kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Zimowe Sudety – Waligóra, Lesista Wielka + Stara Kopalnia! [szczyt KGP + DPG] [NOWOŚĆ]

0
Cena
519 zł
Cena
519 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

597
2dni (weekend)
Termin : 6-7.01.2024
Sudety
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Zapraszamy Was na pierwszą edycję wyjazdu, podczas którego wybierzemy się w zimową podróż przez nieodkryte tereny Gór Kamiennych!

Podczas weekendu przejdziemy ponad 20 km po ośnieżonych szlakach i zdobędziemy najwyższe szczyty pasma, dzięki którym poszerzymy swoją kolekcję pieczątek KGP i DPG 😊W ciągu dwóch dni odkryjemy perełki tej części Sudetów, poznamy czym są szczeliny wiatrowe i odwiedzimy unikatową świątynię Dolnego Śląska. Dodatkowo zwiedzimy Starą Kopalnię w Wałbrzychu i poznamy jej historię.

Wieczorem odpoczniemy w ekipie gdzienaweekendowych podróżników – entuzjastów aktywnego wypoczynku i pasjonatów podróży!

Tak więc nie zwlekaj, zaplanuj z nami weekend na szlaku, który na długo zapadnie w Twojej pamięci!

Szczyt Korony Gór Polski [KGP]

Korona Gór Polski to 28 szczytów wszystkich pasm górskich w Polsce i poza kilkoma wyjątkami pokrywają się one z listą najwyższych szczytów. Zdobycie ich wszystkich to pokonanie ponad 30 tysięcy metrów n.p.m. oraz słynna możliwość otrzymania tytułu Zdobywcy Korony Gór Polski 🙂 (Aby go zdobyć najpierw wstąpić wstąpić do Klubu KGP).

Podczas tego wyjazdu zdobędziemy szczyt KGP nr 19. – Waligóra w Górach Kamiennych

Szczyt Diademu Polskich Gór [DPG]

Diadem Polskich Gór to odznaka zwieńczająca zdobycie 80 najwyższych szczytów pasm i masywów górskich w Polsce (w randze mezoregionów oraz wybranych mikroregionów). Zdobyć ją można po przedstawieniu wypełnionej i potwierdzonej (np. fotografiami lub pieczątkami) książeczki odznaki DPG. Szczegóły tego wspaniałego wyzwania można znaleźć m.in. w regulaminie DPG oraz na oficjalnej stronie.

Podczas tego wyjazdu zdobędziemy szczyt:

DPG nr 62. – Lesista Wielka w Górach Kamiennych

Poziom trudności wyjazdu!

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie sprawdź szczegóły poziomu tutaj.

średni

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla osób o dobrej kondycji, które już chodziły po górach. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Oba dni wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy z piątku na sobotę i wracamy w niedzielę wieczorem, więc nie potrzeba brać urlopu!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Defilad w Warszawie w nocy z piątku, 5.01.2024, na sobotę, 6.01.2024, o godz. 00:45. Powrót w niedzielę wieczorem, 7.01.2024, około 23:00.

Z soboty na niedzielę spędzamy w komfortowym pensjonacie w Górach Sowich w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą).

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność,
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do pensjonatu aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać),
mały plecak na wodę i przekąski,
okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania,
kijki trekkingowe,
śniadanie na sobotę oraz suchy prowiant i napoje na 2 dni (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej),
termos/kubek termiczny z herbatą zawsze się przyda 🙂
ubranie na cebulkę – kurtkę, polar, czapkę, rękawiczki – w lutym w górach jest zwykle pełnia zimy 🙂
płaszcz / parasol

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Odkryjemy uroki Gór Kamiennych!
 • Zdobędziemy nowe pieczątki do KGP i DPG!
 • Przejdziemy ponad 26 km po górskich szlakach w zimowej szacie!
 • Zdobędziemy najwyższe w paśmie – Lesistą Wielką i Waligórę!
 • Zwiedzimy niesamowitą Starą Kopalnię w Wałbrzychu!
 • Będziemy podziwiać przepiękne widoki z wież widokowych na Dzikowcu Wielkim i Ruprechtický Špičáku!
 • Zintegrujemy się w gronie super podróżników podczas wieczornego spotkania!
 • Odkryjemy wiele, wiele innych ciekawych miejsc!
Nocleg

Będziemy nocować w pensjonacie, który położony wśród gór, w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą). Wszystkie pokoje są wyposażone w telewizor. W cenie są również zagwarantowana jest obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę. Obiekt posiada dobrą ocenę 4,3 wśród użytkowników Google.

