info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Wokół największego bagna w Puszczy Kampinoskiej – bezpłatny spacer!

0
Cena
0 zł
Cena
0 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1136
1 dzień (sobota)
Termin : 23.10.2021
Warszawa
Miejsca : ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Po ogromnym sukcesie spacerów Wioski Widmo w Kampinosie oraz po Mazowieckim Parku Krajobrazowym zapraszamy Was ponownie do Puszczy Kampinoskiej 🙂 W przedostatnią sobotę października odwiedzimy zupełnie inną jej część – okrążymy Długie Bagno o powierzchni 18,62 ha – największe torfowisko w Kampinosie. Długie Bagno jest częścią rezerwatu Sieraków powstałego w 1937 r. – największego w KPN obszaru ochrony ścisłej (pow. 1205 ha). Kampinoskie mokradła powstały około 10 tys. lat temu, gdy z terytorium dzisiejszej północnej Polski zaczął ustępować lądolód. Obecnie Wisła jest szeroka na ok. 1 km, kiedyś była na 15 km. Dzięki temu ukształtował się niespotykany krajobraz rozlewiskowo – wydmowy, który będziemy przemierzać. Kampinoski Park Narodowy utworzono w 1959 r. Jest on ogromną puszczą o powierzchni ok. 400 km2, drugim pod względem wielkości parkiem narodowym w Polsce po Biebrzańsim Parku Narodowym oraz jednym z rezerwatów biosfery UNESCO. Ponadto, jest to jeden z dwóch takich kompleksów leśnych na świecie, który przylega bezpośrednio do granic stolicy państwa. Zamieszkują go m.in. łosie, rysie, wilki, lisy, żurawie, czarne bociany i borsuki. Do przejścia około 18 km urokliwą jesienną trasą. Po drodze przejdziemy owianym legendą Mogilnym Mostkiem i odwiedzimy Cmentarz w Palmirach. Będziemy też przechodzić obok Kamienia Zboińskiego – inicjatora i organizatora Maratonów Pieszych w Puszczy Kampinoskiej w latach 1974-2005. Podczas jednego z nocnych maratonów w 2017 r. nasza pilotka Renata pokonała trasę 75 km w ciągu 16 godzin 😉 Wraz z przerwami spacer będzie trwał ok. 5 godzin. Dojazd do i powrót z Dziekanowa Leśnego autobusem ZTM, linia 150. Istnieje również możliwość dojazdu własnym samochodem, bo robimy pętlę. Można też skrócić trasę i wrócić do Warszawy z Truskawia (trasa ok. 12 km). Na spacer zapraszamy rodziny, znajomych oraz osoby, które chcą poznać nowych znajomych 😉
Puszcza Kampinoska, stająca się coraz bardziej dziką ostoją natury, owiana tajemniczością, z bogatą historią, pięknymi krajobrazami, kontrastami i niezapomnianymi wrażeniami, zaprasza do odkrycia jej podczas sobotniego spaceru 🙂

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter spaceru!

Spacer jest dla każdego zainteresowanego poznaniem tajemniczej Puszczy Kampinoskiej w wiosennej odsłonie. Trasa średniej trudności i długości, około 17 km, tempo umiarkowane. Marszu wraz z przerwami przewidujemy około 5 godzin.

Trasa spaceru!

Trasa spaceru: około 17 km (drogi leśne, na niektórych odcinkach piachy, gdzieniegdzie może pojawić się błoto w przypadku opadów).

Termin, miejsce zbiórki oraz dojazd!

Spotykamy się w sobotę, 23 października 2021 roku na Przystanku Autobusowym Metro Młociny o godz. 9:45 (planowany odjazd autobusu o 9:53). Zakończenie wycieczki około godziny 15:30. Powrót autobusem z Dziekanowa Leśnego o 15:40 (autobusy kursują co pół godziny) lub transportem własnym. Można też skrócić trasę i wrócić do Warszawy z Truskawia.

Autobus WTP: linia 150
Dojazd: Warszawa, Metro Młociny 9:53 -> 10:20 Dziekanów Leśny
Powrót: Dziekanów Leśny 15:40 -> 16:08 Warszawa, Metro Młociny (autobus kursuje co pół godziny)

Co zabrać ze sobą?

odzież wierzchnią dostosowaną do pogody (zalecamy górskie buty trekkingowe),
prowiant na drogę,
aparat fotograficzny, jeśli macie ochotę robić zdjęcia,
dobry humor :)

Ile kosztuje udział w spacerze?

Spacer jest bezpłatny. Obowiązuję rejestracja poprzez poniższy formularz, ilość miejsc ograniczona.

Każdy może dołączyć!

Na spacer zapraszamy każdego – singli, pary, grupki znajomych i rodziny :) Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili spotkania każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas spaceru m.in.:
  • okrążymy największe bagno Kampinosu – Długie Bagno
  • przejdziemy owianym legendą Mogilnym Mostkiem nad Wilczą Strugą
  • zobaczymy Kamień Zboińskiego - inicjatora i organizatora Maratonów Pieszych w Puszczy Kampinoskiej w latach 1974-2005
  • odwiedzimy cmentarz Palmiry
  • będziemy przemieszczać się między wydmowymi górami i bagnami
Prowadzący

Renata Wiśniewska

Propagator ds. aktywności

Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!

Plan

Dzień 1Puszcza Kampinoska

9:45 Spotkanie – Metro Młociny
9:53 Przejazd autobusem 150 do Dziekanowa Leśnego
10:20 Zbiórka uczestników na przystanku autobusowym w Dziekanowie Leśnym
10:25 Rozpoczęcie spaceru po Puszczy Kampinoskiej
15:30 Zakończenie wyprawy w Dziekanowie Leśnym

Uwaga – plan jest ramowy, trasa spaceru oraz godzina zakończenia może ulec niewielkiej zmianie. W przypadku obfitych opadów deszczu spacer zostanie odwołany.

Spacer ma charakter rekreacyjny 😉

Relacja z poprzedniego, wrześniowego spaceru po Kampinosie! :)

Spacer był bardzo udany. Dziękuję, świetny pomysł. Trasa dobrze zaplanowana, wszystko zgodnie z opisem, nie musiałam się niczym martwić, tylko mogłam korzystać z uroków spaceru. Prowadząca Renata mówiła ciekawie, opracowała i sprawdziła wcześniej trasę, to duży plus. Było widać, że jest zaangażowana i lubi takie wędrówki. Reasumując: super sprawa, oby więcej takich inicjatyw!

Małgorzata
Koszty
Cena: 0 zł

(obowiązują zapisy poprzez poniższy formularz)
Wydatki które należy uwzględnić:
  • Koszt transportu ZTM

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Wokół największego bagna w Puszczy Kampinoskiej – bezpłatny spacer prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać.