info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Zielony weekend – Karkonosze!

0
Cena
340 zł
Cena
340 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

619

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 23-24.05.2020
Karkonosze
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Ponownie w maju mamy dla Was nie lada gratkę – późnowiosenną wyprawę po perle polskich Sudetów – Karkonoszach. To najwyższe pasmo górskie Sudetów, a zarazem najbardziej malownicze. Widoki rozciągające się z najwyższych szczytów zapierają dech w piersiach. Podczas naszej wyprawy zdobędziemy jeden z najwyższych szczytów Karkonoszy – Szrenicę, z widokiem na Szklarską Porębę. Zapowiada się wspaniała wyprawa! 🙂

 

UWAGA — wyjazd bez urlopu!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego o przeciętnej kondycji, jednakże zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Podczas wyjazdu chodzimy na lekko (bez bagaży)!

Podczas wyjazdy śpimy w niezwykle urokliwym miejscu w samym sercu gór – w schronisku na Hali Szrenickiej. Nasze bagaże zostanę przetransportowane do schroniska samochodem terenowy z przyczepką, tak więc na trasę zabieramy jedynie rzeczy niezbędne na szlaku, najlepiej spakowane w mały plecak. W pokojach mamy pościel, wiec nie potrzeba brać śpiworów.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy z piątku na sobotę i wracamy w niedzielny wieczór koło północy, więc nie potrzeba brać dni wolnych.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Defilad w Warszawie w nocy z piątku 22.05.20120 na sobotę 23.05.2020 o g. 00:00. Powrót w niedzielę 24.05.2020 wieczorem około północy – pierwszej w nocy.

Śpimy schronisku na Hali Szrenickiej w pokojach kilkuosobowych (3-6 osobowych) oraz 2-osobowych za dopłatą. Wszystkie pokoje z pościelą oraz łazienkami na korytarzu. W cenie jest transport bagaży do schroniska.

Waluta

W Czechach, czyli w sobotni poranek w Harrachovie oraz podczas przerwy w schronisku po czeskiej stronie, płacimy koroną czeską, w wielu miejscach karty płatnicze nie są honorowane.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty – ruszamy w góry w Czechach
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność
ubranie na cebulkę, dodatkowo czapkę, szalik – warunki w górach mogą być wciąż zimowe
kurtkę przeciwdeszczową, płaszcz
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do schroniska aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać)
mały plecak na wodę i przekąski
okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania (śnieg odbija światło)
kto ma raki/kijki
śniadanie na sobotę oraz suchy prowiant i napoje na 2 dni (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej na trasie oraz w schronisku)
termos/ kubek termiczny z ciepłą herbatą 🙂

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Zachwycimy się widokami zapierającymi dech w piersiach!
 • Zdobędziemy jeden z najwyższych szczytów Karkonoszy – Szrenicę!
 • Obejrzymy słynne Śnieżne Kotły!
 • Zobaczymy jedne z najpiękniejszych wodospadów w Karkonoszach - Mumlavy i Panczavy!
 • Spędzimy noc w wysokogórskim schronisku w Karkonoszach!
 • I wiele, wiele innych!
Gdzie nocujemy?

Nocujemy w przytulnym schronisku na Hali Szrenickiej w Karkonoszach, w pokojach 3-6 osobowych (pokoje 2 osobowe za dopłatą). W cenie zagwarantowane jest również śniadanie oraz obiadokolacja. Schronisko uzyskało świetną ocenę 8,3 na portalu booking.com.

Prowadzący

Renata Wiśniewska

Propagator ds. aktywności

Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!

