kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Zdobywamy Tatrzańskie Dwutysięczniki – Bystra, Smrek i Baraniec!

0
Cena
599 zł
Cena
599 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

582

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 20-22.09.2024
Tatry Zachodnie
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Zapraszamy na niezapomnianą wrześniową wyprawę do malowniczych Tatr Zachodnich! Podczas wspólnego weekendu przeżyjemy magiczne chwile odkrywając piękno górskich krajobrazów, szlaków i majestatycznych szczytów oraz poznamy uroki słowackiej części Tatrzańskiego Parku Narodowego. Przemierzając ścieżki prowadzące przez gęste lasy i zielone polany zdobędziemy szczyty Bystra, Błyszcz i Baraniec, zachwycając się zapierającymi dech w piersiach widokami na otaczające doliny.

Przeżyj z nami niezapomnianą przygodę w sercu słowackich gór – dołącz już dziś i zanurz się w pięknie Tatr Zachodnich!

Odznaka „Tatrzańskie Dwutysięczniki”

Odznaka „Tatrzańskie Dwutysięczniki” jest odznaką regionalną ustanowioną w 2015 roku przez Hutniczo-Miejski Oddział PTTK w Krakowie. Celem odznaki jest nakłonienie do kompleksowego spojrzenia na Tatry, ich piękno i unikatowość oraz metodycznego podejścia do poznawania ich wartości przyrodniczej.

Odznaka „Tatrzańskie Dwutysięczniki” obejmuje najwyższe tatrzańskie szczyty mające, co najmniej 2000 m n.p.m. wysokości, na które można wejść znakowanymi szlakami turystycznymi.

Odznakę może zdobyć każdy, bez względu na obywatelstwo, wiek, członkostwo w organizacji turystycznej.

Odznaka posiada trzy stopnie:

 • brązowa – przyznawana za dokonanie wejść na 20 różnych szczytów lub przełęczy, dowolnie wybranych spośród wyznaczonych,
 • srebrna – przyznawana za dokonanie wejść na 35 różnych szczytów lub przełęczy, dowolnie wybranych spośród wyznaczonych,
 • złota – przyznawana za dokonanie wejść na wszystkie wyznaczone szczyty i przełęcze.

Książeczki Odznaki „Tatrzańskie Dwutysięczniki” można nabyć w Hutniczo-Miejskim Oddziale PTTK w Krakowie.

Podczas tego wyjazdu zdobędziemy trzy szczyty:

 • nr 16. – Bystra
 • nr 45. – Smrek
 • nr 24. – Baraniec

Poziom trudności wyjazdu!

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie sprawdź szczegóły poziomu tutaj.

trudny

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla osób, które mają bardzo dobrą kondycję, uprawiają regularnie sport, nie mają lęku wysokości i mają doświadczenie w górach! Będziemy szli cały dzień (od ok. 6:00 rano w sobotę), dość żwawym marszem, będą ekspozycje oraz łańcuchy. W sobotę pokonamy wysokość równą ok. 14 wejściom na taras widokowy Pałacu Kultury w górę i w dół oraz odległość równą prawie całej linii Metra M1, w niedzielę nie wiele mniej.

Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Jeśli czytając opis długości tras i przewyższeń zdajesz sobie sprawę z trudności trasy i wiesz że przechodziłeś już zbliżone i dałeś radę to śmiało się zapisuj. Jeśli masz wątpliwości – zacznij lepiej od wyjazdów łatwych lub średnich, żeby się lepiej sprawdzić 🙂

Oba dni wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w piątek wieczoremę i wracamy w niedzielę wieczorem około 1-2 w nocy, więc nie potrzeba brać urlopu!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w piątek wieczorem, 20.09.2024, o 22:00. Powrót w niedzielę wieczorem, 22.09.2024, około 1-2 w nocy.

Z soboty na niedzielę śpimy w hotelu na Słowacji w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-osobowy za dopłatą).

