kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Sierpniówka – Bawaria!

0
Cena
1 549 zł
Cena
1 549 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

19

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

4 dni (długi weekend sierpniowy)
Termin : 14-18.08.2024
Bawaria
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Bawaria to największy land Niemiec z niezwykłymi zabytkami i bajecznym krajobrazami, szczycący się doskonałym piwem zachwycił wszystkich podczas poprzednich wypraw. Nie czekamy zatem ani dnia dłużej i zapraszamy na pierwszą edycję naszego wyjazdu w roku 2024 do tego regionu 🙂

Wybierz się z nami na przedłużony sierpniowy weekend obfitujący w królewską historię, wysokie góry, turkusowe jeziora oraz fantastyczną architekturę 🙂 Podczas naszego wyjazdu zachwycisz się niezwykle okazałymi zamkami, oczarujesz się przepięknym panoramicznym widokiem na ponad 400 szczytów w Austrii, Włoszech, Szwajcarii i Niemczech oraz przeżyjesz dreszczyk emocji w wąwozie Partnachklamm i na moście Highline 179! To oczywiście tylko część atrakcji, jaka na nas czeka podczas długiego weekendu sierpnia. Odkryj magiczną Bawarię razem z nami!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem niezwykłej Bawarii, tamtejszych bajecznych zamków oraz cudów natury.

Podczas wyjazdu będziemy trochę chodzić, szczególnie w czasie zwiedzania Monachium czy spaceru w Garmisch-Partenkirchen. Nie wymagana jest ponad przeciętna kondycja, a w razie potrzeby będzie można zrezygnować z części aktywności.

Na miejscu oprowadzi nas lokalny przewodnik (po polsku) po Monachium, w zamkach natomiast będą audioguidy. Znajdzie się też oczywiście czas na samodzielne odkrywanie uroków Bawarii 🙂

4 dniowa wyprawa, a tylko 1 dzień urlopu!

Ruszamy w środę wieczorem, a wracamy w niedzielę około południa. Czwartek (15.08.2024) jest dniem ustawowo wolnym od pracy, więc potrzeba tylko jeden dzień urlopu w piątek (16.08.2024) 🙂

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjeżdżamy w środę, 14.08.2024, o godzinie 18:00 z Placu Defilad w Warszawie i wracamy w niedzielę, 18.08.2024, około południa.

Na wyjeździe śpimy dwie noce w hotelu *** (trzy gwiazdkowym) w pokojach 2 oraz 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą).

Kraj wyjazdu!

Wyjeżdżamy do największego landu Niemiec – Bawarii.

WALUTA

Obowiązującą walutą jest euro. Nie ma problemu na miejscu z bankomatami, jest ich dość dużo, równie wiele jest punktów wymiany walut, bez problemu wymienimy złotówki. Również nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na euro 🙂

CENY

Ceny produktów w Niemczech są podobne do cen polskich lub odrobinę wyższe. Istnieją zauważalne różnice w cenach pomiędzy wschodem a zachodem Niemiec, wyraźnie różnić cenowo mogą także się niektóre z miast. Więcej za wszystko zapłacimy w Hamburgu czy Monachium, mniej w Dortmundzie i Berlinie. W większych miastach znajdziemy niezliczoną ilość restauracji. W tych lepszych cena dania głównego rozpoczyna się od 15 – 20€. Oczywiście, w najlepszych restauracjach cena może być nawet dwu lub trzykrotnie wyższa. Kawałek od centrum czy też głównej ulicy bez problemu znajdziemy mniejsze restauracje z kuchnią orientalną, czy niemiecką, w których zjemy za 8 – 12€. W rozsądnych cenach jedzenie podawane jest również w pijalniach piwa, dzięki czemu możemy wypić piwo i zjeść np. sznycla lub kiełbasę za około 7 – 10€. Ceny w sklepach są podobne jak w Polsce. Aby zapłacić mniej, warto rozejrzeć się za popularnymi dyskontami.

