info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Sierpniówka – Słowenia!

0
Cena
1 090 zł
Cena
1 090 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

2463

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

5 dni (długi weekend sierpniowy)
Termin : 11-16.08.2020
Słowenia
Miejsca : ostatnie wolne miejsca :-(
 
Bestseller 2019 roku
Zwycięzca w głosowaniu na najlepszy nasz wyjazd
Opis

Zainteresowanie odkryciem niezwykłego, niewielkiego kraju, jakim jest SŁOWENIA w 2019 roku przerosło nasze oczekiwania 🙂 Dlatego też zapraszamy na III edycję naszego wyjazdu w 2020 roku, tym razem w długi weekend sierpniowy. Ponownie nasze oczy będą skierowane na ogrom zieleni, piękne góry i zachwycające krajobrazy. Ponownie odkryjemy nienaruszoną zabudowę starego miasta w Lublanie, odwiedzimy klimatyczne zakątki, z których słynie tej kraj: jeziora, jaskinie oraz góry. Bez dwóch zdań natura to największa atrakcja Słowenii i to nią będziemy się napawać podczas całego naszego wyjazdu.

Magiczne jeziora polodowcowe, bajkowe jaskinie, klimatyczne portowe miasteczka, spektakularne zamki i ośnieżone szczyty Alp Julijskich czekają na nas! Okryj Słowenię razem z nami, tym razem w letni długi weekend sierpniowy!

UWAGA: potrzebujesz 2 dni urlopu + odebrać dzień wolny za 15 sierpnia, aby przeżyć niezwykłą 5-dniową wyprawę po Słowenii!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd skierowany do osób zainteresowanym odkryciem uroków Słowenii. Podczas wyjazdu zwiedzimy stolicę oraz najpiękniejsze atrakcje Słowenii takie jak jezioro Bled, jaskinię Postojną, szczyt Vogel, wybrzeże oraz wiele innych. Będziemy trochę chodzić zwiedzając i spacerując, będą pojedyncze lekko górskie podejścia, ale nie wymagana jest ponad przeciętna kondycja, a w razie potrzeby będzie można zrezygnować z części aktywności. Na miejscu oprowadzi nas lokalny przewodnik (po polsku) po Lublanie oraz po miejscowości Piran.

5 dniowa wyprawa, a tylko 2 dni urlopu!

Wyruszamy we wtorek wieczorem a wracamy w niedzielę, a potrzebujesz jedynie 3 dni wolnych – możesz np. wziąć 2 dni urlopu (12, 13.08) oraz odebrać dzień wolny za 15.08 w piątek 14.08 🙂

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest we wtorek 11.08.2020 o godz. 19:00 z Placu Defilad. Powrót w niedzielę 16.08.2020 około południa w zależności od warunków na drodze.

Można dołączyć do nas na trasie — jedziemy przez Piotrków Trybunalski, Częstochowę (obwodnicami) i dalej w okolicach Katowic i Gliwic (autostradą A1).

Śpimy w komfortowym hotelu *** (3 gwiazdkowym) w pokojach 3 i 4-osobowych z łazienkami oraz 2-osobowych z łazienkami za dopłatą. Hotel położony jest 20 km od stolicy, 40 km od jeziora Bled, przez co jest to idealna baza wypadowa do zwiedzanych przez nas miejsc.

Kraj wyjazdu!

Wyjeżdżamy na Słowenię.

WALUTA

Obowiązującą walutą jest euro. Nie ma problemu na miejscu z bankomatami, jest ich dość dużo. Nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na euro 🙂

CENY

Ceny produktów na Słowenii są typowe jak na zachodzie Europy. Jest drożej niż w Polsce. Najdrożej jest oczywiście w stolicy, Lublanie, oraz miejscowościach turystycznych. Ceny są tam z reguły wyższe niż w reszcie kraju o kilka do kilkunastu procent. Za danie główne w małej restauracji lub knajpce w stolicy kraju zapłacimy z reguły od 6 do 10€, w lepszej restauracji wydamy około 10-25€. Więcej wydamy za ryby i owoce morza. Za piwo zapłacimy około 2-3,50€, w zależności od lokalizacji i typu miejsca. W Lublanie obowiązują zasady identyczne jak w dowolnym dużym mieście w Polsce, historyczna część miasta (okolice zamku) jest najdroższa.

