info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

Żeglarski weekend na Mazurach!

Cena
620 zł
Cena
620 zł
25 czerwca 2018

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

5 dni
Termin : 30.05-3.06.2018
Mazury
ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Zapraszamy wszystkich lubiących aktywny wypoczynek do wspólnego odkrywania jednego z Cudów Świata, tym razem pożeglujemy wodami Wielkich Jezior Mazurskich, a z pokładu naszego jachtu sprawdzimy moc mazurskich legend… Poznaj najciekawsze zakątki Mazur i poczuj niezwykły, żeglarski klimat razem z nami!

UWAGA – czwartek – 31 maja jest wolny, więc na ten pełen wrażeń czterodniowy weekend wystarczy 1 dzień urlopu!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego, nie trzeba mieć żadnego doświadczenia w żeglowaniu. Pływać będziemy flotą siedmiu 8-osobowych jachtów i na każdym będzie płynął doświadczony skiper, który będzie się opiekował grupą i zapewni bezpieczną i miłą realizację naszych marzeń.

Nie obawiaj się także choroby morskiej – jeszcze nie spotkaliśmy nikogo, kogo by dopadła na rejsie po Mazurach.

5 dni wyjazdu, w tym 4 na jachcie, a tylko jeden dzień urlopu!

Czwartek – 31 maja jest dniem wolnym od pracy, więc wystarczy wziąć jeden dzień urlopu – piątek – aby spędzić 4 dni na jachcie!

Przejazdy i noclegi

Ruszamy z Warszawy w środę 30 maja o 18:00 komfortowym autokarem i wracamy w niedzielę 3 czerwca około 22:00. Podczas całego weekendu mieszkamy i śpimy na jachcie (zarówno na dziko jak i w marinach), tutaj też przygotowujemy samodzielnie posiłki korzystając z jachtowego wyposażenia.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

NIMFA MAMRA

Dawno temu żyła sobie nimfa Mamra. Była oczywiście bardzo piękna, lubiła tańczyć i przeglądać się w jeziornej wodzie. Potrafiła zmieniać postać. Niedaleko mieszkał elf Święcajt. Uwielbiał polować i pływać. Pewnego razu spotkali się i zakochali w sobie. Rodzicom – bogom to się nie spodobało i zakazali spotykać się zakochanym, ale oni na to nie zważali. Bogowie wysłali więc czterech strażników, by złapali parę. Dargin, Dobsk, Kirsajty i Kisajno gonili uciekającą Mamrę i Święcajta. W pewnym momencie Mamra postanowiła siebie i ukochanego zamienić w dwa połączone na wieki jeziora. Strażnicy próbowali oderwać Mamrę od Święcajta, ale razem z nimi zamienili się w jeziora połączone z sobą na zawsze. Nazwy dzisiejszych jezior kompleksu Mamry biorą się od imion bohaterów tej legendy.

Sprawdzimy to osobiście, przez 4 dni aktywnego żeglowania po najpiękniejszych północnych jeziorach!

TRASA

Pożeglujemy w poszukiwaniu legendy poprzez jeziora Kisajno, Dargin i Mamry. Na Mamrach poszukamy jak połączeni są na wieki legendarna Nimfa i Święcajt, wpływając na wody jeziora Święcajty. Zaczniemy naszą przygodę od pięknej, nowoczesnej przystani STRANDA w północnej części Giżycka. Tam będą na nas czekać nowoczesne i wygodne jachty, na których zaokrętujemy się pierwszego dnia naszej przygody.

Żeglarska trasa prowadzi nas przez niezwykle malownicze obszary Wielkich Jezior Mazurskich. Podczas rejsu bawimy się żeglowaniem, chętni przejmą od nas stery, by samodzielnie poczuć moc i urok żeglarstwa – jachtu pod pełnymi żaglami. Żeglować będziemy flotą w 7 jachtów, co już samo w sobie jest przygodą. Na pewno pojawi się element rywalizacji oraz wspólnych zabaw na odkrytej głębinie. W zeszłym roku jedną z atrakcji było wspólne stawanie burta w burtę na środku jeziora i radosne kąpiele tam gdzie niewielu miało okazję na kąpiele wodne 🙂

Planowa trasa wygląda mniej więcej tak:

Podczas rejsu czekają na nas atrakcje:
 • Bunkry byłej Kwatery Głównej Niemieckich Wojsk Lądowych z lat 1941-1944 w Mamerkach,
 • Pałac Lehndorfów w Sztynorcie i kultowa Tawerna Zęza z najlepszymi na Mazurach szantami,
 • Jezioro Dobskie, gdzie znajduje się rezerwat faunistyczno – krajobrazowy,
 • Łabędzi szlak na Kisajnie z dala od głównych tras pełnych ludzi,
 • I wiele innych!
Ważne informacje!

