info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Wiedeń, Bratysława i Brno – Jarmarki Bożonarodzeniowe!

0
Cena
899 zł
Cena
899 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1081

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Najbliższe wydarzenia:

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

3 dni (przedłużony weekend)
Termin : 1-4.12.2022
Bratysława / Wiedeń / Brno
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Jarmarki Bożonarodzeniowego na dobre wpisały się w przedświąteczną atmosferę i nikt już sobie nie wyobraża nie odwiedzić ich w tym okresie. Dlatego też przygotowaliśmy dla Was wyjazd na przedłużony weekend do najpopularniejszych i najciekawszych jarmarków w Europie. Wybrane przez nas jarmarki w Bratysławie, Wiedniu oraz Brnie od lat królują w rankingach na najpiękniejsze i warte zobaczenia! Zapraszamy zatem do tych niezwykłych trzech miast — tylko z nami poczujesz niezwykłą atmosferę świąteczną i zobaczysz najciekawsze zabytki aż w trzech magicznych miastach podczas jednego wyjazdu! Tyle atrakcji a potrzebujesz tylko jeden dzień urlopu!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego zobaczeniem niezwykłych jarmarków bożonarodzeniowych oraz odkryciem turystycznych i mniej turystycznych miejsc w trzech magicznych miastach — Bratysławie, Wiedniu oraz Brnie 🙂

Podczas wyjazdu będziemy zwiedzać Bratysławę, Wiedeń oraz Brno z lokalnym przewodnikiem, ale przewidzieliśmy także czas na samodzielne odkrywanie tych pięknych miast.

3 dni wyjazdu a tylko 1 dzień urlopu!

Wyjeżdżamy w czwartek wieczorem i wracamy w niedzielny wieczór około północy, więc wystarczy wziąć tylko jeden dzień urlopu!

Przejazdy i noclegi!

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Defilad w Warszawie w czwartek wieczorem, 1.12.2022, o g. 22:30. Powrót w niedzielę, 4.12.2022, około 23:00-24:00.

Śpimy w pensjonacie o standardzie hotelu w Bratysławie w pokojach 2 oraz 3-osobowych (pokoje 1-os. za dopłatą). Pensjonat znajduje się około 20 minut jazdy autobusem od Starego Miasta, a przystanek komunikacji miejskiej jest tuż obok pensjonatu.

Kraje wyjazdu!

Wyjeżdżamy do trzech Republik: Słowacji, Austrii oraz Czeskiej, a dokładniej do stolic dwóch pierwszych i drugiego co do wielkości miasta tej ostatniej. Nocujemy w Bratysławie.

WALUTA

Obowiązującą walutą w Słowacji oraz Austrii jest Euro (1 EUR ≈ 4,70 PLN), natomiast w Czechach jest Korona Czeska (1 CZK ≈ 0,19 PLN). Kantory znajdują się przeważnie w centrum i w pobliżu punktu informacji turystycznej. Nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na Euro oraz Korony Czeskie 🙂

CENY W BRATYSŁAWIE

Bratysława, w porównaniu do reszty kraju, jest najbardziej rozwiniętym i nowoczesnym miastem Słowacji, z tego powodu ceny są najwyższe, jednak wciąż dość przystępne. W kawiarniach ceny przestawiają się następująco: cappuccino za 2,00-3,00 EUR, , sałatki od 4,10 do 5,20 EUR, a ciasta i desery od 1,50 do 3 EUR. W restauracjach w stolicy Słowacji ceny również nie są porażająco wysokie. W popularnej restauracji Bratislavska restauracia zupy kosztują od 3,50 do 5,80 EUR, dania główne od 8,50 do 17 EUR za stek z ziemniakami. Piwo 0,5 litra w granicach od 1,90 do 2,50 EUR. W nieco droższym i bardziej luksusowym lokalu za zupy płacimy w granicach 12 EUR, a dania główne wyceniane są na 33-40 EUR.

