety to idealny sposób na aktywne spędzenie weekendu na przyjemnych spacerach po łonie natury. W planie mamy trekkingi o umiarkowanej trudności – sugerujemy zapoznać się ze szczegółami poniżej, aby ocenić czy dasz radę. Podczas wyjazdu zobaczymy także słynną atrakcje w okolicy – sztolnie poniemieckie!

4 dni wyjazdu a tylko 1 dzień urlopu

Aby spędzić 4 dni na górskich szlakach musisz wziąć tylko jeden dzień urlopu – piątek 7 styczna (6 stycznia jest dniem wolnym od pracy – święto Trzech Króli)!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w czwartek rano, 6.01.2022, o g. 05:30. Powrót w niedzielę 9.01.2022 około 23:30.

Trzy noclegi spędzamy w komfortowym pensjonacie w Górach Sowich w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami (pokoje 1 os.  za dopłatą).

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Zachwycimy się dolnośląskimi szlakami w pięknej zimowej szacie!
 • Zdobędziemy cztery pasma górskie w cztery dni!
 • Przejdziemy łącznie ponad 40 km na górskich szlakach!
 • Zobaczymy przepiękne uzdrowisko Szczawno-Zdrój!
 • Zwiedzimy malowniczą i niezwykłą wieś Sokołowsko!
 • Zwiedzimy słynne Sztolnie Włodarz, gdzie popłyniemy łodziami pod ziemią!
 • I wiele innych przepięknych miejsc!
Nocleg

Będziemy nocować w pensjonacie, który położony jest w Górach Sowich, w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami (pokoje 1 os. za dopłatą). Wszystkie pokoje są wyposażone w telewizor. W cenie są również zagwarantowane 3 obiadokolacje (w czwartek, piątek i sobotę) oraz 3 śniadania (w piątek, sobotę i niedzielę). Obiekt posiada dobrą ocenę 4,3 wśród użytkowników Google.

Prowadzący

Renata Wiśniewska

Propagator ds. aktywności

Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!

Plan

Dzień 1Ślęża + Wieżyca

Wspólną podróż rozpoczniemy w czwartek o godzinie 5:30 na Placu Defilad w Warszawie, skąd autokar zawiezie nas w kierunku Dolnego Śląska, a dokładnie do miejscowości Sobótka, gdzie ruszymy na szlak. Tego dnia będziemy poznawać uroki Przedgórza Sudeckiego, czeka nas ostrzejsze podejście na Wieżycę (415 m n.p.m.), a głównym celem będzie zdobycie Ślęży (718 m n.p.m.). Po drodze będziemy mieli okazję zobaczyć tajemnicze kamienne posągi z okresu kultury łużyckiej – takie jak Niedźwiedź, Panna z Rybą itp. Na szczycie zrobimy chwilę przerwy w Domu Turysty PTTK oraz zwiedzimy zabytkowy Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ze szlaku zejdziemy prawdopodobnie po zmroku, warto więc zabrać ze sobą latarki lub czołówki! Następnie wyruszymy do miejsca noclegu, gdzie czekać na nas będzie obiadokolacja, a wieczorem zaplanowana jest wspólna integracja 🙂

Trasa:
Parking Pod Wieżycą – Wieżyca – Ślęża – Górka
4:20 h + przerwy, 11,2 km, podejść 583 m, zejść 587 m

Dzień 2Chełmiec + Szczawno-Zdrój

Wypoczęci i pełni sił wyruszymy na podbój kolejnych dolnośląskich pasm i szlaków. Autokar podwiezie nas do miejscowości Boguszów-Gorce, skąd rozpoczniemy trekking najpierw na wznoszącą się nad tymi okolicami Boreczną (720 m n.p.m.) a następnie Chełmiec (850 m n.p.m.). Szczyt ten jest drugim najwyższym w paśmie Gór Wałbrzyskich, ale dzięki pomyłce sprzed lat (do jego wysokości doliczona została wieża widokowa znajdująca się na szczycie) należy do KGP, więc będzie okazja zdobycia pieczątki! Podejście na Chełmiec jest dość strome i wymagające, ale dalsza część trasy będzie bardziej spokojna. Na koniec czeka nas jeszcze zwiedzanie słynnego uzdrowiska Szczawno-Zdrój oraz chwila czasu wolnego na delektowanie się urokami tej miejscowości. Po tak intensywnym dniu wrócimy do miejsca noclegu na obiadokolację oraz zasłużony odpoczynek.

