info@gdzienaweekend.pl
Zapraszamy ponownie wszystkich miłośników górskich wędrówek na marcowy weekend na Dolnym Śląsku! Region ten zachwyci nas po raz kolejny swoim urokiem, a zdobywanie szczytów w zimowej szacie zapamiętamy na długo! 🙂 Klimatyczne schroniska, zapierające dech w piersiach widoki, sławne szczyty, ośnieżone szlaki oraz Śnieżnik (KGP) i Czarna Góra już na nas czekają!
Zabierz ze sobą górskie buty i dobry humor, a o resztę zadbamy my! Dołącz do nas podczas marcowej przygody w Masywie Śnieżnika!
Korona Gór Polski to 28 szczytów wszystkich pasm górskich w Polsce i poza kilkoma wyjątkami pokrywają się one z listą najwyższych szczytów. Zdobycie ich wszystkich to pokonanie ponad 30 tysięcy metrów n.p.m. oraz słynna możliwość otrzymania tytułu Zdobywcy Korony Gór Polski 🙂 (Aby go zdobyć najpierw wstąpić wstąpić do Klubu KGP).
Podczas tego wyjazdu zdobędziemy szczyt KGP nr 4 – Śnieżnik w Masywie Śnieżnika!
Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie sprawdź szczegóły poziomu tutaj.
Wyjazd jest dla osób o dobrej kondycji, które już chodziły po górach. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.
Oba dni wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.
Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂
Wyjeżdżamy w nocy z piątku na sobotę i wracamy w niedzielę około północy – pierwszej w nocy.
Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w nocy z piątku, 28.02.2025, na sobotę, 1.03.2025, o 00:45. Powrót w niedzielę 2.03.2025 około 24:00-01:00.
Z soboty na niedzielę spędzamy w komfortowym pensjonacie u stóp Masywu Śnieżnika w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-osobowe za dopłatą).
Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność,
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do pensjonatu aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać),
mały plecak na wodę i przekąski,
okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania,
kijki trekkingowe,
śniadanie na sobotę oraz suchy prowiant i napoje na 2 dni (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej),
termos/kubek termiczny z herbatą zawsze się przyda 🙂
ubranie na cebulkę – kurtkę, polar, czapkę, rękawiczki – w marcu w górach jest zwykle pełnia zimy 🙂
płaszcz / parasol
Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.
Będziemy nocować w ośrodku turystycznym w pokojach 2 oraz 3-osobowych (pokoje 1-osobowe za dopłatą), niektóre z łazienkami w pokojach, inne ze współdzieloną łazienką z sąsiednim pokojem. W cenie jest również zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę. Ośrodek położony jest w spokojnej i malowniczej okolicy, tuż u stóp Masywu Śnieżnika, dzięki czemu stanowi doskonałą bazę dla naszych górskich wędrówek. Obiekt uzyskał dobrą ocenę 4,3 wśród użytkowników Google Maps.
Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!
Wspólną podróż rozpoczniemy w nocy z piątku na sobotę w pierwszy weekend marca. Z Placu Defilad w Warszawie wyruszymy autokarem w stronę Dolnego Śląska. Na trasie zrobimy przerwy, w tym dłuższą na śniadanie i poranną gimnastykę J, a około godziny 9:00 dotrzemy na miejsce, czyli na teren Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego. Tego dnia pokonamy łącznie ponad 17 km po pięknych górskich szlakach, trasa będzie przyjemna, należąca do tych prostszych, ale odpowiednie obuwie obowiązkowe! J Trekking rozpoczniemy z parkingu w Międzylesiu, szybko wejdziemy na grzbiet graniczny i dojdziemy do pierwszego punktu na trasie – Wieży widokowej na Trójmorskim Wierchu (1145 m n.p.m.). Wieża zbudowana z drewna pozwoli nam wyjrzeć wyżej na wysokość 25 