Podobnie jak w Polsce, tak w Słowenii, spotkamy małe sklepy z podstawowymi produktami – ceny będą z reguły wyższe niż w dużych marketach i przede wszystkim dyskontach

ROAMING

Będąc na Słowenii nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele polscy mogą wjechać na terytorium Słowenii po okazaniu ważnego dowodu osobistego. Musi on znajdować się w dobrym stanie technicznym, aby nie było żadnych problemów z identyfikacją osoby. Przy pobycie do 90 dni nie są wymagane żadne dodatkowe formalności.

OPIEKA MEDYCZNA

Słowenia jest członkiem UE, dlatego też zalecamy przed wyjazdem należy wyrobić w najbliższym oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia tzw. EUROPEJSKĄ KARTĘ UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty (paszportu nie trzeba)
wygodne buty, będziemy sporo chodzić :)
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem
cieplejsze ubrania niezbędne przy zwiedzaniu jaskini przy temperaturze około 10 stopni
gotówkę w euro – około 70 euro na wstępy (zbierane w autokarze). Pozostałą gotówkę na posiłki i inne wydatki (około 50-120 euro w zależności od indywidualnych potrzeb).

Informacje epidemiologiczne

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną dla bezpieczeństwa uczestników wprowadzamy poniższe zasady:

1) Obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką podczas całego wyjazdu z wyjątkiem:
otwartych przestrzeni z możliwością zapewnienia min. 2-metrowego odstępu pomiędzy uczestnikami
spożywania posiłków
2) Każdorazowe odkażanie rąk przed wejściem do części wspólnych (autokar/hotel).
prosimy uczestników o zaopatrzenie się w żele antybakteryjne do rąk.
3) Mierzenie temperatury i kontrola ogólnego stanu zdrowia przed odjazdem:
ze względu na bezpieczeństwo uczestników osoby z temp. powyżej 38°C lub z objawami grypy (katar, kaszel) nie będą mogły uczestniczyć w wyjeździe.
4) Autokar zostanie zdezynfekowany przed wyjazdem.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do autokaru każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas długiego weekendu sierpniowego zobaczymy m.in.:
 • Stolicę Lublanę, w tym m.in.: historyczne stare miasto, słynny Most Smoczy, katedrę św. Mikołaja czy średniowieczny zamek!
 • Škofja Loka - jedno z najstarszych miast na Słowenii z pięknie zachowaną średniowieczną starówką!
 • Jezioro Bled oraz Jezioro Bohinj stanowiące swoistą wizytówkę tego kraju!
 • Wąwóz Vintgar - malowniczy wąwóz nad spienioną wodą i huczącymi wodospadami!
 • Wodospad Savica - imponujący i przepiękny 78 metrowy wodospad!
 • Jaskinię Postojna z jej ogromnymi salami i podziemną rzęką!
 • Wysoki na 1922m szczyt Vogel, z którego roztacza się nieziemska panorama na Alpy Julijskie!
 • Piran - jedno z najpiękniejszych śródziemnomorskich miasteczek jakie można zobaczyć w Europie!
 • Kranjska Gora czyli niewielkie miasteczko otoczone koroną ośnieżonych trzytysięczników Alp Julijskich!
 • I wiele, wiele innych!
Gdzie śpimy?

Będziemy nocować w komfortowym hotelu *** (trzy gwiazdkowym) w przepięknej miejscowości Vopovlje pokojach 2, 3 oraz 4 osobowych z łazienkami oraz 2 osobowych z łazienkami za dopłatą. W cenie zagwarantowane są śniadania w formie bufetu oraz kolacja pierwszego dnia. Hotel położony jest 20 km od stolicy Słowenii, 30km od jeziora Bled. Jest to idealne miejsce jako baza wypadowa do zwiedzanych przez nas atrakcji. Hotel uzyskał świetną ocenę 8,8 na portalu booking.com!

