info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Sierpniówka w skalnych miastach! [POLSKA + CZECHY]

0
Cena
1 049 zł
Cena
1 049 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

924

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

4 dni
Termin : 12-15.08.2023
Skalne Miasta
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Formy skalne malowniczo i wspaniale wyrzeźbione przez naturę, monumentalne skalne ściany, skalny wodospad, piękne szmaragdowe jezioro oraz przepiękne czeskie zamki wraz z niezwykle urokliwymi miasteczkami. To tylko część atrakcji jaka na nas czeka podczas długiego weekendu sierpniowego. Zapraszamy na unikalny wyjazd po skalnych miastach i okolicznych atrakcjach w Czechach i Polsce!

Poziom trudności wyjazdu!

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie sprawdź szczegóły poziomu tutaj.

łatwy

 

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem niezwykłych skalnych formacji, labiryntów, jak również niezwykle ciekawych czeskich zamków 🙂 Nie potrzeba specjalnego przygotowania ani kondycji, ale będziemy sporo chodzić, do kilku kilometrów, w tym ostatniego dnia po górach. Zalecamy w szczególności zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras górskich (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Wszystkie dni wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.

Jest to wyjazd częściowo górski, a wycieczki górskie zawsze wiążą się z wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂

4 dni wyjazdu a tylko jeden dzień urlopu!

Ruszamy w nocy z piątku na sobotę, a wracamy we wtorek (15 sierpnia – dzień wolny). Wystarczy zatem wziąć jeden dzień urlopu w poniedziałek (14 sierpnia), aby wybrać się na ten niezwykły długi weekend!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w nocy z piątku, 11.08.2023, na sobotę, 12.08.2023, o godzinie 00:45. Powrót we wtorek (15.08.2023) wieczorem około północy.

Na wyjeździe śpimy trzy noce w ośrodku wypoczynkowym w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami.

Kraj wyjazdu!

Na wyjeździe kilkukrotnie wjeżdżamy do Republiki Czeskiej, należącej do Unii Europejskiej od 2004 roku.

WALUTA

Obowiązującą walutą jest korona czeska (1 CZK ≈ 0,20 PLN). Kantory znajdują się przeważnie w centrum i w pobliżu punktu informacji turystycznej. Nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na korony czeskie 🙂

CENY

W Pradze, jak i w całych Czechach, jest trochę drożej niż w Polsce. Za czeskie piwo w typowej restauracji lub piwiarni w Pradze zapłacimy 26-50 CZK (5 – 10 zł). W dobrej cenie zjemy dania kuchni czeskiej, ceny dań głównych z reguły rozpoczynają się od 150-250 CZK. (30,00 – 50,00 zł), gdzie za 250 CZK powinniśmy zjeść naprawdę obfite danie. Czasem dobrą kuchnię spotkamy w piwiarniach oraz gospodach („hospoda”), gdzie możemy zjeść ciekawe danie i napić się piwa płacąc w sumie około 100-150 CZK (20,00 – 30,00 zł). Nie jest to jednak norma, a na pewno nie w ścisłym centrum stolicy Czech.

ROAMING

Będąc w Czechach nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele RP wjeżdżają do Czech na podstawie ważnego dowodu osobistego.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty lub paszport
wygodne buty, będziemy sporo chodzić 🙂
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem,
śniadanie na sobotę oraz ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej). Podczas zwiedzania będzie czas wolny na posiłki.
gotówkę na posiłki i pozostałe wydatki. Sugerujemy wymienić około 150-250 złotych na korony czeskie w Polsce.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas długiego weekendu m.in.:
 • Wyjdziemy na szlak w Broumovskich Stěnach, gdzie zobaczymy Sępie Gniazdo oraz Skalny Teatr!
 • Zwiedzimy browar w Broumowie, gdzie przyjrzymy się tajemnicom produkcji jednego z najstarszych klasztornych piw na świecie oraz weźmiemy udział w ich degustacji!
 • Zwiedzimy Adrszpasko - Teplickie Skalne Miasto – jedno z najpiękniejszych skalnych miast w Europie!
 • Odkryjemy uroki jednych z najciekawszych zamków w Czechach - w Nachodzie i Nowym Mieście nad Metują!
 • Udamy się do Błędnych Skał i zdobędziemy Szczeliniec!
 • I wiele, wiele innych!
Nocleg

Nocujemy w ośrodku wypoczynkowym w centrum Kotliny Kłodzkiej położonym nad potokiem, w otoczeniu lasu, w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami. W cenie zagwarantowane są również trzy śniadania oraz trzy obiadokolacje.