CENY W WIEDNIU

Restauracje w Austrii, a tym samym i w Wiedniu należą do jednych z najdroższych w Europie. Ciężko jest znaleźć dobrą restaurację w dobrej lokalizacji z daniem głównym tańszym niż 18 EUR. Czasem warto jest poszukać trochę dalej poza centrum i w mniej ekskluzywnych lokalach, można znaleźć miejsce ze smacznym miejscowym jedzeniem lub kuchnią orientalną w cenie 5-12 EUR. W Austrii bardzo popularne są różnego rodzaju kiełbasy (Bratwurst) oraz frytki. Cena takiego dania wyniesie w zależności od miejsca 3-4 EUR. Duży zestaw w McDonald będzie kosztował nas około 6-8 EUR, a kebab kupimy za około 4 EUR.

CENY W BRNIE

W Brnie, jak i w całych Czechach, jest trochę drożej niż w Polsce. Za czeskie piwo w typowej restauracji lub piwiarni zapłacimy 26-50 CZK (4 – 8,50 zł). W dobrej cenie zjemy dania kuchni czeskiej, ceny dań głównych z reguły rozpoczynają się od 150-250 CZK. (24,00 – 40,00 zł), gdzie za 250 CZK powinniśmy zjeść naprawdę obfite danie. Czasem dobrą kuchnię spotkamy w piwiarniach oraz gospodach („hospoda”), gdzie możemy zjeść ciekawe danie i napić się piwa płacąc w sumie około 100-150 CZK (16,00 – 24,00 zł). Nie jest to jednak norma, a na pewno nie w ścisłym centrum.

ROAMING

Będąc w tych trzech krajach nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele RP wjeżdżają do tych państw na podstawie ważnego dowodu osobistego.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty (paszportu nie trzeba)
wygodne buty, będziemy sporo chodzić 🙂
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem
śniadanie na piątek oraz ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej). Podczas zwiedzania będzie czas wolny na posiłki.
gotówkę na posiłki, bilety komunikacji miejskiej i pozostałe wydatki. Sugerujemy wymienić około 150-250 złotych na EUR w Polsce.

Informacje epidemiologiczne

Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczestników i stosujemy się do bieżących przepisów i wymagań sanitarno-epidemiologicznych.

Testy na COVID-19 / szczepienia

Aktualnie zostały zniesione wszelkie obostrzenia dotyczące konieczności obowiązku okazywania testów/szczepień:

Republika Czeska zniosła wymóg posiadania dokumentów określających status związany z COVID 19 oraz wypełniania formularza lokalizacyjnego dla osób podróżujących z krajów UE (w tym z Polski) do Czech – brak obowiązku wykonywania testów, przedkładania zaświadczeń, wypełniania formularza lokalizacyjnego.

Od 6 kwietnia Słowacja zniosła wszystkie restrykcje wjazdowe, które zostały wprowadzone w walce z pandemią koronawirusa. Oznacza to, że niezaszczepieni turyści nie muszą już odbywać kwarantanny po przekroczeniu granicy.

Od 19 maja Austria zniosła wszystkie restrykcje wjazdowe, które zostały wprowadzone w walce z pandemią koronawirusa. Oznacza to, że niezaszczepieni turyści nie muszą już odbywać kwarantanny po przekroczeniu granicy.

Zachęcamy jednak do śledzenia śledzenia aktualnych wytycznych i zasad dla podróżnych na portalu MSZ – Polak za granicą.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Zobaczymy najważniejsze zabytki Bratysławy m. in. Parlament, Wzgórze Zamkowe, Katedrę św. Marcina oraz wiele innych!
 • Pójdziemy na spacer po magicznym Wiedniu, gdzie zobaczymy Operę, Ratusz i wiele innych!
 • Zwiedzimy Brneńskie Stare Miasto, w tym m. in. Katedrę, Plac Swobody czy Plac Ziołowy!
 • Zachwycimy się niezwykłymi bożonarodzeniowym jarmarkami we wszystkich trzech miastach!
 • Zasmakujemy niezwykłych smakołyków w wyjątkowych miejscach!
 • Poczujemy klimat przedświątecznej atmosfery!
 • A to wszystko i wiele innych pokażą nam doświadczeni przewodnicy lokalni!
Nocleg

Śpimy w pensjonacie o standardzie hotelu w Bratysławie w pokojach 2 oraz 3-osobowych (pokoje 1-os. za dopłatą). Pensjonat znajduje się około 20 minut jazdy autobusem od Starego Miasta, a przystanek komunikacji miejskiej jest tuż obok pensjonatu. Obiekt posiada bardzo dobre opinie – 8,2 na portalu booking.com oraz 4,2 na google.com.

Prowadzący

Anna Beta

Aktywator nowości

Przewodnik, pilot, entuzjastka wycieczek rowerowych i poznawania nowych miejsc. Najbardziej lubi robić to, czego jeszcze nigdy wcześniej nie robiła. Dla Ani szklanka jest zawsze do połowy pełna, a jej hasłem życiowym jest 'Bring The Action’.

Plan

Dzień 1Warszawa – Bratysława

Nasz wyjazd rozpoczniemy w czwartek, 1 grudnia, o godzinie 22:30, tak aby rano zatrzymać się na przerwę śniadaniową i jak najszybciej rozpocząć zwiedzanie stolicy Słowacji z doświadczonym lokalnym przewodnikiem. Zobaczymy Parlament i wzgórze zamkowe. W drodze na wzgórze nie sposób nie zobaczyć późnobarokowego Pałacu Prezydenta. W dalszej części zauroczymy się największą, najstarszą oraz najbardziej reprezentacyjną świątynią bratysławską — Katedrą Św. Marcina, która jest miejscem koronacji królów. Później jeszcze dotrzemy do m.in.: Akademii Istropolitana, Michalskiej Bramy, Placu Arcybiskupa z pałacem, Rynku z ratuszem oraz fontanną Maksymiliana. Po drodze czeka nas jeszcze m.in. Dom u Dobrego Pasterza z XVIII. wieku, czyli najwęższy mieszkalny dom w Europie, Pałac Keglevichów z XVIII. wieku, w którym tutaj Ludwik van Beethoven uczył córkę hrabiego Keglevitcha gry na pianinie oraz wiele innych wspaniałych miejsc! Następnie zaplanowaliśmy dłuższą przerwę na obiad, indywidualne zwiedzanie oraz podziwianie jarmarku bożonarodzeniowego na głównym placu miasta – Hlavné námestie. Znajdziemy tutaj sporo potraw, których nie sposób ujrzeć na innych kiermaszach. Na wielu stoiskach kupić można lokše, czyli ziemniaczane naleśniki wypełnione słodkim lub słonym nadzieniem np. kiełbasą i kapustą, bryndzą, czekoladą, nutellą czy orzechami. Niezwykle popularne są tutaj również kromki chleba ze smalcem i cebulą oraz słodkości (strudle o różnych smakach oraz oblátky, czyli okrągłe waniliowe wafle). Po odkryciu przepięknych jarmarków przejedziemy komunikacją miejską do hotelu, gdzie po zakwaterowaniu przyjdzie czas na odpoczynek. Wieczorem zaś czeka nas oczywiście wspólna integracja 🙂

