kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Wyspy Estonii rowerem!

0
Cena
2 179 zł
Cena
2 179 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

2183

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

4 dni (przedłużony weekend)
Termin : 3-8.07.2024
Estońskie wyspy
Miejsca :
Opis

Wyspy estońskie to odkryty przez nas skarb, który już eksplorowaliśmy podczas dwóch ostatnich sezonów! Czas zrobić to ponownie 🙂

Największą i najpopularniejszą estońską wyspą jest Saarema, ale warto pamiętać o wyspie Muhu, jak i o pozostałych 1500… Naszą rowerową przygodę zaplanowaliśmy ponownie po dwóch wyspach: Saaremie i Muhu.

Estońska Saaremaa jest największą wyspą w kraju i często nazywana jest Estonią w miniaturze. Taki przydomek zaskarbiła sobie, paradoksalnie, dzięki Sowietom, którzy podczas Zimnej Wojny praktycznie odcięli wyspę od świata, wymagając specjalnej przepustki nawet od rodowitych Estończyków, którzy chcieli wybrać się na wyspę. W efekcie, „Piaszczysta Wyspa”, pomijając kilka instalacji wojskowych i powiązanych z nimi budynków, uniknęła ogólno-sowieckiego, brutalnego zindustrializowania i po dziś dzień w dużej mierze jest porośnięta lasem, nakropkowanym tu i ówdzie niewielkimi, urokliwymi miejscowościami.

Połączoną z Saaremą groblą wyspa Muhu to z kolei jej jeszcze spokojniejszy przedsionek, który często uznaje się za część większej siostry. W istocie, płynąc na Saaremę i tak trzeba przez Muhu przejechać, chociaż wstyd robić to bez zatrzymywania się i dlatego tam rozpoczniemy naszą przygodę.

Zapraszamy na naszą rowerową przygodę po Saaremie i wyspie Muhu w letniej odsłonie w 2024 roku 🙂

Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Dla kogo wyjazd?
Jest to wyprawa rowerowa dedykowana osobom lubiącym aktywnie spędzać wolny czas. Wycieczki rowerowe wiążą się z wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrej kondycji. Średnie tempo, które utrzymujemy podczas przejazdu to ok. 15 km/ godzinę. Dystanse dzienne w okolicach 60 km wymagają wcześniejszego przygotowania.

Niezbędny jest odpowiedni oraz sprawny rower. Rower górski lub trekkingowy to najlepszy wybór na taką wycieczkę. Przerzutki bardzo się przydają w terenach leśnych i na krótkich, ale stromych podjazdach.

Teren
Teren, po którym będziemy jeździć po wyspach jest zróżnicowany – od szutru i asfaltu (ok. 80% tras), aż po drogi leśne (ok. 20% tras).

Plan dnia
Plan podczas wyjazdu wygląda tak, że około 9:00 opuszczamy miejsce nocowania i wracamy dopiero około 18:00 (pierwszego dnia dotrzemy do noclegu ok 21:00). Czasem na start trasy zawozi lub na końcu odbiera nas autokar, czasem ruszamy lub wracamy do noclegu. Średnio połowę czasu spędzamy na rowerze, resztę dnia przeznaczamy na zwiedzanie, relaks oraz posiłki 🙂

Co jeśli
Jeśli z jakichkolwiek przyczyn będziesz chcieć inaczej spędzić dzień możesz odłączyć się od grupy ew. zostać na relaks w naszej klimatycznej agroturystyce 🙂

Bagaże
Jeździmy „na lekko”, nie będzie konieczności ich przewożenia na 2 kółkach 🙂

Potrzeba tylko 3 dni urlopu!

Wyjeżdżamy w środę wieczorem, wracamy w poniedziałek około południa, więc wystarczą tylko 3 dni urlopu aby zjeździć wszerz i wzdłuż dwie przepiękne wyspy Estonii 🙂

Przejazdy i noclegi!

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w środę, 3.07.2024, zbiórka o godz. 18:15. Powrót w poniedziałek, 8.07.2024, około 12:00.