Plan

Dzień 1/2Warszawa – Lublana - Vopovlje

Naszą przygodę rozpoczniemy we wtorek (11 sierpnia) wieczorem o 19:00 na Placu Defilad w Warszawie, skąd wyruszymy do stolicy Słowenii — Lublany, gdzie dotrzemy rano. Przed dotarciem na miejsce zatrzymamy się na dłuższą przerwę śniadaniową. Lublana pomimo charakteru nowoczesnej stolicy zachowała swoją sielską atmosferę, otwartość i przyjacielskość małego miasta. Około godziny 11:00 rozpoczniemy zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem i sami przekonamy się o tym na własnej skórze. Podczas zwiedzania zobaczymy: historyczne stare miasto wzdłuż rzeki Ljubljanica u podnóża wzgórza zamkowego, słynny Most Smoczy (Zmajski most) czy najważniejsze świątynie tego miasta, jakimi są katedra św. Mikołaja (po stronie zamkowej) oraz kościół Franciszkanów po drugiej stronie rzeki, naprzeciwko Potrójnego Mostu. Będąc w Lublanie nie można pominąć Wzgórza Zamkowego z średniowiecznym zamkiem majestatycznie wznoszącym się ponad panoramą miasta. Do obiektu można się wybrać pieszo, ale my w obydwie strony dotrzemy turystyczną kolejką. Podczas zwiedzania będziemy mogli wyjść na mury zamkowe, aby podziwiać niezwykłą panoramę miasta. Po powrocie ze wzgórza chwilę później dotrzemy do Metelkovej, centrum kulturalnego powstałego na terenie opuszczonych przez byłą armię jugosłowiańską koszar. Tutaj zaplanowaliśmy dłuższą przerwę na samodzielne zwiedzanie tego miejsca oraz na odpoczynek i czas na obiad. Około 16:30 wyruszymy na miejsce naszego zakwaterowania do malowniczej miejscowości Vopovlje. Po zakwaterowaniu oraz odpoczynku wszyscy zasiądziemy do obiadokolacji. Po posiłku czekać będzie na nas przytulne łóżko, które będzie idealnym miejscem na odpoczynek po dość długiej podróży i dniu pełnym wrażeń, ale oczywiście wcześniej nie zabraknie wspólnej integracji 🙂

Dzień 3Vopovlje - jezioro Bled - wąwoz Vintgar - Škofja Loka - Vopovlje

W czwartek po śniadaniu wyruszymy autokarem nad jezioro Bled stanowiące swoistą wizytówkę tego kraju. Zdjęcie z charakterystyczną malutką wysepką pośród jeziora, na której znajduje się niewielki kościół jest najczęściej wykorzystywane w folderach reklamowych opisujących ten kraj. Warto przyjechać do Słowenii nawet tylko dla tego widoku. Zaraz po przyjeździe na jezioro udamy się na punkt widokowy, z którego widoki pozostaną w pamięci do końca życia! Po zejściu na dół, około 10:30 czeka nas godzinny spacer wokół jeziora. Południowa trasa, którą przemierzymy ma około 3 km, po drodze zlokalizowane są restauracje, budki z jedzeniem oraz polany z dostępem do tafli wody. Przepiękne widoki gwarantowane 🙂 Około południa zaplanowaliśmy czas wolny nad brzegiem jeziora. Na pewno w tym czasie warto skosztować słynnej kremówki. Kremna rezina (kremšnita) to regionalny specjał, który można zjeść nie tylko w Słowenii, ale również w innych krajach byłej Jugosławii. Chętni będą mogli wybrać się na rejs łódką na wysepkę pośrodku jeziora Bled. Około 14:30 wyruszymy do wąwozu Vintgar. To jedna z największych atrakcji turystycznych Słowenii. Dnem skalnego kanionu płynie rwąca górska rzeka, na końcu naszym oczom ukaże się widok wysokiego wodospadu Šum. Po tak wielu atrakcjach udamy się do Škofja Loka — zabytkowego miasta o ponad 1000-letniej historii! Po krótkim oprowadzeniu po miasteczku przyjdzie czas wolny na kolację i indywidualne zwiedzanie. Około 21:00 udamy się w drogę do naszego pensjonatu na wieczorną integrację i odpoczynek.

