info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Szlakiem Orlich Gniazd – zamki, pustynia i jaskinia nietoperzy!

0
Cena
360 zł
Cena
360 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1523

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 23-24.10.2021
Szlak Orlich Gniazd
Miejsca : ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Zapraszamy na weekendowy, jesienny wyjazd, podczas którego będziesz miał szanse zobaczyć perły Szlaku Orlich Gniazd, odetchnąć pełną piersią w Ojcowskim Parku Narodowym, poczuć się przez chwilę jak w Afryce północnej czy… spotkać nietoperze. Jura Krakowsko-Częstochowska czeka na nas!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem pereł Szlaku Orlich Gniazd.

Wyjazdu bez urlopu!

Ruszamy w sobotę rano, a wracamy w niedzielę wieczorem więc nie ma potrzeby brać urlopu, aby wybrać się na ten niezwykły weekend!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjeżdżamy w sobotę 23.10.2021 o godzinie 05:30 z Placu Defilad w Warszawie i wracamy w niedzielę 24.10.2021 około 23:00.

Na wyjeździe nocujemy w komfortowym pensjonacie w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami (niektóre typu studio – dwa pokoje ze wspólną łazienką).

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty — będziemy sporo chodzić
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych — sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem
śniadanie na sobotę oraz ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej).
gotówkę na wstępy, posiłki i pozostałe wydatki.

Informacje epidemiologiczne

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną dla bezpieczeństwa uczestników wprowadzamy poniższe zasady:

1) Obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką podczas całego wyjazdu z wyjątkiem:
otwartych przestrzeni z możliwością zapewnienia min. 2-metrowego odstępu pomiędzy uczestnikami, chyba że bieżące rozporządzenie stanowi inaczej
spożywania posiłków
2) Każdorazowe odkażanie rąk przed wejściem do części wspólnych (autokar/hotel).
prosimy uczestników o zaopatrzenie się w żele antybakteryjne do rąk.
3) Mierzenie temperatury i kontrola ogólnego stanu zdrowia przed odjazdem:
ze względu na bezpieczeństwo uczestników osoby z temp. powyżej 38°C lub z objawami grypy (katar, kaszel) nie będą mogły uczestniczyć w wyjeździe.
4) Autokar zostanie zdezynfekowany przed wyjazdem.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Zobaczymy 5 zamków wchodzących w skład warowni na Szlaku Orlich Gniazd!
 • Zachwycimy się pięknem i naturą w Ojcowskim Parku Narodowym!
 • Poszukamy nietoperzy w największej jaskini Jury Krakowsko-Częstochowskiej!
 • Odkryjemy pustynię w centrum Polski!
 • I wiele, wiele innych!
Gdzie nocujemy?

Będziemy nocować w komfortowym pensjonacie w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami (niektóre typu studio – dwa pokoje ze wspólną łazienką). W cenie jest również zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę.

Prowadzący

Agnieszka Sitkiewicz

Pilot oblatywacz

Nic tak nie dodaje Jej energii jak podróże i ludzie! Każdy wolny czas wykorzystuje na odkrywanie nowych miejsc, szczególnie na dwóch kółkach. Rower zawsze i wszędzie! Jej motto: Podróżować to żyć! Dlatego jest naszym teamowym Oblatywaczem😊.

Plan

Dzień 1Warszawa – Olsztyn k. Częstochowy – Bobolice – Mirów – Ogrodzieniec

Wspólną podróż zaczniemy o godzinie 5:30 na Placu Defilad w Warszawie, skąd wyruszymy autobusem w stronę Szlaku Orlich Gniazd – po drodze zatrzymamy się na poranną przerwę śniadaniową. Około 10:00 rozpoczniemy zwiedzanie pierwszej warowni w Olsztynie koło Częstochowy. Ruiny tego zamku górują nad okolicą, a dzięki swojej białej wapiennej budowie są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych. Kolejno zobaczymy pięknie odrestaurowany zamek królewski w Bobolicach, który po wielu latach wojen i zniszczeń odzyskał dawną świetność. Na popołudniowe zwiedzanie wybierzemy się w okolice do bliźniaczej warowni, czyli Zamku w Mirowie. Jego stan jest znacznie gorszy, ale mimo to uważany jest za jeden z najpiękniejszych obiektów w Szlaku Orlich Gniazd. Aktualnie trwają tam prace zabezpieczające. Ostatni z zamków leży w Ogrodzieńcu na najwyższym wzniesieniu, jest utrzymywany w formie tzw. trwałej ruiny, ale stanowi przykład kunsztu ówczesnych budowniczych, o których dokładniej opowie nam lokalny przewodnik. Po zwiedzaniu udamy się do miejsca miejsca naszego noclegu, gdzie czeka nas obiadokolacja a następnie integracja przy ognisku.