Prowadzący

Renata Wiśniewska

Propagator ds. aktywności

Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!

Plan

Dzień 1Lesista Wielka + Stara Kopalnia

W nocy z piątku na sobotę spotkamy się na Placu Defilad w Warszawie i wyruszymy we wspólną podróż w kierunku Dolnego Śląska. Po porannej przerwie na śniadanie wejdziemy na Główny Szlak Sudecki, a zimowe mroźne powietrze przywita nas na terenie Gór Kamiennych. Zdobywając kolejne metry nad poziomem morza dotrzemy przez Ostrosz (799 m n.p.m.) do Lesistej Małej (790 m n.p.m.). Kolejnym, najwyższym punktem tego dnia będzie Lesista Wielka (851 m n.p.m.) – szczyt całkowicie zalesiony, należący do Diademu Polskich Gór, na którego wierzchołku znajduje się skrzyżowanie szlaków. My ruszymy w stronę niesamowitych i ciekawych cudów natury – zobaczymy szczeliny wiatrowe. Jest to osobliwa sieć szczelin skalnych i spękań, w których występuje dwufazowa cyrkulacja powietrza, przez co góra niejako robi wdech i wydech 😉. W lecie szczeliny zasysają powietrze, które wypełnia cały masyw górski i oziębione wypływa u podnóża góry, w zimie na odwrót, co będziemy mogli zobaczyć na własne oczy! Po zachwytach nad tym niesamowitym zjawiskiem ruszymy dalej i po pewnym czasie naszym oczom ukaże się wieża widokowa na Dzikowcu Wielkim (836 m n.p.m.). Po drodze towarzyszyć nam będą fantastyczne panoramy na całe Góry Kamienne, Kotlinę Wałbrzyską i leżące u stóp miejscowości. Dzikowiec Wielki to ośrodek sportów zimowych, lotniczych oraz kolarstwa górskiego. My wespniemy się na najwyższy poziom mieszczącej się tam wieży widokowej i przy dobrej pogodzie będziemy mieli szansę zobaczyć Śnieżkę, Szczeliniec, a może nawet Ślężę. Po chwili na podziwianie widoków i pamiątkowe zdjęcia ruszymy w dół, by popołudniu zejść ze szlaku, wsiąść do autokaru i pojechać do kolejnej atrakcji. W Wałbrzychu odwiedzimy Starą Kopalnię, o której historii opowiedzą nam pracujący w niej przed laty pracownicy-górnicy. Po zwiedzaniu wejdziemy na wieżę widokową z super widokiem na Kopalnię, Wałbrzych i Góry Wałbrzyskie. Wieczorem pojedziemy do miejsca noclegu, gdzie po zakwaterowaniu czekać na nas będzie obiadokolacja i oczywiście wspólna integracja!

Trasa:
Kowalowa – Ostrosz – Lesista Mała – Lesista Wielka – Dzikowiec Wielki – Boguszów Gorce
4:43h, 12,9 km, Podejść 630 m, Zejść 631 m

