kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Skandynawia promem – Dania + Szwecja! [nocleg w Kopenhadze]

0
Cena
2 199 zł
Cena
2 199 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

3138

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

5 dni (przedłużony weekend)
Termin : 20-24.07.2024
Dania oraz Szwecja
Miejsca : lista rezerwowa :-(
Opis

Zapraszamy na nowość w naszej ofercie – zabieramy Was do Szwecji i Danii! Podczas przedłużonego weekendu zachwycimy się niezwykłymi nadmorskimi widokami, charakterystyczną skandynawską architekturą i specjałami lokalnej kuchni! Przepłyniemy promem Morze Bałtyckie, odwiedzimy szwedzką fabrykę cydru oraz tajemnicze Ales Stenar. Ponadto odkryjemy tętniącą życiem Kopenhagę zarówno pieszo jak i z pokładu statku wycieczkowego oraz barwne i wielokulturowe Malmo! Czeka nas zwiedzanie historycznych zakątków, uroczych skandynawskich uliczek z kolorowymi domkami, ale i podziwianie bezkresnych widoków na zieleń i naturę.

Zapraszamy na pierwszą edycję naszego wyjazdu – podczas 5 dni odwiedzimy 2 kraje i mnóstwo regionalnych atrakcji! Nie czekaj, zapisz się już dziś i wybierz się z nami do Szwecji i Danii w lipcu!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem Szwecji i Danii. Zwiedzimy tętniącą życiem Kopenhagę, zarówno pieszo jak i z pokładu statku wycieczkowego oraz barwne i wielokulturowe Malmo! Czeka nas zwiedzanie historycznych zakątków, uroczych skandynawskich uliczek z kolorowymi domkami, ale i podziwianie bezkresnych widoków na zieleń i naturę. Na miejscu oprowadzi nas  przewodnik (po polsku).

5 dniowa wyprawa, 3 dni urlopu!

Wyruszamy w sobotę rano a wracamy w środę wczesnym popołudniem,więc wystarczy wziąć trzy dni wolnego na tę niezwykłą wyprawę 🙂

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest w sobotę 20.07.2024, o godz. 6:30 z Placu Defilad w Warszawie. Powrót w środę, 24.07.2024, około 13:00-14:00, w zależności od warunków na drodze.

Pierwszego i czwartego dnia będziemy nocować na pokładzie promu płynącego na trasie Gdynia – Karlskrona – Gdynia w kabinach 4-osobowych (2-osobowe za dopłatą). Kabiny na promie są dość ciasne, mają około 7m², a kabiny 4-osobowe mają tę samą powierzchnię i łóżka piętrowe.

Drugiego i trzeciego dnia będziemy nocować w komfortowym hotelu w Kopenhadze w pokojach 4-osobowych z łazienkami /pokoje posiadają łóżka piętrowe/ (pokoje 2-os. za dopłatą). Hotel położony jest raptem 400m od stacji Metra, skąd można dojechać do centrum Kopenhagi w kilkanaście minut! Zatem jest to idealna baza wypadowa do zwiedzanych przez nas atrakcji.

 

Kraje wyjazdu!

Wyjeżdżamy do Szwecji oraz Danii.

WALUTA W DANII

Walutą w Danii jest korona duńska (DKK), której wartość w przeliczeniu na nasze złotówki to około 0,60 złotych. Praktycznie wszędzie płaci się wyłącznie kartą, zatem koniecznie trzeba mieć ze sobą co najmniej jedną. Gotówką można płacić jedynie w niektórych sklepach spożywczych.

WALUTA W SZWECJI

Walutą obowiązującą w Szwecji jest korona szwedzka (SEK)  i jej przelicznik wynosi około 0,43 zł. Tu jest podobnie jak w Danii – również praktycznie wszędzie płaci się wyłącznie kartą, zatem koniecznie trzeba mieć ze sobą co najmniej jedną.

CENY

Ceny w Danii oraz Szwecji są dużo wyższe niż w Polsce. Ma na też wpływ odległość od centrum i atrakcji, bo im dalej tym będą one trochę niższe. W stolicach jest najdrożej, ale drogo będzie w innym miejscach turystycznych. W mniejszych miejscowościach można się spodziewać nieco niższych cen, chyba że są to popularne turystycznie miejsca. Posiłek w taniej restauracji w Danii kosztuje średnio od 125 DKK (70-80 złotych), a za trzydaniowy obiad w nieco lepszym lokalu wydamy już 300 DKK.