Dzień 4Vopovlje - jaskinia Postojna - zamek Predjamski - Piran - Vopovlje

W piątek po śniadaniu wyruszymy do jaskini Postojnej, czyli drugiej jaskini Słowenii, jeśli chodzi o wielkość i jednej z największych atrakcji turystycznych tego kraju. Co więcej, to także największa i najczęściej odwiedzana w Europie jaskinia typu „klasyczny kras”, a do tego jedna z najpiękniejszych. Sama jaskinia jest drążona przez niewielką rzekę Pivkę już od 2 milionów lat, a obecnie liczy prawie 21 km korytarzy i komnat. Oczywiście nie wszystkie sale i korytarze zobaczymy, ale i tak czeka nas około 1,5-godzinne zwiedzanie tego cudu natury. Warto więc zabrać ze sobą ciepłe okrycie i odpowiednie obuwie. Nawet jeśli na zewnątrz żar leje się z nieba, to temperatura w jaskini nigdy nie przekracza 10 stopni Celsjusza. Zwiedzanie rozpoczynamy na peronie stacji kolejowej i elektryczną kolejką w spacerowym tempie będziemy mogli podziwiać piękno jaskini. Pociągiem pokonamy pierwszy, 2-kilometrowy odcinek, aż zatrzymamy się obok Wielkiej Góry. W tym miejscu wysiądziemy z wagoników i dalej trasę pokonamy pieszo. Szlak prowadzi kolejno przez Rosyjski Most, Piękną Jaskinię oraz Brylantowe przejście, gdzie znajduje Brylant. Nieco później dotrzemy do basenu. W tym miejscu możemy poznać rdzennych mieszkańców Jaskini Postojnej — mowa o odmieńcach jaskiniowych, czyli małych, 30-centymetrowych płazach typowych dla krasowego środowiska jaskiniowego. Trasę zwiedzania kończy „Sala Koncertowa”, największa w całym zespole grota. Jest tu sklep z pamiątkami oraz przystanek naszej kolejki, którą wyjeżdżamy na powierzchnię. Około 13:00 przejedziemy pod zamek Predjamski. Jest to jeden z najbardziej malowniczych cudów historii ludzkości, gdyż obiekt osadzony jest na 123-metrowym klifie! Musicie to zobaczyć na własne oczy :-). Chwilę później wyruszymy do Piranu. Dlaczego tam? Gdyż jest to jedno z najpiękniejszych śródziemnomorskich miasteczek, jakie można zobaczyć w Europie! Na miejscu zwiedzimy to urokliwe miasteczko z lokalnym przewodnikiem. Następnie zaplanowaliśmy blisko trzygodzinną przerwę na indywidualne odkrywania tego miejsca. Gwarantujemy, że jego atmosfera, wąskie uliczki, kolorowe kamienice na długo zapadną w pamięć. Przed 20:00 wyruszymy do pensjonatu, tak aby po około 120-minutowej podróży dotrzeć do celu.

Dzień 5/6Vopovlje - wodospad Savica - szczyt Vogel - jezioro Bohinj - Ribcev Laz - Kranjska Gora - Warszawa

W sobotę po śniadaniu wykwaterujemy się z pensjonatu i około 9:00 wyruszymy w drogę powrotną do Polski, co nie oznacza, że to koniec atrakcji 🙂 Przed południem dotrzemy w okolice wodospadu Savica, jeden z najczęściej odwiedzanych słoweńskich wodospadów. Zasila go woda z położonego 500 metrów wyżej Czarnego Jeziora, która płynąc pod ziemią rozdziela wodospad na dwa strumienie. Wyższy z nich ma 78 metrów, a niższy 25 metrów. Dojście do wodospadu zajmie nam około 20 minut, głównie ścieżką, częściowo po schodach w górę. Gdy dojdziemy do drewnianej zadaszonej wiaty zobaczymy z jednej strony wspaniały widok na całą dolinę, a z drugiej strony świetny widok na wodospad. Po zejściu do autokaru wyruszymy dalej w drogę, kolejnym naszym przystankiem będzie miejscowość Ukanc. To właśnie stąd wyruszymy kolejką linową na Vogel. To górujący nad Doliną Bohinj szczyt o wysokości 1922 metrów nad poziomem morza. Po zachwytach nad panoramą i możliwością zrobienia niezwykłych zdjęć kolejką wyruszymy w dół. Tam chętni rozpoczną około 6-kilometrowy trekking północną stroną jeziora Bohinj, który zakończymy w Ribcev Laz. I to właśnie w tak urokliwym miejscu zaplanowaliśmy dłuższą przerwę na obiad, plażowanie oraz czas wolny. Jeśli ktoś myślał, że to koniec atrakcji na dziś to był w błędzie! Ostatnią naszą atrakcją będzie Kranjska Gora, czyli niewielkie miasteczko otoczone koroną ośnieżonych Alp Julijskich i wapiennych Karawanek – to raj dla amatorów krajobrazów o majestatycznej i chłodnej urodzie. Największą atrakcją miejsca jest Jezioro Jasna, nad którym góruje dumnie pomnik Zlatoroga – koziorożca ze złotymi rogami. I w tak niezwykłych okolicznościach pożegnamy Słowenię! Około 21:45 wsiądziemy do autokaru, aby wyruszyć w podróż powrotną do Polski. W Warszawie powinniśmy zameldować się w niedzielę około południa.