metrów i podziwiać widoki na czeskie i polskie góry. Trójmorski Wierch, jako jedno z sześciu takich miejsc w Europie i jedyne w Polsce, jest punktem, gdzie zbiegają się zlewiska trzech mórz: Bałtyckiego, Północnego i Czarnego – stąd jego „morska” nazwa J Po chwili na pamiątkowe zdjęcia ruszymy dalej i przez Mały Śnieżnik (1326 m n.p.m.) dojdziemy na najwyższy tego dnia sławny Śnieżnik (1423 m n.p.m.). Szczyt ten należy do KGP i zyskał jeszcze większą popularność dzięki nowo otwartej, 34-metrowej wieży widokowej, z której roztaczają się zachwycające, panoramiczne widoki 360 na pasma Sudetów, w tym Masyw Śnieżnika, Góry Bialskie, Złote i Bystrzyckie. Przy sprzyjających warunkach można dostrzec nawet odległe Jesioniki, a czasem Tatry. J Idąc dalej dotrzemy do Schroniska PTTK „Na Śnieżniku” im. Zbigniewa Fastnachta (1218 m n.p.m.), gdzie zaplanowana jest przerwa. Będzie czas na relaks, wypoczynek i degustację – w ofercie mają wypieki własnej produkcji i lokalne piwo Opat z niedalekiego Brumova. Posileni i pełni sił ruszymy przyjemną trasą w kierunku klimatycznego miasteczka Międzygórze, znanego z niesamowitej drewnianej zabudowy w stylu tyrolskim. Same perełki architektury, zobaczycie! J Późnym popołudniem wsiądziemy do autokaru i pojedziemy do miejsca noclegu, gdzie po zakwaterowaniu czekać na nas będzie obiadokolacja. Wieczorem przewidziana jest wspólna integracja 🙂
Trasa:
Międzylesie – Trójmorski Wierch – Mały Śnieżnik – Śnieżnik – Schronisko PPTK „Na Śnieżniku” – Międzygórze
6:20h + przerwy, 18,2 km, suma podejść 765 m, suma zejść 905 m
Drugi dzień rozpoczniemy wczesnym rankiem od śniadania, po którym wykwaterujemy się z noclegu i pojedziemy w stronę Kletna. Stamtąd ruszymy zielonym szlakiem w stronę Jaskini Niedźwiedziej, jednej z najpiękniejszych i najstarszych jaskiń w Polsce. Po krótkiej eksploracji jej fascynujących wnętrz, udamy się dalej na Przełęcz Śnieżnicką (1123 m n.p.m.), skąd rozpościerać się będą widoki na malownicze doliny i otaczające góry. Następnie, po krótkim odpoczynku, podejdziemy na Żmijowiec (1153 m n.p.m.), skąd ruszymy w stronę Przełęczy pod Jaworową Kopą (1132 m n.p.m.) i dalej, aż dotrzemy na Czarną Górę (1205 m n.p.m.), która miłośnikom zimowego szaleństw od razu kojarzy się z ośrodkiem narciarskim o tej samej nazwie. Ze szczytu rozpościerać się będzie panoramiczny widok na Masyw Śnieżnika i okoliczne szczyty w zimowej szacie. Zejście poprowadzi nas przez Lesieniec (868 m n.p.m.), aż dotrzemy do Schroniska na Iglicznej (820 m n.p.m.), gdzie będzie możliwość relaksu i wypicia kawy lub zwiedzenia Sanktuarium Maria Śnieżna. Bardzo urokliwe miejsce, zwłaszcza jeżeli szczęście nam dopisze i sypnie śnieg. J Ostatni etap naszej wędrówki zaprowadzi nas do urokliwego „Domu Wśród Róż”, położonego w malowniczym Międzygórzu. Po dniu pełnym wrażeń i górskich widoków zejdziemy ze szlaku i wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy. Na miejsce planujemy dotrzeć w nocy z niedzieli na poniedziałek ok 1:00, w zależności od warunków na drodze.
Trasa:
Kletno – Jaskinia Niedźwiedzia – Przełęcz Śnieżnicka – Żmijowiec – Przełęcz pod Jaworową Kopą – Czarna Góra – Lesieniec – Schronisko Na Iglicznej – Dom Wśród Róż – Międzygórze
5:50h + przerwy, 16,8 km, suma podejść 615 m, suma zejść 758 m
Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych które nie są podstawą do bez kosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.
Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.
Aby się zapisać na Zimowy trekking – Śnieżnik, Czarna Góra i Międzygórze! [Szczyt KGP] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.