info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Zdobywamy Tatrzańskie Dwutysięczniki na Słowacji – Krywań i Bystra Ławka!

0
Cena
569 zł
Cena
569 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

866

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 1-3.09.2023
Tatry Wysokie
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

„(…) wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno kluczowe, ale to naprawdę ważne pytanie: co lubię w życiu robić. A potem zacznij to robić” 🙂 I jeżeli tak jak my odpowiesz, że chodzić po górach, to od razu zapisz się na tę wycieczkę! Ponad 30 kilometrów po tatrzańskich szlakach, dwa zdobyte dwutysięczniki i masa niesamowitych widoków – to gwarantujemy! Zabierz ze sobą dobre buty i równie dobry humor, a o resztę zadbamy my 🙂 Zapraszamy na wspólny weekend w słowackich Tatrach Wysokich!

Odznaka „Tatrzańskie Dwutysięczniki”

Odznaka „Tatrzańskie Dwutysięczniki” jest odznaką regionalną ustanowioną w 2015 roku przez Hutniczo-Miejski Oddział PTTK w Krakowie. Celem odznaki jest nakłonienie do kompleksowego spojrzenia na Tatry, ich piękno i unikatowość oraz metodycznego podejścia do poznawania ich wartości przyrodniczej.

Odznaka „Tatrzańskie Dwutysięczniki” obejmuje najwyższe tatrzańskie szczyty mające, co najmniej 2000 m n.p.m. wysokości, na które można wejść znakowanymi szlakami turystycznymi.

Odznakę może zdobyć każdy, bez względu na obywatelstwo, wiek, członkostwo w organizacji turystycznej.

Odznaka posiada trzy stopnie:

 • brązowa – przyznawana za dokonanie wejść na 20 różnych szczytów lub przełęczy, dowolnie wybranych spośród wyznaczonych,
 • srebrna – przyznawana za dokonanie wejść na 35 różnych szczytów lub przełęczy, dowolnie wybranych spośród wyznaczonych,
 • złota – przyznawana za dokonanie wejść na wszystkie wyznaczone szczyty i przełęcze.

Książeczki Odznaki „Tatrzańskie Dwutysięczniki” można nabyć w Hutniczo-Miejskim Oddziale PTTK w Krakowie.

Podczas tego wyjazdu zdobędziemy szczyty:

nr 2. – Krywań!
nr 11. – Bystra Ławka!

Poziom trudności wyjazdu!

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie sprawdź szczegóły poziomu tutaj.

trudny

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla osób, które mają bardzo dobrą kondycję, uprawiają regularnie sport, nie mają lęku wysokości i mają doświadczenie w górach! Będziemy szli cały dzień (od ok. 8:00 rano w sobotę), dość żwawym marszem, będą ekspozycje oraz łańcuchy. W sobotę pokonamy wysokość równą ok. 12 wejściom na taras widokowy Pałacu Kultury w górę i w dół oraz odległość równą ponad połowie linii Metra M1, w niedzielę nie wiele mniej.

Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Jeśli czytając opis długości tras i przewyższeń zdajesz sobie sprawę z trudności trasy i wiesz że przechodziłeś już zbliżone i dałeś radę to śmiało się zapisuj. Jeśli masz wątpliwości – zacznij lepiej od wyjazdów łatwych lub średnich, żeby się lepiej sprawdzić 🙂

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy z piątku na sobotę i wracamy w niedzielny wieczór około północy, więc nie potrzeba brać dni wolnych.

Przejazdy i noclegi!

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Defilad w Warszawie w piątek wieczorem, 1.09.2023, o godz. 23:00. Powrót w niedzielę późnym wieczorem, 3.09.2023, około 2:00 w nocy.

Do wycieczki można dołączyć na trasie – jedziemy przez Radom (obwodnica) – Kielce (obwodnica) – Kraków (centrum).

Z soboty na niedzielę śpimy komfortowym ośrodku wypoczynkowym w pokojach 2 oraz 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-osobowe za dopłatą).

