info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Zdobywamy Tatrzańskie Dwutysięczniki na Słowacji – Czerwona Ławka i Sławkowski Szczyt!

0
Cena
569 zł
Cena
569 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

558

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 15-17.09.2023
Tatry Słowackie
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Jeżeli nie masz lęku ekspozycji, jesteś obyty w klamrach i łańcuchach oraz liczysz na mega widoki i ciekawe, nie sztampowe trasy to nie czekaj, zapisuj się od razu! 😊 Słowackie Tatrzańskie szlaki w słonecznej, wrześniowej aurze, zapierające dech w piersiach widoki z dwutysięczników, a do tego pyszna kuchnia w klimatycznych schroniskach. Podczas weekendu zdobędziemy Czerwoną Ławkę i Sławkowski Szczyt, przejrzymy się w lustrze jezior w Dolinie Pięciu Stawów Spiskich i zachwycimy się ciszą i spokojem na szlakach u naszych południowych sąsiadów.

Tyle niesamowitych atrakcji – zapisz się, odkryj słowackie Tatry i pamiętaj, że z nami o nic nie musisz się martwić!

Odznaka „Tatrzańskie Dwutysięczniki”

Odznaka „Tatrzańskie Dwutysięczniki” jest odznaką regionalną ustanowioną w 2015 roku przez Hutniczo-Miejski Oddział PTTK w Krakowie. Celem odznaki jest nakłonienie do kompleksowego spojrzenia na Tatry, ich piękno i unikatowość oraz metodycznego podejścia do poznawania ich wartości przyrodniczej.

Odznaka „Tatrzańskie Dwutysięczniki” obejmuje najwyższe tatrzańskie szczyty mające, co najmniej 2000 m n.p.m. wysokości, na które można wejść znakowanymi szlakami turystycznymi.

Odznakę może zdobyć każdy, bez względu na obywatelstwo, wiek, członkostwo w organizacji turystycznej.

Odznaka posiada trzy stopnie:

 • brązowa – przyznawana za dokonanie wejść na 20 różnych szczytów lub przełęczy, dowolnie wybranych spośród wyznaczonych,
 • srebrna – przyznawana za dokonanie wejść na 35 różnych szczytów lub przełęczy, dowolnie wybranych spośród wyznaczonych,
 • złota – przyznawana za dokonanie wejść na wszystkie wyznaczone szczyty i przełęcze.

Książeczki Odznaki „Tatrzańskie Dwutysięczniki” można nabyć w Hutniczo-Miejskim Oddziale PTTK w Krakowie.

Podczas tego wyjazdu zdobędziemy szczyty:

nr 3. – Sławkowski Szczyt!
nr 7. – Czerwona Ławka!

Poziom trudności wyjazdu!

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie sprawdź szczegóły poziomu tutaj.

trudny

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla osób, które mają bardzo dobrą kondycję, uprawiają regularnie sport, nie mają lęku wysokości i mają doświadczenie w górach! Będziemy szli cały dzień (od ok. 7:00 rano w sobotę), dość żwawym marszem, będą ekspozycje oraz łańcuchy. W sobotę pokonamy wysokość równą ok. 15 wejściom na taras widokowy Pałacu Kultury w górę i w dół oraz odległość równą prawie całej linii Metra M1, w niedzielę trochę mniej.

Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Jeśli czytając opis długości tras i przewyższeń zdajesz sobie sprawę z trudności trasy i wiesz że przechodziłeś już zbliżone i dałeś radę to śmiało się zapisuj. Jeśli masz wątpliwości – zacznij lepiej od wyjazdów łatwych lub średnich, żeby się lepiej sprawdzić 🙂

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy z piątku na sobotę i wracamy w niedzielny wieczór około północy, więc nie potrzeba brać dni wolnych.

Przejazdy i noclegi!

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Defilad w Warszawie w piątek wieczorem, 15.09.2023, o 22:15. Powrót w nocy z niedzieli, 10.09.2023, na poniedziałek, około 2:00 w nocy.

Do wycieczki można dołączyć na trasie – jedziemy przez Radom (obwodnica) – Kielce (obwodnica) – Kraków (centrum).

Z soboty na niedzielę śpimy komfortowym ośrodku wypoczynkowym w pokojach 2 oraz 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-osobowe za dopłatą).

