info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Zimowy trekking w Czechach – Beskid Śląsko Morawski! *PREMIUM*

0
Cena
499 zł
Cena
499 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

559

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 4-5.03.2023
Beskid Śląsko-Morawski
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Zapraszamy na zimowy weekend do mniej znanego, lecz równie pięknego Beskidu Śląsko-Morawskiego! Czekają na nas leśne szlaki oprószone śniegiem skrzypiącym pod butami, pyszne gorące grzane wino w górskich schroniskach i malownicze panoramy z Lysej Hory i Radhošťa!

Tyle atrakcji i z nami o nic nie musisz się martwić – zapisz się już dziś i odkryj zimę Beskidach!

Poziom trudności wyjazdu!

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie sprawdź szczegóły poziomu tutaj.

średni

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla osób o dobrej kondycji, które już chodziły po górach. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Oba dni wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy z piątku na sobotę i wracamy w niedzielę wieczorem, więc nie potrzeba brać urlopu!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Defilad w Warszawie w nocy z piątku, 3.03.2023, na sobotę, 4.03.2023, o g. 00:45. Powrót w niedzielę wieczorem, 5.03.2023, około 23:30.

Z soboty na niedzielę śpimy w hotelu *** (trzygwiazdkowym) w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami /kilka 2-os. typu studio – dwa oddzielne pokoje ze wspólną łazienką/ (pokoje 1-os. za dopłatą). Obiekt znajduje się w centrum Cieszyna. W cenie jest również zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę 🙂

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty lub paszport,
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność,
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do pensjonatu aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać),
mały plecak na wodę i przekąski,
okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania,
kijki trekkingowe,
śniadanie na sobotę oraz suchy prowiant i napoje na 2 dni (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej),
termos/kubek termiczny z herbatą zawsze się przyda 🙂
ubranie na cebulkę – kurtkę, polar, czapkę, rękawiczki – w lutym w górach jest zwykle pełnia zimy 🙂
płaszcz / parasol

Informacje epidemiologiczne

Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczestników i stosujemy się do bieżących przepisów i wymagań sanitarno-epidemiologicznych.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

W trakcie weekendu:
 • Przejdziemy 30 km po czeskich górskich trasach!
 • Ujrzymy piękne widoki na szlakach Beskidu Śląsko-Morawskiego!
 • Zrelaksujemy się i wypróbujemy grzane wino w klimatycznych górskich schroniskach!
 • Zdobędziemy Lysá hore i Radhošť!
 • Zintegrujemy się przy wspólnym wieczornym spotkaniu!
 • Zadumamy się nad tajemniczym pomnikiem Radegasta!
 • Odkryjemy wiele, wiele innych ciekawych miejsc!
Prowadzący

Renata Wiśniewska

Propagator ds. aktywności

Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!

Dlaczego PREMIUM?

Będziemy nocować w hotelu *** (trzygwiazdkowym) w pokojach w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami /kilka 2-os. typu studio – dwa oddzielne pokoje ze wspólną łazienką/ (pokoje 1-os. za dopłatą). Obiekt znajduje się w centrum Cieszyna. W cenie jest również zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę 🙂 Hotel uzyskał bardzo dobrą ocenę 8,2 wśród użytkowników portalu booking.com.

Plan

Dzień 1Pindula - Černá Hora - Radhošť - Radegast - Pustevny - Tanečnice, sedlo - Čertův Mlýn - Pod Stolovou, rozc.

W nocy z piątku na sobotę wyruszymy z Warszawy w kierunku granicy polsko-czeskiej na teren Beskidu Śląsko-Morawskiego. Wschód słońca przywitamy na trasie, chwilę później zrobimy przerwę śniadaniową po której wyruszymy na szlak. Nasz trekking zaczniemy od siodła górskiego Pindula (542 m n.p.m.), stworzonego przez przyrodę przesmyku w grzbiecie Beskidów. Stąd rozpoczniemy podejście pod górę Černá Hora (884 m n.p.m.), skąd łagodną ścieżką dojdziemy z pięknymi widokami na wierzchołek Radhošťa (1129m n.p.m.). Legendy mówią, że góra była siedzibą Radegasta – starosłowiańskiego boga słońca i wojny, ale również urodzaju i gościnności. Na szczycie zobaczymy najwyżej położoną budowlę sakralną w Czechach – Kaplicę pw. śś. Cyryla i Metodego wraz z rzeźbami obu świętych. W hotelu górskim Radegast (1121 m n.p.m.) zrobimy przerwę na kawę i pamiątkowe zdjęcia. Przy korzystnych warunkach pogodowych zobaczymy Małą Fatrę, Roháče i Jesioniki. Idąc dalej grzbietami gór dotrzemy do kamiennego pomniku Radegasta (1104 m n.p.m.), a stamtąd do słynnej przełęczy Pustevny (1018 m n.p.m.) z kompleksem historycznych schronisk i górną stacją wyciągu narciarskiego. Po chwili przerwy na zachwyty nad tym niezwykłym miejscu ruszymy dalej w kierunku Čertův Mlýn (1206 m n.p.m.) a po nim udamy się na północ aby łagodnie zejść pomiędzy Velką i Malą Stolovą. Następnie wyruszmy w kierunku naszego noclegu, gdzie czekać na nas będzie obiadokolacja i wspólna, wieczorna integracja 🙂