Aby najeść się w przeciętnej restauracji w Szwecji musimy nastawić się na wydatek od około 150 SEK (60-700 złotych) za posiłek  + napój.

Taniej można zjeść w budkach z tradycyjnymi hot-dogami w Danii oraz budkach z kebabem, falafelem i hamburgarami (około 40-80 DKK).

ROAMING

Będąc w Danii oraz Szwecji nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele polscy mogą wjechać na terytorium Danii oraz Szwecji po okazaniu ważnego dowodu osobistego lub paszportu. Musi on znajdować się w dobrym stanie technicznym, aby nie było żadnych problemów z identyfikacją osoby.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty lub paszport,
wygodne buty – będziemy trochę spacerować, :)
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem,
śniadanie na sobotę oraz ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej). Podczas zwiedzania będzie czas wolny na posiłki,
gotówkę na obligatoryjne koszty wstępów i przewodników (szczegóły poniżej),
karty płatnicze – w Szwecji i Dani to praktycznie jedyna forma płatności.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas przedłużonego weekendu m.in.:
 • Spędzimy dwie noce na promie płynąc z Polski do Szwecji oraz z powrotem przez Morze Bałtyckie!
 • Odwiedzimy szwedzką Fabrykę Krainę Jabłka, gdzie produkowany jest słynny szwedzki cydr Kivik i zrobimy tam zakupy lokalnych produktów!
 • Zobaczymy tajemniczy kamienny krąg Ales Stenar!
 • Przespacerujemy się po uroczym Ystad!
 • Zwiedzimy stolicę Dani – Kopenhagę i jej najważniejsze zabytki!
 • Popłyniemy w rejs po kanałach Kopenhagi i odkryjemy, dlaczego nazywana jest Wenecją Północy!
 • Poznamy urok wielokulturowego i barwnego Malmo!
 • Będzie szansa by spróbować specjałów regionalnej szwedzkiej i duńskiej kuchni!
 • Zwiedzimy najważniejsze punkty Gdańska, takie jak Stare Miasto, Długi Targ, Zielona Brama i pomnik Neptuna!
 • Odkryjemy wiele, wiele innych ciekawych miejsc!
Prom

Pierwszego i czwartego dnia będziemy nocować na pokładzie promu płynącego na trasie Gdynia – Karlskrona – Gdynia w kabinach 4-osobowych (kabiny 2-osobowe za dopłatą). Kabiny na promie są dość ciasne, mają około 7m², a kabiny 4-osobowe mają tę samą powierzchnię i łóżka piętrowe. W cenie zagwarantowane są posiłki na pokładzie: obiadokolacja w sobotę wieczorem, śniadanie w niedzielę i w środę rano. Rejs realizowany jest przez znanego przewoźnika.

Hotel

Drugiego i trzeciego dnia będziemy nocować w komfortowym hotelu w Kopenhadze w pokojach 4-osobowych z łazienkami /pokoje posiadają łóżka piętrowe/ (pokoje 2-os. za dopłatą). W cenie zagwarantowane są śniadania w formie bufetu. Hotel położony jest raptem 400m od stacji Metra, skąd można dojechać do centrum Kopenhagi w kilkanaście minut! Zatem jest to idealna baza wypadowa do zwiedzanych przez nas atrakcji.

Prowadzący

Marta Wereda

Koordynatorka ds. satysfakcji

Sama o sobie mówi: „Pełna pasji koordynatorka eventów, wycieczek i wypraw outdoorowych”. To świetna pilotka, miła i zawsze chętnie pomoże. Nawet jak ktoś marudzi. Albo po prostu coś od niej chce. Albo i nie chce. Może trochę dziwna, bo mówi, że jest zakochana bez pamięci w dalekiej północy. Możliwe, że nie pamięta jak tam potrafi być zimno.

