info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Zdobywamy Tatrzańskie Dwutysięczniki – Rysy i Koprowy Wierch! [nocleg w schronisku]

0
Cena
609 zł
Cena
609 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1253

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 8-10.09.2023
Słowackie Tatry
Miejsca : ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Zapierające dech w piersiach widoki, sławne szczyty, wspaniałe kolory na szlaku, spokój górskich jezior i szum wodospadów. To tylko część atrakcji, która czeka na nas ponownie podczas intensywnego wrześniowego wyjazdu. Zapraszamy na pełen przygód weekend w słowackich Tatrach, podczas którego zdobędziemy najwyższy szczyt Polski – Rysy – oraz nie wiele niższy tatrzański dwutysięcznik – Koprowy Wierch!

Zdjęcie główne autorstwa Renaty Mioduszewskiej.

Szczyt Korony Gór Polski [KGP]

Korona Gór Polski to 28 szczytów wszystkich pasm górskich w Polsce i poza kilkoma wyjątkami pokrywają się one z listą najwyższych szczytów. Zdobycie ich wszystkich to pokonanie ponad 30 tysięcy metrów n.p.m. oraz słynna możliwość otrzymania tytułu Zdobywcy Korony Gór Polski 🙂 (Aby go zdobyć najpierw wstąpić wstąpić do Klubu KGP).

Podczas tego wyjazdu zdobędziemy szczyt KGP nr 1. – Rysy w Tatrach!

Odznaka „Tatrzańskie Dwutysięczniki”

Odznaka „Tatrzańskie Dwutysięczniki” jest odznaką regionalną ustanowioną w 2015 roku przez Hutniczo-Miejski Oddział PTTK w Krakowie. Celem odznaki jest nakłonienie do kompleksowego spojrzenia na Tatry, ich piękno i unikatowość oraz metodycznego podejścia do poznawania ich wartości przyrodniczej.

Odznaka „Tatrzańskie Dwutysięczniki” obejmuje najwyższe tatrzańskie szczyty mające, co najmniej 2000 m n.p.m. wysokości, na które można wejść znakowanymi szlakami turystycznymi.

Odznakę może zdobyć każdy, bez względu na obywatelstwo, wiek, członkostwo w organizacji turystycznej.

Odznaka posiada trzy stopnie:

  • brązowa – przyznawana za dokonanie wejść na 20 różnych szczytów lub przełęczy, dowolnie wybranych spośród wyznaczonych,
  • srebrna – przyznawana za dokonanie wejść na 35 różnych szczytów lub przełęczy, dowolnie wybranych spośród wyznaczonych,
  • złota – przyznawana za dokonanie wejść na wszystkie wyznaczone szczyty i przełęcze.

Książeczki Odznaki „Tatrzańskie Dwutysięczniki” można nabyć w Hutniczo-Miejskim Oddziale PTTK w Krakowie.

Podczas tego wyjazdu zdobędziemy szczyty:

nr 1. – Rysy!
nr 6. – Koprowy Wierch!

Poziom trudności wyjazdu!

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie sprawdź szczegóły poziomu tutaj.

trudny

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla osób, które mają bardzo dobrą kondycję, uprawiają regularnie sport, nie mają lęku wysokości i mają doświadczenie w górach! Będziemy szli cały dzień (od ok. 7:00 rano w sobotę), dość żwawym marszem, będą ekspozycje oraz łańcuchy. W sobotę pokonamy wysokość równą ok. 12 wejściom na taras widokowy Pałacu Kultury w górę i w dół oraz odległość równą prawie całej linii Metra M1, w niedzielę nie wiele mniej.

Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Jeśli czytając opis długości tras i przewyższeń zdajesz sobie sprawę z trudności trasy i wiesz że przechodziłeś już zbliżone i dałeś radę to śmiało się zapisuj. Jeśli masz wątpliwości – zacznij lepiej od wyjazdów łatwych lub średnich, żeby się lepiej sprawdzić 🙂

Podczas wyjazdu śpimy w niezwykle urokliwym miejscu w samym sercu gór – w Schronisku nad Popradzkim Stawem, ale chodzimy „na lekko”, bo nasze bagaże zostaną zawiezione do noclegu.

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy z piątku na sobotę i wracamy w niedzielny wieczór około północy, więc nie potrzeba brać dni wolnych.

Przejazdy i noclegi!

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Defilad w Warszawie w piątek wieczorem, 8.09.2023, o godz. 22:30. Powrót w niedzielę późnym wieczorem, 10.09.2023, około pierwszej w nocy.

Do wycieczki można dołączyć na trasie – jedziemy przez Radom (obwodnica) – Kielce (obwodnica) – Kraków (centrum).

Śpimy w schronisku Hotelu nad Popradzkim Stawem w pokojach 6 osobowych ze wspólnymi łazienkami na korytarzu, możliwe łóżka piętrowe, pokojach 3 i 4-osobowych z łazienkami (za dopłatą) oraz pokojach 2-osobowych z łazienkami (za dopłatą). Wszystkie pokoje z pościelą.

