kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Zdobywamy Tatrzańskie Dwutysięczniki – Jagnięcy Szczyt!

0
Cena
569 zł
Cena
569 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

919

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 13-15.09.2024
Słowackie Tatry
Miejsca : ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Zapraszamy na jesienny weekend w pięknych Słowackich Tatrach! Tylko z nami zobaczysz cudowne miejsca, malownicze panoramy i zapierające dech w piersiach szczyty, które rzadko są w programach wycieczek! Nie ominie nas wędrowanie po górskich szlakach, próbowanie lokalnych przysmaków w słowackich schroniskach i relaksowanie się nad lustrem wysokogórskich stawów! A wisienką na torcie będzie zdobycie Jagnięcego Szczytu (2230 m n.p.m.)!

Tyle niesamowitych atrakcji – zapisz się, odkryj słowackie Tatry i pamiętaj, że z nami o nic nie musisz się martwić!

Odznaka „Tatrzańskie Dwutysięczniki”

Odznaka „Tatrzańskie Dwutysięczniki” jest odznaką regionalną ustanowioną w 2015 roku przez Hutniczo-Miejski Oddział PTTK w Krakowie. Celem odznaki jest nakłonienie do kompleksowego spojrzenia na Tatry, ich piękno i unikatowość oraz metodycznego podejścia do poznawania ich wartości przyrodniczej.

Odznaka „Tatrzańskie Dwutysięczniki” obejmuje najwyższe tatrzańskie szczyty mające, co najmniej 2000 m n.p.m. wysokości, na które można wejść znakowanymi szlakami turystycznymi.

Odznakę może zdobyć każdy, bez względu na obywatelstwo, wiek, członkostwo w organizacji turystycznej.

Odznaka posiada trzy stopnie:

 • brązowa – przyznawana za dokonanie wejść na 20 różnych szczytów lub przełęczy, dowolnie wybranych spośród wyznaczonych,
 • srebrna – przyznawana za dokonanie wejść na 35 różnych szczytów lub przełęczy, dowolnie wybranych spośród wyznaczonych,
 • złota – przyznawana za dokonanie wejść na wszystkie wyznaczone szczyty i przełęcze.

Książeczki Odznaki „Tatrzańskie Dwutysięczniki” można nabyć w Hutniczo-Miejskim Oddziale PTTK w Krakowie.

Podczas tego wyjazdu zdobędziemy szczyt nr 19. -Jagnięcy Szczyt!

Poziom trudności wyjazdu!

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie sprawdź szczegóły poziomu tutaj.

trudny

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla osób, które mają bardzo dobrą kondycję, uprawiają regularnie sport, nie mają lęku wysokości i mają doświadczenie w górach! Będziemy szli cały dzień (od ok. 6:00 rano w sobotę), dość żwawym marszem, będą ekspozycje oraz łańcuchy. W sobotę pokonamy wysokość równą ok. 12 wejściom na taras widokowy Pałacu Kultury w górę i w dół oraz odległość równą prawie całej linii Metra M1, w niedzielę nie wiele mniej.

Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Jeśli czytając opis długości tras i przewyższeń zdajesz sobie sprawę z trudności trasy i wiesz że przechodziłeś już zbliżone i dałeś radę to śmiało się zapisuj. Jeśli masz wątpliwości – zacznij lepiej od wyjazdów łatwych lub średnich, żeby się lepiej sprawdzić 🙂

Oba dni wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w piątek wieczoremę i wracamy w niedzielę wieczorem około 1-2 w nocy, więc nie potrzeba brać urlopu!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w piątek wieczorem, 13.09.2024, o 22:15. Powrót w niedzielę wieczorem, 15.09.2024, około 1-2 w nocy.

