info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Sierpniówka – kajakiem przez Bory Tucholskie! [3 DNI BEZ URLOPU]

0
Cena
659 zł
Cena
659 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1217

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

3 dni (przedłużony weekend)
Termin : 13-15.08.2022
Bory Tucholskie
Miejsca : ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Wybierz się z nami na wyprawę w połowie sierpnia i przekonaj się ile pięknych krajobrazów, niesamowitych rozlewisk i krystalicznie czystych rzek kryje się na Kaszubach. Spływy kajakowe zapewniają wspomnienia, które pozostają na długo. Tym razem wspólnie odkryjemy tajemnice rzek Wda i Brda, zamyślimy się pośród bujnych i cichych lasów i spędzimy niezapomniane wieczory przy ognisku pod niebem pełnym gwiazd. Zapraszamy na kolejną odsłonę kajakowego weekendu!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego fana kajaku, który chce odkryć dwie rzeki w trzy dni 🙂 Każdy o przeciętnej kondycji powinien sobie poradzić, ale przydadzą się umiejętności manewrowania kajakiem. Wszystkie dni wiosłujemy w bardzo wygodnych kajakach. Osoby, które wybierają się pierwszy raz na kajaki mogą liczyć na pomoc w przeszkoleniu przez naszą doświadczoną pilotkę (prosimy o zgłoszenie tej prośby w autokarze). Pomagamy też dobrać parę do kajaka, jeśli wybierasz się bez osoby towarzyszącej!

Wybierasz się po raz pierwszy na spływ kajakowy! To świetnie, na pewno zostaną po nim wspaniałe wspomnienia! Jeśli masz jakieś wątpliwości/pytania przeczytaj nasze porady na kajaki 😉

3 dni wyjazdu bez urlopu!

Wyjeżdżamy w sobotę rano i wracamy w poniedziałek wieczorem (15 sierpnia – ustawowo dzień wolny) , więc nie trzeba brać urlopu!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w sobotę, 13.08.2022 o godz. 6:00. Powrót w poniedziałek 15.08.2022 około 22:00.

Śpimy w ośrodku wypoczynkowym w pokojach typu studio 2+3 ze wspólną łazienką.

Informacje epidemiologiczne

Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczestników i stosujemy się do bieżących przepisów i wymagań sanitarno-epidemiologicznych.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas przedłużonego weekendu m.in.:
 • Przepłyniemy najpiękniejszymi odcinkami rzek Wdy i Brdy!
 • Zachwycimy się naturą Tucholskiego Parku Krajobrazowego!
 • Zrobimy wieczorną integracją przy ognisku!
 • Odetchniemy pełną piersią pośród bujnych lasów w cieniu i wszechobecnej ciszy!
 • I wiele, wiele innych!
Prowadzący

Anna Szczygieł

Specjalistka od animacji

Zwinnie i z gracją niczym kreska, którą pociągnięty jest dziób Kaczora Donalda zaanimuje każdą grupę, nawet etatowych smutasów, szerząc skutecznie dobrą zabawę i uśmiech godny Kubusia Puchatka nasyconego miodkiem. Do tego ogarnięta i pomocna niczym linijka przy rysowaniu prostej. Ogólnie pełen konkret 🙂

Nocleg

Będziemy nocować w ośrodku wypoczynkowym w pokojach typu studio 2+3 ze wspólną łazienką. W cenie są również zagwarantowane śniadania oraz obiadokolacje w każdym dniu.

Plan

Dzień 1Rzeka Wda: Wojtal - Zimne Zdroje

W sobotni sierpniowy poranek o godzinie 6:00 rozpoczniemy wspólną weekendową podróż. Z Placu Defilad w Warszawie wyruszymy autokarem na północ Polski, a dokładniej do Borów Tucholskich. W trasie zrobimy kilka przerw, w tym jedną dłuższą na śniadanie, a na miejsce dotrzemy około południa. We wsi Wojtal czekać już na nas będą przygotowane kajaki, jednak zanim je zwodujemy warto rozejrzeć się po okolicy, zobaczyć Stary Młyn i elektrownie wodną oraz rozważyć zakup świeżych przetworów z pstrąga w miejscowym sklepie firmowym 🙂 Po chwili na kontemplacje okolicy wsiądziemy do kajaków i rozpoczniemy podróż po rzece Wda. Na początku wpłyniemy w gęsty wąwóz leśny, gdzie koryto pozostawać będzie stosunkowo szerokie. Po pewnym czasie nurt zacznie przyśpieszać, a w wodzie pojawi się więcej przeszkód, rzeka odwdzięczy się jednak niewielką głębokością. Po 5 kilometrach ujrzymy most w miejscowości Klonowice, a 200 m za nim, po prawej stronie, publiczne miejsce postojowe, gdzie będzie można zrobić przerwę. Po następnej godzinie spędzonej na rzece dotrzemy do Czarnej Wody, przepłyniemy przez zadrzewioną część miasteczka i wpłyniemy w gęsty las. Dno rzeki będzie bardzo czyste i piaszczyste, a trasa należeć będzie do tych łatwych. Nasz spływ zakończymy niedaleko mostu w Zimnych Zdrojach, gdzie zejdziemy na ląd i skąd wyruszymy do miejsca noclegowego. Po obiadokolacji zaplanowana jest wspólna integracja przy ognisku 🙂

Trasa:
Wojtal – Zimne Zdroje
długość ok. 16 km, czas spływu ok. 4-5 godzin

Dzień 2Rzeka Wda: Zimne Zdroje - Młynki

Po śniadaniu wyruszymy na start spływu. Tego dnia trasa będzie trochę dłuższa, jednak nie powinna sprawić większych problemów. Na początku rzeka będzie miała charakter łagodny i spokojny. Wda meandrować będzie leniwie pośród łąk i gęstych lasów, w oddali widać będzie pojedyncze zabudowania. Po około 9 kilometrach dopłyniemy do mostu we wsi Czarne i tuż za nim wyłoni się dobrze zagospodarowane pole biwakowe, na którym zrobimy krótką przerwę. W sezonie można liczyć na otwarty bar. Dalsza część trasy prowadzić nas będzie wolnym nurtem szerokim fragmentem rzeki. Kolejne kilometry upłyną nam pośród pięknych, nietkniętych ludzką ręką krajobrazów, mijać będziemy rozmaite wsie, mosty i kładki. Pod wieczór dotrzemy do campingu we wsi Młynki, skąd wyruszymy do naszego noclegu. Na miejscu czekać na nas będzie obiadokolacja, a na koniec dnia zrelaksujemy się pod gwiaździstym niebem przy ognisku 🙂

Trasa:
Zimne Zdroje – Młynki
długość ok. 25 km, czas spływu ok. 6-7 godzin

Dzień 3Rzeka Brda: Rytel - Woziwoda

Tego dnia po śniadaniu wykwaterujemy się i wyruszymy na ostatni spływ tego weekendu. Dzień spędzimy na rzece Brda, w jej środkowym odcinku – ruszamy ze wsi Rytel. Pierwsze kilometry spływu mogą powitać nas konarami i powalonymi drzewami w korycie rzeki, dalej będziemy już płynąć spokojnym nurtem o stosunkowo łatwym stopniu trudności. Około 7 km po starcie przepłyniemy przez miejscowość Żukowo, a potem wpłyniemy na teren Tucholskiego Parku Krajobrazowego. Kolejnym punktem będzie most drogowy w Nadolnej Karczmie, a stamtąd zostaną nam już tylko 2 godziny by dopłynąć do miejscowości Woziwoda. Na lewym brzegu powita nas pole namiotowe z piaszczystym brzegiem, tam zakończymy nas spływ i chwilę jeszcze pokontemplujemy piękno Brdy 🙂 Następnie wyruszymy w drogą powrotną do Warszawy, gdzie dotrzemy około 22:00, w zależności do warunków na drodze.

Trasa:
Brda: Rytel – Woziwoda
długość ok. 21 km, czas spływu ok. 5-6 godzin

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania,

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo/porcjowane,

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.

Relacja oraz opinie z poprzedniego kajakowego wyjazdu po Kaszubach!

Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację z naszego spływu Brdą, Zbrzycą, Chociną!

10 na 10:) i to, że nam pogoda dopisała, ekipa i nastroje 🙂 Obydwie pilotki spisały się na medal 🙂 Jak zwykle dobra organizacja, mile zaskoczona dobrymi warunkami w domkach. Czysta pościel, ciepła woda. Takie tam podstawy, ale ważne. Nie mogę już doczekać się kolejnego wyjazdu z wami!

Ewa N.

Wyjazd był mega! Zarówno strona organizacyjna (kajaki, nocleg, przejazd, ognisko), jak i towarzyska oraz pogoda — wszystko super zagrało. Jak zwykle byłem pod miłym wrażeniem organizacji całości przez Anię i Agnieszkę. Już nie mogę doczekać się kolejnego wyjazdu na kajaki!

Jacek G.
Koszty
Cena: 659 zł

płatna w 2. ratach:
200 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
459 zł do 11.07.2022 r.

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Bory Tucholskie i Bory Tucholskie – Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • Dwa noclegi w ośrodku wypoczynkowym w pokojach typu studio 2+3 ze wspólną łazienką
 • Transport bagaży na trasie spływu
 • Wypożyczenie kajaka polietylenowego (1 na 2 osoby), na wyposażeniu kamizelki ratunkowe oraz plastikowe wiosła (kajak 1-os. dopłata 120 zł)
 • Transport kajaków na miejsce spływu i odbiór na koniec spływu każdego dnia
 • Organizację ogniska/grilla każdego dnia w tym drewno na opał/węgiel oraz jednorazowa zastawa
 • Dwie obiadokolacje
 • Dwa śniadania
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Kolorowe mapki tras
 • Opiekę pilota
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Prowiantu na spływ
 • Prowiantu na ognisko
 • Pozostałych posiłków

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Sierpniówka – kajakiem przez Bory Tucholskie! [3 DNI BEZ URLOPU] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Jest możliwość płynięcia w kajaku 1-osobowym za dopłatą 120 zł - prosimy doliczyć do przelewu.
  Na tym wyjeździe istnieje możliwość dojazdu własnego w cenie niższej o 80 zł - prosimy o odliczenie od przelewu.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.
  Więcej informacji tutaj.