kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Tatry zimą – Gęsia Szyja i Sarnia Skała! [NOWOŚĆ]

0
Cena
499 zł
Cena
499 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

790
2 dni (weekend)
Termin : 24-25.02.2024
Tatry
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

W nadchodzącą zimę zapraszamy na wyjątkową podróż w Tatry! Wyobraź sobie, że weekend spędzasz z ekipą super podróżników na szlakach obsypanych iskrzącym się śniegiem. Dookoła górują ostre szczyty tatrzańskich grzbietów, mróz przyjemnie gryzie w policzki, a my dziarsko maszerujemy i zdobywamy Gęsia Szyję, Kopieniec Wielki czy Sarnią Skałę! W ten weekend czeka nas prawdziwa uczta dla zmysłów, a każdy krok to okazja do odkrywania przepięknych zimowych widoków.

Zapakuj górskie buty, raczki, dobry humor i pamiętaj, że z nami na pewno nie będziesz się nudzić! 😊

Poziom trudności wyjazdu!

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie sprawdź szczegóły poziomu tutaj.

średni

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla osób o dobrej kondycji, które już chodziły po górach. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Oba dni wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy z piątku na sobotę i wracamy w niedzielę wieczorem, więc nie potrzeba brać urlopu!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Defilad w Warszawie w nocy z piątku, 23.02.2024, na sobotę, 24.02.2024, o godz. 00:30. Powrót w niedzielę wieczorem, 19.02.2023, około 23:30.

Dwa noclegi spędzamy w komfortowym pensjonacie w Zakopanem w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą).

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność,
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do pensjonatu aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać),
mały plecak na wodę i przekąski,
okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania,
kijki trekkingowe,
śniadanie na sobotę oraz suchy prowiant i napoje na 2 dni (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej),
termos/kubek termiczny z herbatą zawsze się przyda 🙂
ubranie na cebulkę – kurtkę, polar, czapkę, rękawiczki – w lutym w górach jest zwykle pełnia zimy 🙂
płaszcz / parasol

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas zimowego weekendu m.in.:
 • Odwiedzimy Tatrzański Park Narodowy!
 • Zachwycimy się widokami na słynnej Rusinowej Polanie!
 • Zdobędziemy Gęsią Szyję, Kopieńca Wielkiego i Sarnią Skałę!
 • Odkryjemy urok wodospadu Siklawica!
 • Odkryjemy wiele, wiele innych ciekawych miejsc!
Nocleg

Będziemy nocować w komfortowym pensjonacie w Zakopanem w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą). W cenie są zagwarantowana jest obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę w formie bufetu. Pensjonat uzyskał bardzo dobrą ocenę 4,3 na google.com!

Prowadzący

Renata Wiśniewska

Propagator ds. aktywności

Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!

Plan

Dzień 1Gęsia Szyja - Hala Kopieniec - Kopieniec Wielki - Nosal – Zakopane

W zimową noc z piątku na sobotę spotkamy się na Placu Defilad w Warszawie i o 00:30 wyruszymy autokarem na południe Polski. Rano, po dłuższej przerwie śniadaniowej dojedziemy do Palenicy Białczańskiej i wejdziemy na niebieski szlak w kierunku Rusinowej Polany. Mroźne górskie tatrzańskie powietrze zachęci nas do szybkiej wędrówki, a początkowe łagodne podejście po chwili poderwie się do góry. Po około dwóch kilometrach dotrzemy na wysokość 1210 m n.p.m. na Rusinową Polanę. To kultowe miejsce w polskich Tatrach, które ze względu na dostępność i przepiękne widoki cieszy się sporą popularnością wśród turystów. Odpoczywając na drewnianych ławeczkach podziwiać będziemy nieziemską panoramę, a w nieodległej bacówce można będzie kupić oscypki i inne góralskie specjały. Następnie zielony szlak poprowadzi nas stromo pod górę i pokonując kilkaset drewnianych stopni rozpoczniemy podejście na najwyższy punkt tego dnia. Po około godzinnej, dość męczącej wspinaczce wyłonimy się z lasu ubranego w zimowe szaty i naszym oczom ukaże się Gęsia Szyja (1489 m n.p.m.). To bardzo ciekawy szczyt, położony w reglu górnym ze stokami porośniętymi lasem świerkowym. Wierzchołek Gęsiej Szyi zbudowany jest z dolomitowych skałek wypiętrzonych na ok. 15 m, które noszą nazwę Waksmundzkich Skałek i z których podziwiać będziemy niesamowitą panoramę na okolicę – od Tatr Bielskich przez Tatry Wysokie do Tatr Zachodnich. Idąc dalej przez rozległą Waksmundzką Rówień (1405 m n.p.m.), kolejno przez dawne miejsce wypasania owiec o nazwie Psia Trawka (1185 m n.p.m.) dotrzemy do zalesionej Hali Kopieniec (1250m n.p.m.). Po chwili na regeneracje wyruszymy w kierunku Kopieńca Wielkiego (1328 m), który w porównaniu z otaczającymi go szczytami Tatr jest niewielki, ale oferuje swoim zdobywcom wspaniałą panoramę. Podziwiać będziemy iskrzące od śniegu szczyty Tatr Wysokich, a przy dobrej widoczności nawet Czerwone Wierchy, Giewont, Gorce czy Pieniny. Po zachwytach nad widokami ruszymy w dół, w kierunku Nosala, a potem do Zakopanego, gdzie zejdziemy ze szlaku i wyruszymy do noclegu. Na miejscu czekać na nas będzie pyszna obiadokolacja, a wieczorem dla chętnych zaplanowana jest wspólna integracja 😊