W ciągu wyjazdu spędzamy trzy noce w urokliwym pensjonacie w pokojach 2 i 3-osobowych (łazienki w pokojach lub jedna łazienka dedykowana na dwa pokoje poza pokojem), a dwie pozostałe w autokarze.

Kraj wyjazdu - ESTONIA

Wyjeżdżamy do Estonii, na wyspę Muhu oraz Saaremaa.

WALUTA

Oficjalną walutą Estonii jest Euro. W sklepach możemy płacić zarówno gotówką, jak również przy użyciu karty płatniczej. Nie ma problemu na miejscu z bankomatami, jest ich dość dużo, równie wiele jest punktów wymiany walut, ale głównie w dużych miastach. Warto mieć ze sobą kartę płatniczą i trochę gotówki, ale na szczęście nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na Euro 🙂

CENY

Ceny produktów na Estonii są trochę wyższe cen polskich. W restauracji lub pubie za piwo zapłacimy około 1,5-3,50€, w zależności od lokalizacji i miejsca. Za kieliszek wina zapłacimy od około 2,5-3€. Za danie główne w taniej restauracji lub knajpce zapłacimy około 6-11€, w typowej restauracji powinniśmy się szykować bardziej na wydatek 10-20€. W Estonii bardzo popularne są różnego rodzaju burgery, zjemy je za 4-6€. Oczywiście, podobnie jak w całej Europie, i w Estonii znajdziemy miejsca serwujące kebaby i falafele, w cenie 3-5€.

ROAMING

Będąc w Estonii nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele polscy mogą wjechać na terytorium Estonii po okazaniu ważnego dowodu osobistego. Musi on znajdować się w dobrym stanie technicznym, aby nie było żadnych problemów z identyfikacją osoby. Przy pobycie do 90 dni nie są wymagane żadne dodatkowe formalności.

Transport rowerów

Rowery przewozimy na specjalnej rowerowej przyczepce, gdzie nasze bicykle będą bezpieczne. Transport rowerów jest w cenie wycieczki.

Co ze sobą zabrać?

dowód osobisty lub paszport
KASK (obowiązkowy!)
kurtkę przeciwdeszczową, oby się nie przydała 😉
oświetlenie oraz zapięcie do roweru,
krem przeciwsłoneczny, strój kąpielowy,
mały plecak lub sakwa rowerowa,
dętkę na zmianę i ew. narzędzia w razie awarii sprzętu 🙂
mogą się przydać sportowe rękawiczki na rower,
prowiant na drogę,
komfortowe ubranie i wygodne buty na rower.
rower! 😉 zapał oraz uśmiech!

Dlaczego warto z nami jechać?

Z nami zobaczysz więcej! Posiadamy autorski program zwiedzania dwóch wysp – jedyny i unikatowy!
Mamy nocleg w klimatycznych pokojach na tradycyjnej estońskiej farmie!
Jeździmy na lekko!
Dowieziemy Ciebie i Twojego dwukołowego rumaka z Warszawy na wyspy, obwieziemy po wyspie i zabierzemy w drogę powrotną! Nie musisz się martwić o samodzielny transport 🙂
Zaopiekuje się Tobą doświadczony pilot!

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas przedłużonego weekendu zwiedzimy m.in.:
 • Wyspę Muhu!
 • Wyspę Saarema!
 • Kuressare - stolicę wysypy Saarema!
 • Zamek Biskupi!
 • Wioskę wiatraków!
 • Krater Kaaali!
 • Klif Panga!
 • I wiele innych wspaniałych miejsc!
Prowadzący

Agnieszka Sitkiewicz

Pilot oblatywacz

Nic tak nie dodaje Jej energii jak podróże i ludzie! Każdy wolny czas wykorzystuje na odkrywanie nowych miejsc, szczególnie na dwóch kółkach. Rower zawsze i wszędzie! Jej motto: Podróżować to żyć! Dlatego jest naszym teamowym Oblatywaczem😊.

