info@gdzienaweekend.pl
W nadchodzącą zimę zapraszamy na wyjątkową podróż w Tatry! Wyobraź sobie, że weekend spędzasz z ekipą super podróżników na szlakach obsypanych iskrzącym się śniegiem. Dookoła górują ostre szczyty tatrzańskich grzbietów, mróz przyjemnie gryzie w policzki, a my dziarsko maszerujemy i zdobywamy Gęsia Szyję, Kopieniec Wielki czy Sarnią Skałę! W ten weekend czeka nas prawdziwa uczta dla zmysłów, a każdy krok to okazja do odkrywania przepięknych zimowych widoków.
Zapakuj górskie buty, raczki, dobry humor i pamiętaj, że z nami na pewno nie będziesz się nudzić! 😊
Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie sprawdź szczegóły poziomu tutaj.
Wyjazd jest dla osób o dobrej kondycji, które już chodziły po górach. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.
Oba dni wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.
Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂
Wyjeżdżamy w nocy z piątku na sobotę i wracamy w niedzielę wieczorem, więc nie potrzeba brać urlopu!
Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Defilad w Warszawie w nocy z piątku, 23.02.2024, na sobotę, 24.02.2024, o godz. 00:30. Powrót w niedzielę wieczorem, 19.02.2023, około 23:30.
Dwa noclegi spędzamy w komfortowym pensjonacie w Zakopanem w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą).
Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność,
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do pensjonatu aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać),
mały plecak na wodę i przekąski,
okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania,
kijki trekkingowe,
śniadanie na sobotę oraz suchy prowiant i napoje na 2 dni (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej),
termos/kubek termiczny z herbatą zawsze się przyda 🙂
ubranie na cebulkę – kurtkę, polar, czapkę, rękawiczki – w lutym w górach jest zwykle pełnia zimy 🙂
płaszcz / parasol
Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.
Będziemy nocować w komfortowym pensjonacie w Zakopanem w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą). W cenie są zagwarantowana jest obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę w formie bufetu. Pensjonat uzyskał bardzo dobrą ocenę 4,3 na google.com!
Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!
W zimową noc z piątku na sobotę spotkamy się na Placu Defilad w Warszawie i o 00:30 wyruszymy autokarem na południe Polski. Rano, po dłuższej przerwie śniadaniowej dojedziemy do Palenicy Białczańskiej i wejdziemy na niebieski szlak w kierunku Rusinowej Polany. Mroźne górskie tatrzańskie powietrze zachęci nas do szybkiej wędrówki, a początkowe łagodne podejście po chwili poderwie się do góry. Po około dwóch kilometrach dotrzemy na wysokość 1210 m n.p.m. na Rusinową Polanę. To kultowe miejsce w polskich Tatrach, które ze względu na dostępność i przepiękne widoki cieszy się sporą popularnością wśród turystów. Odpoczywając na drewnianych ławeczkach podziwiać będziemy nieziemską panoramę, a w nieodległej bacówce można będzie kupić oscypki i inne góralskie specjały. Następnie zielony szlak poprowadzi nas stromo pod górę i pokonując kilkaset drewnianych stopni rozpoczniemy podejście na najwyższy punkt tego dnia. Po około godzinnej, dość męczącej wspinaczce wyłonimy się z lasu ubranego w zimowe szaty i naszym oczom ukaże się Gęsia Szyja (1489 m n.p.m.). To bardzo ciekawy szczyt, położony w reglu górnym ze stokami porośniętymi lasem świerkowym. Wierzchołek Gęsiej Szyi zbudowany jest z dolomitowych skałek wypiętrzonych na ok. 15 m, które noszą nazwę Waksmundzkich Skałek i z których podziwiać będziemy niesamowitą panoramę na okolicę – od Tatr Bielskich przez Tatry Wysokie do Tatr Zachodnich. Idąc dalej przez rozległą Waksmundzką Rówień (1405 m n.p.m.), kolejno przez dawne miejsce wypasania owiec o nazwie Psia Trawka (1185 m n.p.m.) dotrzemy do zalesionej Hali Kopieniec (1250m n.p.m.). Po chwili na regeneracje wyruszymy w kierunku Kopieńca Wielkiego (1328 m), który w porównaniu z otaczającymi go szczytami Tatr jest niewielki, ale oferuje swoim zdobywcom wspaniałą panoramę. Podziwiać będziemy iskrzące od śniegu szczyty Tatr Wysokich, a przy dobrej widoczności nawet Czerwone Wierchy, Giewont, Gorce czy Pieniny. Po zachwytach nad widokami ruszymy w dół, w kierunku Nosala, a potem do Zakopanego, gdzie zejdziemy ze szlaku i wyruszymy do noclegu. Na miejscu czekać na nas będzie pyszna obiadokolacja, a wieczorem dla chętnych zaplanowana jest wspólna integracja 😊
Trasa:
Palenica Białczańska – Rusinowa Polana – Gęsia Szyja – Waksmundzka Przełęcz – Psia Trawka – Hala Kopieniec – Kopieniec Wielki – Nosal – Zakopane
6:03 h, 15,3 km, suma podejść 950 m, suma zejść 983 m
W niedzielę po śniadaniu wykwaterujemy się z noclegu i pojedziemy na start szlaku. Ruszając z Kościeliska od razu wejdziemy na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego i skierujemy swe kroki na Dolinę Małej Łąki (1170 m n.p.m.). Jest jedną z najmniejszych dolin walnych w tym regionie, ale za to chyba najpiękniejszą! Przekonamy się o tym podziwiając opadające z impetem urwiska Wielkiej Turni oraz górujące tatrzańskie szczyty. Kolejno dojdziemy do Przełęczy w Grzybowcu (1311 m n.p.m.) i trawersując jego zbocze dotrzemy do Wodospadu Siklawica. Wysoki na 23 metry składa się z dwóch prawie pionowych ścian z których z łoskotem spływa woda Potoku Strążyskiego. Po niezwykłych widokach na wodospad ruszymy dalej – przed nami ostre podejście pod Czerwoną Przełęcz (1301 m n.p.m.), z której zaatakujemy Sarnią Skałę (1377 m n.p.m.). Ze szczytu zachwyci nas doskonały widok na masyw Giewontu oraz leżące u stóp Zakopane. Po pamiątkowych zdjęciach ruszymy dalej i skierujemy swe kroki na Ścieżkę pod Reglami, która przez malowniczą Przełęcz Białego zaprowadzi nas aż do Schroniska PTTK Kalatówki (1198 m n.p.m.). Tam zaplanowana jest przerwa na odpoczynek i posilenie się po intensywnym dniu w górach 😊 Potem zejdziemy do Zakopanego i wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie powinniśmy dotrzeć około 23:30.
Trasa:
Kościelisko – Dolina Małej Łąki – Przelęcz w Grzybowcu – Siklawica – Czerwona Przełęcz – Sarnia Skała – Ścieżka pod Reglami – Schronisko PTTK Kalatówki – Zakopane
5:04h, 13,4 km, suma podejść 906 m, suma zejść 927 m
Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych które nie są podstawą do bez kosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.
Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników z podobnego zimowego, górskiego wyjazdu!
Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.
Aby się zapisać na Tatry zimą – Gęsia Szyja i Sarnia Skała! [NOWOŚĆ] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.