info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Zimowy trekking – Góry Stołowe, Broumovskie Steny, Adrspach i Teplickie Skaly! [TRZECH KRÓLI]

0
Cena
769 zł
Cena
769 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1561

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

3 dni (przedłużony weekend)
Termin : 6-8.01.2023
Góry Stołowe
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Nowy rok już na samym początku serwuje nam miłą niespodziankę, a mianowicie długi weekend. To idealna okazja, aby wykorzystać go na zimowy trekking wśród Gór Stołowych i skalnych miast! Zapraszamy zatem na 3-dniowy wyjazd, podczas którego odkryjemy skalne miasta w trzech niesamowitych regionach Czech i Polski, które z pewnością pozwolą nam się zachwycić i pozostawią niezapomniane wrażenia 😉

Poziom trudności wyjazdu!

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie sprawdź szczegóły poziomu tutaj.

średni

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla osób o dobrej kondycji, które już chodziły po górach. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Wszystkie dni wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂

3 dni wyjazdu bez urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy z czwartku na piątek, a wracamy w niedzielę wieczorem. Piątek, 6 stycznia, jest dniem wolnym od pracy, więc nie potrzeba brać urlopu!

Przejazdy i noclegi!

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie nocy z czwartku, 5.01.2022, na piątek, 6.01.2022, o godzinie 00:30. Powrót w niedzielę wieczorem, 8.01.2022, około godziny 23-24.

Śpimy w ośrodku wypoczynkowym w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami, niektóre typu studio – dwa pokoje ze wspólną łazienką.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność,
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do pensjonatu aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać),
mały plecak na wodę i przekąski,
okulary przeciwsłoneczne,
polar, czapkę, rękawiczki,
kijki trekkingowe,
śniadanie na sobotę oraz suchy prowiant i napoje na 2 dni (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej),
termos/kubek termiczny z herbatą zawsze się przyda 🙂
kurtkę przeciwdeszczową / płaszcz / parasol

Informacje epidemiologiczne

Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczestników i stosujemy się do bieżących przepisów i wymagań sanitarno-epidemiologicznych.

Testy na COVID-19 / szczepienia

Republika Czeska zniosła wymóg posiadania dokumentów określających status związany z COVID 19 oraz wypełniania formularza lokalizacyjnego dla osób podróżujących z krajów UE (w tym z Polski) do Czech – brak obowiązku wykonywania testów, przedkładania zaświadczeń, wypełniania formularza lokalizacyjnego.

Zachęcamy jednak do śledzenia śledzenia aktualnych wytycznych i zasad dla podróżnych na portalu MSZ – Polak za granicą.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu zobaczymy:
 • Skalne miasta w trzech niesamowitych regionach Czech i Polski!
 • Piękne widoki i krajobrazy na tarasie Schroniska PTTK „Na Szczelińcu” oraz „Pasterce”!
 • Liczne i niezwykłe formacje skalne w okolicy Szczelińca Wielkiego!
 • Tajemniczą Skalną Czaszkę!
 • Niezwykły kadr fotograficzny pod Kamienną Bramą!
 • Piękne leśne dukty w zimowej odsłonie!
 • Dwa różne labirynty skalne ulokowane po sąsiedzku – Teplickie i Adršpašské Skalne Miasto!
 • I wiele, wiele innych ciekawych miejsc!
Prowadzący

Renata Wiśniewska

Propagator ds. aktywności

Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!

Nocleg

Będziemy nocować ośrodku wypoczynkowym w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami, niektóre typu studio – dwa pokoje ze wspólną łazienką. W cenie jest również zagwarantowane śniadanie w sobotę oraz niedzielę, jak również obiadokolacja w piątek oraz sobotę. Obiekt położony jest w niedalekiej odległości od Szczelińca Wielgiego i stanowi doskonałą bazę do zwiedzania licznych atrakcji w regionie. Pensjonat uzyskał bardzo dobrą ocenę 4,3 na google.com!

Plan

Dzień 1Szczeliniec Wielki

W nocy z czwartku na piątek o godzinie 00:30 spotkamy się na Placu Defilad w Warszawie, by wspólnie wyruszyć na podbój Gór Stołowych. Wczesnym rankiem po przerwie śniadaniowej dotrzemy na miejsce i rozpoczniemy trekking. Po krótkim podejściu wkroczymy na historyczną drogę, która po 665 schodach zaprowadzi nas na szczyt Szczelińca Wielkiego (919m n.p.m.). W drodze na górę podziwiać będziemy niesamowite krajobrazy oraz liczne i niezwykłe formacje skalne, które przybierają oryginalne kształty, takie jak grzyby, maczugi czy baszty, a także przypominają postaci ludzi i zwierząt np. „Wielbłąd”, „Małpa” czy „Słoń”. Po krótkiej przerwie w Schronisku PTTK „Na Szczelińcu” (905 m n.p.m.), wyruszymy w dalszą trasę, która prowadzić nas będzie oszronionymi ścieżkami pośród uśpionego lasu w zimowej szacie. Zdobędziemy szczyty Narożnik (849m n.p.m.) i Kopę Śmierci (825m n.p.m.) oraz postaramy się odnaleźć niedawno odkrytą, skrywającą wiele tajemnic Skalną Czaszkę 😉 Późnym popołudniem zejdziemy ze szlaku i udamy się do miejsca noclegu, gdzie czekać na nas będzie obiadokolacja. Wieczorem zaplanowana jest oczywiście wspólna integracja!