Dzień 2Waligóra

Wypoczęci i pełni sił rozpoczniemy dzień śniadaniem, a tuż po nim udamy się na start szlaku. Ruszając z Przełęczy Trzech Dolin (797 m n.p.m.) zajrzymy do klimatycznego Schroniska PTTK Andrzejówka po pieczątkę KGP i od razu rozpoczniemy bardzo ostre podejście na najwyższy szczyt Gór Kamiennych. Waligóra (933 m n.p.m.) wytestuje naszą kondycję, ale po jej zdobyciu będzie szansa na nową pieczątkę, bo należy do Korony Gór Polskich. Po chwili na odpoczynek ruszymy dalej po stromym zboczu, aż dotrzemy na szczyt Ruprechtický Špičák (880 m n.p.m.). Nasze wysiłki tego dnia zostaną nagrodzone po wejściu na 22 metrową wieżę widokową – zobaczymy panoramiczny, oszałamiający widok na Góry Stołowe, Góry Orlickie, Masyw Śnieżnika, Góry Bardzkie, Góry Sowie, oczywiście Góry Kamienne, a także Masyw Ślęży. 😊 Idąc dalej na granicy polsko-czeskiej zdobędziemy szczyty Kopica (803 m n.p.m.), Kozi Róg (785 m n.p.m.) oraz Średniak (781 m n.p.m.). Schodząc w dół po ośnieżonych, leśnych ścieżkach odpoczywać będziemy pośród skrzypiącego pod butami śniegu i szumu wiatru. Następnie zejdziemy do niewielkiej, urokliwej miejscowości uzdrowiskowej Sokołowsko, gdzie odwiedzimy unikatowe miejsce Dolnego Śląska – Cerkiew pod wezwaniem św. Michała Archanioła. Zbudowana na początku XX wieku, zniszczona w trakcie II wojny światowej, teraz wróciła do świetności sprzed lat i jest otwarta dla zwiedzających. Stąd przejdziemy już do miejsca, gdzie będzie czekał na nas autokar i wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie dotrzemy około 23:00, w zależności od warunków na drodze.

Trasa:
Schronisko PTTK Andrzejówka – Waligóra – Ruprechtický Špičák – Kopica – Kozi Róg – Średniak – Sokołowsko – Kowalowa
4:48 h, 13,5 km, Podejść 453 m, Zejść 713 m

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych które nie są podstawą do bez kosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Relacja oraz opinie z podobnego wyjazdu!

Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników z podobnego wyjazdu w Sudetyi!

To był mój trzeci raz z GDZIE NA WEEKEND i na pewno nie ostatni. Jestem bardzo zadowolona, ciekawy program, fajna atmosfera i pogoda jakby zamówiona. Podziękowania dla Renaty i Moniki. Monika dzieliła się z nami swoją wiedzą o Sudetach tak, by nie zanudzić słuchaczy i zawsze służyła pomocą tym , którzy jej potrzebowali. Renata czuwała nad całością , wszystko było dopięte na ostatni guzik. Z niecierpliwością czekam na kolejne wyprawy górskie z Renatą. Pensjonat OK, czysto , posiłki smaczne. Dla mnie osobiście ważna była możliwość zakwaterowania w pokoju jednoosobowym.

Beata S.

Byłam pierwszy raz z Wami i było cudownie .Rozbroiły mnie cuksy na początku wyprawy i baaaardzo sympatyczna Renata. Od razu poczułam się jak w dużej autobusowej rodzinie. Miejsce noclegowe w porządku i jedzenie smaczne i dzięki, że uwzględniacie ,,nas innych. Dobry program wyjazdu ,przewodniczka Monika to inna historia ,osoba której nie mogę się nachwalić. Sympatyczna ,pomocna ,odpowiadała na każde pytanie i z bardzo dużą wiedzą o Sudetach.Nie zapominajmy o pochwaleniu Pana kierowcy. Jedyne do czego mogę się przyczepić to ,że  było za krótko i trzeba było niestety wracać. Jadę z Wami już niedługo, bo chcę znowu świetnie spędzić czas.

Ela N.
Koszty
Cena: 519 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Kowalowa i Kowalowa - Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • Nocleg w pensjonacie w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (1-os. za dopłatą 100 zł)
 • Obiadokolację w sobotę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Ślady tras gpx
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Prowiantu na szlaki
 • Pozostałych posiłków
 • Obligatoryjnych biletów wstępu do Starej Kopalni w Wałbrzychu - 27 zł

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Zimowe Sudety – Waligóra, Lesista Wielka + Stara Kopalnia! [szczyt KGP + DPG] [NOWOŚĆ] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokój 1-os. za dopłatą 100 zł /os. (prosimy doliczyć do przelewu). Jeśli opcja ta jest wyszarzona (nie można jej wybrać) to znaczy, że nie ma już dostępnych takich pokoi.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)

Zapisz się