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty lub paszport
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność
ubranie na cebulkę, dodatkowo czapkę, szalik – warunki w górach warunki mogą być jesienne
kurtkę przeciwdeszczową, płaszcz
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do noclegu aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać)
mały plecak na wodę i przekąski
okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania
opcjonalnie kijki
ew. śniadanie na sobotę oraz suchy prowiant i napoje na 2 dni (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej na trasie)
termos/ kubek termiczny z ciepłą herbatą 🙂

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do autokaru każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Odwiedzimy niesamowite Tatry Wysokie!
 • Przejdziemy ponad 30 km w otoczeniu górskiej flory i szumu wiatru!
 • Zdobędziemy dwa słynne dwutysięczniki – Krywań i Bystrą Ławkę!
 • Przeglądniemy się w tafli jeziora Popradske Pleso!
 • Zobaczymy szczyt znany z rewersu słowackiego eurocenta!
 • Zachwycimy się niesamowitymi tatrzańskimi widokami i panoramami, szykujcie aparaty!
 • Odkryjemy wiele innych przepięknych miejsc!
Prowadzący

Renata Wiśniewska

Propagator ds. aktywności

Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!

Nocleg

Będziemy nocować w komfortowym ośrodku wypoczynkowym w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą) po polskiej stronie. W cenie jest również zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w formie bufetu w niedzielę. Pensjonat uzyskał bardzo dobrą ocenę 7,9 wśród użytkowników booking.com.

Plan

Dzień 1Trzy Studnie - Krywań - Štrbské Pleso

Podróż rozpoczniemy w piątek wieczorem – o godzinie 23:00 odjedziemy autokarem z Placu Defilad w Warszawie w kierunku granicy polsko-słowackiej. Przekroczymy ją przy wschodzie słońca i przed 8:00 dotrzemy na startu szlaku. Tego dnia przejdziemy ponad 16 kilometrów po terenie słowackich Tatr Wysokich. Zdobędziemy kolejno Jamské pleso (1448 m n.p.m.), Krivánsky žľab (2120 m n.p.m.) i Malý Kriváň (2334 m n.p.m.). W międzyczasie oczywiście zaplanowane są przerwy na odpoczynek i chwilę relaksu. Po kilku godzinach spędzonych w uroczych lasach, pomiędzy skałami i szumiącymi potokami zdobędziemy Kriváň (2495 m n.p.m.). Jest to dla Słowaków bardzo ważna góra, symbolizująca ich odrodzenie narodowe i dążenia wolnościowe. Niegdyś, za czasów socjalistycznych, została mianowana do rangi krajowego godła, a dziś spogląda na nas z rewersów słowackich eurocentów. Krywań wysokością sięga prawie Rysów, brakuje mu zaledwie 9 metrów, ale i tak kwalifikuje się do Wielkiej Korony Tatr. Dalsza część dnia upłynie nam na zielonym szlaku, który prowadzić nas będzie w dół delikatnymi zawijasami po terenie Važeckiej doliny. Ze szlaku zejdziemy do słynnej miejscowości Štrbské Pleso (1140 m n.p.m.) i wyruszymy do miejsca naszego noclegu na zasłużony odpoczynek, gdzie dotrzemy po około godzinie. Po obiadokolacji zaplanowana jest oczywiście wspólna integracja przy ognisku!