Plan

Dzień 1Warszawa – Gdańsk – Gdynia

W sobotę rozpoczniemy naszą niezwykłą, wspólną podróż do Szwecji. Rankiem o 6:30 wyruszymy z Placu Defilad w Warszawie na północ w kierunku Gdańska. Po drodze zatrzymamy się na przerwę śniadaniową i w okolicach południa dotrzemy do Gdańska, gdzie w towarzystwie przewodnika zwiedzimy najważniejsze punkty miasta – Stare Miasto, Długi Targ, Zieloną Bramę i oczywiście pomnik Neptuna. Spacerując nadbrzeżem Motławy podziwiać będziemy charakterystyczne spichrze, ale i Bramę Mariacką wraz ze strzelistą Bazyliką Mariacka. W czasie wolnym będzie okazja by odkryć bogatą historię miasta, zachwycić się jego urokiem, ale i zatrzymać się na obiad w jednej z klimatycznych restauracji. Kolejno przejedziemy autokarem do Gdyni i znajdującego się tam Portu, gdzie będzie chwila czasu wolnego m.in. na podziwianie znajdujących się tam zabytkowych okrętów, a następnie udamy się na prom do Szwecji 😊 Po boardingu późnym wieczorem wypłyniemy na pełne morze, a potem udamy się na obiadokolację, która w tak pięknych okolicznościach będzie smakować wyśmienicie!

Dzień 2Karlskrona – Kraina Jabłka – Ales Stenar – Ystad

Nad ranem po sycącym śniadaniu na pokładzie promu dobijemy do brzegu w malowniczej szwedzkiej miejscowości Karlskrona. Tam zejdziemy na ląd i autokarem wyruszymy w drogę, gotowi na odkrywanie fascynujących zakątków Szwecji. Naszym pierwszym przystankiem będzie niezwykła Kraina Jabłka, gdzie produkowany jest słynny szwedzki cydr Kivik. Spacerując zanurzymy się w pachnących ogrodach pełnych soczystych jabłek, zobaczymy aż 70 różnych gatunków jabłonek, w tym nawet 100-letnie drzewa! Zaplanowany tam czas wolny spędzić będzie można degustując cydr w klimatycznej kawiarni lub robiąc zakupy w lokalnym sklepie. Następnie udamy się do Ales Stenar, tajemniczego miejsca, gdzie wielkie kamienne głazy tworzą olbrzymie łukowate kształty. Całość składa się z 59 wielkich skał, a zwiedzając teren podziwiać będziemy panoramiczne widoki zastanawiając się nad historią tego mistycznego miejsca. Kolejnym punktem naszej podróży będzie malownicze Ystad. Przechadzając się z Portu, będącego ważnym punktem dla transportu środkowoeuropejskiego, dotrzemy do urokliwej Starówki, gdzie zobaczymy świetnie zachowaną średniowieczną zabudowę szachulcową, największą w całej Skandynawii. Odwiedzimy również Stortorget, centralny plac z najważniejszymi budynkami, a potem zrobimy przerwę na lunch, kawę i odkrywanie miasta we własnym tempie. Późnym popołudniem wsiądziemy do autokaru i ruszymy w kierunku Danii po drodze przemierzając niesamowity Øresund Bridge, który wchodzi w skład 16 kilometrowej przeprawy drogowej pomiędzy Danią i Szwecją. Wieczorem dotrzemy do naszego miejsca noclegu w Kopenhadze i po zakwaterowaniu chętni wyruszą na nocne zwiedzanie miasta 😊

Dzień 3Kopenhaga

W poniedziałek po śniadaniu wyruszymy na podbój duńskiej stolicy, gdzie historia spotyka się z nowoczesnością, a malownicze krajobrazy otaczają najważniejsze atrakcje miasta. Zwiedzanie z przewodnikiem rozpoczniemy koło znanego pomnika Małej Syrenki, a następnie udamy się w stronę Parku Kopenhaskiego z monumentalną Fontanną Bogini Gefion. Kolejno wyruszymy zobaczyć majestatyczny Pałac Królewski Amalienborg, siedzibę duńskich monarchów i rodziny królewskiej od 1794 roku. Potem przejdziemy do słynnego Portu Nyhavn z kolorowymi budynkami przy nabrzeżu, które tworzą niepowtarzalną atmosferę. Spacerując wzdłuż kanału, podziwiać będziemy łodzie i restauracje, a następnie przespacerujemy się po centrum miasta deptakiem Stroget, pełnym butików, kawiarni i sklepów, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. A na koniec zwiedzimy z przewodnikiem wnętrza wspaniałego Pałacu Christiansborg. Jest to dawny zamek królewski, a obecnie mieści parlament duński oraz muzea. Po intensywnym zwiedzaniu będzie czas wolny na posilenie się i samodzielne odkrywanie tego wspaniałego miasta. A wieczorem… wyruszymy w rejs statkiem po kanałach Kopenhagi! Odkryjemy, dlaczego Kopenhaga określana jest mianem Wenecji Północy. Urocze kanały nad którymi pochylają się piękne kamienice i domy skąpane w klimatycznym wieczornym świetle nie pozostawią nam złudzeń 😊 Po rejsie będzie oczywiście czas na wspólną integrację i odkrywanie nocnego życia tego pięknego miasta.