Do schroniska idziemy pieszo, ale nasze bagaże zostanę wwiezione na górę, zatem przez cały wyjazd chodzimy „na lekko”.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność
ubranie na cebulkę, dodatkowo czapkę, szalik – warunki w górach warunki mogą być zimowe
kurtkę przeciwdeszczową, płaszcz
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do schroniska aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać)
mały plecak na wodę i przekąski
okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania
opcjonalnie raczki/kijki
ew. śniadanie na sobotę (można też kupić w schronisku) oraz suchy prowiant i napoje na 2 dni (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej na trasie oraz w schronisku)
termos/ kubek termiczny z ciepłą herbatą 🙂

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do autokaru każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Co zobaczymy?
  • Przejdziemy ponad 30 km słowackimi szlakami pośród kosodrzewiny oraz skalistych zboczy!
  • Zdobędziemy najwyższy szczyt Polski - Rysy (2499 m n.p.m.)!
  • Wespniemy się na słynny tatrzański dwutysięcznik - Koprowy Wierch (2366 m n.p.m.)!
  • Zachwycimy się niesamowitymi tatrzańskimi widokami!
  • Może spotkamy na szlaku nosiczy idących w kierunku trudno dostępnego Schroniska pod Rysami!
  • „Zwiedzimy” najbardziej znane w Tatrach WC!
  • Zachwycimy się widokiem u stóp Gerlacha nad brzegiem uroczego Batyżowieckiego Stawu!
  • Odpoczniemy i odetchniemy pełną piersią śpiąc na wysokości 1500m n.p.m.!
  • Będziemy mogli spróbować pysznych słowackich knedlików w górskim hotelu Sliezsky dom!
  • Odkryjemy wiele innych przepięknych miejsc!
Prowadzący

Renata Wiśniewska

Propagator ds. aktywności

Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!

Nocleg

Będziemy nocować w schronisku Hotelu nad Popradzkim Stawem w pokojach 6 osobowych ze wspólnymi łazienkami na korytarzu, możliwe łóżka piętrowe, pokojach 3 i 4-osobowych z łazienkami (za dopłatą) oraz pokojach 2-osobowych z łazienkami (za dopłatą). Wszystkie pokoje z pościelą. W cenie zagwarantowane jest śniadanie w niedzielę w formie bufetu. Do naszej dyspozycji będzie aneks kuchenny (czajnik, kuchenka mikrofalowa), gdzie można przygotować sobie posiłki. W hotelu czynna jest restauracja, a także bar. Hotel znajduje się na wysokości 1 500 metrów n.p.m. Obiekt uzyskał bardzo dobrą ocenę 4,4 wśród użytkowników google oraz 8,7 na booking.com!

Plan

Dzień 1Szczyrbskie Jezioro - Poprawdzki Staw - Schronisko pod Rysami - Rysy - Poprawdzki Staw

Na podbój tatrzańskich szczytów wyruszymy autokarem w piątek wieczorem o godzinie 22:30 z Placu Defilad w Warszawie. Po kilku godzinach drogi przekroczymy granicę polsko-słowacką i dotrzemy w okolice Štrbského Plesa, skąd ruszymy na szlak – my pieszo, a nasze bagaże samochodem do miejsca noclegu. Po ok. 1:30h dotrzemy do naszego miejsca noclegowego, które położone jest na wysokości około 1500m n.p.m. nad jednym z najpiękniejszych tatrzańskich jezior Popradské pleso (1494m n.p.m.). Tam zaplanowany jest czas wolny na śniadanie i przygotowanie do dalszej drogi! Następnie wyruszymy w trasę – początkowo będziemy iść szlakiem niebieskim, który po niecałej godzinie zmieni się w czerwony. Wtedy też nachylenie powoli będzie wzrastać. Najpierw zdobędziemy Dolinę Żabią Mięguszowiecką i Wielki Żabi Staw (1919 m n.p.m), a po kolejnym wyczerpującym odcinku naszym oczom ukaże się Schronisko pod Rysami (2250 m n.p.m.). Zostało ono otwarte w 1932 roku i na przestrzeni lat było wielokrotnie niszczone przez lawiny. Ze względu na swoje położenie i fakt, że nie prowadzi tam żaden wyciąg, ani droga, zaopatrywane jest przez tzw. „nosiczy”, których być może spotkamy na szlaku! Niewielka ilość energii elektrycznej otrzymywana jest z baterii słonecznych, natomiast woda pochodzi z roztopionego śniegu lub pod koniec sezonu ze strumyka położonego poniżej. Oczywiście obowiązkowym punktem jest ”zwiedzenie” słynnego kolorowego WC! Po krótkim odpoczynku skierujemy swe kroki ku głównemu punktowi, do którego dotrzemy po około godzinie. Szlak nie powinien nastręczać już większych trudności, będzie więc czas na podziwianie widoków. Masyw Rysów posiada trzy wierzchołki. Na granicy znajduje się ten o wysokości 2499 m n.p.m., natomiast na terenie Słowacji usadowił się ten najwyższy, 2500 m n.p.m. oraz ostatni w hierarchii – 2473 m n.p.m. Na szczycie zrobimy przerwę na złapanie oddechu, zrobienie zdjęć i podziwianie panoramy. W dół zejdziemy tą samą trasą i wieczorem zakwaterujemy się w schronisku. Po czasie na posilenie się zaplanowana jest oczywiście wspólna integracja!

