info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Weekend wśród skał – Góry Stołowe! [Szczyt KGP]

0
Cena
360 zł
Cena
360 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

815

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Najbliższe wydarzenia:

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 19-20.06.2021
Góry Stołowe
Miejsca : ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Formy skalne malowniczo i wspaniale wyrzeźbione przez naturę, monumentalne skalne ściany, skalne grzyby oraz niesamowite panoramiczne widoki! To tylko część atrakcji, jaka na nas czeka podczas czerwcowego weekendu. Zapraszamy po raz kolejny na unikalny wyjazd po najciekawszych skalnych formacjach w Polsce!

Szczyt Korony Gór Polski [KGP]

Korona Gór Polski to 28 szczytów wszystkich pasm górskich w Polsce i poza kilkoma wyjątkami pokrywają się one z listą najwyższych szczytów. Zdobycie ich wszystkich to pokonanie ponad 30 tysięcy metrów n.p.m. oraz słynna możliwość otrzymania tytułu Zdobywcy Korony Gór Polski 🙂 (Aby go zdobyć najpierw wstąpić wstąpić do Klubu KGP).

Podczas tego wyjazdu zdobędziemy szczyt KGP nr 21. – Szczeliniec Wielki!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Podczas weekendu przez dwa dni będziemy chodzić po górach odkrywając niezwykłe skalne formacje oraz labirynty. Wyjazd jest dla osób o przeciętnej kondycji, które mają chociaż minimalne doświadczenie w chodzeniu po górach. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Oba dni wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.

Wyjazd bez urlopu!

Ruszamy w sobotę rano, a wracamy w niedzielę około północy.

Przejazdy i noclegi

Wyjeżdżamy w sobotę 19.06.2021 o godzinie 5:45 z Placu Defilad w Warszawie i wracamy w niedzielę 20.06.2021 przed północą.

Na wyjeździe spędzamy jedną noc w przytulnym pensjonacie na terenie Ziemi Kłodzkiej w malowniczym zakątku u podnóża Gór Stołowych, w pokojach 2 oraz 3 osobowych (1 os. za dopłatą) z łazienkami.

Informacje epidemiologiczne

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną dla bezpieczeństwa uczestników wprowadzamy poniższe zasady:

1) Obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką podczas całego wyjazdu z wyjątkiem:
trekkingu w górach
spożywania posiłków
2) Każdorazowe odkażanie rąk przed wejściem do części wspólnych (autokar/hotel).
prosimy uczestników o zaopatrzenie się w żele antybakteryjne do rąk.
3) Ze względu na bezpieczeństwo uczestników osoby z temp. powyżej 38°C lub z objawami grypy (katar, kaszel) nie będą mogły uczestniczyć w wyjeździe.
4) Autokar zostanie zdezynfekowany przed wyjazdem.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Wyjdziemy na szlak celem odnalezienia Skalnych Grzybów!
 • Zobaczymy Niknącą Łąkę!
 • Będziemy podziwiać wspaniałe Białe Skały!
 • Odwiedzimy Fort Karola!
 • Zdobędziemy najwyższy szczyt w Górach Stołowych, należący do Korony Gór Polski Szczeliniec!
 • Pobłądzimy wśród słynnych Błędnych Skał!
 • I wiele, wiele innych!
Gdzie nocujemy?

Nocujemy w przytulnym pensjonacie na terenie Ziemi Kłodzkiej w malowniczym zakątku u podnóża Gór Stołowych, w pokojach 2 oraz 3 osobowych (1 os. za dopłatą) z łazienkami. W cenie zagwarantowane jest również obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę.

Plan

Dzień 1Skalne Grzyby, Białe Skały, Fort Karola

Nasz wyjazd rozpoczniemy w sobotę o godzinie 5:45, po drodze zatrzymamy się na przerwę śniadaniową, a około 12:30 wyjdziemy na szlak w kierunku Skalnych Grzybów. Te skalne formacje to chyba największa wizytówka Gór Stołowych. Nazwa tych efektownych skałek wzięła się z faktu, że w wyniku ich wietrzenia przybrały kształty grzybków. Wiele grzybków chowa się w lesie i aby je zobaczyć, należy korzystać z króciutkich ścieżek odchodzących od głównego szklaku 🙂 Podczas spaceru nie raz usłyszymy gromkie i donośne „wow” wydobywające się z naszych ust podczas „grzybobrania” 😀 Rogacz czy Dwa Borowiki czekają na odkrycie! Wierzymy, że każdemu sztuka ich odnalezienia się powiedzie. Po intensywny szukaniu „grzybów” czeka nas jeszcze Niknąca Łąka oraz rezerwat Wielkie Torfowisko. Zobaczymy także jeszcze wiele widokowych formacji skalnych, m.in. słynne Białe Skały. Na koniec zdobędziemy Fort Karola, który jest świetnym punktem widokowym na nieodległy Szczeliniec Wielki! Chwilę potem ruszymy w dół do autokaru, który zawiezie nas do noclegu na obiadokolację, po której oczywiście czekać na będzie wieczorna integracja.