Dzień 4/5Kopenhaga – Malmo – Karlskrona – Gdynia - Warszawa

Po śniadaniu i wymeldowaniu wsiądziemy do autokaru i pojedziemy do Szwecji, kierując się w stronę trzeciego największego miasta kraju. Mowa tu o Malmo, mieście barwnym, wielokulturowym, będącym centrum gospodarczym i kulturalnym południowej Szwecji. Malmo określane jest mianem “miasta parków”, szczyci się piękną zabytkową architekturą, ogromną siecią ścieżek rowerowych i największą w Szwecji liczbą restauracji i pubów na jednego mieszkańca. 😉 My zwiedzimy je pieszo i zobaczymy m.in. ikoniczne Turning Torso, najwyższy budynek w Skandynawii, Gamla stan, czyli Stare Miasto z zabytkowymi kamienicami oraz tętniący życiem plac Stortorget ze straganami, kawiarniami i restauracjami. Przespacerujemy się również przez Västra Hamnen, czyli Western Harbour, nowoczesną nadbrzeżną dzielnicę z elegancką architekturą i przystaniami jachtowymi. W trakcie czasu wolnego warto skorzystać z oferty lokalnych barów i restauracji i spróbować specjałów regionalnej kuchni – räksmörgås czy słynnej kanapki z krewetkami kanelbullar – cynamonowej bułeczki. Następnie ruszymy do Karlskrony, miasta położonego na trzydziestu trzech wyspach w którym zobaczymy historyczny Rynek Głowny i najstarszą, kolorową dzielnicę Bjorkholmen z uroczymi mini domkami z drewna. Przejdziemy Nabrzeżem Królewskim zachwycając się widokami na okolicę oraz odkryjemy architektoniczne piękno Kościoła Fryderyka. Po czasie wolnym pojedziemy do portu, wejdziemy na pokład promu i wyruszymy w drogę powrotną do Polski. Następnego dnia, w środę rano dobijemy do brzegu i pojedziemy w kierunku Warszawy, gdzie powinniśmy dotrzeć przed godziną 14:00.

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Relacja oraz opinie z podobnego wyjazdu!

To nasza premierowa wyprawa, ale jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników z podobnego takiego wyjazdu do Tallina, Helsinek i Rygi!

Tak, dla mnie i dla mojego męża to był pierwszy wyjazd z Wami i na pewno nie ostatni! Wrażenia tylko pozytywne! Ania i Halinka to cudowne osoby, pełne radości i entuzjazmu, którym zarażały ludzi dookoła. Ogromna wiedza i doświadczenie Halinki, pozytywne wibracje od Ani oraz bogaty program wyjazdu sprawiły, że to była wyjątkowa przygoda. Ja jako introwertyczka obawiałam się trochę takiego o grupowego wyjazdu i np. zmuszania na siłę do integracji. Zaskoczyło jednak mnie, to, że nic takiego nie miało miejsca, i że nic nie było nam narzucane! Dzięki temu, w swoim tempie udało się spędzić wyjazd w komforcie psychicznym. Jednocześnie element zabawy z szukaniem karteczek w subtelny, ale skuteczny sposób zainicjowała interakcje społeczne! Wielkie dzięki i do zobaczenia!
 
Gabriela J.
Koszty
Cena: 2199 zł

płatna w 2 ratach:
600 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
1599 zł do 17.06.2024.

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Gdańsk oraz Gdynia - Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • 2 noclegi na promie w kabinach 4-os. i 2 noclegi w hotelu w pokojach 4-os. z łazienkami (kabina 2-os. i pokój 2-os. za dopłatą 400 zł /os.)
 • 4 śniadania w formie bufetu (2 na promie, 2 w hotelu)
 • Kolację na promie w formie bufetu z napojami w sobotę
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW na terenie Danii oraz Szwecji
 • Opiekę pilota
 • Zestawy słuchawkowe Tour Guide na cały wyjazd!
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków (w tym kolacji na promie w drodze powrotnej)
 • Obligatoryjnych kosztów wstępów i przewodników - około 330 DKK

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Skandynawia promem – Dania + Szwecja! [nocleg w Kopenhadze] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.Zapraszamy na listę rezerwową. Aby się na nią zapisać należy kliknąć przycisk poniżej i uzupełnić formularz.

Zapisz się