kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Zdobywamy szczyty Gór Sowich – 11 szczytów + Podziemne Miasto Osówka! [2 szczyty DGP + 1 KGP + nocleg w schronisku]

0
Cena
479 zł
Cena
479 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

357
2 dni (weekend)
Termin : 2-3.03.2024
Góry Sowie
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Zapraszamy na zimową podróż w Góry Sowie, gdzie w ciągu dwóch dni zdobędziemy aż 11 szczytów! Pierwszego dnia maszerować będziemy górskimi ośnieżonymi szlakami i wyruszymy na podbój gór: Jagoda, Popielak, Żmij, Kalenica i wiele więcej, nie zapominając o wizycie w urokliwym Schronisku PTTK Zygmuntówka. Sobotni wieczór spędzimy podziwiając zachód słońca z naszego noclegu pośród szczytów w Schronisku górskim Orzeł! Zdobędziemy najwyższą w paśmie Wielką Sowę, a także odkryjemy uroki Masywu Włodarza, w którym gdzienweekendowi podróżnicy jeszcze nie byli. Na zakończenie weekendu zwiedzimy pełne historii i tajemnic Podziemne Miasto Osówka!

To będzie wyjątkowy wyjazd, pełen skrzącego się śniegu i niezapomnianych widoków! Zapakuj górskie buty, raczki, dobry humor i wybierz się z nami w bajeczne, zimowe Góry Sowie!

Szczyt Korony Gór Polski [KGP]

Korona Gór Polski to 28 szczytów wszystkich pasm górskich w Polsce i poza kilkoma wyjątkami pokrywają się one z listą najwyższych szczytów. Zdobycie ich wszystkich to pokonanie ponad 30 tysięcy metrów n.p.m. oraz słynna możliwość otrzymania tytułu Zdobywcy Korony Gór Polski 🙂 (Aby go zdobyć najpierw wstąpić wstąpić do Klubu KGP).

Podczas tego wyjazdu zdobędziemy szczyt KGP nr 14. – Wielka Sowa w Górach Sowich!

Szczyt Diademu Polskich Gór [DPG]

Diadem Polskich Gór to odznaka zwieńczająca zdobycie 80 najwyższych szczytów pasm i masywów górskich w Polsce (w randze mezoregionów oraz wybranych mikroregionów). Zdobyć ją można po przedstawieniu wypełnionej i potwierdzonej (np. fotografiami lub pieczątkami) książeczki odznaki DPG. Szczegóły tego wspaniałego wyzwania można znaleźć m.in. w regulaminie DPG oraz na oficjalnej stronie.

Podczas tego wyjazdu zdobędziemy szczyty:

DPG nr 70. – Włodarz w Górach Sowich

DPG nr 71. – Wielka Sowa w Górach Sowich

Poziom trudności wyjazdu!

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie sprawdź szczegóły poziomu tutaj.

średni

 

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla osób o średniej kondycji, które już chodziły po górach. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Podczas wyjazdu śpimy w górskim schronisku położonym na wysokości 875 m n.p.m!

Podczas wyjazdu chodzimy na lekko – tzn. nasze bagaże zostaną dowiezione autokarem do schroniska (parking oddalony około 600 metrów od budynku), zatem na szlak sugerujemy spakować się w mały plecak.

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy z piątku na sobotę i wracamy w niedzielny wieczór przed północą, więc nie potrzeba brać dni wolnych.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Defilad w Warszawie w nocy z piątku, 1.03.2024, na sobotę, 2.03.2024, o godzinie 00:45. Powrót w niedzielę wieczorem, 3.03.2024, około północy.

Śpimy w górskim schronisku w pokojach 3, 4, 5 oraz-6-osobowych (pokoje 2-osobowe za dopłatą).

Chodzimy na lekko – do schroniska nasze bagaże zawozi autokar (parking autokaru jest 600 metrów od budynku schroniska).