Z soboty na niedzielę śpimy w komfortowym ośrodku wypoczynkowym w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą)

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty lub paszport,
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność,
polar, kurtkę od deszczu oraz czapki – od słońca oraz zimową – od wiatru,
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do pensjonatu aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać),
mały plecak na wodę i przekąski,
okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania,
parasol,
apteczkę osobistą z podstawowymi środkami opatrunkowymi,
śniadanie na sobotę oraz suchy prowiant i napoje na 2 dni (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej),
termos/kubek termiczny z herbatą zawsze się przyda 🙂

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Przejdziemy prawie 40 km po słowackich tatrzańskich trasach!
 • Odkryjemy uroki Tatr Wysokich i Bielskich!
 • Spróbujemy lokalnych specjałów w schronisku Chata pri Zelenom plese!
 • Zrelaksujemy się w leśnej ciszy lub nad brzegiem spokojnych potoków i górskich stawów!
 • Zdobędziemy jeden z najbardziej widokowych dwutysięczników – Jagnięcy Szczyt (2230 m n.p.m.)!
 • Zintegrujemy się przy wspólnym wieczornym spotkaniu!
 • Przejdziemy przez malowniczą i mniej znaną słowacką dolinę Jaworową!
 • Odkryjemy wiele innych pięknych miejsc!
Prowadzący

Renata Wiśniewska

Propagator ds. aktywności

Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!

Nocleg

Będziemy nocować w komfortowym ośrodku wypoczynkowym w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą). W cenie jest również zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w formie bufetu w niedzielę. Pensjonat uzyskał dobrą ocenę 7,6 wśród użytkowników booking.com.

Plan

Dzień 1Tatry Wysokie: Jagnięcy Szczyt + Chata przy Zielonym Stawie

Wspólny wyjazd rozpoczniemy w piątek o godzinie 22:15 na Placu Defilad w Warszawie, skąd ruszymy na południe Polski. Po nocnym przejeździe przywitamy wschód słońca w okolicach granicy ze Słowacją, a potem zatrzymamy się na przerwę, by przygotować się do dnia w górach. W okolicach 6:00 dotrzemy na start szlaku i wejdziemy na tereny Tatr Wysokich. Idąc cały czas pod górę szeroką ubitą drogą wzdłuż potoku Biała Woda, po kilku kilometrach dotrzemy nad brzeg Zielonego Stawu Kieżmarskiego (1545 m n.p.m.). Znajdujące się tam schronisko Chata pri Zelenom plese i całe jej otoczenie zrobi ogromne wrażenie, a i drugie śniadanie w takich okolicznościach będzie dużo lepiej smakować! 😊 Po krótkiej przerwie i szybkiej regeneracji ruszymy dalej i idąc ostro pod górę licznymi zakosami szybko zdobywać będziemy kolejne metry nad poziomem morza. Najpierw dotrzemy do Doliny Jagnięcej (1811 m n.p.m.) z siostrzanym Czerwonym Stawem Kieżmarskim. Spomiędzy kosodrzewiny i wielkich skalistych ścian wyglądać na nas będą zbocza okolicznych tysięczników – Łomnicy (2634 m n.p.m.), Jastrzębiej Turni (2137 m n.p.m.) oraz głównego celu – Jagnięcego Szczytu (2230 m n.p.m.). Tu rozpocznie się najtrudniejsza część trasy – czekać nas będą liczne półki skalne, kolejne ciągi łańcuchów, strome kamienne ściany i ostre zakosy, a naszym poczynaniom przyglądać się będą bacznie lokalni wyjadacze – kozice 😊 Po dłuższej chwili i prawdziwym teście naszej kondycji wyjdziemy na rozległy wierzchołek Jagnięcego Szczytu. Przy braku mgły panorama z góry będzie imponująca i podziwiać będziemy między innymi grupę Łomnicy, stoki Tatr Bielskich i niektóre szczyty Tatr Zachodnich. W dół schodzić będziemy tym samym szlakiem, a nasz trekking zakończymy w miejscu, z którego ruszaliśmy. Następnie udamy się do noclegu, gdzie dotrzemy około 20:00 na obiadokolację. Później chętni spotkają się oczywiście na wspólnej integracji przy ognisku.

