info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Zielony Beskid Niski – szczyty, cerkwie i doliny! [Szczyt KGP]

0
Cena
345 zł
Cena
345 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

563

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 15-16.05.2021
Beskid Niski
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Beskid Niski wyjątkowe pasmo górskie, a wiosną jest najpiękniejszy! Nie znajdziecie drugiego tak bardzo zielonego i ukwieconego miejsca w naszym kraju o tej porze roku 🙂 Wszędzie kwitnie na biało tarnina, w lesie czosnek niedźwiedzi, a nad potokami kaczeńce. Zapraszamy zatem na weekend pełen zieleni z mnóstwem miejsc z ciekawą historią. Zobaczymy m.in.:  miejsca, gdzie obozowali konfederaci barscy w okolicach Lackowej, piękną, wysiedloną wieś Bieliczna z pozostałą maleńką cerkiewką, niezwykły w swojej formie cmentarz wojenny na szczycie góry Rotunda czy uznawaną za najpiękniejszą cerkiew łemkowską w Kwiatoniu! Beskid Niski to idealne miejsce, aby nabrać formy przed latem, gdyż znajdziemy tutaj sporo zalesionych, ale ostrych górek – będzie więc gdzie się zmęczyć 🙂

 

Zdjęcie główne udostępnione za zgodą autora Darka Wysowiaka z facebook.com/NadWysowa/ 🙂

Szczyt Korony Gór Polski [KGP]

Korona Gór Polski to 28 szczytów wszystkich pasm górskich w Polsce i poza kilkoma wyjątkami pokrywają się one z listą najwyższych szczytów. Zdobycie ich wszystkich to pokonanie ponad 30 tysięcy metrów n.p.m. oraz słynna możliwość otrzymania tytułu Zdobywcy Korony Gór Polski 🙂 (Aby go zdobyć najpierw należy wstąpić do Klubu KGP).

Podczas tego wyjazdu zdobędziemy szczyt KGP nr 14. – Lackowa w Beskidzie Niskim!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem Beskidu Niskiego. Do przejścia tras wymagana jest dobra kondycja, zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Wyjazdu bez urlopu!

Ruszamy w nocy z piątku na sobotę, a wracamy w niedzielę, więc nie ma potrzeby brać urlopu, aby wybrać się na ten niezwykły weekend!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjeżdżamy w nocy z piątku 14.05.2021 na sobotę 15.05.2021 o godzinie 00:15 z Placu Defilad w Warszawie i wracamy w niedzielę 16.05.2021 r. około 23:00.

Na wyjeździe nocujemy w ośrodku wypoczynkowym w domkach 2 osobowych z łazienkami (niektóre typu bliźniak, domki 1 os. na życzenie za dopłatą).

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty — będziemy dużo chodzić, na szlaku w niektórych miejscach może być ślisko. :)
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych i do warunków na szlaku — sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem
śniadanie na sobotę oraz ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej).
dowód osobisty
gotówkę na posiłki i pozostałe wydatki.

Informacje epidemiologiczne

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną dla bezpieczeństwa uczestników wprowadzamy poniższe zasady:

1) Obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką podczas całego wyjazdu z wyjątkiem:
otwartych przestrzeni z możliwością zapewnienia min. 2-metrowego odstępu pomiędzy uczestnikami
spożywania posiłków
2) Każdorazowe odkażanie rąk przed wejściem do części wspólnych (autokar/hotel).
prosimy uczestników o zaopatrzenie się w żele antybakteryjne do rąk.
3) Mierzenie temperatury i kontrola ogólnego stanu zdrowia przed odjazdem:
ze względu na bezpieczeństwo uczestników osoby z temp. powyżej 38°C lub z objawami grypy (katar, kaszel) nie będą mogły uczestniczyć w wyjeździe.
4) Autokar zostanie zdezynfekowany przed wyjazdem.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Przejdziemy najciekawszymi szlakami nie tylko przez góry, ale też przez urokliwe doliny Beskidu Niskiego!
 • Zdobędziemy najwyższy szczyt polskiej części Beskidu Niskiego - Lackową!
 • Zobaczymy niezwykłe drewniane świątynie w Kwiatoniu oraz Sękowej!
 • Odnajdziemy pamiątki wielkiej wojny i zadumamy się nad niesamowitym cmentarzem na Rotundzie!
 • I wiele, wiele innych!
Gdzie nocujemy?

Będziemy nocować w urokliwie położonym w sercu gór ośrodku wypoczynkowym w domkach 2 osobowych z łazienkami (domki 1 os. na życzenie za dopłatą). Część domków jest typu bliźniak – to znaczy, że stykają się jedną ze ścian z drugim domkiem. Domki mają standard turystyczny i powierzchnię ok. 15m2. Jest możliwość bezpłatnego wypożyczenia grzejnika (wymagana zwrotna kaucja). W cenie jest również zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę. Ośrodek uzyskał dobrą ocenę 4,3 na portalu google.com.

Plan

Dzień 1Izby - Bieliczna - Lackowa - Pod Ostrym Wierchem - Jawor - Wysowa-Zdrój

Nasz wyjazd rozpoczniemy w nocy z piątku na sobotę o godzinie 00:15 i w zależności od sytuacji na drodze około 9:00 dotrzemy do miejscowości Izby, robiąc wcześniej przerwę na śniadanie. Na samym początku szlak będzie prowadził doliną potoku rozpoczynającego rzekę Białą, po kilkunastu minutach dotrzemy do niewielkiej cerkwi pw. św. Michała Archanioła, która została wzniesiona w 1796 roku i stoi u stóp Lackowej, jako jedyna pamiątka po nieistniejącej łemkowskiej wsi Bieliczna. Następnie wyruszymy w kierunku najwyższego szczytu polskiej części Beskidu Niskiego – Lackowej (997 m. n. p. m.), gdzie wbrew nazwie „Beskid Niski” czeka nas dość intensywne podejście. Następnie wrócimy do Przełęczy Pułaskiego by chwilę później udać się w stronę Ostrego Wierchu (938 m n.p.m.) będącego drugim co do wysokości szczytem w polskiej części Beskidu Niskiego. Następnie będziemy wędrować szlakiem granicznym, podziwiając widoki na najwyższy szczyt Beskidu Niskiego – Busov (1002 m. n. p. m.), leżący już na Słowacji. Idąc cały czas grzbietem granicznym przez Cegiełkę  dojdziemy do kaplicy na św. górze Jawor, ważnego miejsca dla wiernych kościołów greckokatolickiego i prawosławnego. Po chwili przerwy na zwiedzanie tego miejsca zejdziemy szlakiem w dół, tak aby w ciągu kilkudziesięciu minut dotrzeć do prawosławnej cerkwi w centrum Wysowej-Zdroju. Z niej podążymy do miejsca, gdzie znajduje się nasz nocleg. Czekać na nas tam będzie obiadokolacja, a następnie oczywiście integracja przy ognisku.

Zdjęcie nr 1 udostępnione za zgodą autora z piotrekks.wordpress.com/regetow

Trasa:
Izby – Bieliczna – Lackowa – Pod Ostrym Wierchem – Jawor – Wysowa-Zdrój
4:45h, 15km, podejść 722m, zejść 795m

Dzień 2Wysowa-Zdrój - Kozie Żebro - Rotunda - Ług, Kwiatoń, Sękowa

Drugi dzień rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim ruszymy na szlak. Trasa na samym początku będzie prowadzić pod górę, lecz nie jest to bardzo strome podejście 🙂 Po około 1,5-godzinnej wędrówce dotrzemy wreszcie na szczyt Koziego Żebra, gdzie zobaczymy pozostałości okopów z I wojny światowej. Po krótkiej przerwie wyruszymy w dół, w kierunku Regietowa, a następnie rozpoczniemy podejście w kierunku szczytu Rotunda. Zbliżając się do wierzchołka góry zobaczymy polanę, a na niej tajemnicze kilkumetrowe wieże konstrukcji drewnianej, kryte gontem i zwieńczone krzyżami! Stanowią one charakterystyczny element za jeden z najpiękniejszych cmentarzy wojennych w Polsce! Po chwili zadumy nad tym miejscem udamy się szlakiem w dół, tak aby około 13:00 dotrzeć do miejscowości Zdynia. Stamtąd wyruszymy już autokarem do Cerkwi pod wezwaniem Św. Paraskewy w Kwiatoniu wpisanej w 2013 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Świątynia jest klasycznym przykładem łemkowskiej architektury drewnianej, a ze względu na swoje proporcje jest ona uważana za jedną z najpiękniejszych cerkwi w Polsce. Kolejnym punktem będzie zwiedzanie kościoła w Sękowej, będącego jednym z najcenniejszych zabytków drewnianych Małopolski i również wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kościół ten ma już ponad 500 lat, a jego charakterystycznym elementem jest unikatowa konstrukcja dachu, przykrywającego jednolitą płaszczyzną niemal całą bryłę budowli! Około 15:00 czeka nas jeszcze przerwa obiadowa, a następnie wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie powinniśmy dotrzeć około 23:00.

Trasa:
Wysowa-Zdrój – Kozie Żebro – Rotunda – Ług
3:55h, 11,4km, podejść 612m, zejść 629m

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy obłożeniu 50% zajętych miejsc, jeśli zostanie utrzymane obecne rozporządzenie

-przejść górskich i zwiedzania, które mogą się odbywać indywidualnie lub w podziale na grupy (na trasie oczywiście będzie przewodnik)

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia

Relacja z innego górskiego wyjazdu!

Jeśli masz wątpliwości czy się z nami wybrać zobacz koniecznie relację z innego górskiego weekendu w regionie Małej Fatry!

Dziękuję za rewelacyjny weekend. Było super! Pierwszy dzień był ciężki, ale było warto pokonać tę trasę. Widoki przepiękne. Ludzie mili. Wspomnienia bezcenne 🙂 Na pewno jeszcze z gdzienaweekend pojadę 🙂

Katarzyna B.
Jestem bardzo zadowolona, cieszę się, że udało się zrealizować cały plan mimo niepewnej pogody 🙂 Dobór trasy na te 2 dni bardzo dobry. Pierwszy dzień w słońcu i długi spacer, drugi dzień na ochłodę w Dierach i ciut lżej – dla mnie zestaw idealny! Doceniam też mega jak przewodnicy starali się wszystkim dogodzić, szacuj dla nich! Aaa i jeszcze jedno… zdecydowanie czekam na Fatrę 2.0 !! Z chęcią wrócę i poznam kolejne szlaki! 😉
 
Agata G.
Koszty
Cena: 345 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Izby, Zdynia - Warszawa oraz przejazdy lokalne
 • Nocleg w ośrodku wypoczynkowym w domkach 2 os. (część domków typu bliźniak, domki 1 os. za dopłatą 50 zł)
 • Obiadokolacja w sobotę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Organizację ogniska, drewno na opał i jednorazową zastawę
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia, NNW
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Kolorowe mapki tras
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Prowiantu na ognisko

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Zielony Beskid Niski – szczyty, cerkwie i doliny prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.

 • Dane do ubezpieczenia

 • Format daty: DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w domku 1-osobowym. Dopłata 50 zł (prosimy doliczyć do przelewu).
  UWAGA — prosimy o potwierdzenie dostępności pokoju po rejestracji.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)