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność
ubranie na cebulkę
kurtkę przeciwdeszczową
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do schroniska, aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać)
mały plecak na wodę i przekąski
śniadanie na sobotę oraz suchy prowiant i napoje na 2 dni (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej na trasie oraz w schronisku)
termos/ kubek termiczny z ciepłą herbatą 🙂

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Co zobaczymy?
 • Zdobędziemy aż 11 szczytów Gór Sowich – w tym nr 1 Wielką Sowę (1015 m n.p.m.), należącą do KGP i DPG!
 • Zachwycimy się malowniczymi panoramami 360 stopni z wieży widokowej na Kalenicy!
 • Zrelaksujemy i ogrzejemy się w Schronisku PTTK Zygmuntówka!
 • Zobaczymy niesamowite panoramy na ośnieżone górskie szczyty!
 • Będziemy spać na wysokości 875 m n.p.m. w klimatycznym Schronisku górskim Orzeł!
 • Przejdziemy całe pasmo Masywu Włodarza z samym Włodarzem (811 m n.p.m.), należącym do DPG!
 • Zwiedzimy Podziemne Miasto Osówka i przejdziemy trasę usytuowaną szesnaście pięter pod ziemią o długości 1200 m!
 • I wiele innych przepięknych miejsc!
Prowadzący

Renata Wiśniewska

Propagator ds. aktywności

Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!

Nocleg

Będziemy nocować w górskim schronisku w pokojach 3, 4, 5 oraz-6-osobowych (pokoje 2-osobowe za dopłatą). Wszystkie pokoje z pościelą, możliwe łóżka piętrowe, łazienki na korytarzu. W cenie jest zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę 🙂

Obiekt położony jest na wysokości 875 m n.p.m., blisko szlaku na Wielką Sowę – zatem jest to idealne miejsce jako baza wypadowa do zwiedzanych przez nas atrakcji. W schronisku czynna jest restauracja „Piwnica”, a z tarasu widokowego rozpościera się magiczny widok na Góry Sowie. Obiekt posiada bardzo dobrą ocenę 4,5 na portalu google.com!

Plan

Dzień 1Jagoda (816m) + Popielak (856m) + Żmij (887m) + Kalenica (964m) + Słoneczna (949m) + Rymarz (913m) + Koziołki (935m) + Grabina (945m)

W nocy z piątku na sobotę spotkamy się na Placu Defilad w Warszawie i wyruszymy we wspólną podróż w kierunku Dolnego Śląska. Po drodze zrobimy przerwy, w tym jedną dłuższą na śniadanie i poranną kawę, po czym dojedziemy do Przełęczy Woliborskiej (711 m n.p.m.) na start szlaku. Maszerując po ośnieżonym Głównym Szlaku Sudeckim przejdziemy przez najwyższe szczyty Gór Sowich, zaczynając od Jagody (816 m n.p.m.). Kontynuując podejście dotrzemy na Popielaka (856 m n.p.m.), a z jego zboczy otworzą się przed nami rozległe widoki na okolice, Przedgórze Sudeckie ze Ślężą oraz pasma górskie otaczające ziemię kłodzką. Dalej przez Bielawską Polanę dotrzemy do góry Żmij (887 m n.p.m.), na której zboczu znajduje się grupa ciekawych skałek. Po kolejnym kilometrze wejdziemy na najwyższą tego dnia Kalenicę (964 m n.p.m.). Na zalesionym szczycie znajdziemy ławeczki, wiatę oraz gwóźdź programu – wieżę widokową z której podziwiać będziemy Góry Sowie, Góry Stołowe, Kotlinę Kłodzką, Masyw Śnieżnika, a nawet majaczący w oddali Wrocław. Po nasyceniu oczu krajobrazami wyruszymy dalej i przez Rezerwat przyrody Bukowa Kalenica chroniący m.in. skarłowaciały las bukowy, dotrzemy do Słonecznej (949 m n.p.m.). Kolejnym, piątym szczytem należącym do najwyższych w Górach Sowich będzie Rymarz (913 m n.p.m.), z którego zejdziemy do Schroniska PTTK Zygmuntówka (740 m n.p.m.). W przytulnych, drewnianych wnętrzach zrobimy przerwę na odpoczynek i podziwianie widoków, a w bufecie będzie chwila na posiłek. Jest to jedno z nielicznych schronisk przedwojennych w Górach Sowich, które uniknęło dewastacji i nadal obsługuje ruch turystyczny. Kontynuując podróż ośnieżonym szlakiem zdobędziemy Koziołki (935 m n.p.m.) i Grabinę (943 m n.p.m.). Na zakończenie dnia przejdziemy jeszcze przez Lisie Skałki (850-890 m n.p.m.) z przepięknym widokiem i jednym z największych zgrupowań skalnych w Górach Sowich. Potem przez Rozdroże nad Sokolcem dotrzemy do naszego miejsca noclegu – podczas wyjazdu spać będziemy w Schronisku Górskim „Orzeł”! 😊 Obiekt wybudowany został w 1931 roku i położony jest w samym sercu Sudetów Środkowych na wysokości 875 m n.p.m. Jest doskonałym punktem widokowym i wypadowym do zdobywania sowiogórskich szczytów. Obiadokolacja przy zachodzącym słońcu w tak uroczych okolicznościach będzie smakować doskonale, a wieczorem zaplanowana jest integracja w gronie superpodróżników w klimatycznym schroniskowym bufecie.

