info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Zakończenie sezonu kajakowego – Marycha i Czarna Hańcza!

0
Cena
399 zł
Cena
399 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1515

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Najbliższe wydarzenia:

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 27-28.08.2022
Czarna Hańcza / Marycha
Miejsca : ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Koniec sierpnia to idealny czas, aby zakończyć sezon kajakowy! A idealnymi rzekami do tego wydarzenia będzie Czarna Hańcza i Marycha. Pierwsza – największa rzeka Suwalszczyzny, druga – uzależniająca rzeka na pograniczu polsko-litewskim dają gwarancję udanego weekendu kajakowego. Zakończ sezon kajakowy razem z nami i poznaj walory Wigierskiego Parku Narodowego oraz piękne pogranicze polsko-litewskie z perspektywy kajaka!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego chętnego odkryć dwie piękne rzeki – Czarną Hańczę i Marychę w kajaku 🙂 Każdy o przeciętnej kondycji powinien sobie poradzić. Oba dni wiosłujemy w bardzo wygodnych kajakach. Osoby, które wybierają się pierwszy raz na kajaki mogą liczyć na pomoc w przeszkoleniu przez naszą doświadczoną pilotkę (prosimy o zgłoszenie tej prośby w autokarze). Pomagamy też dobrać parę do kajaka jeśli wybierasz się bez osoby towarzyszącej!

Wybierasz się po raz pierwszy na spływ kajakowy? To świetnie, na pewno zostaną po nim wspaniałe wspomnienia! Jeśli masz jakieś wątpliwości/pytania przeczytaj nasze porady na kajaki 😉

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w sobotę rano i wracamy w niedzielę wieczorem, więc nie potrzeba brać urlopu!

Przejazdy i noclegi!

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w sobotę, 27.08.2022 o godzinie 5:45 rano. Powrót w niedzielę 28.08.2022 około 21:00-22:00 wieczorem.

Z soboty na niedzielę śpimy w ośrodku wypoczynkowym w 4 i 5-osobowych domkach z pełnym węzłem sanitarnym. Obiekt położony jest na malowniczych terenach Suwalszczyzny.

Informacje epidemiologiczne

Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczestników i stosujemy się do bieżących przepisów i wymagań sanitarno-epidemiologicznych.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Przepłyniemy najpiękniejszymi rzekami Suwalszczyzny!
 • Zobaczymy pogranicze polsko-litewskie z perspektywy kajaka!
 • Zrobimy ognisko nad samym brzegiem jeziora Pomorze!
 • Płyniemy pośród szumiących trzcin i sitowia, pełnych gderającego ptactwa!
 • I wiele, wiele innych!
Prowadzący

Renata Wiśniewska

Propagator ds. aktywności

Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!

Nocleg

Śpimy w 4 i 5-osobowych domkach z pełnym węzłem sanitarnym, część z nich z aneksem kuchennym lub kuchnią. W domkach są dwa pokoje, jeden przechodni, nie we wszystkich zamykane przejście między nimi. Ośrodek położony jest na malowniczych terenach Suwalszczyzny. W cenie jest również zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę.

Plan

Dzień 1CZARNA HAŃCZA

W sobotę o 5:45 wyruszamy autokarem z Warszawy w rejon Wigierskiego Parku Narodowego. Po drodze zatrzymamy się na przerwę śniadaniową, a nieco po 11:00 rozpoczniemy spływ kajakami. Dzisiejszy etap jest dosyć łatwy – rzeka jest bardzo spokojna, a jednocześnie piękna i majestatyczna. Spływ zaczniemy w Maćkowej Rudzie, a następnie popłyniemy pośród szumiących trzcin i sitowia, pełnych gderającego ptactwa (czaple siwe, kaczki, krzyżówki czy łabędzie). Otaczać nas będą rozległe bogate w różne gatunki roślin i zwierząt podmokłe łąki. Brzegi są porośnięte trzciną, tatarakiem i pałką wodną. Jest to jeden z najciekawszych odcinków tej rzeki. Po około 4-5 godzinach dopłyniemy do Frącek, skąd udamy się do miejsca noclegu, gdzie będzie na nas czekać obiadokolacja. Wieczorem zaplanowaliśmy wspólną integrację przy ognisku 🙂

