kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Zdobywamy Tatrzańskie Dwutysięczniki – Rysy i Skrajne Solisko! [nocleg w schronisku]

0
Cena
699 zł
Cena
699 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

899

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 6-8.09.2024
Tatry
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Zapierające dech w piersiach widoki, sławne szczyty, wspaniałe kolory na szlaku, spokój górskich jezior i szum wodospadów. To tylko część atrakcji, która czeka na nas ponownie podczas intensywnego wrześniowego wyjazdu. Zapraszamy na pełen przygód weekend w słowackich Tatrach, podczas którego zdobędziemy najwyższy szczyt Polski – Rysy – oraz nie wiele niższy tatrzański dwutysięcznik – Skrajne Solisko!

Szczyt Korony Gór Polski [KGP]

Korona Gór Polski to 28 szczytów wszystkich pasm górskich w Polsce i poza kilkoma wyjątkami pokrywają się one z listą najwyższych szczytów. Zdobycie ich wszystkich to pokonanie ponad 30 tysięcy metrów n.p.m. oraz słynna możliwość otrzymania tytułu Zdobywcy Korony Gór Polski 🙂 (Aby go zdobyć najpierw wstąpić wstąpić do Klubu KGP).

Podczas tego wyjazdu zdobędziemy szczyt KGP nr 1. – Rysy w Tatrach!

Odznaka „Tatrzańskie Dwutysięczniki”

Odznaka „Tatrzańskie Dwutysięczniki” jest odznaką regionalną ustanowioną w 2015 roku przez Hutniczo-Miejski Oddział PTTK w Krakowie. Celem odznaki jest nakłonienie do kompleksowego spojrzenia na Tatry, ich piękno i unikatowość oraz metodycznego podejścia do poznawania ich wartości przyrodniczej.

Odznaka „Tatrzańskie Dwutysięczniki” obejmuje najwyższe tatrzańskie szczyty mające, co najmniej 2000 m n.p.m. wysokości, na które można wejść znakowanymi szlakami turystycznymi.

Odznakę może zdobyć każdy, bez względu na obywatelstwo, wiek, członkostwo w organizacji turystycznej.

Odznaka posiada trzy stopnie:

 • brązowa – przyznawana za dokonanie wejść na 20 różnych szczytów lub przełęczy, dowolnie wybranych spośród wyznaczonych,
 • srebrna – przyznawana za dokonanie wejść na 35 różnych szczytów lub przełęczy, dowolnie wybranych spośród wyznaczonych,
 • złota – przyznawana za dokonanie wejść na wszystkie wyznaczone szczyty i przełęcze.

Książeczki Odznaki „Tatrzańskie Dwutysięczniki” można nabyć w Hutniczo-Miejskim Oddziale PTTK w Krakowie.

Podczas tego wyjazdu zdobędziemy szczyty:

nr 1. – Rysy!

nr 42. – Skrajne Solisko!

Poziom trudności wyjazdu!

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie sprawdź szczegóły poziomu tutaj.

trudny

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla osób, które mają bardzo dobrą kondycję, uprawiają regularnie sport, nie mają lęku wysokości i mają doświadczenie w górach! Będziemy szli cały dzień (od ok. 7:00 rano w sobotę), dość żwawym marszem, będą ekspozycje oraz łańcuchy. W sobotę pokonamy wysokość równą ok. 12 wejściom na taras widokowy Pałacu Kultury w górę i w dół oraz odległość równą prawie całej linii Metra M1, w niedzielę nie wiele mniej.

Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Jeśli czytając opis długości tras i przewyższeń zdajesz sobie sprawę z trudności trasy i wiesz że przechodziłeś już zbliżone i dałeś radę to śmiało się zapisuj. Jeśli masz wątpliwości – zacznij lepiej od wyjazdów łatwych lub średnich, żeby się lepiej sprawdzić 🙂

Podczas wyjazdu śpimy w niezwykle urokliwym miejscu w samym sercu gór – w Schronisku nad Popradzkim Stawem, ale chodzimy „na lekko”, bo nasze bagaże zostaną zawiezione do noclegu.

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy z piątku na sobotę i wracamy w niedzielny wieczór około północy, więc nie potrzeba brać dni wolnych.

Przejazdy i noclegi!

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Defilad w Warszawie w piątek wieczorem, 6.09.2024, o godz. 22:15. Powrót w niedzielę późnym wieczorem, 8.09.2023, około północy – pierwszej w nocy.

Do wycieczki można dołączyć na trasie – jedziemy przez Radom (obwodnica) – Kielce (obwodnica) – Kraków (centrum).

Śpimy w schronisku Hotelu nad Popradzkim Stawem w pokojach 6 oraz 8-osobowych ze wspólnymi łazienkami na korytarzu, możliwe łóżka piętrowe, pokojach 3-osobowych z łazienkami (za dopłatą) oraz pokojach 2-osobowych z łazienkami (za dopłatą). Wszystkie pokoje z pościelą.