Trasa poranna:

Popradské Pleso, zastavka – Popradské pleso

Czas przejścia: 1:30 h, długość: 4,3 km, podejść 299 m, zejść 52 m

Trasa na Rysy:

Popradské pleso – Rysy – Popradské pleso

Czas przejścia: 6:15 h, długość 11,5 km, podejść 1162 m, zejść 1162 m

Dzień 2Poprawdzki Staw - Vyšné Kôprovské sedlo - Kôprovský štít - Rázcestie nad Popradským plesom - Štrbské Pleso

Rano po śniadaniu i wykwaterowaniu zostawimy bagaże do transportu i wyruszymy na szlak. Trekking tego dnia rozpoczniemy od podejścia niebieskim szlakiem, którego nachylenie będzie stopniowo rosnąć. Przyjemna i niezbyt męcząca podróż w otulinie lasu zamieniać się będzie pomału w coraz ostrzejsze podejście w surowym otoczeniu tatrzańskich szczytów i skał. Najpierw dotrzemy do rozwidlenia Nad Žabím Potokom (1620 m n.p.m.) i nadal trzymając się niebieskiego szlaku przekroczymy Hincovy Potok (1650 m n.p.m.), by po kolejnej godzinie wysiłku dotrzeć nad brzeg stawu Veľké Hincovo (1944,8 m n.p.m.). Tam zaplanowana jest przerwa, by zebrać wszystkie możliwe siły, bo czekać nas będzie najostrzejsze tego dnia podejście. Po wielu stopniach, skałkach i zakrętach zdobędziemy Kôprovský štít, czyli Koprowy Wierch (2363 m n.p.m.), jeden z piękniejszych widokowo szczytów w Tatrach. Panorama rozpościerająca się z góry na długo zapadnie w pamięci! Będzie szansa by zobaczyć w oddali Giewont, Orlą Perć i nawet Rysy. Schodzić będziemy tym samym szlakiem, aż do Popradskiego Plesa, gdzie spaliśmy tej nocy i gdzie zrobimy krótką przerwę. Następnie udamy się czerwony szlakiem w dół do Strbskiego Plesa, skąd odbierze nas autokar i wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie dotrzemy około pierwszej w nocy.

Trasa:

Popradské pleso – Vyšné Kôprovské sedlo – Kôprovský štít – Rázcestie nad Popradským plesom – Štrbské Pleso

Czas: 6:39 h, długość 15 km, podejść 1036 m, zejść 1204 m

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Relacja i opinie z podobnego wyjazdu!

Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację z poprzedniego wyjazdu!

Nie będę się rozpisywał, wszystko było super, pogoda, góry, trasy, schroniska, przewodnicy i pilotka! Jestem bardzo zadowolony z tego wyjazdu!

Marcin K.

To już kolejny mój wyjazd z Wami i kolejny udany pod każdym względem. Zatem podziękuje i pogratuluje przedsięwzięcia organizacji coraz ambitniejszych programów. Gradacja trudności imprezy i dodatkowy podział uczestników na dwie grupy tez wydaje się być trafiony. Możliwość odłączenia od grupy z której skorzystałam tez jest wygodna 🙂 Dziękuję!

Dorota B.
Koszty
Cena: 609 zł
Cena zawiera:
  • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Szczyrbskie Jezioro i Szczyrbskie Jezioro – Warszawa
  • Nocleg w pokojach 6-osobowych, łazienki na korytarzu, łóżka piętrowe lub:

    - pokoje 3 i 4-osobowe z łazienką dopłata 70 zł /os.,
    - pokoje 2-osobowe z łazienką z widokiem na dziedziniec za dopłatą 110 zł /os.,
    - pokoje 2-osobowe z łazienką z widokiem na jezioro za dopłatą 150 zł /os.

    Wszystkie pokoje z pościelą.
  • Transport bagaży do schroniska
  • Śniadanie w formie bufetu w niedzielę
  • Ubezpieczenie KL i NNW
  • Opiekę pilota
  • Opiekę licencjonowanych przewodników górskich
  • Ślady tras gpx
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
  • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
  • Pozostałych posiłków
  • Prowiantu na szlaki

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Zdobywamy Tatrzańskie Dwutysięczniki – Rysy i Koprowy Wierch! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

  • Dane do ubezpieczenia

  • DD myślnik MM myślnik RRRR

    UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

  • Dodatkowe opcje

  • Prosimy o doliczenie dopłaty do przelewu. Jeśli jakiś pokój jest wyszarzony (nie można go wybrać) to znaczy, że nie ma już dostępnych pokoi danego typu.
  • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
  • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

    Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)

Zapisz się