info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

Zielony weekend – Karkonosze!

Cena
330 zł
Cena
330 zł
18 maja 2019
Zapisz się
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 18-19.05.2019 r.
Karkonosze
dostępne wolne miejsca :)
Opis

Ponownie mamy dla Was nie lada gratkę – późnowiosenną wyprawę po perle polskich Sudetów – Karkonoszach. To najwyższe pasmo górskie Sudetów, a zarazem najbardziej malownicze. Widoki rozciągające się z najwyższych szczytów zapierają dech w piersiach. Podczas naszej wyprawy zdobędziemy jeden z najwyższych szczytów Karkonoszy – Szrenicę, z widokiem na Szklarską Porębę. Zapowiada się wspaniała wyprawa! 🙂

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego o przeciętnej kondycji, jednakże zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Podczas wyjazdu chodzimy na lekko (bez bagaży)!

Podczas wyjazdy śpimy w niezwykle urokliwym miejscu w samym sercu gór – w schronisku na Hali Szrenickiej. Nasze bagaże zostanę przetransportowane do schroniska samochodem terenowy z przyczepką, tak więc na trasę zabieramy jedynie rzeczy niezbędne na szlaku, najlepiej spakowane w mały plecak. W pokojach mamy pościel, wiec nie potrzeba brać śpiworów.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy z piątku na sobotę i wracamy w niedzielny wieczór koło północy, więc nie potrzeba brać dni wolnych.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy komfortowym autokarem, wyjazd jest z placu Bankowego w Warszawie w nocy z piątku 17.05.2019 na sobotę 18.05.2019 o g. 00:00. Powrót w niedzielę 19.05.2018 wieczorem około pierwszej w nocy.

Śpimy schronisku na Hali Szrenickiej w pokojach kilkuosobowych (4, 6, 8 os) oraz 2 osobowych za dopłatą. Wszystkie pokoje z pościelą oraz łazienkami na korytarzu. W cenie jest transport bagaży do schroniska.

Waluta

W Czechach, czyli w sobotni poranek w Harrachovie oraz podczas przerwy w schronisku po czeskiej stronie, płacimy koroną czeską, w wielu miejscach karty płatnicze nie są honorowane.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Co wziąć ze sobą?
 • Plecak na prowiant, mapki, rzeczy na nocleg do bagażu głównego itp.,
 • Ze względu na nocowanie w schronisku należy zabrać suchy prowiant i napoje (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej w sobotę rano i w schroniskach),
 • Wygodne, najlepiej nieprzemakalne buty z podeszwą, która zapewni dobrą przyczepność,
 • Cieplejsze ubranie, w górach musimy być przygotowani na szybką zmianę temperatury (czapkę, szalik, rękawiczki),
 • Kurtkę przeciwdeszczową / płaszcz - oby nie były potrzebne! :-)
 • Latarkę oraz okulary przeciwsłoneczne,
 • Termos z ciepłą herbatą też może się przydać.
Podczas weekendu m.in.:
 • Zachwycimy się widokami zapierającymi dech w piersiach!
 • Zdobędziemy jeden z najwyższych szczytów Karkonoszy – Szrenicę!
 • Obejrzymy słynne Śnieżne Kotły!
 • Zobaczymy jedne z najpiękniejszych wodospadów w Karkonoszach - Mumlavy i Panczavy!
 • Spędzimy noc w wysokogórskim schronisku w Karkonoszach!
 • I wiele, wiele innych!
Prowadzący

Anna Kania

Eko nawigator

Parafrazując klasyka – pani mówi o przyrodzie. Przy tym całkiem często i inaczej niż klasyk, bo konkretnie i ciekawie. Podobno to wina wykształcenia. Do tego jak sama o sobie mówi jest mapowym maniakiem. Podejrzewamy, że umie czytać mapy. Czyli nie dość, że opowie to jeszcze trafi gdzie trzeba.

Gdzie nocujemy?

Nocujemy w przytulnym schronisku na Hali Szrenickiej w Karkonoszach, w pokojach 4, 6 oraz 8 osobowych (pokoje 2 osobowe za dopłatą). W cenie zagwarantowane jest również śniadanie oraz obiadokolacja. Schronisko uzyskało świetną ocenę 8,4 na portalu booking.com.

Galeria

Poprzednio w Karkonoszach byliśmy w maju oraz wrześniu, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników!