Do schroniska idziemy pieszo, ale nasze bagaże zostanę wwiezione na górę, zatem przez cały wyjazd chodzimy „na lekko”.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność
ubranie na cebulkę, dodatkowo czapkę, szalik – warunki w górach warunki mogą być zimowe
kurtkę przeciwdeszczową, płaszcz
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do schroniska aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać)
mały plecak na wodę i przekąski
okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania
opcjonalnie raczki/kijki
ew. śniadanie na sobotę (można też kupić w schronisku) oraz suchy prowiant i napoje na 2 dni (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej na trasie oraz w schronisku)
termos/ kubek termiczny z ciepłą herbatą 🙂

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do autokaru każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Przejdziemy ponad 30 km słowackimi szlakami pośród kosodrzewiny oraz skalistych zboczy!
 • Zdobędziemy najwyższy szczyt Polski - Rysy (2499 m n.p.m.)!
 • Może spotkamy na szlaku nosiczy idących w kierunku trudno dostępnego Schroniska pod Rysami!
 • „Zwiedzimy” najbardziej znane w Tatrach WC!
 • Przeglądniemy się w tafli jeziora Popradske Pleso!
 • Odpoczniemy i odetchniemy pełną piersią śpiąc na wysokości 1500m n.p.m.!
 • Zachwycimy się niesamowitymi tatrzańskimi widokami i panoramami, szykujcie aparaty!
 • Odkryjemy wiele innych przepięknych miejsc!
Prowadzący

Renata Wiśniewska

Propagator ds. aktywności

Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!

Nocleg

Będziemy nocować w schronisku Hotelu nad Popradzkim Stawem w pokojach 6 oraz 8-osobowych ze wspólnymi łazienkami na korytarzu, możliwe łóżka piętrowe, pokojach 3-osobowych z łazienkami (za dopłatą) oraz pokojach 2-osobowych z łazienkami (za dopłatą). Wszystkie pokoje z pościelą. W cenie zagwarantowane jest śniadanie w niedzielę w formie bufetu. Do naszej dyspozycji będzie aneks kuchenny (czajnik, kuchenka mikrofalowa), gdzie można przygotować sobie posiłki. W hotelu czynna jest restauracja, a także bar. Hotel znajduje się na wysokości 1 500 metrów n.p.m. Obiekt uzyskał bardzo dobrą ocenę 4,4 wśród użytkowników google oraz 8,7 na booking.com!

Plan

Dzień 1Szczyrbskie Jezioro - Poprawdzki Staw - Schronisko pod Rysami - Rysy - Popradzki Staw

Na podbój tatrzańskich szczytów wyruszymy autokarem w piątek wieczorem o godzinie 22:15 z Placu Defilad w Warszawie. Po kilku godzinach drogi przekroczymy granicę polsko-słowacką i dotrzemy w okolice Štrbského Plesa, skąd ruszymy na szlak – my pieszo, a nasze bagaże samochodem do miejsca noclegu. Po około 1:30h dotrzemy do naszego miejsca noclegowego, które położone jest na wysokości około 1500m n.p.m. nad jednym z najpiękniejszych tatrzańskich jezior Popradské pleso (1494m n.p.m.). Tam zaplanowany jest czas wolny na śniadanie i przygotowanie do dalszej drogi! Następnie wyruszymy w trasę – początkowo będziemy iść szlakiem niebieskim, który po niecałej godzinie zmieni się w czerwony. Wtedy też nachylenie powoli będzie wzrastać. Najpierw zdobędziemy Dolinę Żabią Mięguszowiecką i Wielki Żabi Staw (1919 m n.p.m), a po kolejnym wyczerpującym odcinku naszym oczom ukaże się Schronisko pod Rysami (2250 m n.p.m.). Zostało ono otwarte w 1932 roku i na przestrzeni lat było wielokrotnie niszczone przez lawiny. Ze względu na swoje położenie i fakt, że nie prowadzi tam żaden wyciąg, ani droga, zaopatrywane jest przez tzw. „nosiczy”, których być może spotkamy na szlaku! Niewielka ilość energii elektrycznej otrzymywana jest z baterii słonecznych, natomiast woda pochodzi z roztopionego śniegu lub pod koniec sezonu ze strumyka położonego poniżej. Oczywiście obowiązkowym punktem jest ”zwiedzenie” słynnego kolorowego WC! Po krótkim odpoczynku skierujemy swe kroki ku głównemu punktowi, do którego dotrzemy po około godzinie. Szlak nie powinien nastręczać już większych trudności, będzie więc czas na podziwianie widoków. Masyw Rysów posiada trzy wierzchołki. Na granicy znajduje się ten o wysokości 2499 m n.p.m., natomiast na terenie Słowacji usadowił się ten najwyższy, 2500 m n.p.m. oraz ostatni w hierarchii – 2473 m n.p.m. Na szczycie zrobimy przerwę na złapanie oddechu, zrobienie zdjęć i podziwianie panoramy. W dół zejdziemy tą samą trasą i wieczorem zakwaterujemy się w schronisku. Po czasie na posiłek zaplanowana jest oczywiście wspólna integracja!

