info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Zdobywamy Tatrzańskie Dwutysięczniki – Jagnięcy Szczyt!

0
Cena
549 zł
Cena
549 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

678
2 dni (weekend)
Termin : 16-18.06.2023
Słowackie Tatry
Miejsca : ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Zapraszamy na letni czerwcowy weekend w pięknych Słowackich Tatrach! Tylko z nami zobaczysz cudowne miejsca, malownicze panoramy i zapierające dech w piersiach szczyty, które rzadko są w programach wycieczek! Nie ominie nas wędrowanie po górskich szlakach, próbowanie lokalnych przysmaków w słowackich schroniskach i relaksowanie się nad lustrem wysokogórskich stawów! A wisienką na torcie będzie zdobycie Jagnięcego Szczytu (2230 m n.p.m.)!

Tyle niesamowitych atrakcji – zapisz się, odkryj słowackie Tatry i pamiętaj, że z nami o nic nie musisz się martwić!

Dziękujemy za udostępnienie zdjęcia głównego Andrzejowi Zalewskiemu  🙂

Odznaka „Tatrzańskie Dwutysięczniki”

Odznaka „Tatrzańskie Dwutysięczniki” jest odznaką regionalną ustanowioną w 2015 roku przez Hutniczo-Miejski Oddział PTTK w Krakowie. Celem odznaki jest nakłonienie do kompleksowego spojrzenia na Tatry, ich piękno i unikatowość oraz metodycznego podejścia do poznawania ich wartości przyrodniczej.

Odznaka „Tatrzańskie Dwutysięczniki” obejmuje najwyższe tatrzańskie szczyty mające, co najmniej 2000 m n.p.m. wysokości, na które można wejść znakowanymi szlakami turystycznymi.

Odznakę może zdobyć każdy, bez względu na obywatelstwo, wiek, członkostwo w organizacji turystycznej.

Odznaka posiada trzy stopnie:

  • brązowa – przyznawana za dokonanie wejść na 20 różnych szczytów lub przełęczy, dowolnie wybranych spośród wyznaczonych,
  • srebrna – przyznawana za dokonanie wejść na 35 różnych szczytów lub przełęczy, dowolnie wybranych spośród wyznaczonych,
  • złota – przyznawana za dokonanie wejść na wszystkie wyznaczone szczyty i przełęcze.

Książeczki Odznaki „Tatrzańskie Dwutysięczniki” można nabyć w Hutniczo-Miejskim Oddziale PTTK w Krakowie.

Podczas tego wyjazdu zdobędziemy szczyt nr 19. -Jagnięcy Szczyt!

Poziom trudności wyjazdu!

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie sprawdź szczegóły poziomu tutaj.

trudny

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla osób, które mają bardzo dobrą kondycję, uprawiają regularnie sport, nie mają lęku wysokości i mają doświadczenie w górach! Będziemy szli cały dzień (od ok. 6:00 rano w sobotę), dość żwawym marszem, będą ekspozycje oraz łańcuchy. W sobotę pokonamy wysokość równą ok. 12 wejściom na taras widokowy Pałacu Kultury w górę i w dół oraz odległość równą prawie całej linii Metra M1, w niedzielę nie wiele mniej.

Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Jeśli czytając opis długości tras i przewyższeń zdajesz sobie sprawę z trudności trasy i wiesz że przechodziłeś już zbliżone i dałeś radę to śmiało się zapisuj. Jeśli masz wątpliwości – zacznij lepiej od wyjazdów łatwych lub średnich, żeby się lepiej sprawdzić 🙂

Oba dni wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy z piątku na sobotę i wracamy w niedzielę około 1:15 w nocy, więc nie potrzeba brać urlopu!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w piątek wieczorem, 16.06.2023, o g. 22:15. Powrót w niedzielę wieczorem, 18.06.2022, około 1-2 w nocy.