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty lub paszport
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność
ubranie na cebulkę, dodatkowo czapkę, szalik – warunki w górach warunki mogą być zimowe
kurtkę przeciwdeszczową, płaszcz
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do schroniska aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać)
mały plecak na wodę i przekąski
okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania
opcjonalnie raczki/kijki
ew. śniadanie na sobotę oraz suchy prowiant i napoje na 2 dni (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej na trasie)
gotówkę na ew. wydatki na miejscu i koszty kolejki na Hrebienok
termos/ kubek termiczny z ciepłą herbatą 🙂

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do autokaru każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Przejdziemy ponad 35 km po niesamowitych słowackich Tatrach!
 • Wespniemy się na dwa znane dwutysięczniki - Czerwoną Ławkę (2352 m n.p.m.) i Sławkowski Szczyt (2452 m n.p.m.)!
 • Zmierzymy się z górskimi trudnościami w postaci półek skalny, łańcuchów i klamer!
 • Odwiedzimy najwyżej położone całoroczne Schronisko Terinka (2015 m n.p.m.)!
 • Wytestujemy słowacką kuchnię w Zbójnickiej Chacie!
 • Zachwycimy się niezwykłym urokiem Spiskich Stawów!
 • Zintegrujemy się na wspólnym wieczornym spotkaniu!
 • Czeka na nas wiele innych atrakcji!
Prowadzący

Renata Wiśniewska

Propagator ds. aktywności

Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!

Nocleg

Będziemy nocować w komfortowym ośrodku wypoczynkowym w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą) po polskiej stronie. W cenie jest również zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w formie bufetu w niedzielę. Pensjonat uzyskał bardzo dobrą ocenę 7,9 wśród użytkowników booking.com.

Plan

Dzień 1Stary Smokowiec - Schronisko Zamkowskiego - Czerwona Ławka - Zbójnicka Chata – Stary Smokowiec

We wspólną podróży wyruszymy w piątek wieczorem o 22:15 i po kilku godzinach dotrzemy na teren Słowacji, a dokładniej do Starego Smokowca (990 m n.p.m.). Leżąca u podnóża Tatry Wysokich miejscowość jest idealnym punktem startowym dla wielu górskich wycieczek. Tego dnia iść będziemy szlakiem okrzykniętym jednym z najtrudniejszych w całych Tatrach – sprawdzimy, czy to prawda! 😊 Początkowo szeroka, szutrowa, stale wznoszącą się trasa doprowadzi nas do Hrebienoka (1285 m n.p.m.), skąd po kilku kilometrach dotrzemy do Schroniska Zamkowskiego (1475 m n.p.m., Zamkovského chata). Po krótkiej przerwie wrócimy na szlak, który będzie coraz bardziej stromy i kamienisty. Idąc po skalnych półkach i stopniach będzie szansa spotkać nosiczy, czyli tragarzy, zaopatrujących tatrzańskie schroniska. Po pewnym czasie naszym oczom ukaże się tafla malowniczo położonych jezior w Dolinie Pięciu Stawów Spiskich (2000 m n.p.m.) oraz majaczące w oddali Schronisko Terinka (2015 m n.p.m., Teryho Chata). Najwyżej położone schronisko całoroczne w Tatrach zbudowane zostało z materiałów wniesionych na szczyt przez wspomnianych nosiczy! Będzie szansa by wypróbować specjały kuchni i zachwycić się pięknem okolicznych szczytów. Wypoczęci ruszymy dalej i po chwili spokojnej wędrówki po dość płaskim terenie rozpocznie się to, co „tygryski lubią najbardziej” 😊 Szlak usłany kamieniami, wysokimi stopniami, ciągami łańcuchów i kilkoma metalowymi klamrami. Do tego bardzo mocna ekspozycja i już wiadomo, że zdobywamy Czerwoną Ławkę (2352 m n.p.m., Priečne sedlo). Z góry przy dobrej widoczności podziwiać będziemy cudowne widoki na Dolinę Zimnej Wody, Łomnicę, Sławkowski Szczyt, Gerlach czy Jaworowy Szczyt. Schodząc w dół żółtym szlakiem dotrzemy do schroniska Zbójnicka Chata (1960 m n.p.m., Zbojnícka chata) i kontynuując podróż przez Dolinę Białej Wody, wśród surowych, górskich krajobrazów zejdziemy ze szlaku w Starym Smokowcu, skąd ruszymy do miejsca noclegu, gdzie dotrzemy po około godzinie. Na miejscu czekać na nas będzie obiadokolacja, a po niej zaplanowana jest oczywiście wspólna integracja przy ognisku (jeśli tylko pogoda pozwoli)!