Trasa:

Trzy Studnie – Krywań – Štrbské Pleso

Czas przejścia: 7:54 h, długość: 16.6 km, podejść 1483 m, zejść 1310 m

Dzień 2Štrbské Pleso - Bystrá lávka - Škutnastá poľana- Štrbské Pleso

Niedzielę rozpoczniemy od wczesnego śniadania (ok. 6:00), następnie wykwaterujemy się i wyruszymy na start szlaku, gdzie dotrzemy po około godzinie. Wyruszymy ze Strbskiego Plesa i szybko wkroczymy na leśną kamienistą ścieżkę, która prowadzić nas będzie Mlynická doliną pomiędzy kosodrzewiną i kosówkami aż do wodospadu Skok (1781 m n.p.m.). Od tego miejsca szlak stanie się nieco trudniejszy, ale przejścia progów i stromych zboczy zalewanych przez wodę ułatwią nam łańcuchy. Po minięciu stawu Pleso nad Skokiem (1809 m n.p.m.) maszerować będziemy w iście surowym, skalnym otoczeniu podziwiając wierzchołki okolicznych szczytów. Po kilku kilometrach dotrzemy do największego stawu w dolinie – Capie Pleso (2075 m n.p.m.), gdzie zaplanowana jest przerwa, by zebrać wszystkie możliwe siły, bo czekać nas będzie najostrzejsze tego dnia podejście. Po wielu stopniach, skałkach i zakrętach zdobędziemy wąską przełęcz Bystrá Lávka (2315 m n.p.m.) i przejdziemy nią z Doliny Młynickiej do Doliny Furkotnej. Schodząc po skalnych stopniach dotrzemy do jeziora Vyšné Wahlenbergovo pleso (2157 m n.p.m.), z nad brzegu którego podziwiać będziemy widok na zdobyty poprzedniego dnia Krywań czy Liptowską Turnię. Następnie miniemy siostrzane Nižné Wahlenbergove pleso (2066 m n.p.m.) i żółtym szlakiem zejdziemy do Štrbské Plesa, skąd wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy. Na miejsce planujemy dotrzeć około 2:00 w nocy, w zależności od sytuacji na drodze.

Trasa:

Štrbské Pleso – Bystrá lávka – Škutnastá poľana- Štrbské Pleso

Czas przejścia: 7:35 h, długość 15.1 km, podejść 1008 m, zejść 1033 m

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Relacja i opinie z podobnego wyjazdu i zdobycia szczytu Krywań!

Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację z podobnego wyjazdu, podczas którego zdobyliśmy szczyt Krywań!

Bardzo dziękuję za ciekawy wyjazd w Tatry Słowackie. Renata po raz kolejny świetnie przygotowała i przeprowadziła wyprawę, doskonale potrafi motywować uczestników do podejmowania wyzwań. Dzięki jej osobistemu zaangażowaniu „najsłabsi” uczestnicy wyprawy osiągnęli szczyt Krywania i bezpiecznie z niego powrócili. Lubię jeździć na organizowane przez waszą grupę wyjazdy, ciekawe miejsca, świetna ekipa, profesjonalni prowadzący i przewodnicy oraz wielu ciekawych ludzi (również przyjaciół), których spotykam podczas różnych wypraw (nie tylko górskich). Do zobaczenia na kolejnej wyprawie 🙂

Mirosław S.

To mój pierwszy weekend z Wami. Dziękuję za wspólny wyjazd, to była świetna zabawa, pełna wrażeń i pozytywnej energii. Przewodnicy super, w niedzielę grupa została podzielona na dwie części zgodnie z tempem chodzenia, co bardzo ułatwiło koordynację wchodzenia i schodzenia. Już nie mogę się doczekać wyjazdu w Bieszczady w październiku.

Magdalena S.
Koszty
Cena: 569 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Trzy Studnie i Szczyrbskie Jezioro – Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • Nocleg w ośrodku wypoczynkowym pokojach 2 oraz 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-osobowe za dopłatą)
 • Obiadokolację w sobotę
 • Śniadanie w formie bufetu w niedzielę
 • Organizację ogniska, drewno na opał i jednorazową zastawę
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Ślady tras gpx
 • Opiekę pilota
 • Opiekę dwóch licencjonowanych przewodników górskich
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Prowiantu na szlaki

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Zdobywamy Tatrzańskie Dwutysięczniki na Słowacji – Krywań i Bystra Ławka! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1-osobowym. Dopłata 100 zł (prosimy doliczyć do przelewu).
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)

Zapisz się