Trasa:
Maćkowa Ruda – Frącki
długość ok. 18 km, czas spływu ok. 4-5 godzin + przerwy

Dzień 2MARYCHA

Rano po śniadaniu i wykwaterowaniu wyruszymy na drugą trasę naszego spływu do miejscowości Zelwa, skąd rozpoczniemy wiosłowanie rzeką Marychą. Chętni doświadczeni kajakarze będą mogli rozpocząć spływ nieco wcześnie (ok. 6 km) z miejscowości Kukle i przepłynąć przez jezioro Pomorze. Reszta grupy ruszy ze wspomnianej Zelwy, gdzie rzeka na pierwszym odcinku jest bardzo łagodna, z urokliwymi brzegami porośniętymi trzcinami i innymi roślinami wodnymi. Następnie rzeka nabiera trochę szybszego prądu, staję się węższa i coraz bardziej urokliwa. Z perspektywy kajaków może w całości podziwiać przepiękny dziki klimat. Rzeka płynie na granicy polsko-litewskiej (widoczne z brzegów słupki graniczne), tak więc zachodzi konieczność posiadania dowodu osobistego, gdyż możliwe są kontrole graniczne 🙂 Po około 5 godzinach miniemy miejscowość Stanowisko, za którą zakończymy naszą przygodę z uzależniającą rzeką Marychą. Stamtąd wyruszymy już do Warszawy robiąc po drodze przerwę na obiad. Do Warszawy dotrzemy najprawdopodobniej przed 22:00.

Trasa:
Zelwa – Stanowisko
długość ok. 15 km, czas ok. 5 godzin + przerwy

Dla chętnych doświadczonych kajakarzy możliwość wydłużenia trasy (przy sprzyjających warunkach pogodowych):
Kulke – Zelwa – Stanowisko
długość ok. 22 km, czas ok. 6 godzin + przerwy

Uwaga – plan jest ramowy. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania;

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo/porcjowane;

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.

Poprzednio po tych rzekach pływaliśmy w maju, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników!

Jak zwykle było najlepiej. Pogoda zrobiła nam ogromną niespodziankę i pomimo zapowiadanego zimna, wiatru i deszczu słoneczko nam świeciło. No dobra, czasem może dla odpoczynku chowało się za chmurami 🙂 Organizacyjnie — mucha nie siada! Grupa cudownych ludzi — życzliwych, uśmiechniętych i otwartych. Na rzece zachowanie godne najwyższych pochwał: zarówno panie, jak i panowie pomagali w trudnych sytuacjach, często po pas stojąc we wcale nie ciepłej wodzie. Pilotki — fantastyczne! Uściski dla Joanny i Marty za całokształt <3

Ewa

Wyjazd na kajaki pierwsza klasa 🙂 Byłam z córką 8-letnią, która również jest zachwycona. Uwielbiam jeździć z Asią i Martą! Są bezbłędne, wesołe, konkretne, pomocne — całość zaplanowana idealnie, pogoda dopisała i ekipa również super 😉 Dziękuję!

Basia
Koszty
Cena: 399 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Maćkowa Ruda i Stanowisko – Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • Nocleg w 4 i 5-osobowych domkach z łazienkami
 • Transport bagaży na trasie spływu
 • Wypożyczenie kajaka polietylenowego (1 na 2 osoby), na wyposażeniu kamizelki ratunkowe oraz plastikowe wiosła (kajak 1-os. dopłata 40 zł)
 • Transport kajaków na miejsce spływu i odbiór na koniec spływu
 • Obiadokolację w sobotę
 • Organizację ogniska w sobotę, w tym drewno na opał oraz jednorazową zastawę
 • Śniadanie w formie bufetu niedzielę
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Kolorowe mapki tras
 • Opiekę doświadczonego w spływach kajakowych pilota
 • Bilety wstępu do Wigierskiego Parku Narodowego
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Prowiantu na spływ i ognisko
 • Pozostałych posiłków

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Zakończenie sezonu kajakowego – Marycha i Czarna Hańcza! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Jest możliwość płynięcia w kajaku 1 osobowym za dopłatą 40zł - prosimy doliczyć do przelewu.
  Na tym wyjeździe istnieje możliwość dojazdu własnego w cenie niższej o 80zł - prosimy o odliczenie od przelewu.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.
  Więcej informacji tutaj.