Zdjęcie środkowe użytkownika strumyk z mapa-turystyczna.pl, po prawej stronie użytkownika Elim Garak z mapa-turystyczna.pl 🙂

Trasa

Przełęcz Woliborska – Jagoda – Popielak – Żmij – Kalenica – Słoneczna – Rymarz – Schronisko PTTK Zygmuntówka – Koziołki – Grabina – Lisie Skałki – Schronisko Górskie Orzeł

15,5 km, 5:35h, podejść 761 m, zejść 628 m

Dzień 2Wielka Sowa (1015m) + Mała Sowa (971m) + Włodarz (811m) + Podziemne Miasto Osówka

W niedzielę po śniadaniu z piękną panoramą, wykwaterujemy się, zapakujemy bagaże do autokaru (parking oddalony około 600 metrów od budynku) i bezpośrednio z noclegu wyjdziemy na szlak. Trasa będzie wiodła łagodnie pod górę w stronę najwyższego szczytu Gór Sowich, należącego do Korony Gór Polskich i Diademu Polskich Gór. Mowa tu oczywiście o Wielkiej Sowie (1015 m n.p.m.), na szczycie której znajduje się 25 metrowa wieża widokowa, dysponująca jednym z najpiękniejszych krajobrazów w Sudetach Środkowych. Po pamiątkowych zdjęciach z rzeźbą sów (w końcu Góry Sowie 😊), przejdziemy do położonych poniżej ruin narciarskiego schroniska wojskowego i dalej do Małej Sowy (972 m n.p.m.). Jest to druga najwyższa góra w paśmie i dziewiąta w naszej kolekcji szczytów Gór Sowich! Idąc żółtym szlakiem przez ośnieżony gęsty las przekroczymy rzekę Walimkę i rozpoczniemy odkrywanie Masywu Włodarza. Stanowi on oddzielną niewielką kulminację Gór Sowich i posiada swój szczyt zaliczany do DPG. To właśnie Włodarz (811 m n.p.m.) będzie kolejnym naszym celem, a na szczycie czekać na nas będą wspaniałe widoki na Góry Wałbrzyskie, zamek Grodno i leżące u stóp miejscowości. Potem zejdziemy do Jedlinki, gdzie wsiądziemy do autokaru i po krótkiej podróży rozpoczniemy zwiedzanie Podziemnego Miasta Osówka.  Jest to najdłuższy udostępniony kompleks tuneli z projektu “Riese” (Olbrzym), wybudowany w czasie II Wojny Światowej w Górach Sowich. Ogromny system betonowych korytarzy, umocnień i hal powstawał od 1943 roku, a do pracy wykorzystywano robotników oraz więźniów z nieodległego obozu koncentracyjnego Gross-Rosen. Cel prac jest tajemnicą, która do dzisiaj nie została rozstrzygnięta. Zdaniem jednych miała to być tajna kwatera Adolfa Hitlera. Inni twierdzą, że budowano hale dla podziemnych fabryk zbrojeniowych do produkcji nowej broni. My zwiedzimy kompleks przemierzając z przewodnikiem trasę historyczną, która usytuowana jest szesnaście pięter pod ziemią i ma 1200 m długości! 😊 Po solidnej dawce historii zakończymy zwiedzanie i wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie dotrzemy około północy w zależności od warunków na drodze.