Nocleg

Nocujemy w klimatycznym pensjonacie na wyspie Saaremaa, w pokojach 1, 2 i 3-osobowych. Obiekt mieści się w typowej rezydencji wiejskiej, która została gruntownie wyremontowana. Nasze pokoje będą znajdować się w trzech budynkach:

Dom główny – znajdują się tu pokoje 2 i 3-osobowe, niektóre z łazienkami w pokojach, inne ze współdzieloną łazienką na korytarzu z sąsiednim pokojem. Budynek ma unikalny klimat dawnej rezydencji wiejskiej i przytulny standard.

Dawny spichlerz – tu także są pokoje 2 i 3-osobowe, niektóre z łazienkami w pokojach, inne ze współdzieloną łazienką na korytarzu z sąsiednim pokojem. Budynek ma nieco nowocześniejszy wystrój, gdyż jest niedawno wyremontowany, ale wciąż jest całkiem przytulny i można w nim poczuć wiejski klimat. W tym budynku znajduje się także sala, w której można posiedzieć wieczorem w razie niepogody. Ze względu na wspomniany nieco wyższy standard pokoje w tym budynku są za dopłatą.

Chatka – tu znajdują się pokoje 1-osobowe. Chatka posiada współdzieloną łazienką znajdującą się ok. 30m od budynku i nieco niższy standard jak pozostałe budynki, stąd mimo iż są tu pokoje 1-os. nie wymagają one dopłaty.

 

W cenie wyjazdu są zapewnione śniadania w formie bufetu z lokalnych produktów, w których każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Do naszej dyspozycji w obiekcie jest niewielka kuchnia letnia zawierająca małą lodówkę, kuchenkę mikrofalową oraz czajnik. Kuchnia jest zadaszona, co pozwala z niej korzystać również w bardziej kapryśną pogodę 🙂 Możemy także korzystać ze znajdującego się nieopodal grilla. Kolacje możemy przygotowywać samodzielnie ale także istnieje możliwość zakupu obiadokolacji w naszym pensjonacie.

Obiekt swoją niezwykłą lokalizacją i atmosferą zachwyca każdego, kto tam się znajdzie. Do naszej dyspozycji będzie również sauna oraz rozległy ogród. Pensjonat uzyskał znakomitą ocenę 9,0 na portalu booking.com, doceniony został również świetnymi ocenami przez użytkowników portalu google (średnia ocen 4.8 na 5.0).

Plan

Dzień 0/1Wyspa Muhu

W środę o godzinie 18:15 zapakujemy nasze rowery na przyczepę i wyruszymy na estońską przygodę. Po nocnym przejeździe autokarem, czekać będzie na nas pierwsza atrakcja w postaci przeprawy promem, aby przedostać się na pierwszą z naszych wysp – wyspę Muhu. Jest ona położona zaledwie 7 kilometrów od stałego lądu i jest bez wątpienia najmniej znaną wyspą archipelagu zachodniej Estonii. Wynika to głównie z faktu, że zdecydowana większość podróżujących traktuje ją jedynie jako tranzyt na ulubioną, zarówno dla Estończyków, jak i obcokrajowców wyspę Saaremę. Jednak jej walory, tak przyrodnicze, jak i kulturowe sprawiają, że w pełni zasługuje na bliższe poznanie. Zwiedzanie jej rozpoczniemy od słynnego Skansenu w Koguvie, który planujemy zwiedzić z przewodnikiem! W skansenie znajdziemy historyczne estońskie zabudowania, które pozwolą nam odkryć historię tego regionu. tam też wyładujemy nasze rowery i ruszymy do urokliwej wsi – Liiva słynącej z lokalnego czarnego chleba, którego nie omieszkamy spróbować 🙂 Następnie ruszymy na południe, aby usypaną groblą przedostać się na drugą z wysp, Saaremę, gdzie znajduje się nasz nocleg. Wieczorem, ok. 21:00 (jeszcze długo przed zachodem Słońca, bo ten będzie po 22:00!) zakwaterujemy się w miejscu naszego noclegu i oczywiście wspólnie pointegrujemy 🙂