Dzień 2Jerzmanowice – Ojcowski Park Narodowy – Pustynia Błędowska - Warszawa

Rano po śniadaniu ruszymy autobusem w krótką podróż w kierunku Jerzmanowic. Tam zwiedzimy jedną z największych jaskiń Jury Krakowsko-Częstochowskiej, czyli Jaskinię Nietoperzową. Wnętrze podziwiać będziemy z przewodnikiem, a w środku zobaczymy wielką 30-metrową salę, mnogość nacieków skalnych oraz liczne siedliska nietoperzy. Kolejno wyruszymy w drogę do perły w Szlaku Orlich Gniazd, renesansowego Zamku Pieskowa Skała, który określany jest jako najpiękniejszy i najlepiej zachowany. Przespacerujemy się po dziedzińcach i krużgankach, zobaczymy Lamus oraz skałę Dorotki, a to wszystko okraszone opowieściami przewodnika. Około południa przejedziemy na parking niedaleko miejscowości Ojców i stamtąd wyruszymy na spacer po Ojcowskim Parku Narodowym. Nazywany jest „Polską Szwajcarią” i pomimo tego, że jest najmniejszym z parków, oferuje wiele ciekawych atrakcji – jaskinie, skały, zamki itp. Ostatnim celem wycieczki jest Pustynia Błędowska, którą obejrzymy z punktu widokowego Dąbrówka, skąd roztacza się piękna panorama. Pustynia ta często określana jest mianem „Polskiej Sahary”. Następnie wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie powinniśmy dotrzeć około 23:00.

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu, jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania

-dostępności obiektów – w przypadku ograniczenia dostępu lub zamknięcia obiektu zaproponujemy zwiedzanie w ograniczonym zakresie lub inny równie atrakcyjny obiekt

-zwiedzania obiektów, które mogą się odbywać indywidualnie lub w podziale na grupy, z przewodnikiem/audioguidami/mapkami

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia

Relacja oraz opinie z innego wyjazdu!

Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników z wyjazdu na Dolny Śląsk!

To był mój pierwszy wyjazd z Wami, było naprawdę świetnie! Organizacja wycieczki, program i opiekunowie na najwyższym poziomie. W przyszłości na pewno jeszcze skorzystam z waszych ofert wyjazdowych.

Krzysztof

Byłam z Wami na wyjeździe po raz pierwszy. W ogóle był to mój pierwszy od dłuższego czasu wyjazd grupowy, ponieważ jak sporo osób wyznawałam zasadę, że 'bieganie za przewodnikiem i grupą’ ogranicza moją wolność zwiedzania 🙂 …i jestem baaardzo pozytywnie zaskoczona. Mimo, że wybrałam się sama to w ogóle nie czułam się samotna. Byłam bardzo zadowolona, zwiedzając poszczególne obiekty. Tutaj chciałam zaznaczyć, że mieliśmy świetnych przewodników, którzy opowiadali historię miejsca w sposób przystępny, czasem zabawny i ciekawy. Program był ułożony optymalnie, czyli ani za dużo zwiedzania/chodzenia, ani za mało. Bardzo podobał mi się wspólny wieczorny wypad do knajpki, gdyż z racji faktu, że nikogo nie znałam, byłoby mi trudno spędzić wieczór towarzysko. Dobrym pomysłem jest to, że cały wyjazd zamyka się w weekendzie, co umożliwia osobom pracującym wzięcie udziału bez brania urlopu. Osobiście jestem bardzo zadowolona z wyjazdu, ponieważ pojechałam na niego w konkretnym celu i go zrealizowałam 😉 dziękuję.

Magda
Koszty
Cena: 360 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Olsztyn k. Częstochowy, Pustynia Błędowska - Warszawa oraz przejazdy lokalne
 • Nocleg w pensjonacie w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami (niektóre typu studio - dwa pokoje ze wspólną łazienką)
 • Obiadokolację w sobotę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW
 • Opiekę pilota
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Obligatoryjnych kosztów wstępow i przewodników ok. 115 zł (Zamek w Olsztynie, Zamek w Bobolicach, Zamek w Mirowie, Zamek Ogrodzieniec, Jaskinia Nietoperzowa, Zamek w Pieskowej Skale)
 • Opcjonalnych koszty wstępów ok. 22zł (Zamek w Ojcowie, Wieża na Zamku w Olsztynie)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Szlakiem Orlich Gniazd – zamki, pustynia i jaskinia nietoperzy! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.