info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Tatry Niżne – Chopok i Dumbier! [3 dni!]

0
Cena
899 zł
Cena
899 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1146

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

3 dni (przedłużony weekend)
Termin : 13-16.07.2023
Tatry Niżne
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Gorący lipiec, górskie świeże powietrze, soczysta zieleń i słynne tatrzańskie szczyty Słowacji! Zapraszamy wszystkich podróżników, którzy chcieliby odkryć uroki Tatr Niżnych. Nie zabraknie wędrowania po górskich szlakach, zdobywania dwutysięczników, podziwiania nieziemskich krajobrazów, ale i smakowania regionalnej kuchni.

Weź jeden dzień wolnego, dobry humor i odpowiednie górskie buty i spędź z nami przedłużony weekend w słowackich Tatrach Niżnych!

Poziom trudności wyjazdu!

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie sprawdź szczegóły poziomu tutaj.

trudny

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla osób, które mają bardzo dobrą kondycję, uprawiają regularnie sport, nie mają lęku wysokości i mają doświadczenie w górach! Będziemy szli cały dzień (od ok. 7:00 rano pierwszego dnia), dość żwawym marszem, będą ekspozycje oraz łańcuchy. W piątek pokonamy wysokość równą ok. 12 wejściom na taras widokowy Pałacu Kultury w górę i w dół oraz odległość równą prawie całej linii Metra M1, w sobotę podobnie, a w niedzielę jedynie trochę mniej.

Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Jeśli czytając opis długości tras i przewyższeń zdajesz sobie sprawę z trudności trasy i wiesz że przechodziłeś już zbliżone i dałeś radę to śmiało się zapisuj. Jeśli masz wątpliwości – zacznij lepiej od wyjazdów łatwych lub średnich, żeby się lepiej sprawdzić 🙂

Wszystkie dni wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze/noclegu.

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂

3 dni wyjazdu a tylko 1 dzień urlopu!

Wyjeżdżamy w czwartek wieczorem, a wracamy w niedzielny wieczór około północy, zatem wystarczy wziąć jeden dzień urlopu na tę 3-dniową wyprawę!

Przejazdy i noclegi!

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Defilad w Warszawie w czwartek wieczorem, 13.07.2023, o godz. 21:45. Powrót w niedzielę wieczorem, 16.07.2023, około północy.

Śpimy w hotelu w pokojach 2 oraz 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-osobowe za dopłatą).

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty lub paszport
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność
ubranie na cebulkę – warunki w górach warunki bywają zmienne
kurtkę przeciwdeszczową, płaszcz
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do noclegu, aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać)
mały plecak na wodę i przekąski
okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania
opcjonalnie kijki
ew. śniadanie na piątek oraz suchy prowiant i napoje na 3 dni (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej na trasie)

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do autokaru każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas wspólnego weekendu m.in.:
 • Przejdziemy prawie 60 km po tatrzańskich trasach!
 • Zdobędziemy słowackie dwutysięczniki - Chopok (2024 m n.p.m.) i Ďumbier (2043 m n.p.m.)!
 • Zobaczymy niezwykłe krajobrazy i zapierające dech widoki na Tatry Niżne, Tatry Wysokie i całą okolicę!
 • Spróbujemy lokalnych słowackich specjałów w schroniskach górskich!
 • Przy odrobinie szczęścia podejrzymy tatrzańską zwierzynę (kozice i świstaki) w naturalnym środowisku!
 • Odkryjemy wiele innych przepięknych miejsc!
Prowadzący

Renata Wiśniewska

Propagator ds. aktywności

Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!

Nocleg

Będziemy nocować w hotelu w pokojach 2 oraz 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-osobowe za dopłatą). Z okien roztaczać się będzie widok na góry! W cenie zagwarantowane są śniadania w sobotę i w niedzielę w formie bufetu oraz obiadokolacje w piątek i w sobotę. Obiekt uzyskał bardzo dobrą ocenę 4,3 wśród użytkowników portalu google.com.

Plan

Dzień 1Magurka - Zámostská hoľa - Sedlo Ďurkovej - Jasenie - Chabenec - Chopok - Horná Lehota (Trangoška)

W czwartek wieczorem o 21:45 wyruszymy z Placu Defilad w Warszawie na podbój słowackich Tatr. Wcześnie rano miniemy granicę, a potem zrobimy przerwę na poranną kawę i śniadanie, aby chwilę później dotrzeć na start trasy. Dzień w górach rozpoczniemy od podejścia żółtym szlakiem przez świerkowy las pośród malowniczych wąwozów i strumyków. Dotrzemy na Zámostská hoľa (1612 m n.p.m.) i kontynuując podróż Magurskim Szlakiem Złota zdobywać będziemy kolejne słowackie szczyty – Ďurková (1750 m n.p.m.), Chabenec (1955 m n.p.m.) czy Kotliská (1937 m n.p.m.). Idąc grzbietami towarzyszyć nam będą nieziemskie widoki na całe Tatry Niżne, leżące u ich stóp miejscowości i odległe Tatry Wysokie. Późnym popołudniem miniemy granicę dwóch tysięcy metrów nad poziomem morza i wespniemy się na najwyższy szczyt tego dnia – Chopok (2024 m n.p.m.), zrobimy przerwę na podziwianie widoków, pamiątkowe zdjęcia i chwilę odpoczynku w schronisku Kamenná chata pod Chopkom. Po całym dniu pełnym wrażeń zejdziemy ze szlaku i pojedziemy w kierunku miejsca noclegu, gdzie czekać na nas będzie obiadokolacja. Wieczorem zaplanowaliśmy integrację przy ognisku i wspominanie pięknych widoków z pierwszego dnia wyprawy.