ROAMING

Będąc w Niemczech nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele polscy mogą wjechać na terytorium Niemiec po okazaniu ważnego dowodu osobistego. Musi on znajdować się w dobrym stanie technicznym, aby nie było żadnych problemów z identyfikacją osoby.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty lub paszport
wygodne buty — będziemy dużo chodzić, w tym w wąwozie, gdzie może być ślisko. :)
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych (w tym cieplejsze ubranie/kurtka do wjazdu na Zugspitze) – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem
śniadanie na sobotę oraz ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej). Podczas zwiedzania będzie czas wolny na posiłki.
gotówkę na posiłki i pozostałe wydatki. Sugerujemy wymienić około 500-700 złotych na euro w Polsce w zależności od rozrzutności oraz wybranych opcjonalnych atrakcji.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas przedłużonego weekendu m.in.:
 • Zachwycimy się panoramiczny widokiem na ponad 400 szczytów w Austrii, Włoszech, Szwajcarii i Niemczech z Zugspitze!
 • Przespacerujemy się niesamowitym zarówno pod względem długości, jak i dzikości wąwozem Partnachklamm!
 • Zachwycimy się bajecznymi zamkami Hohenschwangau oraz Neuschwanstein!
 • Przejdziemy najdłuższy pieszy wiszący most w stylu tybetańskim!
 • Zwiedzimy Monachium z lokalnym przewodnikiem!
 • I wiele, wiele innych!
Nocleg

Będziemy nocować w hotelu *** (3-gwiazdkowym) w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą). W cenie są również zagwarantowane śniadania w formie bufetu i obiadokolacje w formie bufetu. Obiekt znajduje się w Austrii, w niewielkiej miejscowości w otoczeniu gór, około pół godziny jazdy od Garmisch-Partenkirchen i około półtorej od zamku Neuschwanstein.

Plan

Dzień 0/1Warszawa - Zugspitze + Wąwóz Partnachklamm

Nasz wyjazd rozpoczniemy w środę o godzinie 18:00 i w zależności od sytuacji na drodze około godziny 8:00 rano zrobimy przerwę na śniadanie. Około 11:00 dotrzemy na parking pod Zugspitze. To właśnie stąd wyruszymy kolejką linową na najwyższy szczyt górski w Niemczech. Kolejką linową, która bije szereg rekordów — najwyższa podpora, największa różnica wysokości i rekord długości. Czas wjazdu na szczyt na wysokości 2962 metrów to około 20 min, a na górze… rozkosz jedyna w swym rodzaju — panoramiczny widokiem na ponad 400 szczytów w Austrii, Włoszech, Szwajcarii i Niemczech. Widok rozpościera się daleko, aż po przedgórze alpejskie. Na łące widokowej i na tarasie panoramicznym będziemy mogli odpocząć w nieskrępowanej atmosferze gór. Niesamowite widoki na pewno zapadną nam na długo w pamięci! Następnie ze szczytu wyruszymy kolejną kolejką linową na lodowiec, gdzie czekają następne wspaniałe widoki! A to nie koniec, bo ze szczytu na dół wrócimy trzecią kolejką – tym razem klasyczną, na szynach, przez tunele i… kolejne niezwykłe widoki 🙂 Będąc już na dole wyruszymy do Garmisch-Partenkirchen, a dokładniej na parking przed Olimpia Ski Stadion, czyli słynną dużą skocznię narciarską 🙂 Stąd wyruszymy do wąwozu Partnachklamm. Mieszczący się tutaj wąwóz jest niesamowity zarówno pod względem długości, jak i dzikości, a efektowne przejścia wydrążone w skałach na znacznych wysokościach potrafią podnieść adrenalinę. Został on wyżłobiony przez rzekę Partnach, która podobnie jak bawarskie jeziora, bije czystością i turkusem. Przejście będzie trwało około 40 minut, gdyż wąwóz ciągnie się aż na długości 702 metrów, tak więc przez dość długi czas będziemy mogli nacieszyć się przepięknymi widokami 😉 Zalecamy wygodne buty, stabilne, ponieważ może być ślisko, gdyż woda skapuje ze ścian. Droga powrotna zajmie nam nie dłużej niż około pół godziny. Następnie wyruszymy w drogę do naszego miejsca noclegu, gdzie wieczorem będzie na nas czekać pyszna obiadokolacja, a następnie oczywiście integracja 🙂

Uwaga – wjazd na Zugspitze zależny jest od pogody, istnieje możliwość zamiany kolejności zwiedzania w tym dniu lub odwołania wjazdu na Zugspitze ze względu na warunki pogodowe.

