info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

Żeglarski weekend na Jezioraku!

Cena
699 zł
Cena
699 zł
16 sierpnia 2018

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

6 dni
Termin : 10-15.08.2018
Jezioro Jeziorak
ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Poszukując atrakcyjnych akwenów do aktywnego żeglowania nie sposób pominąć drugiego co do wielkości szlaku turystycznego w Polsce jakim jest Pojezierze Iławskie. Specjalnie dla spragnionych wrażeń weekendowych podróżników przygotowaliśmy nie lada gratkę – mamy dla Was flotę trzech wygodnych jachtów na… Jezioraku. W 2012 roku po ponad trzy miesięcznym plebiscycie jezioro Jeziorak uznane zostało przez czytelników magazynu podróżniczego „National Geographic Travel” za jeden z cudów Polski! Sprawdzimy to podczas kilkudniowej podróży pięknymi, nowoczesnymi jachtami, które na ten czas staną się naszymi domami na wodzie.

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego, nie trzeba mieć żadnego doświadczenia w żeglowaniu. Pływamy flotą trzech 8 osobowych jachtów i na każdym będzie płynął doświadczony skiper, który będzie się opiekował grupą i zapewni bezpieczną i miłą realizację naszych marzeń. Nie obawiaj się także choroby morskiej – jeszcze nie spotkaliśmy nikogo, kogo by dopadła.

KAMERALNA GRUPA – tylko 3 jachty!

6 dni wyjazdu, 5 dni na jachcie, a tylko dwa dni urlopu!

Środa – 15 sierpnia jest dniem wolnym od pracy, więc wystarczy wziąć dwa dni urlopu – poniedziałek oraz wtorek – aby spędzić 5 dni na jachcie!

Przejazdy i noclegi

Ruszamy z Warszawy w piątek 10 sierpnia o godzinie 18:00 komfortowym busem i wracamy w środę 15 sierpnia około 21:00. Podczas całego weekendu mieszkamy i śpimy na jachcie (zarówno na dziko jak i w marinach), tutaj też przygotowujemy samodzielnie posiłki korzystając z jachtowego wyposażenia.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Żeglarska przygoda!

Tradycyjnie już podczas naszych rejsów bawimy się żeglowaniem, chętni przejmą od nas stery, by samodzielnie poczuć moc i urok żeglarstwa – jachtu pod pełnymi żaglami. Żeglować będziemy flotą, co pozwoli nam też na zatrzymanie się na środku jeziora w tratwie. Czyli burta w burtę stworzymy sobie wielki słoneczny pokład, dając upust radosnym kąpielom w czystej otchłani, daleko od plaż i zgiełku. Oczywiście czuwamy nad bezpieczeństwem i każdy będzie mógł swobodnie czerpać radość z takiej niecodziennej kąpieli na środku głębokiej wody w kamizelkach asekuracyjnych, w które są wyposażone nasze jachty.

Jeśli zatęsknimy za cywilizacją czy za zwyczajnym prysznicem… staniemy w Siemianach, sprawdzając lokalne tawerny i knajpki w poszukiwaniu najlepszej kuchni. Tam uzupełnimy zapasy naszego kambuza by dalej cieszyć się wolnością podczas wspólnego rejsu.

Najważniejsza jest wspólna zabawa i jeśli warunki nie pozwolą nam na realizację wszystkich zaplanowanych wydarzeń programu to nic nie będziemy robić siłę – to będzie nasza wspólna radosna przygoda pod żaglami.

Podczas weekendu grupą będą się opiekować doświadczeni skiperzy, którzy zapewnią bezpieczną i miłą realizację naszych marzeń.

Trasa

Wystartujemy z Iławy z przystani Yamaha by dalej żeglując na północ spróbować pokonać to najdłuższe naturalne w Polsce jezioro. Pożeglujemy mijając największą śródlądową wyspę mierząca ponad 2 km długości Wielką Żuławę. Dalej niesieni letnim wiatrem udamy się wzdłuż zalesionego zachodniego brzegu poszukując pięknych zatok i ciszy. Na Jezioraku są zatoki, w których panuje cisza, której nigdy na Mazurach nie spotkamy. Z daleka od zgiełku i szumu miasta możemy żeglować odkrywając piękno tego regionu. Za Szałkowem szlak żeglugi ma kształt łagodnej litery S, aby dalej wyprowadzić nas wprost do bramy na Zatokę Widłągi. Gdy przepłyniemy przez przesmyk o szerokości kilkudziesięciu metrów to znajdziemy się w innym świecie. To jakby osobne jezioro, o nieforemnym kształcie, rozlewające się na około 1,5 km, w którym woda jest czysta, a brzegi dzikie i zalesione. Do tej oazy nie prowadzi żadna utwardzona droga, wokół są tylko lasy, a najbliższa miejscowość na zachodnim brzegu oddalona jest o 5 kilometrów. Obowiązuje tam strefa ciszy, a ogniska można palić tylko w wyznaczonych miejscach. Być może tam właśnie zatrzymamy się na postój, a być może wiatr poniesie nas dalej na północ.

