info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Wiedeń, Bratysława i Brno – Jarmarki Bożonarodzeniowe!

0
Cena
599 zł
Cena
599 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1968

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

3 dni (przedłużony weekend)
Termin : 5-8.12.2019
Bratysława / Wiedeń / Brno
Miejsca : ostatnie 1 wolne miejsce:-(
Opis

Jarmarki Bożonarodzeniowego na dobre wpisały się w przedświąteczną atmosferę i nikt już sobie nie wyobraża nie odwiedzić ich w tym okresie. Dlatego też przygotowaliśmy dla Was wyjazd na przedłużony weekend do najpopularniejszych i najciekawszych jarmarków w Europie. Wybrane przez nas jarmarki w Bratysławie, Wiedniu oraz Brnie od lat królują w rankingach na najpiękniejsze i warte zobaczenia! Zapraszamy zatem do tych niezwykłych trzech miast — tylko z nami poczujesz niezwykłą atmosferę świąteczną i zobaczysz najciekawsze zabytki aż w trzech magicznych miastach podczas jednego wyjazdu!

UWAGA – tyle atrakcji a potrzebujesz tylko 1 dzień urlopu!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego zobaczeniem niezwykłych jarmarków bożonarodzeniowych oraz odkryciem turystycznych i mniej turystycznych miejsc w trzech magicznych miastach — Bratysławie, Wiedniu oraz Brnie 🙂

Podczas wyjazdu będziemy zwiedzać Bratysławę, Wiedeń oraz Brno z lokalnym przewodnikiem, ale przewidzieliśmy także czas na samodzielne odkrywanie tych pięknych miast.

Wyjazd tylko z 1 dniem urlopu!

Wyjeżdżamy w czwartek wieczorem i wracamy w niedzielny wieczór około północy, więc potrzeba wziąć tylko jeden dzień urlopu!

Przejazdy i noclegi!

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Defilad w Warszawie w czwartek 5.12.2019 o g. 22:30. Powrót w niedzielę 8.12.2019 wieczorem około północy.

Śpimy w Bratysławie w hotelu dwugwiazdkowym. Hotel znajduje się około 7 km od Starego Miasta, do którego można dostać się tramwajem w około 20 minut z położonego tuż obok hotelu przystanku.

Kraje wyjazdu!

Wyjeżdżamy do trzech Republik: Słowacji, Austrii oraz Czeskiej, a dokładniej do stolic dwóch pierwszych i drugiego co do wielkości miasta tej ostatniej. Nocujemy w Bratysławie.

WALUTA

Obowiązującą walutą w Słowacji oraz Austrii jest Euro ( 1 EUR ≈ 4,30 PLN), natomiast w Czechach jest Korona Czeska ( 1 CZK ≈ 0,17 PLN). Kantory znajdują się przeważnie w centrum i w pobliżu punktu informacji turystycznej. Nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na Euro oraz Korony Czeskie 🙂

CENY W BRATYSŁAWIE

Bratysława, w porównaniu do reszty kraju, jest najbardziej rozwiniętym i nowoczesnym miastem Słowacji, z tego powodu ceny są najwyższe, jednak wciąż dość przystępne. W kawiarniach ceny przestawiają się następująco: cappuccino za 2,00-3,00 EUR, , sałatki od 4,10 do 5,20 EUR, a ciasta i desery od 1,50 do 3 EUR. W restauracjach w stolicy Słowacji ceny również nie są porażająco wysokie. W popularnej restauracji Bratislavska restauracia zupy kosztują od 3,50 do 5,80 EUR, dania główne od 8,50 do 17 EUR za stek z ziemniakami. Piwo 0,5 litra w granicach od 1,90 do 2,50 EUR. W nieco droższym i bardziej luksusowym lokalu za zupy płacimy w granicach 12 EUR, a dania główne wyceniane są na 33-40 EUR.

CENY W WIEDNIU

Restauracje w Austrii, a tym samym i w Wiedniu należą do jednych z najdroższych w Europie. Ciężko jest znaleźć dobrą restaurację w dobrej lokalizacji z daniem głównym tańszym niż 18 EUR. Czasem warto jest poszukać trochę dalej poza centrum i w mniej ekskluzywnych lokalach, można znaleźć miejsce ze smacznym miejscowym jedzeniem lub kuchnią orientalną w cenie 5-12 EUR. W Austrii bardzo popularne są różnego rodzaju kiełbasy (Bratwurst) oraz frytki. Cena takiego dania wyniesie w zależności od miejsca 3-4 EUR. Duży zestaw w McDonald będzie kosztował nas około 6-8 EUR, a kebab kupimy za około 4 EUR.

CENY W BRNIE

W Brnie, jak i w całych Czechach, jest trochę drożej niż w Polsce. Za czeskie piwo w typowej restauracji lub piwiarni zapłacimy 26-50 CZK (4 – 8,50 zł). W dobrej cenie zjemy dania kuchni czeskiej, ceny dań głównych z reguły rozpoczynają się od 150-250 CZK. (24,00 – 40,00 zł), gdzie za 250 CZK powinniśmy zjeść naprawdę obfite danie. Czasem dobrą kuchnię spotkamy w piwiarniach oraz gospodach („hospoda”), gdzie możemy zjeść ciekawe danie i napić się piwa płacąc w sumie około 100-150 CZK (16,00 – 24,00 zł). Nie jest to jednak norma, a na pewno nie w ścisłym centrum.