Z soboty na niedzielę śpimy w komfortowym ośrodku wypoczynkowym w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą)

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty lub paszport,
raczki, kijki niezbędne – jest duża szansa na zalegający śnieg i oblodzenia na trasie w tym terminie,
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność,
polar, kurtkę od deszczu oraz czapki – od słońca oraz zimową – od wiatru,
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do pensjonatu aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać),
mały plecak na wodę i przekąski,
okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania,
parasol,
apteczkę osobistą z podstawowymi środkami opatrunkowymi,
śniadanie na sobotę oraz suchy prowiant i napoje na 2 dni (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej),
termos/kubek termiczny z herbatą zawsze się przyda 🙂

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
  • Przejdziemy prawie 40 km po słowackich tatrzańskich trasach!
  • Odkryjemy uroki Tatr Wysokich i Bielskich!
  • Spróbujemy lokalnych specjałów w schronisku Chata pri Zelenom plese!
  • Zrelaksujemy się w leśnej ciszy lub nad brzegiem spokojnych potoków i górskich stawów!
  • Zdobędziemy jeden z najbardziej widokowych dwutysięczników – Jagnięcy Szczyt (2230 m n.p.m.)!
  • Zintegrujemy się przy wspólnym wieczornym spotkaniu!
  • Przejdziemy przez malownicze i mniej znane słowackie doliny - Mąkową i Jaworową!
  • Odkryjemy wiele innych pięknych miejsc!
Prowadzący

Renata Wiśniewska

Propagator ds. aktywności

Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!

Nocleg

Będziemy nocować w komfortowym ośrodku wypoczynkowym w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą). W cenie jest również zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w formie bufetu w niedzielę. Pensjonat uzyskał bardzo dobrą ocenę 7,9 wśród użytkowników booking.com.

Plan

Dzień 1Warszawa - Biela Voda - Złota Trasa - Chata przy Zielonym Stawie - Jagnięcy Szczyt - w dół ta sama trasa - Biela Voda

Wspólny wyjazd rozpoczniemy w piątek o godzinie 22:15 na Placu Defilad w Warszawie, skąd ruszymy na południe Polski. Po nocnym przejeździe przywitamy wschód słońca w okolicach granicy ze Słowacją, a potem zatrzymamy się na przerwę, by przygotować się do dnia w górach. W okolicach 6:00 dotrzemy na start szlaku i wejdziemy na tereny Tatr Wysokich. Idąc cały czas pod górę szeroką ubitą drogą wzdłuż potoku Biała Woda, po kilku kilometrach dotrzemy nad brzeg Zielonego Stawu Kieżmarskiego (1545 m n.p.m.). Znajdujące się tam schronisko Chata pri Zelenom plese i całe jej otoczenie zrobi ogromne wrażenie, a i drugie śniadanie w takich okolicznościach będzie dużo lepiej smakować! 😊 Po krótkiej przerwie i szybkiej regeneracji ruszymy dalej i idąc ostro pod górę licznymi zakosami szybko zdobywać będziemy kolejne metry nad poziomem morza. Najpierw dotrzemy do Doliny Jagnięcej (1811 m n.p.m.) z siostrzanym Czerwonym Stawem Kieżmarskim. Spomiędzy kosodrzewiny i wielkich skalistych ścian wyglądać na nas będą zbocza okolicznych tysięczników – Łomnicy (2634 m n.p.m.), Jastrzębiej Turni (2137 m n.p.m.) oraz głównego celu – Jagnięcego Szczytu (2230 m n.p.m.). Tu rozpocznie się najtrudniejsza część trasy – czekać nas będą liczne półki skalne, kolejne ciągi łańcuchów, strome kamienne ściany i ostre zakosy, a naszym poczynaniom przyglądać się będą bacznie lokalni wyjadacze – kozice 😊 Po dłuższej chwili i prawdziwym teście naszej kondycji wyjdziemy na rozległy wierzchołek Jagnięcego Szczytu. Przy braku mgły panorama z góry będzie imponująca i podziwiać będziemy między innymi grupę Łomnicy, stoki Tatr Bielskich i niektóre szczyty Tatr Zachodnich. W dół schodzić będziemy tym samym szlakiem, a nasz trekking zakończymy w miejscu, z którego ruszaliśmy. Następnie udamy się do noclegu, gdzie dotrzemy około 20:00 na obiadokolację. Później chętni spotkają się oczywiście na wspólnej integracji przy ognisku.