Dzień 2Hochenschangau + Neuschanstein + Most linowy highline179

Drugi dzień rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim wyruszymy do Schangau. To właśnie tutaj mieści się zamek Hohenschwangau. Wznosi się on tuż nad miasteczkiem, na stosunkowo niewysokim wzgórzu (w porównaniu do innych okolicznych wzniesień). W miejscu tej XIX-wiecznej rezydencji już od XII wieku stał średniowieczny zamek Schwangau. Budowla wyróżnia się już z daleka swoim żółtym kolorem. W środku oprócz wystroju zachwycają freski i malowidła ścienne. Podczas wizyty musimy przygotować się na pokonać około 200 schodów 🙂 Sam obiekt otoczony jest zapierającymi dech w piesi widokami okolicznych wzgórz i pocztówkowym jeziorem Alpsee. Następnie przejdziemy do Zamku Neuschanstein. Po drodze wejdziemy na Marienbruke — mostek wiszący, z którego jest świetny widok na zamek. Sam zamek Neuschwanstein to jeden z symboli niemieckiej turystyki i jednocześnie jeden z najbardziej malowniczo położonych tego typu obiektów w całej Europie. XIX-wieczna budowla wznosi się na nierównym wzgórzu i otoczona jest imponującymi szczytami Alp Bawarskich. Wśród turystów zamek znany jest również jako zamek Disneya 🙂 Dziś Zamek Neuschwanstein jest jedną z najczęściej odwiedzanych niemieckich atrakcji! Samo zwiedzanie zamku będzie trwało około 30 minut. Po zwiedzaniu zamków wyruszymy do Fussen, gdzie zaplanowaliśmy czas wolny. Następnie wyruszymy z Fussen do Reutte in Tirol, gdzie przejdziemy się mostem Highline179. W listopadzie 2014 powstał najdłuższy pieszy wiszący most w stylu tybetańskim, jego długość to 406 metrów, a wysokość to 114,6 metrów. Wchodząc na most można dostrzec bardzo dobre jego usytuowanie, gdyż jest on rozwieszony pomiędzy dwoma wzgórzami, nad kompleksem pozostałości średniowiecznych zabudowań – Burgenwelt Ehrenberg. Z kolei wracając mostem roztacza się z niego wspaniały, zapierający dech w piersiach widok: na zamek Ehrenberg, na leżące w dole miasteczko Reutte i na majestatyczne, dostojne Alpy. Dla takich widoków warto żyć! Przy moście znajduje się dodatkowo platforma widokowa, gdzie będziemy mogli odpocząć i zrobić pamiątkowe zdjęcia. Wieczorem przejedziemy do hotelu na obiadokolację i wieczorną integrację.

Dzień 3/4Garmisch-Partenkirchen + Monachium

W trzecim dniu po śniadaniu opuścimy hotel i udamy się do Monachium. Po drodze zatrzymamy się jeszcze jednak na krótkie zwiedzanie słynnej górskiej miejscowości Garmisch-Partenkirchen! Jest to miejscowość słynna z odbywającego się tu Turnieju Czterech Skoczni, ale to nie jedyny powód do sławy. Jest ona też uznanym niemiecki uzdrowiskiem, które zachwyca nie tylko położeniem, ale także wspaniałą bawarską architekturą. Po chwili na zachwyty ruszymy w dalszą drogą do Monachium, którego zwiedzanie zaczniemy od Parku Olimpijskiego, gdzie w roku 1972 odbyły się XX Letnie Igrzyska Olimpijskie. Podejdziemy pod Wieżę Olimpijską (Olimpiaturm). W czasie wolnym będzie możliwość wjazdu na wieże windą, spaceru po tarasach widokowych, a nawet możliwość wejścia do salonu BMW 🙂 Stamtąd wyruszymy metrem do stacji Marienplatz, gdzie rozpoczniemy zwiedzanie z przewodnikiem. Podczas spaceru po monachijskiej starówce zobaczymy, m.in.: Frauenkirche – Kościół Mariacki, Kolumna Mariacka, Nowy i Stary Ratusz, Odeonsplatz – miejsce puczu hitlerowskiego, Kościół Teatynów, Rezydencja Książąt i Królów Bawarskich, gmach Bawarskiej Opery Narodowej oraz jedną z najbardziej znanych piwiarni na świecie – Hofbräuhaus. Po zwiedzaniu zaplanowaliśmy czas wolny, wieczorem wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, do której powinniśmy dotrzeć w niedzielę przed południem.

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Relacja oraz opinie z poprzedniego wyjazdu do Bawarii!

Poprzednio w Bawarii byliśmy w sierpniu i październiku, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników!

Wyjazd do Bawarii był cudowny 🙂 Pełen pięknych widoków i jeszcze lepszej atmosfery 🙂 Co mi się najbardziej podobało to wąwóz, zamki i most linowy. Dobrze, że wszystkie atrakcje były dobrowolne, bo każdy mógł zdecydować czy chce coś zobaczyć czy pójść w tym czasie gdzieś indziej. Prowadzący również zasługują na pochwałę 🙂 Wyjazd bardzo mi się podobał i na pewno nie będzie to ostatni wyjazd z wami😊

Kasia

Wspaniały wyjazd, tyle atrakcji w tak krótkim czasie. Plan był bardzo ambitny i wszystkie punkty udało się zrealizować, nawet pogoda dopisała, deszcz i burza wiedziały, kiedy ustać, a słońce, kiedy wyjść zza chmur. Alpy cudowne, trudno je opisać słowami, widoki zapierały dech w piersiach. Zamki Ludwika II zaskoczyły mnie przepychem i bogactwem. Bajkowa sceneria mnie bardzo przypadła do gustu. Tego wszystkiego nie byłoby, gdyby nie nasi wspaniali prowadzący i wspaniali kierowcy!
Bardzo dziękuję za cudowne chwile.

Ewa
Koszty
Cena: 1549 zł

płatna w 2 ratach:
500 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
1049 zł do 14.07.2024.

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Garmisch-Partenkirchen oraz Monachium - Warszawa
 • Przejazdy autokarem na trasach lokalnych
 • 2 noclegi w hotelu*** (3-gwiazdkowym) w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-osobowe za dopłatą 400 zł)
 • Dwa śniadania w formie bufetu
 • Dwie obiadokolacje w formie bufetu
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW
 • Opiekę pilota
 • Opłaty za parkingi
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Obligatoryjnych biletów wstępu (zamki Hohenschwangau i Neuschwanstein, koszty komunikacji miejskiej w Monachium, TAXa lokalna, przewodnik lokalny): około 50€ Kwota szacunkowa, cenniki mogą zostać zaktualizowane bliżej wyjazdu.
 • Opcjonalnych biletów wstępu (Wąwóz Partnachklamm, Zugspitze, Most linowy): około 90€Kwota szacunkowa, cenniki mogą zostać zaktualizowane bliżej wyjazdu.
  W przypadku chęci niekorzystania z jakiś opcjonalnych atrakcji prosimy o informacje maksymalnie 2 tygodnie przed wyjazdem.

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Sierpniówka – Bawaria! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy informację o wpłacie zaliczki, której dokonanie jest równoznaczne z rezerwacją miejsca.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1-osobowym. Dopłata 400 zł (prosimy doliczyć do przelewu).

 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

Zapisz się