info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Zamek w Mosznej, Opole i Góry Opawskie! [SZCZYT KGP]

0
Cena
375 zł
Cena
375 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1159

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 8-9.05.2021
Moszna oraz Góry Opawskie
Miejsca : ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Zapraszamy wszystkich na wiosenny weekend, podczas którego: zobaczymy jedną z największych atrakcji Opolszczyzny — zamek w Mosznej, zwiedzimy Nysę oraz Opole, oraz udamy się na trekking po Górach Opawskich! A to wszystko i wiele więcej w jesiennej odsłonie 😉 Odkryj region leżący pomiędzy Górnym a Dolnym Śląskiem razem z nami już na początku maja!

Szczyt Korony Gór Polski [KGP]

Korona Gór Polski to 28 szczytów wszystkich pasm górskich w Polsce i poza kilkoma wyjątkami pokrywają się one z listą najwyższych szczytów. Zdobycie ich wszystkich to pokonanie ponad 30 tysięcy metrów n.p.m. oraz słynna możliwość otrzymania tytułu Zdobywcy Korony Gór Polski 🙂 (Aby go zdobyć najpierw wstąpić wstąpić do Klubu KGP).

Podczas tego wyjazdu zdobędziemy szczyt KGP nr 6. – Biskupią Kopę w Górach Opawskich!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Podczas weekendu planujemy zwiedzanie zamku, ale również trekking w Górach Opawskich 🙂 Wyjazd jest dla osób o średniej kondycji, które już chodziły po górach. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Oba dni wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w sobotę rano i wracamy w niedzielę wieczorem, więc nie potrzeba brać urlopu!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w sobotę 8.05.2021 o g. 05:30. Powrót w niedzielę 6.05.2021 około 22:00 – 23:00.

Z soboty na niedzielę śpimy w komfortowym hotelu *** w Nysie w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami oraz 1-osobowych z łazienkami za dopłatą.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty – podczas spaceru po górach wchodzimy na stronę czeską,
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność,
mały plecak na wodę i przekąski,
śniadanie na sobotę oraz suchy prowiant i napoje;
termos/kubek termiczny z herbatą zawsze się przyda 🙂

Informacje epidemiologiczne

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną dla bezpieczeństwa uczestników wprowadzamy poniższe zasady:

1) Obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką podczas całego wyjazdu z wyjątkiem:
otwartych przestrzeni z możliwością zapewnienia min. 2-metrowego odstępu pomiędzy uczestnikami, chyba że bieżące rozporządzenie stanowi inaczej
spożywania posiłków
2) Każdorazowe odkażanie rąk przed wejściem do części wspólnych (autokar/hotel).
prosimy uczestników o zaopatrzenie się w żele antybakteryjne do rąk.
3) Mierzenie temperatury i kontrola ogólnego stanu zdrowia przed odjazdem:
ze względu na bezpieczeństwo uczestników osoby z temp. powyżej 38°C lub z objawami grypy (katar, kaszel) nie będą mogły uczestniczyć w wyjeździe.
4) Autokar zostanie zdezynfekowany przed wyjazdem.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Zachwycimy się zamkiem w Mosznej z 99 wieżami i 365 pomieszczeniami!
 • Odkryjemy piękno Nysy zwanej "śląskim Rzymem"!
 • Zdobędziemy Biskupią Kopę – najwyższy szczyt Gór Opawskich należący do Korony Gór Polski!
 • Zwiedzimy urokliwe Opole!
 • I wiele, wiele innych!
Nocleg

Będziemy nocować w komfortowym i klimatycznym hotelu o standardzie trzygwiazdkowym *** w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami oraz 1-osobowych z łazienkami za dopłatą. W cenie jest również zagwarantowane śniadanie w niedzielę. Hotel uzyskał bardzo dobrą ocenę 8,3 wśród użytkowników portalu booking.com.

Plan

Dzień 1Warszawa - Moszna - Nysa

Nasz wyjazd rozpoczniemy w sobotę o godzinie 05:30 na Placu Defilad w Warszawie. Przed przyjazdem na miejsce czeka nas przerwa na poranną toaletę oraz śniadanie. Około południa dojedziemy do Mosznej, gdzie znajduję się jedna z największych atrakcji Opolszczyzny i jeden z najciekawszych zamków lub jak kto woli pałaców w Polsce 🙂 99 wież i 365 pomieszczeń wraz z niesamowitym urokiem i bajkową architekturą zachwyci nas wszystkich! Czeka nas około godzinne zwiedzanie tego miejsca, podczas którego dowiemy się wiele o historii zamku, pomieszczeniach, przez które będziemy przechodzić, jak również poznamy dużo ciekawostek 🙂 Zwiedzanie odbywa się samodzielnie – w pomieszczeniach odsłuchuje się prezentacji multimedialnych a także można dopytać o szczegóły przebywających w w nich przewodników. Po zwiedzaniu zaplanowaliśmy czas wolny na spacer się po pałacowym parku, w którym rosną m.in. stare i ogromne dęby! Po nim wyruszymy w drogę do Nysy, podczas której zatrzymamy się na obiad, a następnie przejedziemy do hotelu na krótki odpoczynek, tak aby przed 18:00 wyruszyć na zwiedzanie Nysy z lokalnym przewodnikiem. Miasto to dzięki zabytkom, głównie architektury sakralnej zyskało miano „Śląskiego Rzymu” czy „Śląskich Aten”. Wieczorem po zakończeniu zwiedzania czekać będzie na nas integracja w jednym z nyskich pubów 🙂