Dziękujemy za udostępnienie zdjęć Andrzejowi Zalewskiemu  🙂

Trasa:
Biela Voda – Złota Trasa – Chata przy Zielonym Stawie – Jagnięcy Szczyt – w dół ta sama trasa – Biela Voda
10:23 h, 20.6 km , podejść 1416 m, zejść 1413 m

Dzień 2Ždiar - Dolina Mąkowa - Przełęcz pod Kopą - Dolina Jaworowa - Tatranská Javorina - Warszawa

 W niedzielę po śniadaniu wykwaterujemy się z hotelu i wyruszymy do miejscowości Zdziar (880 m n.p.m.) na start. Tego dnia poznawać będziemy uroki Tatr Bielskich, zaczynając od Doliny Mąkowej, która prowadzić nas będzie łagodnie po zielonych, leśnych szlakach. Trzymając się ciągle brzegu potoku Reglany dotrzemy do wodospadu zwanego Reglaną Siklawą (1500 m n.p.m.), a potem stromymi kamiennymi stopniami i zakosami dotrzemy do Szerokiej Przełęczy Bielskiej (1826 m n.p.m.). Leżąca na styku Tatr Bialskich i Wysokich jest świetnym punktem widokowym na okoliczne wierzchołki, doliny, kotliny, w tym na zdobyty poprzedniego dnia Jagnięcy Szczyt! 😊 Trawersując zbocze góry Hlúpy zejdziemy do Przełęczy pod Kopą (1750 m n.p.m.) i niebieskim szlakiem wkroczymy na teren niezwykle uroczej Doliny Jaworowej. Mniej oblegana, lecz równie niesamowita zachwyci nas piękną dziką zielenią, szumiącymi strumykami i widokami na strzeliste szczyty gór. Po kilku kilometrach ujrzymy Rozdroże pod Muraniem (1083 m n.p.m.), skąd już po krótkiej chwili zejdziemy ze szlaku i pojedziemy w drogę powrotną do Warszawy. Na miejsce powinniśmy dotrzeć tuż po 1:00, w zależności od warunków na drodze.

Dziękujemy za udostępnienie zdjęć Andrzejowi Zalewskiemu  🙂

Trasa:
Ždiar – Dolina Mąkowa – Przełęcz pod Kopą (Kopske Sedlo)- Dolina Jaworowa – Tatranská Javorina
7:20 h, 17 km, podejść 1129 m , zejść 1011 m

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Relacja z podobnego wyjazdu!

Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację z podobnego wyjazdu w Tatry!

Nie będę się rozpisywał, wszystko było super, pogoda, góry, trasy, schroniska, przewodnicy i pilotka!
Jestem bardzo zadowolony z tego wyjazdu

Marcin K.

To już kolejny mój wyjazd z Wami i kolejny udany pod każdym względem. Zatem podziękuje i pogratuluje przedsięwzięcia organizacji coraz ambitniejszych programów. Gradacja trudności imprezy i dodatkowy podział uczestników na dwie grupy tez wydaje się być trafiony. Możliwość odłączenia od grupy z której skorzystałam tez jest wygodna 🙂 Dziękuje!

Dorota B.
Koszty
Cena: 549 zł
Cena zawiera:
  • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Biela Voda i Tatranská Javorina – Warszawa
  • Lokalne przejazdy autokarem
  • Nocleg w ośrodku wypoczynkowym w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą 100 zł)
  • Obiadokolację w sobotę (zupa, drugie danie)
  • Śniadanie w niedzielę
  • Organizację ogniska, drewno na opał i jednorazową zastawę
  • Ubezpieczenie KL i NNW
  • Ślady tras GPX
  • Opiekę pilota
  • Opiekę dwóch licencjonowanych przewodników górskich
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
  • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
  • Pozostałych posiłków i prowiantu na szlaki
  • Prowiantu na ognisko

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby zapisać się na Zdobywamy Tatrzańskie Dwutysięczniki – Jagnięcy Szczyt! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

  • Dane do ubezpieczenia

  • DD myślnik MM myślnik RRRR

    UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

  • Dodatkowe opcje

    Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1-osobowym. Dopłata 100 zł (prosimy doliczyć do przelewu).
  • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
  • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

    Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)

Zapisz się