Trasa:
Boguszów-Gorce – Boreczna – Chełmiec – Szczawno-Zdrój
4:05 h + przerwy, 11 km, podejść 564 m, zejść 670 m

Dzień 3Waligóra + Sokołowsko

Trzeci dzień oznacza trzecie pasmo górskie – tym razem będą to Góry Kamienne! Po godzinnej podróży autobusem wysiądziemy pod Andrzejówką. Jest to czynne od 1933 roku drewniane schronisko PTTK, stamtąd wyruszymy na szlak. Już na samym początku czeka nas nie lada wysiłek – nogi zapłoną, zabraknie tchu, ale obiecujemy, że to jedyne podejście tego dnia! Po około 30 minutach dotrzemy na szczyt Waligóra (933,88 m n.p.m.). Jest to jedna z najwyższych gór Sudetów Środkowych, jednak kompletnie zalesiona, więc na widoki nie ma co liczyć. Po krótkim odpoczynku rozpoczniemy zejście do maleńkiego Sokołowska. Malowniczo położona wieś, z bardzo bogatą historią i wieloma pięknymi, zabytkowymi budynkami. Zobaczymy zachwycający gmach pierwszego na świecie sanatorium przeciwgruźliczego, jedyną w Sudetach cerkiew prawosławną i wiele uroczych uliczek i domów. Na koniec dnia przejdziemy do Ługowina, skąd odbierze nas autokar i zawiezie do hotelu na odpoczynek.

Trasa:
Andrzejówka – Waligóra – Rozdroże pod Waligórą – Ruprechticki Szpiczak – Przełęcz Sokołowska – Sokołowsko
4:40 h + przerwy, 13,2 km, podejść 486 m, zejść 731 m

Dzień 4Wielka Sowa + Sztolnia Włodarz

Ostatni dzień rozpoczniemy oczywiście śniadaniem, po którym wyruszymy na spacer po Górach Sowich. Tego dnia skierujemy swe kroki na Wielką Sowę (1015 m n.p.m.) – trasa będzie biegła najpierw łagodnie asfaltową drogą, a potem zmieni się w dość strome leśne podejście. Na górze czekać nas będą piękne widoki, ale obecnie niestety nie z wieży widokowej – jest w remoncie do maja 2023. Kolejno ruszymy w dół robiąc małe przerwy w schronisku Sowa oraz Orzeł. Ale to nie koniec atrakcji, bo na końcu szlaku w miejscowości Sokolec czekać będzie na nas autobus, który zawiezie nas do słynnych Sztolni Włodarz! A tam czeka nas m.in. pokaz filmu, spacer po tajemniczych podziemiach, 50 metrowy szyb wentylacyjny oraz… podziemny spływ łodziami! Po tych atrakcjach wyruszymy w stronę Warszawy, tak aby dotrzeć na miejsce około 23:30 w zależności od warunków na drodze.

Trasa:
Lasocin – Wielka Sowa – Schronisko Sowa – Schronisko Orzeł – Przełęcz Sokoła
3:05 h + przerwy, 7,3 km, podejść 601 m, zejść 323 m

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu, jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania,

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo/porcjowane,

-przejść górskich i zwiedzania, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy (na trasie oczywiście będzie przewodnik),

-zwiedzania Sztolni – w przypadku niedostępności do zwiedzania Sztolni wyjazd odbędzie się z wydłużoną trasą pieszą,

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.

Relacja oraz opinie z podobnego wyjazdu!

Poprzednio cztery szczyty KGP zdobyliśmy w czerwcu! Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację z tego wyjazdu!

Wyjazd oczywiście mega pod każdym względem. Super organizacja, opieka pilotów na najwyższym poziomie (Renia jak zwykle nie zawiodła), super ludzie i kierowca. Nawet pogodę załatwiliście wzorową 🙂 zakwaterowanie też okej. Naprawdę nie ma się do czego doczepić. Ale najlepsze że był to wyjazd 4 dniowy, i każdy dzień naprawdę super spędzony.

Łukasz D.

Dziękuję bardzo za super spędzony czas. Był to bardzo miły czas, który zorganizowaliście Nam idealnie. Nie wiem czy wszystkie grupy jeżdżące z Wami są takie, ale tutaj były same pozytywne i przemiłe osoby. Byłem z Wami pierwszy raz, na pewno nie ostatnio.

Artur B.
Koszty
Cena: 719 zł

płatna w 2 ratach:
200 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
519 zł do 6.12.2021 r.

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem trasie Warszawa - Sobótka oraz Głuszyca - Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • Trzy noclegi w pensjonacie w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami (1 os. za dopłatą 200 zł)
 • Trzy śniadania
 • Trzy obiadokolacje (zupa, drugie danie)
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW
 • Kolorowe mapki tras
 • Opiekę pilota
 • Opiekę lokalnego licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Obligatoryjnych biletów wstępu do Sztolni Włodarz - 24,99 zł

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod nr 9273 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Zimowy trekking w Sudetach – 4 szczyty KGP w 4 dni! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1 osobowym. Dopłata 200 zł/osoba (prosimy doliczyć do przelewu). UWAGA - prosimy o potwierdzenie dostępności pokoju po rejestracji.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.
 • Jeśli chcesz wykorzystać przy płatności Bon lub Voucher wpisz tutaj jego numer. Numer ten wprowadź także na końcu tytułu przelewu.

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)