Trasa:
Karłów – Szczeliniec Wielki – Schronisko PTTK „Na Szczelińcu” – Karłów – Lisia Przełęcz – Kopa Śmierci – Skalna Czaszka – Szczytna

4:59 h, 13,8 km, podejść 253 m, zejść 486 m

Dzień 2Broumovské Stěny

Zaraz po śniadaniu wyruszymy na pogranicze Czech i Polski, by odkryć urok mniej znanego i obleganego skalnego miasta Broumovské Stěny.  Na początku dotrzemy do stworzonej przez naturę zjawiskowej Kamiennej Brany – niesamowity kadr do zdjęć pamiątkowych! Idąc dalej żółtym szlakiem pokonując drewniane kładki i mostki oraz węższe szczeliny masywów skalnych podziwiać będziemy malowniczy krajobraz na pobliskie szczyty. Gdy wreszcie po pewnym czasie ujrzymy drewnianą huśtawkę wiszącą na drzewie to będziemy wiedzieli, że dotarliśmy na Korunę (769 m n.p.m.). Charakterystyczny wierzchołek z platformą zapewnia fenomenalne widoki. Kolejno wyruszymy na najwyższy szczyt masywu, czyli Božanovský Špičák (773 m n.p.m.). Po drodze szlak obfitować będzie w liczne formacje skalne utworzone z piaskowca – Wiewiórka, Kotka oraz Waran, chociaż zapewne każdy będzie widział coś innego 🙂 Późnym popołudnie przejdziemy na polską część Gór Stołowych i zejdziemy do Schroniska PTTK „Pasterka”, gdzie zaplanowana jest krótka przerwa, po której wrócimy do miejsca noclegu. Wieczorem oczywiście będzie obiadokolacja i dla wytrwałych wspólna integracja.

Trasa:
Slavny – punkt widokowy Slavenská vyhlídka – Broumowskie Steny- Kamenná brána – Koruna (769 m) – Vyhlídkové místo – Bożanowski Szpiczak – Soví hrádek- Schronisko PTTK „Pasterka”

4:58 h, 13,8 km, podejść 571 m, zejść 505 m

Dzień 3Adršpašskoteplické skály

Ostatniego dnia po śniadaniu i wykwaterowaniu wyruszymy autokarem na start szlaku. Po dotarciu do czeskich Teplic nad Metují wejdziemy do Teplickiego Skalnego Miasta. Pierwsza połowa dnia upłynie nam na błąkaniu się po skalnym labiryncie, pokonując liczne ażurowe schody, wąskie przejście oraz kładki. Zobaczymy m.in. szalenie imponujący Wielki Plac Świątynny słynną jaskinię Skalni Chram. Drugą część dnia spędzimy w większym i bardziej znanym, siostrzanym skalnym mieście Adršpašské skály. Spacer pomiędzy tajemniczymi ostańcami i wąskimi skalnymi uliczkami będzie dla każdego szalenie fascynujący i wart chwili zapomnienia. Tu oprócz licznych formacji skalnych podziwiać będziemy magicznie położone jezioro Pískovna, będące pozostałością dawnej kopalni piasku. Następnie zejdziemy ze szlaku i wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie w zależności od sytuacji na trasie powinniśmy dotrzeć przed północą.

Trasa:
Teplice nad metuji – Teplické skalni mesto – Horolezecká chata – Záboř, bývalý osada – Vyhlídkové místo – Ardspaske jezioro – Piskovna – Adrspach

3:14 h, 10,4 km, podejść 398 m, zejść 368 m

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Godziny i trasy uzależnione od stopnia zaawansowania grupy i warunków atmosferycznych. Wyjazd odbędzie się niezależnie od warunków pogodowych. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu, jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania,

-przejść górskich i zwiedzania, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy (na trasie oczywiście będzie przewodnik),

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo/porcjowane,

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.

Relacja oraz opinie z podobnego wyjazdu!

W Skalnych Miastach w Czechach byliśmy ostatnio w maju, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie!

To był mój pierwszy wyjazd z gdzienaweekend i było super 🙂 Pilotka była świetna, wszędzie byliśmy na czas, do tego miła i z poczuciem humoru. Przewodnik bardzo fajnie prowadził grupę, tempo było dopasowane do każdego, świetny gawędziarz, ciekawostki na temat gór i Czech interesujące 🙂 Ogólnie już przeglądam kolejne wyjazd na stronie, uzależnia 🙂

Olga P.

To mój pierwszy wyjazd z gdzienaweekend. Jestem bardzo zadowolony i pewnie będą kolejne wspólne wyjazdy. Pilotka od samego początku zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. Zawsze była pomocna i uśmiechnięta. Tak zostało do końca wyjazdu. Przewodnik Marcin, to również bardzo sympatyczny człowiek. Opowiadał ciekawie i ma olbrzymią wiedzę. Można było dowiedzieć się wielu „ciekawostek”. Mając taki team, zwiedzanie na „własną rękę”, traci sens. Kierowca pełen profesjonalizm. Jadąc z nim, czułem się bezpiecznie. Wiem co piszę, sam mam jestem kierowcą autobusu 🙂 Chciałem bardzo podziękować za miło spędzony czas. To był super wyjazd i mam nadzieje że to był tylko wstęp do kolejnych.

Cezary Ł.
Koszty
Cena: 769 zł

płatna w 2 ratach:
300 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
469 zł do 5.12.2022

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Karłów oraz Adrspach - Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • Dwa noclegi w pokojach 2 i 3-osobowych, niektóre typu studio
 • Dwie odbiadokolacje (w piątek i w sobotę)
 • Dwa śniadania (w sobotę i w niedzielę)
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW na terenie Polski i Czech
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Obligatoryjnych biletów wstępu - około 150 CZK
 • Ewentualnych testów na obecność COVID-19 - informacje tutaj

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod nr 9273 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Zimowy trekking – Góry Stołowe, Broumovskie Steny, Adrspach i Teplickie Skaly! [TRZECH KRÓLI!] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)

Zapisz się