info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Żeglarska czerwcówka – południowe Mazury! *NOWA TRASA*

Cena
669 zł
Cena
669 zł
15 września 2019

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

5 dni (przedłużony weekend)
Termin : 19-23.06.2019
Mazury
ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Zapraszamy wszystkich lubiących aktywny wypoczynek do wspólnego odkrywania jednego z Cudów Świata, tym razem pożeglujemy wodami Wielkich Jezior Mazurskich, a z pokładu naszego jachtu sprawdzimy moc mazurskich legend… Poznaj najciekawsze zakątki Mazur i poczuj niezwykły, żeglarski klimat razem z nami!

UWAGA – czwartek – 20 czwartek jest wolny, więc na ten pełen wrażeń czterodniowy weekend wystarczy 1 dzień urlopu!

NOWA TRASA!

Tym razem płyniemy w nowym południowym kierunku! Odwiedzimy m.in.:

Mikołajki, czyli żeglarską stolicę Polski!
Jezioro Śniardwy – największe w Polsce!
Tajemniczą krainę Galindię!
I wiele innych atrakcji południowych Mazur!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego, nie trzeba mieć żadnego doświadczenia w żeglowaniu!
Pływamy flotą 8-osobowych jachtów, wspólnie integrujemy się na wodzie, przy ognisku i w portowych tawernach!
Na każdym jachcie płynie doświadczony skiper, który będzie się opiekował swoją załogą, a chętnych zamieni z prostych majtków w wilków morskich!
Można śmiało dołączyć w pojedynkę, my już zadbamy o super załogę!
No i bez obaw o chorobę morską – jeszcze nie spotkaliśmy nikogo, kogo by dopadła na rejsie po Mazurach!

5 dni wyjazdu, w tym 4 na jachcie, a tylko jeden dzień urlopu!

Czwartek – 20 czerwca jest dniem wolnym od pracy, więc wystarczy wziąć jeden dzień urlopu – piątek – aby spędzić 4 dni na jachcie!

Przejazdy i noclegi

Ruszamy z Warszawy we środę 19 czerwca o 18:00 autokarem i wracamy w niedzielę 23 czerwca około 22:00.
Podczas całego weekendu mieszkamy i śpimy na jachcie (zarówno na dziko, jak i w marinach), tutaj też przygotowujemy samodzielnie posiłki korzystając z jachtowego wyposażenia.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Tym razem pożeglujemy w poszukiwaniu legendy nową trasą — poprzez jeziora Ryńskie, Mikołajskie, Śniardwy i Tałty. Naszą przygodę zaczniemy od nowoczesnej przystani w miejscowości Ryn. Tam będą na nas czekać nowoczesne i wygodne jachty, na których zaokrętujemy się pierwszego dnia naszej przygody. Podczas rejsu zacumujemy również w Mikołajkach, małym uroczym miasteczku,
które ze względu na swoje położenie uznawane jest za żeglarską stolicę Polski
. Odwiedzimy również Galindię, która zapewni nam niezapomnianą, pełną przygód wyprawę do świata z przeszłości, w którym żyło waleczne plemię Galindów:-)

Żeglarska trasa prowadzi nas przez niezwykle malownicze obszary Wielkich Jezior Mazurskich. Podczas rejsu bawimy się żeglowaniem, chętni przejmą od nas stery, by samodzielnie poczuć moc i urok żeglarstwa – jachtu pod pełnymi żaglami. Żeglować będziemy flotą kilku jachtów, co już samo w sobie jest przygodą. Na pewno pojawi się element rywalizacji oraz wspólnych zabaw na odkrytej głębinie. W zeszłym roku jedną z atrakcji było wspólne stawanie burta w burtę na środku jeziora i radosne kąpiele tam, gdzie niewielu miało okazję na kąpiele wodne?

Planowa trasa wygląda mniej więcej tak:

Ważne informacje!

Do czego się spakować?

Najlepiej w worek żeglarski, ale w zupełności wystarczy miękka torba. NIE ZABIERAJ WALIZKI CZY PLECAKA ZE STELAŻEM – to co z sobą wniesiesz na pokład musi się zmieścić na Twojej koi. Wyjazd jest dla osób, dla których słowo PRZYGODA kojarzy się radośnie i wspólnie z pozostałymi będą budować pozytywną atmosferę tego weekendu.

Co zabrać z sobą na rejs?

Duże ilości dobrego humoru, śpiwór, ręcznik, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem UV, buty z miękką podeszwą, np. tenisówki, kurtka typu softshell (chroniąca przed wiatrem i szybko schnąca). Przyda się też latarka, najlepiej czołówka. Na jachcie mamy samochodowe gniazdko 12V

Gdzie śpimy?

W czasie całego przedłużonego weekendu mieszkamy i śpimy na jachcie, tutaj też przygotowujemy samodzielnie posiłki korzystając z jachtowego wyposażenia chyba, że załoga akurat uzna, że warto stanąć na rybce w lokalnej smażalni.

Choroba morska?

Choroba morska nam nie straszna, nie daj sobie wmówić, że na jeziorze, gdzie co kilka godzin zatrzymujemy się rozłoży Cię ta przypadłość. Zdaniem naszych skipperów opowieści o chorobie morskiej są mocno przereklamowane.

Prowadzący

Michał Dziadosz

Pełnogębny żeglarz

Mawiają, że popłynąłby na wszystkim – wszędzie! Że widział potwora z Lochness – w Polsce! Że przyniósł killwater – w kieszeni! My wiemy na pewno, że to doświadczony sternik, który bezpiecznie poprowadzi jachty i pokaże piękno natury 🙂 Po prosty żeglarz pełną gębą. Od ucha do ucha 🙂

Czym płyniemy!