Trasa:
Palenica Białczańska – Rusinowa Polana – Gęsia Szyja – Waksmundzka Przełęcz – Psia Trawka – Hala Kopieniec – Kopieniec Wielki – Nosal – Zakopane

6:03 h, 15,3 km, suma podejść 950 m, suma zejść 983 m

Dzień 2Sarnia Skała

W niedzielę po śniadaniu wykwaterujemy się z noclegu i pojedziemy na start szlaku. Ruszając z Kościeliska od razu wejdziemy na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego i skierujemy swe kroki na Dolinę Małej Łąki (1170 m n.p.m.). Jest jedną z najmniejszych dolin walnych w tym regionie, ale za to chyba najpiękniejszą! Przekonamy się o tym podziwiając opadające z impetem urwiska Wielkiej Turni oraz górujące tatrzańskie szczyty. Kolejno dojdziemy do Przełęczy w Grzybowcu (1311 m n.p.m.) i trawersując jego zbocze dotrzemy do Wodospadu Siklawica. Wysoki na 23 metry składa się z dwóch prawie pionowych ścian z których z łoskotem spływa woda Potoku Strążyskiego. Po niezwykłych widokach na wodospad ruszymy dalej – przed nami ostre podejście pod Czerwoną Przełęcz (1301 m n.p.m.), z której zaatakujemy Sarnią Skałę (1377 m n.p.m.). Ze szczytu zachwyci nas doskonały widok na masyw Giewontu oraz leżące u stóp Zakopane. Po pamiątkowych zdjęciach ruszymy dalej i skierujemy swe kroki na Ścieżkę pod Reglami, która przez malowniczą Przełęcz Białego zaprowadzi nas aż do Schroniska PTTK Kalatówki (1198 m n.p.m.). Tam zaplanowana jest przerwa na odpoczynek i posilenie się po intensywnym dniu w górach 😊 Potem zejdziemy do Zakopanego i wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie powinniśmy dotrzeć około 23:30.

Trasa:

Kościelisko – Dolina Małej Łąki – Przelęcz w Grzybowcu – Siklawica – Czerwona Przełęcz – Sarnia Skała – Ścieżka pod Reglami – Schronisko PTTK Kalatówki – Zakopane

5:04h, 13,4 km,  suma podejść 906 m, suma zejść 927 m

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych które nie są podstawą do bez kosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Relacja oraz opinie z podobnego wyjazdu!

Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników z podobnego zimowego, górskiego wyjazdu!

Muszę przyznać że organizacja była na wyższym poziomie,pokoje w domkach fajne, posiłki smaczne ,obsługa wspaniała… Aga i Marek to przewodniki od Boga,widać że znają się na rzeczy i lubią swoją pracę, profesjonaliści w wykonywanym zawodzie…serdecznie Im za to dziękuję. Podziękowania dla całej ekipy „Gdzie na weekend”za wspaniały wyjazd,mimo bardzo ciężkich warunków. Dzięki Andrzejowi (kierowca)za bezpieczny wyjazd i powrót. Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia na kolejnych wyjazdach
 
Oksana M.
Dzięki za super wyjazd! Pierwszy raz byłam w tym rejonie zimą i było naprawdę urokliwie – mimo mało łaskawej pogody 😉 Ogromny plus dla Agi za zaplanowanie tras: prawie nie spotykaliśmy turystów i było bardzo kameralnie, a jednocześnie strategicznie co pewien czas wypadały schroniska, w których można się było trochę podsuszyć 🙂 Bardzo fajnie wędrowało się i słuchało przewodnika Marka: miał bardzo dużą wiedzę o historii i geografii terenu – chociaż mgła nie zawsze pozwoliła wszystko dostrzec 😉 Cieszę się, że wybieracie także te mniej uczęszczane rejony górskie 🙂
Paulina G.
Koszty
Cena: 499 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Palenica Białczańska i Kuźnice - Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • Nocleg w pensjonacie w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą 100 zł /os.)
 • Obiadokolację w sobotę (zupa, drugie danie)
 • Śniadanie w niedzielę
 • Organizację ogniska, drewno na opał i jednorazową zastawę
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Ślady tras gpx
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Prowiantu na szlaki
 • Pozostałych posiłków
 • Bilety do TPN - Normalny 2 x 9 zł, Ulgowy - 2 x 4,5 zł

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Tatry zimą – Gęsia Szyja i Sarnia Skała! [NOWOŚĆ] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1-osobowym. Dopłata 100 zł (prosimy doliczyć do przelewu). Jeśli opcja ta jest wyszarzona (nie można jej wybrać) to znaczy, że nie ma już dostępnych takich pokoi.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)

Zapisz się