Trasa:
Biela Voda – Złota Trasa – Chata przy Zielonym Stawie – Jagnięcy Szczyt – w dół ta sama trasa – Biela Voda
10:23 h, 20.6 km , podejść 1416 m, zejść 1413 m

Trasa krótsza:

dla osób, którzy nie chcą iść na szczyt, a poczekać na grupę w schronisku

Biela Voda – Złota Trasa – Chata przy Zielonym Stawie – w dół ta sama trasa – Biela Voda
5:250 h, 15.3 km , podejść 668 m, zejść 666 m

Dzień 2Tatry Bielskie: Schronisko pod Szarotką + Dolina Jaworowa

 W niedzielę po śniadaniu wykwaterujemy się z hotelu i wyruszymy do miejscowości Tatrzańska Kotlina (755 m n.p.m.) na start niebieskim szlakiem. Po około pół godziny przy Rozstaju Czarnej Wody zmieniamy szlak na żółty. Teraz podążymy Czarną Doliną Rakuską, którą powoli nabieramy wysokości. Przez całą drogę towarzyszyć nam będzie szum potoku, a droga wznosić się będzie delikatnie w górę. Po kolejnych kilkudziesięciu minutach wyłaniają się pierwsze widoki na Tatry Bielskie, w chwilę później  przed oczami ukaże nam się budynek Schroniska pod Szarotką znajdującego się w Dolinie Siedmiu Źródeł. Następnie zielonym szlakiem podążymy do Veľké Biele ples (Wielki Biały Staw) aż do Przełęczy pod Kopą (1750 m n.p.m.). I stąd już niebieskim szlakiem wkroczymy na teren niezwykle uroczej Doliny Jaworowej. Mniej oblegana, lecz równie niesamowita zachwyci nas piękną dziką zielenią, szumiącymi strumykami i widokami na strzeliste szczyty gór. Po kilku kilometrach ujrzymy Rozdroże pod Muraniem (1083 m n.p.m.), skąd już po krótkiej chwili zejdziemy ze szlaku i pojedziemy w drogę powrotną do Warszawy. Na miejsce powinniśmy dotrzeć około 1:00-2:00 w nocy, w zależności od warunków na drodze.

Trasa:
Tatranská Kotlina – Schronisko pod Szarotką – Przełęcz pod Kopą – Dolina Jaworowa – Tatranská Javorina
7:25 h, 19,6 km, podejść 1240 m , zejść 989 m

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Relacja z podobnego wyjazdu!

Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację z poprzedniego wyjazdu!

Po powrocie z Tatrzańskich Dwutysięczników (Jagnięcy Szczyt 17-18 .06.2023) mam następujące wrażenia:
1) świetnie sprawdziło się podzielenie na dwie grupy na dwóch przewodników tatrzańskich. Znacznie sprawniej wtedy obie grupy się przemieszczają,
2) przewodnicy tatrzańscy Kasia i Tomek – bardzo fajni, mamy nadzieję ich zobaczyć na kolejnych wyjazdach,
3) bardzo udany ośrodek gdzie nocowaliśmy. Rozlokowano nas po 2-3 osoby w pokojach 4-6 osobowych, co było bardzo wygodne i usprawniło mycie i pakowanie.Duży zadbany teren i blisko do wygodnej zadaszonej wiaty na ognisko.Jedzenie było bardzo smaczne, na terenie działa mały sklep spożywczy. Proszę o wybieranie tego ośrodka także na kolejne wyjazdy,
4) pilotka Renata Wiśniewska zaproponowała ciekawy konkurs fotograficzny – wyrazy uznania za kreatywność i sprawne ogarnianie grupy (jak zawsze),
5) wyrazy podziwu dla kierowcy Pawła – za umiejętności manewrowania w trudnym terenie, życzliwość, cierpliwość i dojechanie do W-wy godzinę przed czasem.

Agata M.
Koszty
Cena: 569 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Biela Voda i Tatranská Javorina – Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • Nocleg w ośrodku wypoczynkowym w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą 100 zł)
 • Obiadokolację w sobotę (zupa, drugie danie)
 • Śniadanie w niedzielę
 • Organizację ogniska, drewno na opał i jednorazową zastawę
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Ślady tras GPX
 • Opiekę pilota
 • Opiekę dwóch licencjonowanych przewodników górskich
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków i prowiantu na szlaki
 • Prowiantu na ognisko

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby zapisać się na Zdobywamy Tatrzańskie Dwutysięczniki – Jagnięcy Szczyt! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1-osobowym. Dopłata 100 zł (prosimy doliczyć do przelewu).
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)

569 zł
Book Now

Zapisz się