Na rejs wyruszymy kilkuletnimi jachtami Antila 24. Jest to średniej wielkości, wygodny jacht posiadający bardzo dobre właściwości nautyczne, łatwy w obsłudze. Jacht zapewnia bezpieczną i komfortową żeglugę. Wewnątrz znajduje się 4 podwójne koje – 2 rozkładane w mesie, dziobowa i rufowa. Wśród wyposażenia jachtu znajdują się m.in.:

oświetlenie elektryczne
RADIO / CD / mp3
instalacja 12 V i/lub 230 V
zlew + kuchenka 2-palnikowa
butle gazowe – 2 szt.
zlewozmywak, naczynia kuchenne, zastawa stołowa, sztućce ( wszystko dla 8 osób )
kamizelki ratunkowe

Jachty są nowe – najstarszy 2013 rok, najmłodszy 2018 rok!

Na naszych rejsach masz pewność świetnej zabawy! Załogi szybko się integrują, a czas spędzony razem pozostaje na długo w pamięci :)

Dobra zabawa i integracja!

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości czy warto się z nami wybrać zobacz koniecznie relację z poprzedniego żeglarkiego weekendu na Jezioraku!

Było wspaniale. Chyba najlepszy wyjazd od czasów studenckich. A minęło sporo lat. Komandor, sternicy, cała ekipa — po prostu nie wiem co powiedzieć. Wszyscy niesamowici! Dzięki serdeczne za ten wyjazd! Na takie wyjazdy mogę jeździć do końca życia i jeden dzień dłużej 🙂

ROBERT

To był mój pierwszy wyjazd z Wami i było rewelacyjnie. Wszystko zostało zorganizowano bardzo dobrze a dobranie załóg było doskonałe, za co dziękuję 🙂 Natomiast sternika nie można wyobrazić sobie lepszego i to zarówno pod względem umiejętności, przygotowania, jak i przesympatycznego charakteru.

BASIA
Plan

Dzień 1Warszawa - Mazury

Wyruszamy z Warszawy (plac Bankowy) w środę 19 czerwca o godzinie 18:00. Po drodze zatrzymamy się na przerwę na wspólne zakupy i około 23 powinniśmy dotrzeć do Mariny, gdzie zaokrętujemy się na naszych jachtach 🙂

Dzień 2Mazury

Tego dnia przed nami do przepłynięcia piękne jeziora, najpierw Jezioro Ryńskie potem jezioro Tałty i dalej wpływamy na Jezioro Mikołajskie. Wieczorem cumujemy w porcie Mikołajskim i wybierzemy się na wspólną integrację w słynnej Portowej Tawernie w Mikołajkach.

Dzień 3Mazury

Tego dnia odkryjemy uroki jednych z najpiękniejszych polskich jezior, najpierw pożeglujemy na południe jeziorem Mikołajskim a potem wpłyniemy na jezioro Bełdany i zawitamy do słynnej Galindii, gdzie czeka nas zwiedzanie z przewodnikiem! Pod wieczór zacumujemy na dziko i będziemy się integrować przy ognisku i muzyce szantowej.

Dzień 4Mazury

Czas wrócić na północ i odkryć zakola i układ rynnowego jeziora, mijamy prawą burtą jezioro Śniardwy, które przy dobrej pogodzie obejrzymy i następnie Mikołajki i dalej popłyniemy do luksusowej mariny Navigator na jeziorze Tałty.

Dzień 4Mazury - Warszawa

Ruszamy w drogę powrotną do Rynu, mijając urocze zatoczki jeziora Tałty. Około południa zdamy jachty i następnie wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy. Po drodze zatrzymamy się jeszcze na obiad w Mrągowie, słynnym z corocznego Pikniku Country! Do Warszawy dotrzemy około 20-21.

Uwaga – plan jest ramowy i może ulec zmianie.

Koszty
Cena: 669 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Ryn oraz Ryn – Warszawa
 • Udział w rejsie
 • 4 noclegi na nowoczesnych i bezpiecznych jachtach typu Antila 24, jachty nowe z roczników 2013-2018!
 • Obsługa jachtu, w tym ubezpieczenie
 • Opiekę: Komandora Rejsu oraz na każdym jachcie doświadczonego sternika
 • Podstawowe szkolenie żeglarskie
 • Rezerwacja miejsc w portach dla naszych jachtów
 • Koszty wstępu i zwiedzania z przewodnikiem Galindii!
 • Ubezpieczenie KL i NNW z uwzględnieniem turystyki żeglarkiej
 • Podatek VAT
 • Wspólna wieczorna integracja - przy ognisku oraz na imprezach w tawernach!
 • Unikalna trasa po przepięknych Mazurach południowych!
Cena nie zawiera:
 • zakupów do pokładowej kuchni, koszty postojów w marinach i zużyte paliwo - zrzutka 150zł rozliczania na koniec rejsu (sternicy nie biorą udzialu w zrzutce)
 • kaucji zwrotnej 100zł na pokrycie ewentualnych szkód, zwracana po zdaniu jachtów
 • ewentualnych kosztów wstępów i innych wydatków
 • sprzątania jachtu 150zl za cały jacht - jeśli nie chcemy tego robić samemu

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Żeglarska czerwcówka – południowe Mazury prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy informacje o wpłacie, której dokonanie jest równoznaczne z rezerwacją miejsca.