Trasa: 46 km
Liva – Koguva – Saaremaa

Dzień 2Centrum Wyspy Saaremaa

Po śniadaniu udamy się do Krateru Kaali. Niemal idealnie okrągłe jezioro to jedna z największych atrakcji Estonii. Powstało, gdy w VII wieku przed naszą erą z siłą bomby jądrowej uderzył w ziemię meteoryt. Następnie pojedziemy w kierunku wioski wiatraków, miasteczka Angla. Mówi się nawet – nieco ironicznie – że Sarema to „wyspa pięciu wiatraków”. Cztery z nich mają typową saremską konstrukcję, jeden zbudowany został w stylu holenderskim. Tam zrobimy sobie przerwę na krótkie zwiedzanie i odpoczynek, by potem ruszyć dalej do wsi Linnaka, aby zwiedzić zabytkowy kościół Karja. To średniowieczny kościół luterański z najbogatszą średniowieczną rzeźbą kamienną we wszystkich krajach bałtyckich. Następnie pojedziemy do niewielkiej, urokliwej wioski Joori słynnej m.in. z powodu festiwalu lokalnej muzyki, a także muzeum wsi Joori, które chętni będą mogli zwiedzić. Tego dnia na trasie czeka nas jeszcze m.in. zabytkowy kościół Valjala. Wieczorem będzie czas na podzielenie się wrażeniami z dnia podczas integracja 🙂

Trasa: 63 km
Krater Kaali – Park Wiatraków Angla – Kościół Kajra – Jööri – Kościół Valjala

Dzień 3Północ Wyspy Saaremaa

W dniu dzisiejszym czeka nas trasa na północ wyspy. Wyruszamy z miejscowości Küdema, by wzdłuż wybrzeża zwiedzać kolejne atrakcje naszej wyprawy. A tego dnia czeka na nas niezapomniany i jedyny w swoim rodzaju widok z klifu Panga, najwyższego z klifów wysp Saaremaa i Muhu, który osiąga wysokość 20 metrów. Cały klif ma długość około 2,5 km i składa się z co najmniej trzech tarasów – oprócz głównego klifu dalej w głąb lądu znajduje się mniejszy klif o wysokości kilku metrów, a także podwodny klif o wysokości około 10–12 metrów. Kolejnym naszym punktem będzie miasteczko Leisi, gdzie możemy zrobić małe zakupy. Przejedziemy potem jeszcze w stronę wybrzeża, do portu Trigii, na ostatnie spojrzenia na morze od tej strony wyspy i następnie udamy się na południe w okolice miasteczka Angla, gdzie zakończymy naszą wycieczkę tego dnia. Po dniu pełnym wrażeń wrócimy do naszego noclegu na ostatnią wieczorną integrację na wyspie.

 

Trasa: 61 km
Küdema – Klif Panga – Leisi – Port Trigii – Angla

Dzień 4/5Południe Wyspy i Stolica

Po śniadaniu wyruszamy w ostatnią trasę na naszej wyprawie. Czeka na nas zwiedzanie stolicy wyspy – Kuressaare, ale zanim tam dotrzemy przejedziemy na naszych rowerach południową cześć wyspy. Po drodze czeka nas jedyny w swoim rodzaju krajobraz: gęste lasy, zarośla jałowcowe i płaskie brzegi morskie. Do tego sięgające daleko w morze półwyspy i wiele zatok. Gdy dotrzemy do Kuressaare będziemy mieli czas na zobaczenie m.in. głównej atrakcji miasta, czyli imponującego zamku Bischofsburg (zwany dzisiaj Biskupcem), który został wybudowany w XIII wieku i w zasadzie został zachowany w niezmienionym stanie! Znajdzie się też czas na kąpiel w morzu, obiad i na zakup ostatnich pamiątek. Następnie wyruszymy do Warszawy, po drodze przeprawiając się oczywiście promem. Na miejsce powinniśmy dotrzeć w poniedziałek około 12:00, w zależności od sytuacji na drodze.