Dzień 2Nysa - Góry Opawskie - Opole - Warszawa

Rano po śniadaniu wykwaterujemy się po czym pojedziemy autokarem w okolice Jarnotłówka skąd wyruszymy na szlak. Pierwszym punktem będzie Piekiełko. To dawny kamieniołom, w którym wydobywano łupek. Był on wykorzystywany m.in. jako dachówki w okolicznych domach. Jedna z legend głosi, że na dnie tego kamieniołomu miały się znajdować wrota do piekła, stąd też taka nazwa 😉 Stamtąd szlakiem udamy się w kierunku Górskiego Domu Turysty, gdzie zatrzymamy się na przerwę na lunch. Następnie ruszymy w kierunku Biskupiej Kopy – najwyższego szczytu Gór Opawskich należącego do Korony Gór Polski. Na wierzchołku po czeskiej stronie stoi kamienna wieża widokowa. Warto na nią wejść, gdyż na szczycie drzewa skutecznie zasłaniają widok i dopiero 18-metrowa wieża pozwala cieszyć się naprawdę szeroką panoramą na czeskie Jesieniki i ziemię opolską 🙂 Po obowiązkowej sesji fotograficznej ruszamy w dół do Petrovej Boudy, gdzie zakończymy naszą wędrówkę i wyruszymy w kierunku Opola. Po niecałych 1,5 godziny jazdy dotrzemy do tego pięknego miasta, które zwiedzimy z lokalnym przewodnikiem. Po spacerze znajdziemy jeszcze czas na samodzielne odkrywanie opolskich zakątków 🙂 Następnie wyruszymy do Warszawy, gdzie dotrzemy prawdopodobnie około 22:00-23:00

Trasa:
Jarnołtówek, odejście szlaku niebieskiego – Piekiełko – Górski Dom Turysty Pod Biskupią Kopą – Biskupia Kopa – Petrovy Boudy
2:54h, 7,1km, podejść 596m, zejść 245m

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy obłożeniu 50% zajętych miejsc, jeśli zostanie utrzymane obecne rozporządzenie;

-przejść górskich, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy (na trasie oczywiście będzie przewodnik);

-trasy górskiej, które może być zmieniona w zależności od dostępności, w szczególności może odbyć się tylko po stronie polskiej;

-zwiedzania miast (Nysy i Opola), które może odbyć się w podziale na grupy (w przypadku ograniczenia zgromadzeń do ok. 30 os.) lub samodzielnie z mapkami (w przypadku ograniczenia zgromadzeń poniżej 30 os.), ew. w jeszcze innej formie lub z innych przyczyn zależnych od bieżącego rozporządzenia

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo;

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.

Relacja oraz opinie z innego wyjazdu!

Jeśli masz wątpliwości czy się z nami wybrać zobacz koniecznie relację z weekendu na Dolnym Śląsku!

Hej!! 🙂 Wyjazd był naprawdę super, jestem zachwycona Dolnym Śląskiem – jego różnorodnością i tajemniczością. Mam ochotę na więcej I na pewno tam wrócę! Był to mój pierwszy wyjazd z Gdzie Na Weekend i na pewno nie ostatni! Hotel super, autokar I kierowca super, program wycieczki SUPER SUPER. Przewodnicy spisali się na medal – stworzyli super przyjazną atmosferę od samego początku wyjazdu, zawsze byli chętni do rozmowy I w pełni rozumieli potrzeby turystów weekendowych (czas wolny w każdym zwiedzanym miejscu, który można wykorzystać wedle uznania) no i w ogóle wszystko fantastycznie 🙂

Poleciła mi Was bliska koleżanka, która już wiele razy z Wami wyjeżdżała. Ja również będę Was polecać, bo weekend z Wami to weekend pełen przygód I atrakcji 🙂 Już się nie mogę doczekać kolejnej wycieczki z Wami 🙂

Emilia

Witam, wycieczka radosna, wyjątkowa, jestem pod wrażeniem uroków Dolnego Śląska. Byłam zaopiekowana , doinformowana ,. czułam się bezpiecznie. Bylam po raz pierwszy gdzienaweekend.pl, ale na pewno nie ostatni i polecę innym.

Urszula
Koszty
Cena: 375 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Moszna i Opole – Warszawa oraz przejazdy lokalne
 • Nocleg w hotelu *** (pokoje 2 oraz 3-osobowe z łazienkami oraz 1-osobowe z łazienkami za dopłatą 80 zł/osoba - brak wolnych pokoi 1-osobowych)
 • Obiad w sobotę (zupa, drugie danie i woda z cytryną)
 • Śniadanie w niedzielę
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Kolorowe mapki z trasami
 • Opiekę pilota
 • Zwiedzanie Nysy z lokalnym przewodnikiem
 • Zwiedzanie Opola z lokalnym przewodnikiem
 • Opiekę lokalnego przewodnika górskiego w Górach Opawskich
 • Zestawy Tour Guide
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków i prowiantu na szlaki
 • Obligatoryjnych biletów wstępu - ok. 25 zł / 15 zł ulgowy (zamek w Mosznej)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby zapisać się na Zamek w Mosznej, Opole i Góry Opawskie! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.

Brak wolnych miejsc :-(

Zapraszamy na listę rezerwową. Aby się na nią zapisać należy kliknąć w przycisk poniżej i uzupełnić formularz.