Trasa poranna:

Popradské Pleso, zastavka – Popradské pleso

Czas przejścia: 1:30 h, długość: 4,3 km, podejść 299 m, zejść 52 m

Trasa na Rysy:

Popradské pleso – Rysy – Popradské pleso

Czas przejścia: 6:15 h, długość 11,5 km, podejść 1162 m, zejść 1162 m

Dzień 2Popradzki Staw - Štrbské Pleso - Predné Solisko - Štrbské Pleso

Niedzielę rozpoczniemy od wczesnego śniadania następnie wykwaterujemy się i wyruszymy do Strbskiego Plesa, gdzie przespacerujemy się wokół malowniczego jeziora, następnie ruszymy na dość wymagające podejście niebieskim szlakiem w stronę szczytu Skrajne Solisko (2093 m n.p.m.). Będziemy szli praktycznie cały czas pod górę, a chwilę oddechu złapiemy dopiero w Chacie pod Soliskiem (1830 m n.p.m.). Schronisko w tym miejscu istnieje od 1944 r., ale obecny budynek został wybudowny w 2003 r. Jeśli ktoś po wejściu dzień wcześniej na Rysy nie będzie miał wystarczająco sił można tutaj także dotrzeć kolejką linową! Po chwili odpoczynku ruszymy dalej czerwonym szlakiem i po ok. 50 minutach dotrzemy na szczyt! Będziemy mogli tam ujrzeć widok na Krywań, a także podziwiać wspaniałe krajobrazy na Tatry Niżne. W dole można będzie zobaczyć Szczyrbskie Jezioro. Do Chaty pod Soliskom wrócimy tym samym szlakiem, po około 30 minutach dotrzemy do schroniska i nie zatrzymując się już przy nim obieramy niebieski szlak, prowadzący nas na Škutnastá polanę (1710 m n.p.m.). Następnie żółtym oraz czerwonym szlakiem skierujemy się w dół. Trasa będzie wiodła po kamiennych schodach, a w końcowej fazie po ubitej, wygodnej drodze. Ponownie miniemy jezioro, tym razem w nieco dalszej odległości i dotrzemy do Strbskiego Plesa, skąd wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy. Na miejsce planujemy dotrzeć około północy – 1:00 w nocy, w zależności od sytuacji na drodze.

Trasa:

Popradské Pleso – Štrbské Pleso – Predné Solisko – Škutnastá poľana- Štrbské Pleso

Czas przejścia: 6:05 h, długość 15.9 km, podejść 970 m, zejść 1127 m

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Relacja i opinie z poprzedniego wyjazdu!

Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację z poprzedniego zdobycia Rysów!

To już kolejny mój wyjazd z Wami i kolejny udany pod każdym względem. Zatem podziękuje i pogratuluje przedsięwzięcia organizacji coraz ambitniejszych programów. Gradacja trudności imprezy i dodatkowy podział uczestników na dwie grupy tez wydaje się być trafiony. Możliwość odłączenia od grupy z której skorzystałam tym razem tez jest wygodna.

Dorota B.

Dziękujemy: Za pilotowanie. Za sprawną organizację. Za towarzyszącą obecność bez narzucania się. Za klimat bez spinki Za wspaniałych przewodników. Za fajne trasy nawet w wariancie B Schronisko/hotel SUPER!

Zbigniew D.
Koszty
Cena: 699 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Szczyrbskie Jezioro i Szczyrbskie Jezioro – Warszawa
 • Nocleg w pokojach 6 oraz 8-osobowych, łazienki na korytarzu, łóżka piętrowe lub:

  - pokoje 3-osobowe z łazienką dopłata 70 zł /os.,
  - pokoje 2-osobowe z łazienką z widokiem na dziedziniec za dopłatą 110 zł /os.,
  - pokoje 2-osobowe z łazienką z widokiem na jezioro za dopłatą 150 zł /os.

  Wszystkie pokoje z pościelą, możliwe pokoje koedukacyjne.
 • Lokalny podatek turystyczny
 • Transport bagaży do schroniska
 • Śniadanie w formie bufetu w niedzielę
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Ślady tras gpx
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Prowiantu na szlaki
 • Opcjonalny wjazd kolejką linową na Solisko - ok. 15 EUR, wjazd+zjazd - ok. 18 EUR.

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Zdobywamy Tatrzańskie Dwutysięczniki – Rysy i i Skrajne Solisko! [nocleg w schronisku] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

 • Prosimy o doliczenie dopłaty do przelewu. Jeśli dana opcja pokoju jest wyszarzona (nie można go wybrać) to znaczy, że nie ma już dostępnych pokoi tego typu.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)

Zapisz się