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty lub paszport,
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność,
polar, kurtkę od deszczu oraz czapki – od słońca oraz zimową – od wiatru,
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do noclegu aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać),
mały plecak na wodę i przekąski,
okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania,
parasol,
apteczkę osobistą z podstawowymi środkami opatrunkowymi,
śniadanie na sobotę oraz suchy prowiant i napoje na 2 dni (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej),
termos/kubek termiczny z herbatą zawsze się przyda 🙂

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas górskiego weekendu m.in.:
 • Przejdziemy prawie 40 km po szlakach słowackiego Tatrzańskiego Parku Narodowego!
 • Zdobędziemy najwyższy szczyt Tatr Zachodnich – Bystrą (2248 m n.p.m.) z zapierającym dech w piersiach widokiem na doliny i szczyty, takie jak Rysy, Gerlach i Krywań!
 • Spędzimy weekend aktywnie i zintegrujemy się podczas wieczornej integracji!
 • Odwiedzimy schronisko Žiarska Chata (1289 m n.p.m.) i skosztujemy lokalnej kuchni!
 • Odpoczniemy i odetchniemy pełną piersią na jesiennych szlakach!
 • Zintegrujemy się przy wspólnym wieczornym spotkaniu!
 • Wejdziemy na Baraniec (2185 m n.p.m.) z panoramicznym widokiem na okolicę, szykujcie aparaty!
 • I zobaczymy wiele innych ciekawych atrakcji i pięknym miejsc!
Nocleg

Będziemy nocować w hotelu na Słowacji w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą). Hotel znajduje się w niedalekiej odległości od pokonywanych szlaków. W cenie jest również zagwarantowane śniadanie w formie bufetu w niedzielę. Obiekt uzyskał bardzo dobrą ocenę 8,2 wśród użytkowników booking.com.

Prowadzący

Renata Wiśniewska

Propagator ds. aktywności

Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!

Plan

Dzień 1Bystra

Wspólną podróż rozpoczniemy w piątek wieczorem o 22:00 na Placu Defilad w Warszawie. Wsiądziemy do autokaru i wyruszymy w kierunku południowej granicy Polski. Po drodze zatrzymamy się na wczesną przerwę śniadaniową, a potem przekroczymy granicę polsko-słowacką, zmierzając na start szlaku. Wczesnym rankiem wejdziemy na teren słowackiego Tatrzańskiego Parku Narodowego, a nasza wędrówka rozpocznie się od spokojnego spaceru przez las. Stopniowo trasa stanie się bardziej stroma, prowadząc nas przez malownicze krajobrazy pełne górskich potoków i zielonych hal. Podczas wędrówki napotkamy różnorodną roślinność, od gęstych lasów świerkowych, przez kosodrzewinę, aż po alpejskie murawy na wyższych wysokościach. Stale pnąc się w górę, po kilku kilometrach dotrzemy do głównego punktu dnia – wejdziemy na szczyt Bystra (2248 m n.p.m.). Jest to najwyższy szczyt Tatr Zachodnich, z którego rozpościera się niesamowity widok na okoliczne doliny i szczyty, takie jak Rysy, Gerlach i Krywań. Na górze zrobimy przerwę na odpoczynek, podziwianie panoramicznych widoków i pamiątkowe zdjęcia. Idąc dalej, zdobędziemy Błyszcz (2159 m n.p.m.), niezwykle charakterystyczne wzniesienie będące częścią masywu Bystrej. Na trasie będziemy mieli okazję podziwiać malownicze potoki i wodospady, a także stanąć na Pyszniańskiej Przełęczy (1788 m n.p.m.). To rozległe siodło oddzielające szczyty Bystra i Kamienista ma bogatą historię związaną z okresem II wojny światowej, kiedy to przełęcz była używana przez kurierów tatrzańskich i uciekinierów. Późnym popołudniem zejdziemy ze szlaku i udamy się do naszego miejsca noclegu, gdzie po zakwaterowaniu spotkamy się na wieczorną integrację przy ognisku.