Zdjęcie po prawej stronie – Dolnośląska Organizacja Turystyczna szlakpodziemi.pl.

Trasa:

Schronisko Górskie „Orzeł” – Wielka Sowa – Mała Sowa – Włodarz – Jedlinka

14,7 km, 4:40h, podejść 453 m, zejść 713 m

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Relacja oraz opinie z podobnego wyjazdu!

Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników z podobnego wyjazdu w Sudetyi!

To był mój trzeci raz z GDZIE NA WEEKEND i na pewno nie ostatni. Jestem bardzo zadowolona, ciekawy program, fajna atmosfera i pogoda jakby zamówiona. Podziękowania dla Renaty i Moniki. Monika dzieliła się z nami swoją wiedzą o Sudetach tak, by nie zanudzić słuchaczy i zawsze służyła pomocą tym , którzy jej potrzebowali. Renata czuwała nad całością , wszystko było dopięte na ostatni guzik. Z niecierpliwością czekam na kolejne wyprawy górskie z Renatą. Pensjonat OK, czysto , posiłki smaczne. Dla mnie osobiście ważna była możliwość zakwaterowania w pokoju jednoosobowym.

Beata S.

Byłam pierwszy raz z Wami i było cudownie .Rozbroiły mnie cuksy na początku wyprawy i baaaardzo sympatyczna Renata. Od razu poczułam się jak w dużej autobusowej rodzinie. Miejsce noclegowe w porządku i jedzenie smaczne i dzięki, że uwzględniacie ,,nas innych. Dobry program wyjazdu ,przewodniczka Monika to inna historia ,osoba której nie mogę się nachwalić. Sympatyczna ,pomocna ,odpowiadała na każde pytanie i z bardzo dużą wiedzą o Sudetach.Nie zapominajmy o pochwaleniu Pana kierowcy. Jedyne do czego mogę się przyczepić to ,że  było za krótko i trzeba było niestety wracać. Jadę z Wami już niedługo, bo chcę znowu świetnie spędzić czas.

Ela N.
Koszty
Cena: 479 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Przełęcz Woliborska oraz Osówka - Warszawa
 • Transport bagaży w okolice schroniska (parking autokaru jest 600 metrów od schroniska)
 • Nocleg w schronisku w pokojach 3, 4, 5 i 6-osobowych z pościelą, łazienki na korytarzu (pokoje 2-os. za dopłatą 60 zł /os.)
 • Obiadokolację w sobotę (zupa, drugie danie)
 • Śniadanie w niedzielę
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Ślady tras gpx
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Prowiantu na szlaki
 • Obligatoryjnych biletów do Podziemnego Miasta Osówka - 35 zł normalne, 29 zł ulgowe

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Zdobywamy szczyty Gór Sowich – 11 szczytów + Podziemne Miasto Osówka! [2 szczyty DGP + 1 KGP + nocleg w schronisku] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

 • Prosimy o wybór pokoju. Ewentualną dopłatę prosimy doliczyć do przelewu. Jeśli któraś opcja jest wyszarzona (nie można jej wybrać) to znaczy, że nie ma już dostępnych takich pokoi.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)

Zapisz się