ROAMING

Będąc w tych trzech krajach nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele RP wjeżdżają do tych państw na podstawie ważnego dowodu osobistego.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty, będziemy sporo chodzić 🙂
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem,
gotówkę na posiłki, bilety komunikacji miejskiej i pozostałe wydatki.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Zobaczymy najważniejsze zabytki Bratysławy m. in. Parlament, Wzgórze Zamkowe, Katedrę św. Marcina oraz wiele innych!
 • Pójdziemy na spacer po magicznym Wiedniu, gdzie zobaczymy Operę, Ratusz i wiele innych!
 • Zwiedzimy Brneńskie Stare Miasto, w tym m. in. Katedrę, Plac Swobody czy Plac Ziołowy!
 • Zachwycimy się niezwykłymi bożonarodzeniowym jarmarkami we wszystkich trzech miastach!
 • Zasmakujemy niezwykłych smakołyków w wyjątkowych miejscach!
 • Poczujemy klimat przedświątecznej atmosfery!
 • A to wszystko i wiele innych pokażą nam doświadczeni przewodnicy lokalni!
Nocleg

Będziemy nocować w hotelu ** (dwugwiazdkowym) w pokojach 2-osobowych oraz 3-osobowych z łazienkami (1-osobowe za dopłatą). W cenie są również zagwarantowane śniadania w sobotę oraz niedzielę. Hotel oddalony jest o 70 metrów od przystanku tramwajowego, z którego dojechać można do centrum Bratysławy w 20 minut! Obiekt posiada dobre opinie – 7,6 na portalu booking.com.

Prowadzący

Anna Szczygieł

Specjalistka od animacji

Zwinnie i z gracją niczym kreska, którą pociągnięty jest dziób Kaczora Donalda zaanimuje każdą grupę, nawet etatowych smutasów, szerząc skutecznie dobrą zabawę i uśmiech godny Kubusia Puchatka nasyconego miodkiem. Do tego ogarnięta i pomocna niczym linijka przy rysowaniu prostej. Ogólnie pełen konkret 🙂

Plan

Dzień 0/1Warszawa – Bratysława

Nasz wyjazd rozpoczniemy w czwartek, 5 grudnia o godzinie 22:30, tak aby około godziny 7:30 zjeść śniadanie i jak najszybciej rozpocząć zwiedzanie stolicy Słowacji z doświadczonym lokalnym przewodnikiem. Zobaczymy Parlament i wzgórze zamkowe. W drodze na wzgórze nie sposób nie zobaczyć późnobarokowego Pałacu Prezydenta. W dalszej części zauroczymy się największą, najstarszą oraz najbardziej reprezentacyjną świątynią bratysławską — Katedrą Św. Marcina, która jest miejscem koronacji królów. Później jeszcze dotrzemy do m.in.: Akademii Istropolitana, Michalskiej Bramy, Placu Arcybiskupa z pałacem, Rynku z ratuszem oraz fontanną Maksymiliana. Około 12:30 zaplanowaliśmy około trzygodzinną przerwę, będzie to idealny czas na obiad, indywidualne zwiedzanie oraz podziwianie jarmarku bożonarodzeniowego na głównym placu miasta – Hlavné námestie. Znajdziemy tutaj sporo potraw, których nie sposób ujrzeć na innych kiermaszach. Na wielu stoiskach kupić można lokše, czyli ziemniaczane naleśniki wypełnione słodkim lub słonym nadzieniem np. kiełbasą i kapustą, bryndzą, czekoladą, nutellą czy orzechami. Niezwykle popularne są tutaj również kromki chleba ze smalcem i cebulą oraz słodkości (strudle o różnych smakach oraz oblátky, czyli okrągłe waniliowe wafle). Około godziny 15:30 przejedziemy komunikacją miejską do hotelu, gdzie po zakwaterowaniu przyjdzie czas na odpoczynek. Wieczorem zaś wyruszymy na wieczorną integrację 🙂