Trasa:
Hrdovo – Bystra – Podbanske
9:04 h + przerwy, 20,3 km, podejść 1626 m, zejść 1536 m

Dzień 2Baraniec

Niedzielę rozpocznemy od wczesnego śniadania następnie wykwaterujemy się z noclegu i autokarem wyruszymy na start szlaku. Trasa będzie wymagająca, ale nagrodą będą zapierające dech w piersiach widoki na otaczające góry i doliny. Pierwszym punktem będzie schronisko Żarska Chata (1289 m n.p.m.), które jest popularnym miejscem odpoczynku i oferuje przepiękne widoki na otaczające góry. Tam zaplanowana jest chwila przerwy na podziwianie okolicy i kosztowanie lokalnych przysmaków. Kontynuując podróż niebieskim szlakiem przejdziemy przez Przełęcz Żarską (1917 m n.p.m.), Smrek (2074 m n.p.m.)  i rozpoczniemy podejście na najwyższy szczyt tego dnia – Baraniec (2185 m n.p.m.). To trzeci najwyższy szczyt Tatr Zachodnich, z którego roztacza się panoramiczny widok na okolicę, a przy dobrej pogodzie można dostrzec nawet Tatry Wysokie. Po chwili przerwy telefony zapełnią się pamiątkowymi zdjęciami, a my wyruszymy w dół by późnym popołudniem wyruszyć w drogę powrotną do Warszawy. Na miejscu powinniśmy zameldować się w nocy z niedzieli na poniedziałek około 1-2 w nocy (w zależności od warunków na drodze).

Trasa:
Žiarska dolina – Žiarska chata – Smrek – Baraniec – Žiarska dolina
7:27 h, 17 km, podejść 1470 m, zejść 1476 m

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Relacja z podobnego wyjazdu!

Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację z poprzedniego wyjazdu, gdzie zdobyliśmy inny dwutysięcznik - Jagnięcy Szczyt!

Po powrocie z Tatrzańskich Dwutysięczników (Jagnięcy Szczyt 17-18 .06.2023) mam następujące wrażenia:
1) świetnie sprawdziło się podzielenie na dwie grupy na dwóch przewodników tatrzańskich. Znacznie sprawniej wtedy obie grupy się przemieszczają,
2) przewodnicy tatrzańscy Kasia i Tomek – bardzo fajni, mamy nadzieję ich zobaczyć na kolejnych wyjazdach,
3) bardzo udany ośrodek gdzie nocowaliśmy. Rozlokowano nas po 2-3 osoby w pokojach 4-6 osobowych, co było bardzo wygodne i usprawniło mycie i pakowanie.Duży zadbany teren i blisko do wygodnej zadaszonej wiaty na ognisko.Jedzenie było bardzo smaczne, na terenie działa mały sklep spożywczy. Proszę o wybieranie tego ośrodka także na kolejne wyjazdy,
4) pilotka Renata Wiśniewska zaproponowała ciekawy konkurs fotograficzny – wyrazy uznania za kreatywność i sprawne ogarnianie grupy (jak zawsze),
5) wyrazy podziwu dla kierowcy Pawła – za umiejętności manewrowania w trudnym terenie, życzliwość, cierpliwość i dojechanie do W-wy godzinę przed czasem.

Agata M.
Koszty
Cena: 599 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Hrdovo i Žiarska dolina – Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • Nocleg w hotelu w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą 100 zł)
 • Śniadanie w niedzielę
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Ślady tras GPX
 • Opiekę pilota
 • Opiekę dwóch licencjonowanych przewodników górskich
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków i prowiantu na szlaki
 • Opcjonalnej sobotniej obiadokolacji w hotelu w cenie 60 zł

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby zapisać się na Zdobywamy Tatrzańskie Dwutysięczniki – Bystra, Smrek i Baraniec! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość zamówienia obiadokolacji w sobotę w hotelu w cenie 60 zł (zupa + drugie danie), płatne na miejscu.
  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1-osobowym. Dopłata 100 zł (prosimy doliczyć do przelewu).
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)

Zapisz się