Do czego się spakować?

Najlepiej w worek żeglarski, ale w zupełności wystarczy miękka torba. NIE ZABIERAJ WALIZKI CZY PLECAKA ZE STELAŻEM – to co z sobą wniesiesz na pokład musi się zmieścić na Twojej koi. Wyjazd jest dla osób, dla których słowo PRZYGODA kojarzy się radośnie i wspólnie z pozostałymi będą budować pozytywną atmosferę tego weekendu.

Co zabrać z sobą na rejs?

Duże ilości dobrego humoru, śpiwór, ręcznik, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem UV, buty z miękką podeszwą, np. tenisówki, kurtka typu softshell (chroniąca przed wiatrem i szybko schnąca). Przyda się też latarka, najlepiej czołówka. Na jachcie mamy samochodowe gniazdko 12V

Gdzie śpimy?

W czasie całego przedłużonego weekendu mieszkamy i śpimy na jachcie, tutaj też przygotowujemy samodzielnie posiłki korzystając z jachtowego wyposażenia chyba, że załoga akurat uzna, że warto stanąć na rybce w lokalnej smażalni.

Choroba morska?

Choroba morska nam nie straszna, nie daj sobie wmówić, że na jeziorze, gdzie co kilka godzin zatrzymujemy się rozłoży Cię ta przypadłość. Zdaniem naszych skipperów opowieści o chorobie morskiej są mocno przereklamowane.

Prowadzący

Michał Dziadosz

Pełnogębny żeglarz

Mawiają, że popłynąłby na wszystkim – wszędzie! Że widział potwora z Lochness – w Polsce! Że przyniósł killwater – w kieszeni! My wiemy na pewno, że to doświadczony sternik, który bezpiecznie poprowadzi jachty i pokaże piękno natury 🙂 Po prosty żeglarz pełną gębą. Od ucha do ucha 🙂

Galeria

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości czy warto się z nami wybrać zobacz koniecznie relację z poprzedniego żeglarkiego weekendu!

Plan

Dzień 1Warszawa - Mazury

18:00 Wyjazd z Warszawy (pl. Bankowy)
20:00 Postój na trasie i pierwsze wspólne zakupy do kuchni jachtowej
23:00 Przyjazd do mariny i wejście na jachty

Dzień 2-4Mazury

08:00 Pobudka i wspólne śniadanie na jachcie
10:00 Wyjście na szklak Wielkich Jezior Mazurskich
14:00 Postój na wspólny obiad na jachcie i/lub zwiedzanie atrakcji na lądzie
19:00 Cumujemy w wybranym miejscu/porcie i dalej integracja

Dzień 5Mazury - Warszawa

08:00 Pobudka i wspólne śniadanie na jachcie
10:00 Wyjście na szklak Wielkich Jezior Mazurskich
16:00 Koniec rejsu i zdanie jachtów
17:00 Wyjazd z Giżycka i powrót do Warszawy
22:00 Koniec wspólnej przygody – jesteśmy w Warszawie w miejscu startu

Uwaga – plan i trasa są ramowe i mogą ulec zmianie.

Koszty
Cena: 620 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd komfortowym autokarem na trasie Warszawa – Giżycko oraz Giżycko – Warszawa
 • Udział w rejsie
 • 4 noclegi na nowoczesnych i bezpiecznych jachtach typu Twister oraz Raptor.
  Każdy z jachtów wyposażony jest m.in. w:
  • Oświetlenie elektryczne RADIO / CD / mp3
  • Gniazdo 12v, instalacja 230V
  • Koje : 4 podwójne – 2 rozkładane w mesie, dziobowa i rufowa
  • Kambuz : kuchenka, zlewozmywak, naczynia kuchenne, zastawa stołowa, sztućce ( wszystko dla 8 osób )
 • Sprzątanie jachtu na koniec rejsu
 • Paliwo do silnika
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Opiekę doświadczonego sternika
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • zrzutka na kasę jachtówą 150zł, są to wspólne pieniądze dla całej załogi na pokrycie kosztów tj. zakupy do pokładowej kuchni oraz na koszty postojów w marinach i zużyte paliwo poza wstępnie zatankowane – wartość ta zostanie rozliczona na koniec rejsu. Sternicy nie biorą udziału w zrzutce.
 • kaucja zwrotna 100zł na pokrycie ewentualnych szkód, zwracana po zdaniu jachtów
 • ewentualne koszty wstępów i inne wydatki

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod nr 9273 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Żeglarski weekend na Mazurach! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy informacje o wpłacie, której dokonanie jest równoznaczne z rezerwacją miejsca.