Trasa spaceru:
Batorówek – Skalne Grzyby – Niknąca Łąka – Wielkie Torfowisko – Białe Skały – Fort Karola – Lisia Przełęcz
ok. 12,5 km, ok. 4:15 h + przerwy, 495 m podejść, 393 m zejść.

Dzień 2Błędne Skały i Szczeliniec

Zaraz po śniadaniu udamy się krótką podróż autokarem, tak aby około 09:00 rozpocząć spacer po Błędnych Skałach. To przepiękny i niepowtarzalny zakątek Parku Narodowego Gór Stołowych, który koniecznie trzeba odwiedzić. Błędne Skały to swoisty labirynt skalny obejmujący grzbiet Skalniaka wyrzeźbiony w piaskowcach ciosowych przez wodę i wiatry. Powstałe bloki skalne tworzą kilkusetmetrową trasę turystyczną o niesamowitym uroku. Miejscami trzeba dosłownie przeciskać się pomiędzy wąskimi szczelinami skalnymi. Wysokość korytarzy waha się w granicach 6-8 m, szerokość jest różna — miejscami wynosi tylko kilkadziesiąt centymetrów. Przejście labiryntu zajmuje około 35 minut, no, chyba że ktoś musi się dłużej przeciskać 🙂 Następnie wyruszymy na szlak w kierunku Schroniska Pasterka, gdzie zatrzymamy się na przerwę. Po odpoczynku i nabraniu sił ruszymy na atak szczytowy na Szczeliniec 🙂 Po około godzinie dotrzemy do tego najwyższego szczytu Gór Stołowych, niesamowicie ukształtowanego, z długimi przepastnymi szczelinami, z tarasami widokowymi, z największym w Polsce skupiskiem oryginalnie uformowanych skał. Po zejściu ze Szczelińca zrobimy sobie jeszcze małą przerwę w zależności, o której godzinie uda nam się dotrzeć, a następnie wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, do której powinniśmy dotrzeć przed północą – w zależności od sytuacji na drodze.

Trasa spaceru:
Błędne Skały, parking – Błędne Skały, wyjście – Schronisko PTTK Pasterka – Szczeliniec Wielki – Karłów
ok. 10,5 km, ok. 4:15 h + przerwy, podejść 502 m, zejść 585 m

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy obłożeniu 50% zajętych miejsc, jeśli zostanie utrzymane obecne rozporządzenie

-przejść górskich i zwiedzania, które mogą się odbywać indywidualnie lub w podziale na grupy (na trasie oczywiście będzie przewodnik)

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia

Relacja oraz opinie z poprzedniego wyjazdu!

Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację z naszej ostatniej wyprawy po Skalnych Miastach!

Dzięki za kolejny udany wyjazd! Wszystko mi się podobało 😉 Prowadzenie pilotki – jak zawsze uśmiechniętej i super zorganizowanej (chce się przebywać w jej towarzystwie, bo daje dużo pozytywnej energii). Przewodnik – fajny człowiek, który lubi się dzielić swoją niezaprzeczalnie dużą wiedzą. Po górach porusza się jak po swoim domu 😉 Przyjemne, łatwe trasy. Momentami czuło się niedosyt, ale dzięki temu jest po co wracać! Piękne widoki i kolejny raz pogoda jak marzenie! Ukłony w stronę kierowcy za pełen profesjonalizm i bezpieczną podróż. Wiem, że już niebawem zapiszę się na kolejny wyjazd!

Emilia S.
Koszty
Cena: 360 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na całej trasie oraz przejazdy lokalne
 • Nocleg w pensjonacie w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami (pokoje 1 os. za dopłatą 50 zł) - brak pokoi 1-osobowych
 • Obiadokolacja w sobotę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Opłaty za parkingi
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW
 • Kolorowe mapki tras
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Kosztów wstępu do odwiedzanych miejsc (ok. 24 PLN - Błędne Skały oraz Szczeliniec)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod nr 9273 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Weekend wśród skał – Góry Stołowe! [bez przejazdów nocnych] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy informację o wpłacie, której dokonanie jest równoznaczne z rezerwacją miejsca.

 • Dane do ubezpieczenia

 • Format daty: DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1-osobowym. Dopłata 50 zł (prosimy doliczyć do przelewu).
  UWAGA — prosimy o potwierdzenie dostępności pokoju po rejestracji.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)