Plan

Dzień 0/1Warszawa – Harrachov

Nasz wyjazd rozpoczniemy w nocy z piątku 17 maja na sobotę 18 maja o godzinie 00:00 na Placu Bankowym w Warszawie, skąd ruszymy w trasę do Harrachova, tak aby po nocnym przejeździe około godziny 7:00 rozpocząć przerwę śniadaniową. Około dwie godziny później dotrzemy do celu i rozpoczniemy wędrówkę. Wystartujemy z Harrahova, gdzie będziemy mogli zobaczyć słynną mamucią skocznię narciarską, i następnie ruszymy w stronę Wodospadu Mumlavy. Przy tym jednym z najpiękniejszych wodospadów w Karkonoszach planowany jest krótki postój i czas na pamiątkowe zdjęcia. Następnie rozpoczniemy wyprawę w góry, przejdziemy do rozdroża Krakonosova Snidane, a po nim będziemy podziwiać kolejny podczas tego wyjazdu wodospad, największy w całych Sudetach oraz Republice Czeskiej. Wodospad Panczawy jest najwyższym wodospadem Karkonoszy – jego wysokość wynosi 148 metrów, a suma wszystkich kaskad dochodzi do 250 metrów! Po drodze zaplanowaliśmy również czas na odpoczynek w okolicy schroniska turystycznego, gdzie będzie można kupić obiad. Po odpoczynku wejdziemy na najwyższe partie Karkonoszy, które jest najciekawsze i najbardziej zróżnicowane pod względem botanicznym. Następnie zejdziemy w stronę Hali Szrenickiej, gdzie w schronisku zjemy obiadokolację, a po wieczornej integracji udamy się na nocleg. Dla chętnych będzie możliwość wejścia na Szrenicę, aby zobaczyć zachód słońca 🙂

Trasa:

Harrachov – Wodospad Mumlavy – Krakonosova Snidane – Pancavsky Wodopad – Labska Bouda – Vosecka Boud – Hala Szrenicka
długość ok. 18 km, czas ok. 6 godzin + przerwy, 880 m podejść

Dodatkowo wejście na Szrenicę – około 30 minut w jedną stronę z Hali Szrenickiej

Dzień 2Szklarska Poręba - Warszawa

Po śniadaniu w schronisku i wykwaterowaniu wyruszymy znów na czeską stronę Karkonoszy. Dotrzemy do urokliwych źródeł Łaby, stamtąd przejdziemy do schroniska na Labskiej Boudzie. Później ruszymy w kierunku Polski i dojdziemy do zapierających dech w piersiach Śnieżnych Kotłów. W ich obrębie występuje wiele chronionych i rzadkich gatunków roślin. Naprawdę widok na te polodowcowe kotły, najlepiej wykształcone w całych Karkonoszach, robi wielkie wrażenie. Będzie to już nasz ostatni moment w najwyższych partiach Karkonoszy. Chwilę później zaczniemy schodzić w stronę Szklarskiej Poręby. Po drodze zatrzymamy się w Schronisku pod Łabskim Szczytem, gdzie będzie przerwa na obiad. W Szklarskiej Porębie będzie czekał na nas autokar, którym wrócimy do Warszawy. Planowany powrót do stolicy około pierwszej w nocy.

Trasa:

Hala Szrenicka – Ceska Budka – Śnieżne Kotły – Rozdroże pod Wielkim Szyszakiem – Schronisko pod Łabskim Szczytem – Szklarska Poręba
długość ok. 15,5 km, czas ok. 6 godzin + przerwy, 524 m podejść

Koszty
Cena: 330 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd komfortowym autokarem na trasie Warszawa - Harrachov oraz Szklarska Poręba - Warszawa
 • Nocleg w schronisku w pokojach 4, 6, 8 os. z pościelą, pokoje 2 os. za dopłatą 30zł / osoba- brak wolnych pokoi, łazienki na korytarzu
 • Śniadanie w formie szwedzkiego stołu
 • Obiadokolacja w sobotę (zupa, drugie danie, kompot)
 • Transport bagaży w obie strony - z parkingu do schroniska
 • Bilety wstępu do Karkonoskiego Parku Narodowego
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika sudeckiego
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Zielony weekend – Karkonosze prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłów wpisz je tutaj.