Dzień 2Bratysława - Wiedeń - Bratysława

Drugi dzień rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim wyruszymy autokarem do Wiednia. Na miejscu spotkamy się z przewodnikiem i rozpoczniemy objazd miasta reprezentacyjną aleją Ring powstałą z końcem XIX w. w miejscu murów obronnych miasta. Tutaj znajdują się słynne budowle tj.: Opera Wiedeńska, Muzeum Historii Sztuki i Muzeum Historii Natury, Parlament, Ratusz, Teatr Zamkowy, Kościół Wotywny, Muzeum Sztuki Użytkowej czy też Park Miejski ze słynnym „złotym Straussem”. Następnie udamy się na Plac Karola, gdzie zobaczymy najbardziej imponujący kościół św. Karola Boromeusza, zbudowany z początkiem XVIII w. Przy placu Karola znajduje się również Muzeum Miasta Wiednia, Musikverein – Towarzystwo Przyjaciół Muzyki — miejsce wykonywania słynnych na cały świat koncertów noworocznych. Podejdziemy również do pawilonu Secesji, gdzie można podziwiać można jedno z najważniejszych dzieł Gustawa Klimta – „Fryz Bethovena“. Naprzeciwko z kolei zobaczymy “Künstlerhaus” zrzeszający wiedeńskich artystów i Uniwersytet Techniczny, na którym studiowali bracia Strauss. Pospacerujemy również najsłynniejszymi ulicami i placami przez starówkę. Zobaczymy cesarska rezydencję Hofburg, słynny Kohlmarkt, Graben z Kolumną Morową i Katedrę. Po zwiedzaniu przyjdzie czas wolny na podziwianie wiedeńskich jarmarków bożonarodzeniowych. Stoiska co roku uginają się od wiedeńskich przysmaków (jabłka w karmelu, różne owoce w czekoladzie, apfelstrudel, a także sery i wędliny). Powietrze nasycone jest zawsze zapachem słynnego ponczu w różnych smakach. Koniecznie polecamy spróbować tych smakowitości 😉 Następnie wyruszymy w drogę powrotną do Bratysławy. Po mniej więcej godzinnej drodze powrócimy do hotelu na krótki odpoczynek, a chętni będą mogli oczywiście wyruszyć na wieczorne podziwianie stolicy Słowacji i integrację 🙂

Dzień 3Bratysława - Brno - Warszawa

Trzeciego dnia naszego wyjazdu rano udamy się na śniadanie, a następnie wyjedziemy autokarem w stronę Brna. Tuż przed południem wyruszymy na 2-godzinne zwiedzanie tego miasta z lokalnym przewodnikiem. Udamy się na spacer po Starówce Brna, zobaczymy katedrę św. Piotra i Pawła charakteryzującą się dwiema ostrymi, strzelistymi wieżami neogotyckimi. Przejdziemy również przez plac Svobody, plac Ziołowy, jak również obok Kościoła św. Jakuba 🙂 Po zwiedzaniu przyjdzie czas wolny na odkrywanie jarmarków bożonarodzeniowych na Placu Wolności (náměstí Svobody) i Placu Morawskim (Moravské náměstí). Czekać na nas będzie mnóstwo przysmaków, między innymi morawskie frgale (okrągłe ciasta z nadzieniem serowym lub owocowym). Następnie wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie powinniśmy dotrzeć przed północą.

 

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu, jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania,

-zwiedzania i spacerów, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy / zmianowo,

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo,

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.

Relacja oraz opinie z poprzedniego wyjazdu!

Na Jarmarku Bożonarodzeniowym w tych trzech miasta byliśmy trzy lata temu, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację!

To ja dziękuję za wspaniały weekend było super, bardzo mi się podobało 🙂 Cena przystępna, hostel w porządku, śniadania smaczne i świeże.
Program bardzo dobrze ułożony, jestem zadowolona. Dziewczyny pilotki wspaniałe profesjonalistki, miłe, życzliwe pomocne bardzo, super zabawa integracyjna. Panie Przewodniczki w poszczególnych miastach bardzo w porządku! Polecam i dziękuję 🙂

Lucyna D.
Koszty
Cena: 899 zł

płatna w 2 ratach:
300 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
599 zł do 31.10.2022

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Bratysława - Wiedeń - Brno - Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • 2 noclegi w pensjonacie w Bratysławie w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą 150 zł)
 • 2 śniadania w formie bufetu (w sobotę i niedzielę)
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW na terenie Słowacji, Austrii i Czech
 • Opiekę pilota
 • Zwiedzanie Bratysławy z lokalnym przewodnikiem w języku polskim!
 • Zwiedzanie Wiednia z lokalnym przewodnikiem w języku polskim!
 • Zwiedzanie Brna z lokalnym przewodnikiem w języku polskim!
 • Zestawy słuchawkowe Tour Guide na trzy dni zwiedzania!
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków (będzie możliwość dokupienia kolacji za ok. 15 EUR - kolacja 2 daniowa z napojem)
 • Biletów komunikacji miejskiej (kilka EUR)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Wiedeń, Bratysława i Brno — Jarmarki Bożonarodzeniowe! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1-osobowym. Dopłata 150 zł (prosimy doliczyć do przelewu).
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

Zapisz się