Trasa:
Pindula – Černá Hora – Radhošť – Radegast – Pustevny – Tanečnice, sedlo – Čertův Mlýn – Pod Stolovou, rozc.
16,1 km, 5:42 h, podejść 961 m, zejść 901 m

Dzień 2Šance - Čupel - Kobylanka - Łysa Góra - Lukšinec - Ostravice

W niedzielę po śniadaniu wykwaterujemy się z hotelu i wyruszymy w stronę tamy na zbiorniku wodnym Šance (535 m n.p.m.) – migoczące światło odbijające się w tafli wodnej wprowadzi nas w dobry nastrój i zapewni materiał na pierwsze zdjęcia. Stąd wyruszymy na nasz trekking. Na początku czeka nas dość strome podejście, które sprawdzi naszą kondycję po sezonie zimowym – łydki mogą zapłonąć. 🙂 Idąc zalesionym zboczem Czupla (944m n.p.m.) dojdziemy do szerokiego traktu, z którego wreszcie podziwiać będziemy piękne widoki na okoliczną krainę. Dalej wejdziemy na Kobylankę (1054 m n.p.m.), a stamtąd leśną wąską ścieżka wespniemy się na najwyższą w paśmie Łysą Górę (1324 m n.p.m.). Na szczycie znajduje się stacja meteorologiczna i schronisko, nad wszystkim góruje 78-metrowy przekaźnik telewizyjny. Po chwili na regenerację i odpoczynek skierujemy się w dół do rozdroża Lukšinec (953 m n.p.m.), skąd ruszymy do górskiej osady Butořanka (730 m n.p.m.). Kilka chat rozrzuconych na pięknej polanie z widokiem na Łysą Górę tworzyć będzie magiczny krajobraz. Późnym popołudniem zejdziemy ze szlaku w okolicach Ostravicy i wyruszymy do Warszawy, gdzie powinniśmy dotrzeć około 23:30 w zależności od warunków na drodze.

Trasa:
Šance – Čupel – Kobylanka – Łysa Góra – Lukšinec – Ostravice
14,2 km, 5:04 h, podejść 870 m, zejść 971 m

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania,

-przejść górskich, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy (na trasie oczywiście będzie przewodnik),

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo/porcjowane,

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.

Relacja oraz opinie z podobnego wyjazdu!

Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników z podobnego wyjazdu do Czeskiej Szwajcarii!

No muszę powiedzieć, że jestem zachwycona wyjazdem 😍😍😍 Było przepięęęknie, ekipa zebrała się super (jechałam sama, ale w ogóle tego nie poczułam tak szybko się zintegrowaliśmy), wszystko zgodnie z czasem jak w SZWAJCARSKIM zegarku 😁 Gdybym nie wiedziała, to nie powiedziałabym, że to pierwsza edycja, tak wszystko gładko poszło z perspektywy uczestnika! Chyba oceniam ten wyjazd na równi ze Słowenią i tak strasznie się cieszę, że udało się go zorganizować. Nie wiem, jak to robicie, ale nawet pogodę udało się zaczarować. Dzięki wielkie za wyjazd, będę na pewno go polecać wszystkim.

Agnieszka W.

Program bardzo dobrze ułożony ,każdy kolejny dzień lepszy od poprzedniego a pierwszy dzień był super. Wieczorne integracje ,zarówno kręgle jak i tańce przy żywej muzyce przeciągały się do późnych godzin. Ania ze swoją pozytywną energią , radością życia jest sama w sobie atrakcją każdego wyjazdu i jest bardzo dobrze zorganizowana jako pilot. Tomek przewodnik otwarty na sugestie uczestników. Pozdrawiam już stały uczestnik Waszych wypadów.

Władek D.
Koszty
Cena: 499 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Pindula i Ostravice - Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • Nocleg w hotelu *** w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami /kilka 2-os. typu studio - dwa oddzielne pokoje ze wspólną łazienką/ (pokoje 1-os. za dopłatą 100zł)
 • Obiadokolację w sobotę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Mapki tras do samodzielnego wydruku oraz ślady gpx
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Prowiantu na szlaki
 • Pozostałych posiłków
 • Ewentualnych testów na obecność COVID - informacje tutaj

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Zimowy trekking w Czechach – Beskid Śląsko Morawski! *PREMIUM* prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1-osobowym. Dopłata 100 zł (prosimy doliczyć do przelewu).
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)

Zapisz się