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Dostępność niektórych atrakcji (np. wjazd na górę Vogel) jest zależna od warunków atmosferycznych.

Relacja oraz opinie z poprzedniego wyjazdu!

Poprzednio na Słowenii byliśmy w maju, sierpniu oraz wrześniu, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników!

Wyjazd na Słowenię był strzałem w 10-kę! To mój pierwszy wyjazd z gdzienaweekend.pl i jestem baaardzo z niego zadowolona. Cudowna przyroda, przepiękne widoki, wspaniała pogoda, pyszne jedzonko, świetna organizacja oraz przeurocze pilotki, które cały czas dbały i troszczyły się o uczestników wycieczki. Jestem im wdzięczna za niezwykle mile spędzony czas. Pozostały piękne wspomnienia i równie piękne zdjęcia… 🙂

Lidia

BYŁO FANTASTYCZNIE, REWELACYJNIE, CUDNIE WSPANIALE 🙂 🙂 🙂 Nie tylko sama Słowenia zachwyca, ale też poziom organizacji, jak dla mnie, był rewelacyjny! Ania jako nasz przewodnik przesympatyczna, miła, ciepła, potrafiąca zintegrować całą grupę, a to przecież nie lada zadanie, bo aż 50 osób. 🙂 Co by nie pisać, warto było z Wami pojechać i mam nadzieję, że to nie mój ostatni wyjazd.

Iwona
Koszty
Cena: 1090 zł

płatna w 2. ratach:
300 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
790 zł do 06.07.2020 r.

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Lublana oraz Kranjska Gora - Warszawa
 • Przejazd autokarem na trasach lokalnych
 • Trzy noclegi w hotelu *** (pokoje 3 i 4 osobowe z łazienkami, pokoje 2 osobowe z łazienkami za dopłatą 60 złotych) *
 • Powitalna obiadokolacja w formie bufetu w środę
 • Trzy śniadania w formie bufetu
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW na terenie Słowenii
 • Opiekę pilota
 • Zwiedzanie Lublany i Piranu z lokalnym przewodnikiem (w języku polskim)!
 • Opłaty za parkingi oraz wjazdy do miast
 • Podatek VAT
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Niezapomniane wspomnienia z wyprawy po Słowenii!
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Obligatoryjnych biletów wstępu i taxy lokalnej: około 75 EUR (Zamek w Lublanie, wąwóz Vintgar, Jaskinia postojna, Vogel)
 • Opcjonalnego kosztu za przepłynięcie na wyspekę pośrodku Jeziora Bled (około 14-20 euro)

*W przypadku dużego zainteresowania łóżkami pojedynczymi może się zdarzyć, że część to będą łóżka podwójne przedzielone drewnianą ścianką. Hotel jest doświadczony w kwaterowaniu singli i ścianka zapewnia komfort oraz prywatność, ale my oczywiście postaramy się w takiej sytuacji przydzielić do tych łóżek w pierwszej kolejności znajomych 🙂

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Sierpniówka — Słowenia! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • Date Format: DD dash MM dash YYYY

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.
 • Jeśli chcesz wykorzystać przy płatności Bon lub Voucher wpisz tutaj jego numer. Numer ten wprowadź także na końcu tytułu przelewu.
Informujemy, iż używamy plików cookies w celach optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach oraz dla statystyk.
AkceptujęUstawienia prywatności

GDPR

 • Ciasteczka

Ciasteczka