Trasa:

Stary Smokowiec – Hrebienok – Schronisko Zamkowskiego – Schronisko Terinka – Czerwona Ławka – Zbójnicka Chata – Dolina Białej Wody – Stary Smokowiec

9:19 h, długość: 22,1 km, podejść 1740 m, zejść 1737 m

Dzień 2Hrebienok - Sławkowski Szczyt - Hrebienok

Niedzielę rozpoczniemy od wczesnego śniadania (ok. 6:00), następnie wykwaterujemy się i wyruszymy na start szlaku, gdzie dotrzemy po około godzinie. Ruszamy z tego samego miejsca co dnia poprzedniego – ze Starego Smokowca. Tym razem jednak, aby zaoszczędzić trochę czasu, pierwszy odcinek pokonamy kolejką linową! Następnie czerwonym szlakiem, a po rozejściu niebieskim, pośród wysokich iglastych drzew, krzewów i przyjemnej górskiej zieleni dotrzemy do rozwidlenia dróg, zwanego Maksymilianką (1531 m n.p.m., Slavkovská vyhliadka Maximiliánka). Ze znajdującego się tam punktu widokowego rozpościerać się będzie niesamowity krajobraz na górującą Łomnicę oraz Pośrednią Grań. Kontynuując podróż niebieskim szlakiem stale będziemy piąć się w górę pokonując skalne rumowiska, chwiejące się kamienie i liczne zakosy. Gdy miniemy ostatnie krzaki kosodrzewiny rozpocznie się najtrudniejszy fragment – ostre podejście po skalistej grani na Królewski Nos (2273 m n.p.m., Kráľovský nos). Stad już niecały kilometr drogi do głównego celu dnia – Sławkowskiego Szczytu (2452 m n.p.m., Slavkovský štít), na wierzchołku którego stoi metalowy krzyż. Podziwiać będziemy nieodległy Gerlach, Jaworowe Szczyty, Łomnicę, stawy w Staroleśnej Dolinie, Kotlinę Popradzką i Niżne Tatry. Po chwili na pamiątkowe zdjęcia i odpoczynek wrócimy do Hrebienoka tą samą drogą co przyszliśmy, ponownie przejedziemy kolejką linową, tym razem w dół i wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie w zależności od warunków na drodze dotrzemy około 2 w nocy.

Trasa:

Hrebienok – Slavkovský štít – Hrebienok

7:27 h, długość 12,7 km, podejść 1254 m, zejść 1255 m

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Relacja i opinie z podobnego wyjazdu!

Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację z podobnego wyjazdu, gdzie zdobyliśmy Rysy!

Nie będę się rozpisywał, wszystko było super, pogoda, góry, trasy, schroniska, przewodnicy i pilotka! Jestem bardzo zadowolony z tego wyjazdu!

Marcin K.

To już kolejny mój wyjazd z Wami i kolejny udany pod każdym względem. Zatem podziękuje i pogratuluje przedsięwzięcia organizacji coraz ambitniejszych programów. Gradacja trudności imprezy i dodatkowy podział uczestników na dwie grupy tez wydaje się być trafiony. Możliwość odłączenia od grupy z której skorzystałam tez jest wygodna 🙂 Dziękuję!

Dorota B.
Koszty
Cena: 569 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Starý Smokovec – Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • Nocleg w ośrodku wypoczynkowym pokojach 2 oraz 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-osobowe za dopłatą 100 zł)
 • Obiadokolację w sobotę
 • Śniadanie w formie bufetu w niedzielę
 • Organizację ogniska, drewno na opał i jednorazową zastawę
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Opiekę pilota
 • Opiekę dwóch licencjonowanych przewodników górskich
 • Ślady tras gpx
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Prowiantu na szlaki
 • Obligatoryjnego kosztu biletów na kolejką linową ok. 13 EUR

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Zdobywamy Tatrzańskie Dwutysięczniki na Słowacji – Czerwona Ławka i Sławkowski Szczyt! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1-osobowym. Dopłata 100 zł (prosimy doliczyć do przelewu).
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)

Zapisz się