Trasa: 46 km
Laimjala – Kuressaare

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Relacja oraz opinie z poprzedniego wyjazdu!

Na wyspy Estonii wybraliśmy się po raz pierwszy w 2022 roku, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie!

Wyjazd był rewelacyjny. Kierunek i plan wyjazdu to strzał w 10. Świetnie przygotowany i poprowadzony przez pilotów. Od samego początku panowała super atmosfera, nie czuło się w ogóle, że jest się z obcymi ludźmi, wręcz przeciwnie, jak z grupą dobrze znanych osób. Program w miarę potrzeb był modyfikowany, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić nam pobyt w tych bardzo malowniczych, północnych rejonach Europy. Agroturystyka, w której był nocleg bardzo dobrze oddawała estoński klimat, w ciszy i spokoju można było odpocząć po intensywnych dniach. Czekam na kolejne planowane rowerowe wyjazdy 😊

Kasia M.

To był suuuuuuper wyjazd, chyba najlepszy na jakim byłam z gdzienaweekend… Mejscówka cudowna, klimatyczna, jedzenie domowe – pyyyyyyszne . Piloci reeewelacja – profesjonalnie przygotowani, angażowani, zawsze pomocni, z duża dozą cierpliwości nawet dla największych malkontentów, dla których szutr bywał nie dość gładki lub asfalt nie dość chropowaty 😉 Trasy i tempo na bieżąco dostosowywane do pogody, możliwości i oczekiwań grupy. Na pewno wybiorę się z nimi na kolejne rowerowe wyprawy 😊

Anna G.
Koszty
Cena: 2179 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd busem lub autokarem na trasie Warszawa-Saaremaa oraz Kuressaare-Warszawa
 • Przejazdy lokalne na wyspie
 • Transport rowerów na przyczepce
 • Transport bagaży (jeździmy "na lekko")
 • Trzy noclegi w pokojach 2 i 3-osobowych w budynku głównym (w dawnym spichlerzu za dopłatą 50 zł/os.) lub w pokoju 1-os. w chatce (wszystkie pokoje z pościelą, łazienki w pokojach lub jedna łazienka dedykowana na dwa pokoje poza pokojem, w chatce łazienka wspólna 30m od chatki)
 • Trzy śniadania w formie bufetu z lokalnych produktów
 • Dostęp do kuchni letniej oraz grilla, jednorazowa zastawa oraz przyprawy na grillowanie
 • Ślady tras gpx
 • Bilety na prom na wyspę Muhu w dwie strony
 • Opłata za transport autokaru na promie w dwie strony
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW na terenie Estonii
 • Opiekę pilota
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłkówJest możliwość wykupienia obiadokolacji w cenie 25 EUR / dzień (płatne na miejscu, można wykupić wybrane dni, można też samodzielnie przygotowywać kolacje w kuchni letniej)
 • Prowiantu na przejazdy
 • Opcjonalnych kosztów wstępów (Muzeum Muhu ok. 6 EUR, Angla 8 EUR, Zamek - wnętrza ok. 10 EUR, plus datki za wstępy do kościołów kilka EUR)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Wyspy Estonii rowerem! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

 • Wszystkie pokoje z pościelą, łazienki w pokojach lub jedna łazienka dedykowana na dwa pokoje poza pokojem, w chatce łazienka wspólna 30m od chatki. Jeśli jakaś opcja jest niedostępna (wyszarzona) oznacza to, że nie posiadamy już wolnych miejsc w pokoju danego typu.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

  Wycieczki rowerowe wiążą się z wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrej kondycji. Średnie tempo, które utrzymujemy podczas przejazdu to ok. 15 km/godzinę. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Niezbędny jest także odpowiedni oraz sprawny rower. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając nam maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)

2 179 zł
Book Now

Zapisz się