Dzień 2Bratysława - Wiedeń - Bratysława

Drugi dzień rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim wyruszymy autokarem do Wiednia. Nieco po 10:00 spotkamy się z przewodnikiem i rozpoczniemy objazd miasta reprezentacyjną aleją Ring powstałą z końcem XIX w. w miejscu murów obronnych miasta. Tutaj znajdują się słynne budowle tj.: Opera Wiedeńska, Muzeum Historii Sztuki i Muzeum Historii Natury, Parlament, Ratusz, Teatr Zamkowy, Kościół Wotywny, Muzeum Sztuki Użytkowej czy też Park Miejski ze słynnym „złotym Straussem”. Następnie udamy się na Plac Karola, gdzie zobaczymy najbardziej imponujący kościół św. Karola Boromeusza, zbudowany z początkiem XVIII w. Przy placu Karola znajduje się również Muzeum Miasta Wiednia, Musikverein – Towarzystwo Przyjaciół Muzyki — miejsce wykonywania słynnych na cały świat koncertów noworocznych. Podejdziemy również do pawilonu Secesji, gdzie można podziwiać można jedno z najważniejszych dzieł Gustawa Klimta – „Fryz Bethovena“. Naprzeciwko z kolei zobaczymy “Künstlerhaus” zrzeszający wiedeńskich artystów i Uniwersytet Techniczny, na którym studiowali bracia Strauss. Pospacerujemy również najsłynniejszymi ulicami i placami przez starówkę. Zobaczymy cesarska rezydencję Hofburg, słynny Kohlmarkt, Graben z Kolumną Morową i Katedrę. Po zwiedzaniu, około południa, przyjdzie czas wolny na podziwianie wiedeńskich jarmarków bożonarodzeniowych. Stoiska co roku uginają się od wiedeńskich przysmaków (jabłka w karmelu, różne owoce w czekoladzie, apfelstrudel, a także sery i wędliny). Powietrze nasycone jest zawsze zapachem słynnego ponczu w różnych smakach. Koniecznie polecamy spróbować tych smakowitości 😉 Około 16 wyruszymy w drogę powrotną do Bratysławy. Po mniej więcej godzinnej drodze powrócimy do hotelu na krótki odpoczynek. Wieczorem oczywiście wyruszymy na wieczorne podziwianie stolicy Słowacji i integrację 🙂

Dzień 3Bratysława - Brno - Warszawa

Trzeciego dnia naszego wyjazdu rano udamy się na śniadanie, by po 9 odjechać autokarem w stronę Brna. Tuż przed południem wyruszymy na 2-godzinne zwiedzanie tego miasta z lokalnym przewodnikiem. Udamy się na spacer po Starówce Brna, zobaczymy katedrę św. Piotra i Pawła charakteryzującą się dwiema ostrymi, strzelistymi wieżami neogotyckimi. Przejdziemy również przez plac Svobody, plac Ziołowy, jak również obok Kościoła św. Jakuba 🙂 Po zwiedzaniu, około 13, przyjdzie czas wolny na odkrywanie jarmarków bożonarodzeniowych na Placu Wolności (náměstí Svobody) i Placu Morawskim (Moravské náměstí). Czekać na nas będzie mnóstwo przysmaków, między innymi morawskie frgale (okrągłe ciasta z nadzieniem serowym lub owocowym). Po 15 wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy gdzie powinniśmy dotrzeć przed północą.

Uwaga – plan jest ramowy i może ulec zmianie.

Relacja oraz opinie z innego wyjazdu!

Na Jarmarku Bożonarodzeniowym byliśmy m.in. w Pradze, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację!

Jestem baaardzo zadowolona z wycieczki, było super – organizacja świetna, szybkie tempo zwiedzania dzięki czemu można zobaczyć dużo ciekawych rzeczy i miejsc w krótkim czasie a jednocześnie pozostawiony wolny czas do własnej dyspozycji – świetnie!

Ludzie przyjemni, pilotka panowała nad sytuacją i była bardzo dobrze przygotowana organizacyjnie,

Przewodnik z poczuciem humoru – sympatyczni ludzie i wszystko bardzo fajnie wyszło 🙂

Chętnie skorzystam w przyszłości z innych ofert wyjazdów 🙂

Basia

Weekend w Pradze – bomba! Bardzo mi się podobało, organizacja na 6+ a niespodzianka pierwsza klasa. Duży plus dla przewodnika, bo fajnie opowiadał i miał śmieszne, trafne anegdoty.

Opowiadam wszystkim o takiej formie spędzania czasu wolnego i że można w ten sposób oderwać się od codzienności i naładować akumulatory tylko jednym kliknięciem 🙂 Super że jesteście!

Maciek
Koszty
Cena: 599 zł

płatna w 2 ratach:
200 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
399 zł do 3.11.2019.

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Bratysława - Wiedeń - Brno - Warszawa oraz przejazdy lokalne
 • 2 noclegi w hotelu ** w Bratysławie, pokoje 2, 3 oraz 1-osobowe (za dopłatą 100 zł) z łazienkami
 • 2 śniadania w formie bufetu (w sobotę i niedzielę)
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW na terenie Słowacji, Austrii i Czech
 • Opiekę pilota
 • Zwiedzanie Bratysławy z lokalnym przewodnikiem w języku polskim!
 • Zwiedzanie Wiednia z lokalnym przewodnikiem w języku polskim!
 • Zwiedzanie Brna z lokalnym przewodnikiem w języku polskim!
 • Zestawy słuchawkowe Tour Guide na trzy dni zwiedzania!
 • Podatek VAT
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (10zł/os, więcej informacji tutaj)
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Biletów komunikacji miejskiej w Bratysławie (0,90 EUR - ok. 4 zł sztuka, potrzebne min. 1)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Wiedeń, Bratysława i Brno — Jarmarki Bożonarodzeniowe! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

Informujemy, iż używamy plików cookies w celach optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach oraz dla statystyk.
AkceptujęUstawienia prywatności

GDPR

 • Ciasteczka

Ciasteczka