Plan

Dzień 1Broumowskie Steny + Browar w Broumowie

Nasz wyjazd rozpoczniemy w nocy z piątku na sobotę o godzinie 0:45, kiedy to wyruszymy w stronę czeskiej granicy 🙂 Rano zrobimy przerwę na śniadanie i następnie udamy się na start naszego szlaku po Broumovskich stěnach, czyli po naszemu Broumowskich Ścianach. Te monumentalne, pojedyncze skały i towarzyszące im kompleksy formują niezwykłe pejzaże skalnej krainy górskiej. Pierwsze niezwykłe miejsce jakie zobaczymy to Sępie Gniazdo, jest to najwyższe spiętrzenie w środkowej części Broumovskich Sten, zajęte przez piaskowcową grupę skalną kilkunastometrowej wysokości. Na szczycie skał znajduje się udostępniona ciągiem kamiennych stopni platforma widokowa, z której rozciąga się przepiękny widok na Kotliny Broumowską i Kłodzką, a także Góry Kamienne, Sowie i Stołowe. Po zachwytach z „gniazda” udamy się dalej urokliwym szlakiem, aż dotrzemy do Skalnego Teatru. Gdy dojdziemy na miejsce, a dojście zajmie nam dosłownie chwilę, będziemy mogli podziwiać Skalny Teatr z tarasu widokowego, znajdującego się na skałach. Warto też obejrzeć Skalny Teatr od wewnątrz, wysoko zadzierając głowę do góry, bo ściany teatru są ogromne, sięgające kilkudziesięciu metrów. Po zachwytach nad ogromnymi skalnymi blokami udamy się na postój w Hvezdie – chacie/schronisku. Po krótkim odpoczynku ruszymy dalej w trasę, tak aby około południa dotrzeć do miejscowości Hlavňov. Następnie udamy się w krótką podróż autokarem do Browaru w Broumowie. Podczas zwiedzania, otoczeni aromatem słodu wyrabianego w tutejszej tradycyjnej słodowni na podłodze, przyjrzyjcie się tajemnicom produkcji jednego z najstarszych klasztornych piw na świecie. Następnie przejedziemy do naszego miejsca noclegu, gdzie będzie na nas czekać pyszna obiadokolacja, a wieczorem integracja przy ognisku 🙂

Dzień 2Zamek w Nachodzie + Zamek w Nowym Mieście nad Metują

Drugi dzień rozpoczniemy zwyczajowo śniadaniem, a następnie przejedziemy autokarem, aby odkryć uroki dwóch najciekawszych zamków w Czechach! Pierwszy zamek odwiedzimy w miejscowości Nachod, gdzie zobaczymy twierdzę, której historia sięga pierwszej połowy XIII wieku. Dotrzeć do niego można którąś z malowniczych ścieżek wijących się po zboczach zamkowego wzgórza. Oficjalna droga jest znacznie dłuższa. Po sforsowaniu stoku dochodzimy do budowli albo przez most nad wybiegiem niedźwiedzi, albo obok głównej bramy. Zresztą te karkołomne trasy mają swój walor widokowy. Zamek ze swoimi pięcioma dziedzińcami naprawdę jest imponujący. Po zwiedzaniu tej ogromnej budowli przejdziemy na urokliwy ryneczek miasteczka, gdzie zaplanowaliśmy przerwę na posiłek i czas wolny. Następnie przejedziemy do Nowego Miasta nad Metują, perły architektury renesansowej w Czechach. Zwiedzimy tam Zamek w Nowym Mieście nad Metują będący częścią miejskiego parku kulturowego znajdującego się w zachodniej części rynku. Wzniesiony był wraz z miastem, pierwotnie jako gród późnogotycki, którego celem była ochrona miasta. Znajdziemy również czas na przerwę w urokliwym czeskim miasteczku, zaraz po niej udamy się na obiadokolację do pensjonatu.

Dzień 3Skały Adrszpasko-Teplickie

Trzeci dzień rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim ruszymy na dalsze zwiedzanie. W tym dniu czeka na nas Adrszpasko-Teplickie Skalne Miasto – jedno z najpiękniejszych skalnych miast w Europie! Nasz szlak rozpoczniemy w Teplicach, skąd udamy się na zachód. Niedługo po ruszeniu zaczniemy mijać pierwsze interesujące skały o wdzięcznych nazwach – jak Hełm Dragona, czy Skład Serów. A to tylko początek 🙂 Czekają na nas wspaniałe punkty widokowe – jak np. ten na Zamku Strzemię (gdzie nie ma zamku 🙂 ), czy niezwykła Skalna Brama z piętrzącymi się skalnymi ścianami! W samym Teplickim Skalnym Mieście zobaczymy jeszcze wiele urokliwych formacji, ale jeszcze ciekawsze czekać na nas będą w Adrszpaskim Skalnym Mieście, do którego dojdziemy Wilczym Wąwozem! Odkryjemy tam szmaragdowe jeziorko, przy którym można by wypoczywać godzinami, kanion, czyli drewniany mostek między olbrzymimi, kilkudziesięciometrowymi skałami, Wielki Wodospad i okolice, aż po niezwykłe formy skalne, budzące najróżniejsze skojarzenia oraz wykutą w bramie skałę – jedno z najpiękniejszych miejsc Skalnego Miasta 🙂 Całodzienny spacer zakończymy przy wejściu do Adršpaskiego Skalnego Miasto, skąd przejedziemy do pensjonatu na obiadokolację i wieczorną integrację, przy ognisku oczywiście 🙂

Trasa:

Teplické skály, vstup – Horolezecká chata, rozc. – Adršpašské skály, vstup

3:05h, 9,7km, 429m podejść, 397m zejść

Dzień 4Błędne Skały + Szczeliniec Wielki

W czwartym dniu zaraz po śniadaniu opuścimy pensjonat i udamy się do Błędnych Skał. To przepiękny i niepowtarzalny zakątek Parku Narodowego Gór Stołowych, który koniecznie trzeba odwiedzić. Błędne Skały to swoisty labirynt skalny obejmujący grzbiet Skalniaka wyrzeźbiony w piaskowcach ciosowych przez wodę i wiatry. Powstałe bloki skalne tworzą kilkusetmetrową trasę turystyczną o niesamowitym uroku. Miejscami trzeba dosłownie przeciskać się pomiędzy wąskimi szczelinami skalnymi. Wysokość korytarzy waha się w granicach 6-8 m, szerokość jest różna – miejscami wynosi tylko kilkadziesiąt centymetrów. Przejście labiryntu zajmuje około 35 minut, no chyba że ktoś musi się dłużej przeciskać 🙂 Jak już wszyscy dotrzemy do autokaru około południa dojedziemy pod Szczeliniec i udamy się na spacer. To najwyższy szczyt Gór Stołowych, niesamowicie ukształtowany, z długimi przepastnymi szczelinami, z tarasami widokowymi, z największym w Polsce skupiskiem oryginalnie uformowanych skał. W międzyczasie znajdziemy znajdziemy jeszcze czas na samodzielne pozwiedzanie i posiłek. Następnie wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, do której dotrzemy około północy.

Trasa Błędne Skały:

Błędne Skały, parking – Błędne Skały, parking

0:55 h, 1,4 km, 36 m podejść, 36 m zejść

 

Trasa Szczeliniec Wielki:

Karłów – Szczeliniec Wielki – Karłów

1:14 h, 3,5 km, 184 m podejść, 184 m zejść

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Relacja oraz opinie z poprzedniego wyjazdu!

Poprzednio w Skalnych Miastach byliśmy w maju 2022 roku, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników!

Wyjazd był super! Zarówno pod względem organizacyjnym, logistycznym, jak i cały program krajoznawczy spełnił moje oczekiwania. Pilotka Ania – uśmiechnięta, służąca pomocą i dbająca o wszystkich. Przewodnik Marcin najwyższa klasa, skarbnica wiedzy i dobry duch gór. Dla mnie było wspaniale i wróciłam usatysfakcjonowana w 100%. I już się szykuję na kolejną górską wyprawę 🙂

Edyta K.

Jestem bardzo zadowolona z majówki w Skalnych Miastach 🙂 Nie mam żadnych zastrzeżeń, wszystko było świetnie zorganizowane i dopracowane. Zarówno przesympatyczna pilotka Ania, jak i niezwykle miły przewodnik Marcin, a nawet równie miły kierowca Kola, wszyscy sprawili się na szóstkę z plusem.

Jola T.
Koszty
Cena: 1049 zł

płatna w 2 ratach:
300 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
749 zł do 10.07.2023.

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Broumowskie Ściany oraz Szczeliniec - Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • 3 noclegi w ośrodku wypoczynkowym w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami
 • Trzy śniadania
 • Trzy obiadokolacje
 • Codzienna organizację ognisk lub grilli, opał i jednorazową zastawę
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW na terenie Polski oraz Czech
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika z uprawnieniami na Czechy oraz Polskę (Sudety) z płynną znajomością języka czeskiego
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Prowiantu na ogniska
 • Obligatoryjnych biletów wstępu do odwiedzanych miejsc (około 780CZK + 24PLN - Adrszpasko-Teplickie Skalne Miasto, Browar w Broumowie wraz z degustacją, Zamek w Nachodzie, Zamek w Nowym Mieście nad Metują, Błędne Skały, Szczeliniec)**Ceny wstępów mogą ulec nieznacznym zmianiom bliżej terminu.

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod nr 9273 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Sierpniówka w skalnych miastach! [POLSKA + CZECHY] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy informację o wpłacie, której dokonanie jest równoznaczne z rezerwacją miejsca.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

Zapisz się