Plan

Dzień 0/1Warszawa – Harrachov

Nasz wyjazd rozpoczniemy w nocy z piątku na sobotę na Placu Defilad w Warszawie, skąd ruszymy w trasę do Harrachova, tak aby po nocnym przejeździe około godziny 7:00 rozpocząć przerwę śniadaniową. Około dwie godziny później dotrzemy do celu i rozpoczniemy wędrówkę. Wystartujemy z Harrahova, gdzie będziemy mogli zobaczyć słynną mamucią skocznię narciarską, i następnie ruszymy w stronę Wodospadu Mumlavy. Przy tym jednym z najpiękniejszych wodospadów w Karkonoszach planowany jest krótki postój i czas na pamiątkowe zdjęcia. Następnie rozpoczniemy wyprawę w góry, przejdziemy do rozdroża Krakonosova Snidane, a po nim będziemy podziwiać kolejny podczas tego wyjazdu wodospad, największy w całych Sudetach oraz Republice Czeskiej. Wodospad Panczawy jest najwyższym wodospadem Karkonoszy — jego wysokość wynosi 148 metrów, a suma wszystkich kaskad dochodzi do 250 metrów! Po drodze zaplanowaliśmy również czas na odpoczynek w okolicy schroniska turystycznego, gdzie będzie można kupić obiad. Po odpoczynku wejdziemy na najwyższe partie Karkonoszy, które są najciekawsze i najbardziej zróżnicowane pod względem botanicznym. Następnie zejdziemy w stronę Hali Szrenickiej, gdzie w schronisku zjemy obiadokolację, a po wieczornej integracji udamy się na nocleg. Dla chętnych będzie możliwość wejścia na Szrenicę, aby zobaczyć zachód słońca 🙂

Trasa:

Harrachov – Wodospad Mumlavy – Krakonosova Snidane – Pancavsky Wodopad – Labska Bouda – Vosecka Boud – Hala Szrenicka
Długość ok. 17 km, czas ok. 5:30 godzin + przerwy, 840 m podejść, 357 m zejść

Dodatkowo wejście na Szrenicę – około 30 minut w jedną stronę z Hali Szrenickiej

Dzień 2Szklarska Poręba - Warszawa

Po śniadaniu w schronisku i wykwaterowaniu wyruszymy dalej podziwiać Karkonosze. Tego dnia dojdziemy do zapierających dech w piersiach Śnieżnych Kotłów. W ich obrębie występuje wiele chronionych i rzadkich gatunków roślin. Naprawdę widok na te polodowcowe kotły, najlepiej wykształcone w całych Karkonoszach, robi wielkie wrażenie. Będzie to już nasz ostatni moment w najwyższych partiach Karkonoszy. Chwilę później zaczniemy schodzić w stronę Szklarskiej Poręby. Po drodze zatrzymamy się w Schronisku pod Łabskim Szczytem, gdzie zrobimy przerwę. W Szklarskiej Porębie będzie czekał na nas autokar, którym wrócimy do Warszawy. Planowany powrót do stolicy około pierwszej w nocy.

Trasa:

Hala Szrenicka – Ceska Budka – Śnieżne Kotły – Rozdroże pod Wielkim Szyszakiem – Schronisko pod Łabskim Szczytem – Szklarska Poręba
Długość ok. 16 km, czas ok. 5 godzin + przerwy, 535 m podejść, 1075 m zejść

Poprzednio w Karkonoszach byliśmy w maju, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników!

Koszty
Cena: 340 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd komfortowym autokarem na trasie Warszawa - Harrachov oraz Szklarska Poręba - Warszawa
 • Nocleg w schronisku w pokojach 3-6 os. z pościelą, pokoje 2 os. za dopłatą 30 zł / osoba, łazienki na korytarzu
 • Śniadanie w formie szwedzkiego stołu
 • Obiadokolacja w sobotę (zupa, drugie danie, kompot)
 • Transport bagaży w obie strony - z parkingu do schroniska
 • Bilety wstępu do Karkonoskiego Parku Narodowego
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika sudeckiego
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Zielony weekend – Karkonosze prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • Date Format: DD dash MM dash YYYY

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 2 osobowym. Dopłata 30zł/osoba (prosimy doliczyć do przelewu). UWAGA - prosimy o potwierdzenie dostępności pokoju po rejestracji.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)