Proponowana trasa wygląda mniej więcej tak:

Uwaga – plan i trasa są ramowe i mogą ulec zmianie.

Podczas rejsu czekają na nas atrakcje:
 • Pokonamy to najdłuższe naturalne w Polsce jezioro!
 • Zacumujemy na wyspie „Lipowy Ostrów”!
 • Poznamy legendę o Gerdzie i Arturze!
 • Poczujemy moc i urok żeglarstwa – jachtu pod pełnymi żaglami!
 • I wiele, wiele innych!
Ważne informacje!

Do czego się spakować?

Najlepiej w worek żeglarski, ale w zupełności wystarczy miękka torba. NIE ZABIERAJ WALIZKI CZY PLECAKA ZE STELAŻEM – to co z sobą wniesiesz na pokład musi się zmieścić na Twojej koi. Wyjazd jest dla osób, dla których słowo PRZYGODA kojarzy się radośnie i wspólnie z pozostałymi będą budować pozytywną atmosferę tego weekendu.

Co zabrać z sobą na rejs?

Duże ilości dobrego humoru, śpiwór, ręcznik, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem UV, buty z miękką podeszwą, np. tenisówki, kurtka typu softshell (chroniąca przed wiatrem i szybko schnąca). Przyda się też latarka, najlepiej czołówka. Na jachcie mamy samochodowe gniazdko 12V.

Gdzie śpimy?

W czasie całego przedłużonego weekendu mieszkamy i śpimy na jachcie, tutaj też przygotowujemy samodzielnie posiłki korzystając z jachtowego wyposażenia chyba, że załoga akurat uzna, że warto stanąć na rybce w lokalnej smażalni.

Choroba morska?

Choroba morska nam nie straszna, nie daj sobie wmówić, że na jeziorze, gdzie co kilka godzin zatrzymujemy się rozłoży Cię ta przypadłość. Zdaniem naszych skipperów opowieści o chorobie morskiej są mocno przereklamowane.

Prowadzący

Michał Dziadosz

Pełnogębny żeglarz

Mawiają, że popłynąłby na wszystkim – wszędzie! Że widział potwora z Lochness – w Polsce! Że przyniósł killwater – w kieszeni! My wiemy na pewno, że to doświadczony sternik, który bezpiecznie poprowadzi jachty i pokaże piękno natury 🙂 Po prosty żeglarz pełną gębą. Od ucha do ucha 🙂

Galeria
Plan

Dzień 1Warszawa – Iława

18:00 Wyjazd z Warszawy (plac Bankowy)
20:00 Postój na trasie i pierwsze wspólne zakupy do kuchni jachtowej
23:00 Przyjazd do mariny i wejście na jachty

Dzień 2-4Jezioro Jeziorak

08:00 Pobudka i wspólne śniadanie na jachcie
10:00 wyjście na szklak i żeglowanie
14:00 Postój na wspólny obiad na jachcie i/lub zwiedzanie urokliwych zakątków przyrody
18:00 Cumujemy w wybranym miejscu/porcie i dalej integracja

Dzień 5Iława - Warszawa

08:00 Pobudka i wspólne śniadanie na jachcie
10:00 Wypłynięcie w kierunku Iławy
16:00 Koniec rejsu i zdanie jachtów
17:00 Wyjazd z Iławy i powrót do Warszawy
21:00 Koniec wspólnej przygody – jesteśmy w Warszawie w miejscu startu

Koszty
Cena: 699 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd komfortowym busem na trasie Warszawa – Iława oraz Iława – Warszawa
  (bus 20 osobowy, ostatnie dwie zapisane osoby jadą ze sternikiem samochodem osobowym)
 • Udział w rejsie
 • 5 noclegów na nowoczesnych i bezpiecznych 8-osobowych jachtach typu Sedna 26 wyposażonych m.in. w:
  - oświetlenie elektryczne RADIO / CD / mp3
  - gniazdo 12v, instalacja 230V, przedłużacz, 2 prostowniki automatyczne
  - koje : 4 podwójne – 2 rozkładane w mesie, dziobowa i rufowa
  - kambuz : kuchenka dwupalnikowa, zlewozmywak, naczynia kuchenne, zastawa stołowa, sztućce
  - instalacja wodna w kambuzie
 • Paliwo do silnika
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Opiekę doświadczonego sternika
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Zrzutka na kasę jachtową 150zł, są to wspólne pieniądze dla całej załogi na pokrycie kosztów tj. zakupy do pokładowej kuchni oraz na koszty postojów w marinach i zużyte paliwo poza wstępnie zatankowane – wartość ta zostanie rozliczona na koniec rejsu. Sternicy nie biorą udziału w zrzutce.
 • Kaucja zwrotna 100zł na pokrycie ewentualnych szkód, zwracana po zdaniu jachtów jeśli załogant nie brał udziału w szkodzie nie podlegającej ubezpieczeniu.
 • Ewentualne koszty wstępów i inne wydatki

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod nr 9273 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Żeglarski weekend na Jezioraku! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy informację o wpłacie zaliczki (200zł), której dokonanie jest równoznaczne z rezerwacją miejsca.