Trasa:

Magurka – Zámostská hoľa – Sedlo Ďurkovej – Jasenie – Chabenec – Chopok – Horná Lehota (Trangoška)

Czas przejścia: 9:43 h, długość: 19,8 km, podejść 1 376 m, zejść 1 197 m

Dzień 2Trangoška - Chopok - Krúpovo sedlo - Ďumbier (2045 m) – Čertovica

Sobotę rozpoczniemy wczesnym śniadaniem, a zaraz po nim wyruszymy na szlak. Na początku będziemy chwilę szli szlakiem, którym schodziliśmy dzień wcześniej, aż do okolic Chopoku (2024 m n.p.m.), który miniemy dość blisko i skierujemy swe kroki na wschód. Idąc dalej Parkiem Narodowym dojdziemy do Krúpova hola (1922 m n.p.m.). Poruszając się po wysokich partiach gór zachwycimy się widokami na rozległe doliny i strzeliste szczyty, a przy odrobinie szczęścia może uda się również wypatrzeć brykającą kozicę! 😊 Tego dnia zdobędziemy najwyższy szczyt Tatr Niżnych! Ďumbier (2043 m n.p.m.), bo o nim mowa, ma aż trzy wierzchołki i słynie z nieziemskiego widoku na całą okolicę, w tym na leżące u jego stóp jeziorko Lukové pliesko. Potem zejdziemy do schroniska Chata gen. M. R. Štefánika pod Ďumbierom, gdzie będzie okazja odpocząć i spróbować lokalnych słowackich przysmaków w pięknych okolicznościach przyrody. Późnym popołudniem zejdziemy ze szlaku i pojedziemy do miejsca noclegu na zasłużony wypoczynek. Wieczorem po obiadokolacji zaplanowana jest wspólna integracja przy ognisku 🙂

Trasa:

Trangoška – Chopok – Krúpovo sedlo – Ďumbier (2045 m) – Čertovica

Czas: 8:41 h, długość 18,6 km, podejść 1 275 m, zejść 1 244 m

Dzień 3Šumiac - Kráľova hoľa – Telgárt

Ostatniego dnia po śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziemy do miejscowości Šumiac, skąd wyruszymy na ostatni dzień w Tatrach Niżnych. Niebieskim szlakiem wejdziemy na Kráľova Hoľa (1946 m n.p.m.), drugą obok Krywania narodową górę Słowaków, uwiecznioną w wielu legendach i opowieściach! Szczyt ten słynny jest z doskonałej panoramy, obejmującej w promieniu kilkudziesięciu kilometrów kilkanaście grup górskich w środkowej i wschodniej Słowacji. Późnym popołudniem zejdziemy ze szlaku i wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie dotrzemy około północy, w zależności od warunków na drodze.

Trasa:

Šumiac – Kráľova hoľa – Telgárt

Czas: 4:23 h, długość 11,5 km, podejść 987 m, zejść 1 058 m

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Relacja i opinie z podobnego wyjazdu!

Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację z podobnego wyjazdu!

Nie będę się rozpisywał, wszystko było super, pogoda, góry, trasy, schroniska, przewodnicy i pilotka! Jestem bardzo zadowolony z tego wyjazdu!

Marcin K.

To już kolejny mój wyjazd z Wami i kolejny udany pod każdym względem. Zatem podziękuje i pogratuluje przedsięwzięcia organizacji coraz ambitniejszych programów. Gradacja trudności imprezy i dodatkowy podział uczestników na dwie grupy tez wydaje się być trafiony. Możliwość odłączenia od grupy z której skorzystałam tez jest wygodna 🙂 Dziękuję!

Dorota B.
Koszty
Cena: 899 zł

płatna w 2 ratach:
300 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
599 zł do 12.06.2023.

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Magura i Telgárt – Warszawa
 • Dwa noclegi w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-osobowe za dopłatą 150 zł)
 • Dwa śniadania w formie bufetu w sobotę oraz w niedzielę
 • Dwie obiadokolacje w piątek oraz w sobotę (zupa + drugie danie)
 • Organizację ognisk lub grilli, rezerwacja miejsca, drewno na opał lub węgiel i jednorazową zastawę
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanych przewodników górskich
 • Ślady tras gpx
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków i prowiantu na ogniska
 • Prowiantu na szlaki

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Tatry Niżne – Chopok i Dumbier! [3 dni!] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1-osobowym. Dopłata 150 zł (prosimy doliczyć do przelewu).
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)

Zapisz się